Sportarena

Україна взяла своє на Євро з легкої атлетики. П’ять медалей — це добре

На кращий результат, мабуть, ніхто не розраховував.

Україна взяла своє на Євро з легкої атлетики. П’ять медалей — це добре - Легкая атлетика

Ольга Ляховая, фото Getty Images

Два срібла та три бронзи — такий медальний підсумок виступу України на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні. Цей результат не назвати чудовим, але він хороший. Україна взяла своє. Можливо, навіть трохи більше.

Якщо дивитися на медальний залік, то синьо-жовта збірна ділить з Францією 16-е місце. Якщо дивитися на залік за кількістю медалей — українська команда на 4-му місці. До того ж, шоста позиція у таблиці набраних очок (сумуються усі результати спортсменів у топ-8). Тому кожен у виступі синьо-жовтих атлетів у Глазго може побачити щось своє: від команди, яка входить в топ-6 Європи, до команди, яка йде на 16-му місці в медальному заліку. Усе залежить лише від бажання побачити щось конкретне.

  • Жіночі стрибки у висоту — український національний вид спорту

Срібна медаль Юлії Левченко, четверте місце Катерини Табашник та п’яте — Ірини Геращенко. Жіноча збірна України зі стрибків у висоту максимально щільно виступила на Євро (три — в топ-5), хоча завершила змагання лише з однією медаллю.

Для Левченко срібло в Глазго стало своєрідним реваншем у самої себе за невдалий старт на минулорічному чемпіонаті світі в приміщенні, який теж проходив у Великій Британії. Тоді Юлія, на яку покладали великі надії, стрибнула лише 1.89 м — п’яте місце. Цієї зими Левченко не стрибала нижче 1.96 м, а 1.99 м в фіналі Євро — другий її найкращий результат в приміщеннях в кар’єрі.

Левченко прыжок медаль Украина
Юлія Левченко стрибає у фіналі Євро, Getty Images

Юлія в Глазго зробила крок до повернення собі статусу другої найкращою стрибунки у світі, що вкрай важливо для психологічної впевненості напередодні затяжного літнього сезону.

Зрештою, не Левченко єдиною. Якщо відкинути нейтральну атлетку Марію Ласіцкене (вона, очевидно, стрибає на іншому рівні), то саме українки диктують моду в жіночах стрибках. Крім Левченко, Табашник та Геращенко у складі синьо-жовтої команди є ще юна Ярослава Магучих, досвідчена Оксана Окунєва та Юлія Чумаченко. І навіть якби Україна змінила склад в Глазго на 100%, показники навряд впали б: ті три спортсменки, що не попали на Євро, також здатні боротися за медалі та високі місця.

І з кожним наступним стартом конкуренція всередині команди ростиме ще більше, а потрапити на міжнародні змагання українським висотницям буде складніше, ніж вдало там виступити.

  • Повернення Саладухи та Проценка

У 2014-му році Андрій Проценко та Ольга Саладуха синхронно піднімалися на подіуми на найбільших стартах сезону — спершу взяли медалі на чемпіонаті світу в приміщеннях (Проценко — бронза, Саладуха — срібло), потім виграли нагороди на чемпіонаті Європи (Проценко — срібло, Саладуха — золото). Як з’ясувалося згодом, це були останні медалі Андрія та Ольги на великих міжнародних змаганнях на наступні чотири з лишніх роки.

Саладуха прыжок финал атлетика
Ольга Саладуха виконала стрибок у фіналі, Getty Images

Саладуха боролася з травмами, не пройшла навіть кваліфікацію на Олімпіаді та останньому Євро, але продовжувала змагатися, сподіваючись на Токіо. У Проценка теж були травми, хоча результати були стабільніші і вищі — але без медалей.

У Глазго їх серія обірвалася. Спершу Андрій Проценко з результатом 2.26 м (посередній результат, якщо відверто) взяв срібло у стрибках у висоту, а потім Ольга Саладуха виграла бронза у потрійному стрибку.

35-річна Саладуха вразила чи не найбільше з усієї української команди: у кваліфікації вона показала найкращий результат сезону (14.40 м), а у фіналі спокійно його оновила — 14.47 м. Найпарадоксальніше, що результат 14 метрів 47 сантиметрів Ольга встановила тричі: три ідентичних стрибки. Складно сказати, чи було таке раніше, але стабільність, з якою стрибала одна з найтитулованіших українських спортсменок, не може не тішити. Ольга Саладуха, схоже, повертається — саме вчасно.

Коротко про інше

  • Прогрес Ольги Ляхової

Ольга Ляхова — єдина українська бігунка, яка виграла медаль на цьому Євро. 26-річній Ляховій вдалося нівелювати відсутність Наталії Прищепи, виконавши свою програму-максимум. Ольга у кожному з трьох забігів в Глазго бігла за класичними установками Прищепи: звикнути до темпу, відсидитися і видати фінішній спурт. Кожного разу це приносило результат: Ляхова пройшла у фінал, де взяла бронзу. Її перша бронза на Євро в приміщеннях.

  • Стабільність Марини Бех-Романчук

Взимку 2019 року Марина Бех-Романчук показує чи не найкращі свої стрибки у приміщеннях в кар’єрі. Вона оновлювала свій особистий рекорд, а на чемпіонаті Європи вразила, перш за все, стабільністю. У потрібний момент вона, як і раніше в Берліні, змогла зібратися і показати свій стрибок. Бронза у даному випадку — це не просто медаль, а підтвердження стабільного рівня, на якому перебуває Марина.

  • Без медалей у чоловічій довжині

Власне, якщо Україна десь і недорахувалася медалі, то хіба в чоловічих стрибках у довжину. Сергій Никифоров з першим результатом кваліфікувався в фінал, але там не зміг стрибнути за 8 метрів. Вірніше, в останній спробі Никифоров показав потрібний результат, однак через заступ вона не була зарахована. Теоретично — Сергій міг боротися за срібло чи бронзу, але задовольнився лише п’ятим місцем.

  • Зняття через травми

Три українськи спортсмени не змогла виступити (або завершити змагання) в Глазго через травми. У бігуна Олександра Соколова та стрибунки з жердиною Марини Килипко — спазм задньої поверхні стегна. Багатоборка Аліна Шух не завершила виступи через захворювання, пов’язане зі шлунком. Також через травму не показав результат стрибун у висоту Дмитро Дем’янюк — він не виконав жодного вдалого стрибка.

Медальний залік

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena