Sportarena

Універсальна атлетка. 19-річна Аліна Шух, яка готова штурмувати світову еліту

Рекордсменка світу серед юніорок — героїня рубрики «Надії спортивного року».

Універсальна атлетка. 19-річна Аліна Шух, яка готова штурмувати світову еліту - Легкая атлетика

Аліна Шух встановила декілька українських та світових рекордів серед юніорів у семиборстві, Getty Images

Чемпіонат світу з легкої атлетики в закритих приміщеннях допомагав розвинути швидкість ще й журналістам. Від медіа-трибуни до коридору для інтерв’ю було далі, ніж від бігової доріжки. І щоб встигнути відразу після завершення змагання поговорити зі спортсменами, потрібно було швиденько бігти донизу.

І якщо спортсмени добре виступали, то не поспішали йти в роздягалку, проте після невдач їх можна було не перехопити. Здавалось, чого бути незадоволеною Аліні Шух, дівчині, якій лише за два тижні до цього виповнилось 19 років. Це був перший турнір такого рівня з п’ятиборства. Вона щойно показала п’ятий час в останній дисципліні — бігові на 800 метрів. У загальному заліку молода спортсменка стала 7-ю. Проте її довелося наздоганяти, Шух була не зовсім задоволена.

Аліна Шух фінішувала сьомою в жіночому п’ятиборстві, Getty Images

Перш за все вона говорила про те, що невдало виступила саме в останньому виді своєї дисципліни. «Я не бігла в своєму темпі, а намагалась триматись в групі, й лише потім зрозуміла, що ми біжимо зовсім тихо, — сказала Аліна. — Мені просто не вистачило досвіду розібратись та взяти ініциативу в свої руки». Навряд чи вона навіть з найкращим своїм результатом на 800 метрах зуміла б піднятись вище в загальному заліку, проте для спортсменів важливо не тільки піднятись на якомога вище місце, але й показати максимум своїх можливостей. Взагалі-то — це є найважливішим моментом.

На кращі результати Шух могла б розраховувати, якби в останній момент не стався казус при добиранні до Бірмінгема. В Англії тоді йшли спігопади, й дорога з Києва до місця призначння зайняла 40 годин, майже добу разом з іншими спортсменами Шух провела в аеропорту Амстердама. До всього в дорозі загубився її багаж. З таким фоном підходити до змагань в повній бойовій готовності вкрай важко, якби не хотілося абстрагуватись.

Шух би не претендувала на перемогу, навіть до медалі б не змогла ще дотягнутись, але четверте місце виглядало цілком реальним результатом. Ще раз — четверте місце для 19-річної спортсменки в такому складному виді змагань.

У багатоборстві додають згодом. Усе ж кожен спортсмен має якісь свої фірмові види, а решту підтягує протягом кар’єри. Неймовірний універсалізм Шух дозволяє їй змагатись на високому рівні вже зараз. Вона не надто швидка, але досить витривала та сильна фізично. А ще сильна духом, що й дозволяє їй змагатись як в п’ятиборстві, так і в семиборстві.

Можливо, якби це був чемпіонат світу на повітрі, то у Шух було більше шансів. Усе ж вид, де вона найкраще виступає, — метання спису. Тоді в Бірмінгемі на зауваження щодо цього Шух відповіла, що все ж вона від початку п’ятиборка, тому не дуже розчарована тим, що немає спису.

Влітку в Тампере проходив чемпіонат світу серед спортсменів до 20 років. У семиборстві завершити змагання Шух не зуміла, отримавши неприємну травму. Швидше за все, тут би вона виграла золоту медаль, адже є найкращою в своєму виді змагань в цій категорії. Проте нагороду з Фінляндії вона вже привезла — золото в метанні спису з результатом 55.95 м.

«Я хотіла просто отримати задоволення від змагань в цій дисципліні, тому заявилась на участь, — розповідала трохи шокована Шух відразу після завершення змагань. — Мене дуже здивувала перемога».

Після такого результату у підбиванні підсумків року на сайті IAAF називали Шух цілком здатною досягати високих результатів не лише в семиборстві, але й в метанні спису. Принаймні вона показує рівень 19-річних Нафіссату Тіам та Кенделл Вільямс в семиборстві, але якщо вирішить зосередитись на списі, також може досягти успіхів. Адже Аліна й досі має виглял маленькою худенької дівчинки, а не тієї, хто може жбурнути списа на 56 метрів.

У 2017 році вона брала участь в чемпіонаті світу в Лондоні. Шух показала 14-й загальний результат, але тоді точно був лише дебютний її турнір зі знайомством з найкращими спортсменками планети на чолі з непереможною Тіам. На чемпіонаті Європи цього року вона була 15-ю, але висновок був зовсім іншим — Шух була незадоволена результат.

Алина Шух, Getty Images

Проте з усіма успіхами та невдачами 2018-й рік все одно для неї був перехідним. Аліна закінчила виступати на юніорському (молодіжному) рівні, де протягом останніх років стала топ-спортсменкою, й тепер може зосередитись на дорослих змаганнях. Все ж для її віку поїздки на усі найбільші турніри — забирає багато сил. Змагальний процес завжди має найбільше значення, але підготовка, відпочинок та відновлення — не менш важливі.

До того ж графіки змагань молоді та дорослих різні, що заважало мати однакову форму. «Вже не перший рік не можу показувати найкращі результати в серпні. Мабуть, через те, що головні змагання молоді проходять в червні-липні, й на пік хочемо вийти в ці дати. До змагань дорослих вже не вистачає фізичних та моральних сил».

Але вже з наступного року Шух буде офіційно дорослою спортсменкою. Хоча за своєю поведінкою, оцінкою ситуації та підходом до роботи вона вже давно доросла. Та й за результатами теж. Проте це лише показник її перспективності. Успіхи на молодіжному рівні не гарантують того ж в змаганнях дорослих, але Шух вже й там не чужа.

Вона знає, які результати може показувати, та дуже не задоволена, коли не може їх показати.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena