УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Прищепа — майстриня тактичних забігів. Вона виграла для України дві медалі

...

Олексій Мандзій - про головну українську героїню Євро з легкої атлетики.

Прищепа — майстриня тактичних забігів. Вона виграла для України дві медалі
Наталія Прищепа з українським прапором після перемоги на Євро, Getty Images

У фіналі бігу на 800 метрів в силах Наталі Прищепі сумніватися не доводилося: ще на стартових метрах дистанції, коли стало ясно, що ніхто зі спортсменок не рватиме темп, шанси українки на медаль зросли з хороших до захмарно хороших. Хто-хто, а Прищепа точно вміє боротися тактично і «з’їдати» суперниць на фініші.

За два чемпіонати Європи, у яких брала участь Наталя, вона пробігла шість забігів – усі шість виграла. І тут важливий не так навіть сам факт перемоги, як стиль, в якому Прищепа долала суперниць. Українка не форсує події, перші 600-650 метрів сидить за спинами в суперниць, а потім включається. Інколи для цього доводиться виходити на другу-третю доріжку, захоплювати більший радіус, але ця тактика стабільно працює.

У Берліні Прищепа перемогла і в попередньому раунді, і в півфіналі, а час її забігу двічі ставав найгіршим. Аналогічна картина була в Амстердамі-2016, з однією лише поправкою: тоді в попередньому раунді забіг Наталі показав досить високий час (другий з п’яти).

Золотий забіг Прищепи та бронза для Ляхової. Відео

Стиль бігу Прищепи ідеально підходить для Європи: тут немає спортсменок, які здатні розірвати темп і протягнути усю дистанцію за собою, показуючи, наприклад, 1:55.00. Хто б не задавав темп, він все одно буде далеким від рекордів сезону. При такому бігу можна спокійно будувати тактику, знаходити комфортне місце на треку і вибігати на фініші. Власне, займатися тим, що і робить Наталія.

Прищепа Украина 800 м победа золото Ляхова
Прищепа фінішує першою на Євро-2018 в Берліні, Getty Images

Зараз навіть складно собі уявити, що ще декілька років тому Прищепа спеціалізувалася на бігу на 1500 метрів, а на Євро в Амстердамі, по суті, відбувся її дебют на великих турнірах на 800-метрівці.

«Два роки тому я вперше бігла 800 метрів на такого рівнях змаганнях. Так, в мене пішли результати, але на такому високому рівні я не дуже орієнтувалася – де потрібно виходити вперед, де пришвидшитися, коли почати бігти трошки повільніше, взагалі як правильно тактично розкласти дистанцію. Але за два роки вже набралася досвіду, і більше розумію, як діяти на дистанції в тій чи іншій ситуації», – відзначила після переможного фіналу Наталія.

Золото у Берліні дозволило Прищепі вписати своє ім’я в історію. Вона стала другою спортсменкою, яка двічі вигравала 800 метрів на чемпіонаті Європи (крім Прищепи таке досягнення підкорювалося сербці Вєрі Ніколіч в 1966 і 1971 роках). І першою, хто виграв два золота поспіль.

Прищепа Ляхова флаг Украина медаль атлетика
Наталія Прищепа та Ольга Ляхова з українським прапором, Getty Images

Зрештою, на Євро-2018 Наталія виграла не лише золото. Вона дозволила Україні здобути також бронзову медаль.

«Я стала за Наташою Прищепою, тому що знала, що вона буде виходити вперед. І поруч з нею було єдине місце в групі, в яке я могла протиснутися, – відзначає Ольга Ляхова, що фінішувала третьою в фіналі на 800 м. – А так, виходить, Наталія і сама стала чемпіонкою, і мені допомогла стати бронзовою медалісткою».

До слів Ляхової, в принципі, і додати нічого. Якщо Ольга може брати медалі при певних умовах (грамотний старт, вчасний вихід з групи), то Наталія сама собі створює умови. У неї, безумовно, було декілька варіантів тактики на фінал у Берліні, і якби довелося бігти по-іншому – Прищепа побігла б. І, скоріш за все, все одно виграла б, адже настільки грамотних в плані бігової тактики спортсменок в Європі немає.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 13:35
311
вчера, 13:35
18 ноября, 14:49
356
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?