Публикации
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

Її варто остерігатися. Ярослава Магучіх — нове ім’я, яке запалає в 2019 році
...

Ярослава Магучих, Getty Images
Найкраща стрибунка світу серед юніорок — героїня рубрики «Надії спортивного року».

Стрибки у висоту серед жінок в Україні мали б повне право називатись національним видом спорту, якби викликали інтерес у публіки. Наприклад, успіх біатлону, який є найпопулярнішим зимовим видом спорту в Україні, пов’язаний не тільки з непередбачуваністю змагань, постійною зміною лідерів та комбінуванням різних можливостей, але ще й з тим, що в українських спортсменів там є успіх. Те саме стосується і боксу. На міжнародних змаганнях завжди хочеться вболівати за своїх.

І жіночий стрибок у висоту дарує таку можливість не менше за професійний бокс, але точно більше за теперішній біатлон. У цьому виді змагань українські спортсменки завжди були серед лідерів, але зараз якимось чином переживається неймовірний бум, який породив цілу плеяду сильних стрибунок.

Жіночі стрибки в висоту стають спортивною гордістю України

Найвідомішою та найуспішнішою є Юлія Левченко, срібна призерка чемпіонату світу 2017 року, але крім неї до списку 20-25 найкращих спортсменок світу входять Ірина Геращенко та Оксана Окунєва, які теж були учасницями того чемпіонату світу в Лондоні, а також Катерина Табашник та Ірина Чумаченко, які досягли великого прогресу цього року.

В 2019-му відбудеться черговий чемпіонат світу. Й уся п’ятірка побореться за участь в ньому (квота від федерації — три учасниці), усім під силу виконати норматив, поборотися за високі, навіть призові місця, тому боротьба за путівки йтиме на національному чемпіонаті.

А, можливо, поборотиметься не п’ятірка, адже одним з відкриттів останнього року стала Ярослава Магучіх. За 10 днів до початку змагань в Досі їй нарешті виповниться 18 років, за 3 місяці до цих змагань вона нарешті закінчить школу.

На початок 2018 року Магучіх не була новим ім’ям в легкій атлетиці. Протягом всього попереднього сезону вона прогресувала та добилась дуже сильних результатів. На чемпіонаті світу U18 в Найробі вона не просто виграла чемпіонство, маючи лише повних 15 років, але й показала результат 1.92 метри. Через місяць в Лондоні відбувся дорослий чемпіонат світу, на якому Ярослави, звичайно, не було, але з цим результатом спортсменки брали сьоме місце.

Раніше так високо вона ніколи не стрибала, а один раз може цілком вважатися випадковістю чи збігом обставин. Багато відповідей щодо справжнього потенціалу молодої спортсменки мав дати 2018-й рік. І він дав.

Декілька разів протягом року на різних змаганнях Магучіх брала висоту 1.92 метри, а на головному старті року на юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі оновила власний особистий рекорд — 1.95 метра. Зрозуміло, що вона перемогла. Про це не може й бути мови, якщо згадати чемпіонат Європи серед дорослих в Берліні, який відбувся за два місяці до старту Олімпійських ігор. Левченко там стрибнула 1.91, найкраща з українок Табашник — 1.94. А такий результаті Магучіх дозволив би їй зайняти п’яте місце.

Повних 17 років на той час Магучіх ще не виповнилось.

Увесь цей набір цифр має показати один простий факт — незважаючи на свій вік, вона вже стрибає на рівні з дорослими. І це вже ніякий не великий потенціал в майбутньому, а її теперішній показник. Раніше в своїх інтерв’ю Магучіх говорила, що мріє потрапити на Олімпіаду-2020 в Токіо, але вже в 2019 році може перейти до змагань на дорослому рівні.

Звісно, стрибки у висоту дозволяють не зважати на рівень учасників, їх результати та рівень боротьби. Можна просто змагатися з самим собою. Але все одно рівень відповідальності на дорослих турнірах інший, змагальний момент та нерви можуть дуже сильно впливати. Саме через ці аспекти й не варто Магучіх вже зараз називати однією з найкращих стрибунок у висоту в світі.

Нехай вона насправді такою і є, якщо говорити лише про результати.

Але її історія нагадує якісь старі часи, коли про спортсменів на знали все, вони змагались в своїх селах та містечках, а порівняти їх було неможливо. І ось виходить, що ця 17-річна дівчинка — одна з найкращих спортсменок світу, яка при цьому фактично жодного разу серйозно не змагалась з дорослими.

Улітку Магучіх не брала участі навіть в чемпіонаті України серед дорослих, адже ці змагання не підходили до її підготовки на рік. Хоча вже тоді вже цілком можна було робити прогнози, що вона дасть бій Левченко та компанії. Наприкінці року Ярослава змагалася на фестивалі в Білорусі, показавши новий особистий рекорд та рекорд Європи для 20-річних — 1.96 метра.

Уже наступного року і Левченко, і Табашник, й інші будуть не тільки вихваляти молоду дівчинку, але й боятись її конкуренції. Більше того, на неї тепер має звернути й непереможна в останні декілька років Марія Ласіцкіне. Ніхто не любить монополістів. Магучіх — та нова надія, яка може зупинити імперію.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?