Богдан Бондаренко: стрибун, який не може стрибати

...

Один з головних претендентів на медаль від України на чемпіонаті світу з легкої атлетики Богдан Бондаренко фінішував лише дев'ятим, але через його ситуацію з травмами добре, що він взагалі стартував.

Богдан Бондаренко: стрибун, який не може стрибати

Богдан Бондаренко, Getty Images

27-річного Бондаренка можна називати одним з найкращих у своєму виді змагань за останні десь п’ять років. Проте перед кожним великим виступом у відношенні нього з’являється багато запитань щодо здоров’я. Напередодні чемпіонату світу в Лондоні також з’явилась інформація, що Бондаренко отримав травму. Спочатку навіть його участь у турнірі була під великим питанням.

«У липні, за місяць до чемпіонату світу, на тренуванні сталася проблема зі стопою. Ми робили все, що могли. Їздили лікуватися, нам дуже добре допомогли… Але дива не сталося, хоча все було дуже близько», — розповів Бондаренко в інтерв’ю офіційному сайту Федерації легкої атлетики України.

«Старалися, зробили все, що могли, але дуже важко. Відновленням потрібно дуже серйозно займатися. Коли тобі 20 років – це одне. А я 12 років у спорті, і тут вже інакше потрібно підходити до процесу відновлення. Зараз від нього дуже багато залежить».

Найбільша проблема Бондаренка не в цій конкретній травмі безпосередньо. Якби для нього це була перша травма, він би просто пропустив турнір. Але він пошкодив стопу, яка не дає нормально виступати дуже давно. Тобто, була травма. вона заважала, але у Бондаренка тепер завжди так.

«Вона болить, не дає стрибати. Це хронічна травма. Востаннє я стрибав у задоволення у 2014 році».

Поряд з цією травмою йдуть і інші проблеми. Рік тому на Олімпіаді Бондаренко виступав через силу ще й через інше. «У 2015-му неправильне самолікування (неправильний компрес) привело до того, що в нозі була велика дірка. 2016-й – проблеми з зубами, гайморит. І зараз, у березні, травмував коліно на зборі у ПАР, у результаті чого ми втратили місяць».

Богдан Бондаренко, Getty Images

Бондаренко цілком міг пропустити чемпіонат світу, або навіть виступати у пів-сили. Проте він намагався боротись на навіть у деякий час претендував на високе місце, медаль. Він тричі пробував взяти висоту 2.32, проте кожного разу не міг цього зробити. «Друга і третя спроби були хорошими. Медаль була зовсім поруч…»

«Я звик на кожному турнірі виступати за країну, викладатися на всі сто відсотків, і це дає про себе знати».

Навіть у день фіналу не обійшлося без труднощів та пошкоджень. «На розминці відчув на стопі спазм м’язу, що на психологічному рівні не давало відштовхнутися. Тобто ти ставиш ногу, а організм тобі говорить: «Ні, стій! Не можна так робити, зараз вона зламається». Були такі позиви, я намагався їх подолати, але було складно».

Через усі ці травми, які йдуть шлейфом, та не юніорський вік мимовільно виникають сумніви щодо подальшої кар’єри Бондаренка як такої. Проте на запитання, мовляв, що далі, спортсмен говорить, що його чекає відновлення.

«Олімпійські ігри у Ріо… Тоді ніби взяли папірець, зім’яли його – і ми тепер чекаємо, коли він розправиться. Для цього потрібно багато всього зробити. Будемо шукати того, хто зможе розрівняти цей папірець».

«Це досить серйозне відновлення. І вдруге робити операцію на том ж місці вже складніше. Є певний ресурс, який я намагався потрошку використовувати. Тобто я знаю, що 25 стрибків потрібно розтягнути на три роки. Може, вони закінчилися, але хочеться вірити, що вони ще є».

Остання фраза багато пояснює щодо того, чому Бондаренко постійно пропускає висоти та намагається мінімальною кількістю стрибків пройти дистанцію. Проте слова про 25 стрибків за 3 роки та «певний ресурс» звучать якось вже дуже загрозливо.

Бондаренко з золотом Москви, Getty Images

До наступної Олімпіади у Токіо якраз три роки. Чи зможе Бондаренко пройти увесь цей шлях з відновленням та за 25 стрибків? Мабуть, він і саме цього не знає. Ніхто не знає. Поки ясно тільки одне: нормально стрибати він не може.

Найбільшим досягненням Бондаренка залишається перемога на чемпіонаті світу 2013 року в Москві. Також він був другим два роки тому в Пекіні та зайняв третє місце на Олімпіаді в Ріо минулого літа.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?