favbet
favbet
Sportarena

The Sheriff’s Legacy

Олексій Мандзій – про завершення кар’єри Пейтона Меннінга, одного з найкращих квотербеків в історії НФЛ.

The Sheriff’s Legacy

Меннінг, AP Photo

«Я провів хороший бій. Після 18 років прийшов час, і я закінчив свій футбольний шлях. Благослови Господи усіх Вас та благослови футбол»,- під стоячі овації родичів, друзів, партнерів по команді та журналістів Пейтон Меннінг зі сльозами на очах виголошував останні слова в своїй прощальній промові. Як і будь-яка інша, історія найвеличнішого 18 номера в історії НФЛ підійшла до свого логічного завершення. Показово, що Меннінг повісив шолом на цвях після другої в кар’єрі перемоги у Супербоулі, яка стала красивим завершенням 18-річної кар’єри квотербека у Національній футбольній лізі.

Про те, що Пейтон планує йти на відпочинок, говорили ледь не усі ще задовго до переможного для Денвера Супербоулу – через травму останній сезон видався чи не найгіршим в довгій та успішній кар’єрі Шерифа. Зрештою, на прес-конференції після тріумфу над Кароліною, Меннінг не дав очевидної відповіді, сказавши, що йому потрібен час на роздуми. Це бажання квотербека пояснювалось не тільки можливістю отримати кругленьку суму на банківський рахунок за наступний сезон, але й шаленою любов’ю Пейтона до гри: він завжди казав, що гратиме доти, доки відчуватиме, що може приносити користь своїй команді.

На роздуми Шериф витратив близько місяця – у неділю, 6 березня, інформація про те, що на днях Меннінг оголосить про завершення кар’єри, потрапила у ЗМІ, а трішки згодом достовірність цієї новини підтвердила чимала кількість гравців, тренерів та багатьох інших людей, причетних до НФЛ. Врешті-решт, навіть комісар Ліги, Роджер Ґуделл,  виступив із заявою, в якій подякував Пейтону за його внесок у розвиток гри. Приблизно у той ж час Денвер Бронкос сповістили, що в неділю зранку Меннінг оголосив своє рішення команді, а також анонсували прощальну церемонію на понеділок, 7 березня.

«Ми закінчили мій перший сезон 3-13 (Пейтон починав кар’єру в Індіанаполіс Кольтс,- прим. Sport Arena), окрім того я встановив рекорд новачка за кількістю перехоплених пасів. Рекорд, що тримається й досі. Кожного року я сподіваюся, що якийсь новачок-квотербек поб’є цей рекорд»,- на початку своєї останньої промови Шериф згадав про початок кар’єри, коли в першому сезоні йому вдалося віддати тільки 26 тачдаун-пасів, тоді як 28 разів м’яч був перехоплений після передач Меннінга. За наступні 17 років кількість перехоплень перевищила кількість тачдаун-пасів тільки в одному сезоні – останньому, коли на кожен результативний пас Пейтона припало майже два перехоплення.

Зрештою, довго зациклюватися на невдачах Шериф не вмів – у своєму другому сезоні квотербек разом з Кольтс здобув 13 перемог в регулярному чемпіонаті, вперше вийшовши в плей-оф. Цей успіх став тільки початком видатних досягнень Меніннга разом з Індіанаполісом – за 13 років, проведених в складі Кольтс, він 11 разів виводив команду в плей-оф. Більше того, за часів Пейтона Індіанаполіс двічі грав у Супербоулі, здобувши один титул, а сам Шериф чотири рази визнавався MVP сезону.

Пейтон Меннінг після виграшу Супербоулу з Індіанаполіс Кольтс у 2006 році, abcnews.com
Пейтон Меннінг після виграшу Супербоулу з Індіанаполіс Кольтс у 2006 році, abcnews.com

Власне, союз Меннінга з Індіанаполісом виглядав настільки міцним, що цілком ймовірним здавався варіант, при якому квотербек проведе всю свою кар’єру в столиці штату Індіана. Однак, травма Пейтона, через яку він пропустив весь сезон 2011 року, змусила керівництво Кольтс шукати нового квотербека, а після того як на драфті був підписаний перспективний Ендрю Люк, Шерифа відпустили. Зрештою, не було жодних гарантій стосовно того, на якому рівні гратиме 18 номер після свого відновлення.

Ризик підписати зовсім іншого Пейтона, проте, не відлякав Денвер Бронкос, які запропонували квотербеку 5-річний контракт на $96 мільйонів. А Шериф уже в перших іграх сезону 2012 року довів усім скептикам, що серйозна травма ніяк не вплинула на його ігрові якості, здобувши за підсумками того року нагороду «Повернення сезону», а також посівши друге місце в голосуванні за MVP сезону. Справжнім бенефісом Меннінга, втім, став 2013 рік, коли він віддав 55 тачдаун-пасів за 16 ігор регулярного сезону, встановивши рекорд Ліги за кількістю результативних передач за один сезон. Результатом неймовірної гри Денвера на чолі з Пейтоном стало звання «Найкращої атакуючої команди сезону», а сам Шериф вп’яте в кар’єрі став MVP сезону, окрім того ставши «Найкращим атакуючим гравцем сезону». Однак, той чудовий Денвер зазнав найбільшої поразки, коли в Супербоулі Сіетл Сіхокс розгромив Бронкос з рахунком 43:8.

Основні досягнення Меннінга, NFL
Основні досягнення Меннінга, NFL

37-річний Меннінг, для котрого та гра була можливістю стати одним з найбільш вікових квотербеків, що вигравали Супербоул, не приховував свого розчарування. І все ж, Шериф гідно сприйняв поразку, після чого почав готуватися до наступного сезону, в якому Денвер програв в першому ж матчі плей-оф, поступившись колишній команді Пейтона, Індіанаполіс Кольтс.

«Коли я оглядаюся назад на свою кар’єру, я знаю, без сумнівів, що зробив усе необхідне, щоб допомогти моїм командам йти з поля з перемогою»,- зазначив Шериф на своїй прощальній промові. Зразу після цих слів Меннінг продовжив свою думку, стверджуючи, що за усі ці роки в НФЛ з’являлися більш талановиті гравці за нього, але жоден з них не працював стільки як він сам: «Кожен момент, кожна крапля поту, кожна затуманена ніч підготовки, кожна нотатка, яку я зробив, і кожен кадр фільму, який я переглянув був зроблений через благовоління до цієї гри».

Білл Белічек (зліва) та Пейтон Меннінг (справа) після останньої зустрічі в Фіналі Конференції сезону 2015, Zimbio
Білл Белічек (зліва) та Пейтон Меннінг (справа) після останньої зустрічі в Фіналі Конференції сезону 2015, Zimbio

Відзначають неймовірний професіоналізм Пейтона і його найзапекліші суперники: «Протягом 18 років ми відчайдушно боролися, але незалежно від результату кожної гри, я завжди йшов з поля з максимальним задоволенням від найвищого рівня конкуренції, в яких ці ігри були підготовлені та зіграні. Я можу чесно сказати, що я ніколи не насолоджувався нашими зустрічами, але моя повага до Пейтона Меннінга як до конкурента була, і швидше за все буде, неперевершеною»,- заявив на днях тренер Нью-Інгленд Петріотс Білл Белічек. Разом з тим слід віддати належне й Шерифу, який поважав своїх суперників не менше: одним з перших, кому подзвонив Меннінг після остаточного прийняття рішення про завершення кар’єри, був квотербек Петріотс Том Бреді – основний антагоніст квотерека Бронкос. Ба більше, Пейтон згадав про Бреді й у своїй промові, заявивши, що він сумуватиме за рукостисканням з Томом.

За 18 років кар‘єри професійного футболіста Меннінг побив усі можливі й неможливі рекорди, назавжди вписавши своє ім’я в історію НФЛ. Зрештою, ототожнювати Шерифа лише з його рекордами неправильно. Так, Пейтон №1 за весь час існування Ліги за кількістю тачдаун-пасів, відпасованих ярдів, чи, наприклад, за кількістю перемог (єдиний квотербек, який досяг більше 200 перемог). Цей список можна продовжувати ще довго, однак куди краще описує внесок Меннінга в гру інший факт – Індіанаполіс Кольтс закріпили 18 номер за Пейтоном, як тільки він покинув команду, а легенда Бронкос, Франк Тріпука, за яким був закріплений цей ж номер у Бронкос, дозволив Шерифові використовувати футболку з номером 18. Такі вчинки керівництва Кольтс чи легенди Бронкос ніяким чином не пов’язані з рекордами Меннінга, це було зроблено всього лиш з неймовірної поваги до квотербека.

Пейтон Меннінг під час своєї прощальної промови, Zimbio
Пейтон Меннінг під час своєї прощальної промови, Zimbio

«Я шаную футбол, я люблю цю гру. Тож не запитуйте мене, чи я сумуватиму за нею. Безумовно. Безумовно я буду»,- з посмішкою на обличчі сказав легендарний квотербек під час своєї прощальної промови. І спостерігаючи за тим, як увесь світ професійного футболу віддає шану Пейтону, можна зрозуміти, що не тільки Меннінг сумуватиме за грою – вона теж сумуватиме за ним. Один з найвеличніших, один з легендарних, один з небагатьох, хто закінчує кар’єру абсолютним переможцем. Зрештою, будь-який кінець, це всього лиш початок чогось нового: «Життя не скорочується для мене, воно трансформується у світ нових можливостей»,- розмірковуючи про кількість вільного часу, заявив Шериф. Такі люди, однак, не зникають з радарів, хоча б тому, що вони залишили величезний спадок для усіх наступних поколінь. Спадок, на який орієнтуються зараз, і будуть орієнтуватися потім.

Такі люди стають Легендами.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena