УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Україна взяла своє на Євро з легкої атлетики. П’ять медалей — це добре
...

Ольга Ляхова з прапором після виграшу медалі на Євро з легкої атлетики, Getty Images
На кращий результат, мабуть, ніхто не розраховував.

Два срібла та три бронзи — такий медальний підсумок виступу України на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні. Цей результат не назвати чудовим, але він хороший. Україна взяла своє. Можливо, навіть трохи більше.

Якщо дивитися на медальний залік, то синьо-жовта збірна ділить з Францією 16-е місце. Якщо дивитися на залік за кількістю медалей — українська команда на 4-му місці. До того ж, шоста позиція у таблиці набраних очок (сумуються усі результати спортсменів у топ-8). Тому кожен у виступі синьо-жовтих атлетів у Глазго може побачити щось своє: від команди, яка входить в топ-6 Європи, до команди, яка йде на 16-му місці в медальному заліку. Усе залежить лише від бажання побачити щось конкретне.

  • Жіночі стрибки у висоту — український національний вид спорту

Срібна медаль Юлії Левченко, четверте місце Катерини Табашник та п’яте — Ірини Геращенко. Жіноча збірна України зі стрибків у висоту максимально щільно виступила на Євро (три — в топ-5), хоча завершила змагання лише з однією медаллю.

Для Левченко срібло в Глазго стало своєрідним реваншем у самої себе за невдалий старт на минулорічному чемпіонаті світі в приміщенні, який теж проходив у Великій Британії. Тоді Юлія, на яку покладали великі надії, стрибнула лише 1.89 м — п’яте місце. Цієї зими Левченко не стрибала нижче 1.96 м, а 1.99 м в фіналі Євро — другий її найкращий результат в приміщеннях в кар’єрі.

Левченко прыжок медаль Украина
Юлія Левченко стрибає у фіналі Євро, Getty Images

Юлія в Глазго зробила крок до повернення собі статусу другої найкращою стрибунки у світі, що вкрай важливо для психологічної впевненості напередодні затяжного літнього сезону.

Зрештою, не Левченко єдиною. Якщо відкинути нейтральну атлетку Марію Ласіцкене (вона, очевидно, стрибає на іншому рівні), то саме українки диктують моду в жіночах стрибках. Крім Левченко, Табашник та Геращенко у складі синьо-жовтої команди є ще юна Ярослава Магучих, досвідчена Оксана Окунєва та Юлія Чумаченко. І навіть якби Україна змінила склад в Глазго на 100%, показники навряд впали б: ті три спортсменки, що не попали на Євро, також здатні боротися за медалі та високі місця.

І з кожним наступним стартом конкуренція всередині команди ростиме ще більше, а потрапити на міжнародні змагання українським висотницям буде складніше, ніж вдало там виступити.

  • Повернення Саладухи та Проценка

У 2014-му році Андрій Проценко та Ольга Саладуха синхронно піднімалися на подіуми на найбільших стартах сезону — спершу взяли медалі на чемпіонаті світу в приміщеннях (Проценко — бронза, Саладуха — срібло), потім виграли нагороди на чемпіонаті Європи (Проценко — срібло, Саладуха — золото). Як з’ясувалося згодом, це були останні медалі Андрія та Ольги на великих міжнародних змаганнях на наступні чотири з лишніх роки.

Саладуха прыжок финал атлетика
Ольга Саладуха виконала стрибок у фіналі, Getty Images

Саладуха боролася з травмами, не пройшла навіть кваліфікацію на Олімпіаді та останньому Євро, але продовжувала змагатися, сподіваючись на Токіо. У Проценка теж були травми, хоча результати були стабільніші і вищі — але без медалей.

У Глазго їх серія обірвалася. Спершу Андрій Проценко з результатом 2.26 м (посередній результат, якщо відверто) взяв срібло у стрибках у висоту, а потім Ольга Саладуха виграла бронза у потрійному стрибку.

35-річна Саладуха вразила чи не найбільше з усієї української команди: у кваліфікації вона показала найкращий результат сезону (14.40 м), а у фіналі спокійно його оновила — 14.47 м. Найпарадоксальніше, що результат 14 метрів 47 сантиметрів Ольга встановила тричі: три ідентичних стрибки. Складно сказати, чи було таке раніше, але стабільність, з якою стрибала одна з найтитулованіших українських спортсменок, не може не тішити. Ольга Саладуха, схоже, повертається — саме вчасно.

Коротко про інше

  • Прогрес Ольги Ляхової

Ольга Ляхова — єдина українська бігунка, яка виграла медаль на цьому Євро. 26-річній Ляховій вдалося нівелювати відсутність Наталії Прищепи, виконавши свою програму-максимум. Ольга у кожному з трьох забігів в Глазго бігла за класичними установками Прищепи: звикнути до темпу, відсидитися і видати фінішній спурт. Кожного разу це приносило результат: Ляхова пройшла у фінал, де взяла бронзу. Її перша бронза на Євро в приміщеннях.

  • Стабільність Марини Бех-Романчук

Взимку 2019 року Марина Бех-Романчук показує чи не найкращі свої стрибки у приміщеннях в кар’єрі. Вона оновлювала свій особистий рекорд, а на чемпіонаті Європи вразила, перш за все, стабільністю. У потрібний момент вона, як і раніше в Берліні, змогла зібратися і показати свій стрибок. Бронза у даному випадку — це не просто медаль, а підтвердження стабільного рівня, на якому перебуває Марина.

  • Без медалей у чоловічій довжині

Власне, якщо Україна десь і недорахувалася медалі, то хіба в чоловічих стрибках у довжину. Сергій Никифоров з першим результатом кваліфікувався в фінал, але там не зміг стрибнути за 8 метрів. Вірніше, в останній спробі Никифоров показав потрібний результат, однак через заступ вона не була зарахована. Теоретично — Сергій міг боротися за срібло чи бронзу, але задовольнився лише п’ятим місцем.

  • Зняття через травми

Три українськи спортсмени не змогла виступити (або завершити змагання) в Глазго через травми. У бігуна Олександра Соколова та стрибунки з жердиною Марини Килипко — спазм задньої поверхні стегна. Багатоборка Аліна Шух не завершила виступи через захворювання, пов’язане зі шлунком. Також через травму не показав результат стрибун у висоту Дмитро Дем’янюк — він не виконав жодного вдалого стрибка.

Медальний залікФутбол 1: программа передач на сегодня

Добавить комментарий
Читайте также
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?