18-річний швед переписує історію жердини. Вище стрибав лише Бубка

...

Схоже, хтось нарешті готовий замахнутися на рекорд Сергія Бубки.

Дуплантис высота шест рекорд

Дуплантіс бере висоту 6.05 м і встановлює рекорд світу для юніорів, Getty Images

Чоловічий сектор зі стрибків з жердиною уже давно не був чимось особливим: як в Європі, так і загалом в світі. За понад двадцять років після завершення кар’єри Сергія Бубки, ніхто і близько не наблизився до його висоти. В активі української легенди жердини досі дев’ять найкращих результатів в історії. Це, в принципі, усе, що потрібно знати про стан чоловічої жердини.

Але, схоже, на горизонті нарешті з’явився новий король. Принаймні, хлопець, що має усі шанси стати «наступним Бубкою».

Лише двічі у XXI століття комусь вдавалося взяти висоту 6.05 м — у 2001 році це зробив австралієць Дмітрій Марков, а в 2015 — француз Рено Лавіллені. У Берліні, на чемпіонаті Європи-2018, планка на цій висоті підкорилася третьому спортсмену. 18-річному шведу Арману Дуплантісу.

Дуплантис эмоции рекорд шест Бубка
Емоції Дуплантіса після рекордної висоти, Getty Images

Узагалі змагання в Берліні стали, мабуть, найкращими в історії жердини: одразу чотири спортсмени взяли 5.90 м. Аби правильно зрозуміти, результату 5.90 м вистачило б для золота на 22 з 24-х чемпіонатах Європи. Цього разу така висота не гарантувала навіть медалі.

Уперше в історії Євро одразу двоє спортсменів взяли висоту 6.00 м. Уперше для перемоги знадобилося аж 6.05 м.

Швед Дуплантіс, до слова, почувався аж занадто впевнено — усі свої висоти, крім 5.80 м, він брав з першої спроби. Брав з колосальним запасом і шаленою впевненістю. Навіть 6.05 м йому далися легко і якось навіть природньо. Наче так і мало бути.

Арману, зрештою, не в новинку демонструвати серйозні результати: саме він є володарем світових рекордів у вікових групах від 7 до 12 років. Також в його активі найкращий результат до 20-ти років. Ще перед цим великим (історичним!) фіналом швед в кар’єрі брав 5.93 м — навіть цей результат називали неймовірним для 18 років. У Берліні Дуплантіс пішов далі.

Єдине, що дивувало під час його стрибків, то це легкість, з якою швед не звертав уваги на статуси суперників. Жива легенда сучасної жердини — француз Рено Лавіллені — змушений був задовольнитися бронзою, хоча й показав 5.95 м. Лавіллені стрибав найкраще в сезоні, але це ніяк не вплинуло на шведа: він просто робив свою роботу. А Рено, як і всі решту, просто перебував в шоці.

Після того, як останній суперник вибув з боротьби за золото, Арман Дуплантіс припинив змагання. Він не штурмував жодних висот, хоча цілком міг. Він завершив своє перше доросле Євро у статусі абсолютного переможця — хлопця, який переписав історію, і при цьому не впав на жодній висоті.

Дуплантис шест рекорд
Швед Дуплантіс — ось хто може побити рекорд Бубки, Getty Images

Сергій Бубка, якщо він дивився турнір в Берліні, нарешті може почати переживати: схоже на Євро-2018 відбулася своєрідна коронація нової зірки у жердині. Зірки, яка у найближчому майбутньому не задовольниться 6.05 м, а буде замовляти вищу і вищу планку.

До світового рекорду Сергія Бубки шведові залишилося дев’ять сантиметрів. Що цікаво, уперше висота 6.00 м підкорилася українцеві у 21 рік. А 6.05 м Бубка взяв за три роки, в 24-річному віці. Швед Дуплантіс уже випереджає показники Бубки на шість років.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?