УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
18 февраля, 8:31
3740
14
3740
18 февраля, 8:31
Лента новостей

Бейсбол на природі
...

Фото сторінка команди Я Я Бетен у vk.com
Кореспондент Sport Arena побував на матчі чемпіонату України з бейсболу, в якому було більше пікніку, ніж власне бейсболу.

Люди готові на все, аби тільки їм не було нудно. Люди готові на все, аби тільки не думати. Часто обидві речі вони замінюють розмовами. Можна говорити про які завгодно дурниці: погоду, життя інших людей, телевізійні передачі, а це все одно буде вважатись більш веселим заняттям, ніж просто мовчати та думати.

Здебільшого у спорті треба мовчати, щоб зберігати концентрацію. Процес розмови серйозно відволікає від головного, від того, що відбувається на полі. Проте у бейсболу свої правила. Це стосується не тільки самої гри, яка за своєю структурою, механікою руху та взагалі будь-чим не схожа на інші види спорту.

Мовчання в бейсболі означає не відсутність концентрації чи навіть відсутність проблем. Навпаки, тиша вбиває. Коли герой Бреда Пітта після чергової поразки у майбутньому легендарної команди почув у роздягальні звуки, він зайшов туди, биткою розбив магнітофон та дочекався повної тиші. Він змусив усіх замовкнути та сказав: «Це звук поразки». Насправді найперше що кидається у вічі під час живого перегляду бейсболу: розмови на полі та тиша.

Допоки гра розпочалась колоритний гравець третьої бази однієї з команд постійно жартував, намагався завести свою команду та збити з пантелику суперника. Як тільки його команда почала сильно програвати, він замовкав. Тиша — означає проблеми.

У бейсболі повна тиша може ще й викликати проблеми. Оскільки ця гра сама по собі не надто динамічна, то розмова постійно тримає в тонусі. Адже у тиші можна задуматися та пропустити важливий удар.

Бейсбол не має нічого спільного з іншими видами спорту.

***

Погожого, такого схожого на літній, ранку, коли сонце тільки підіймається в чисте небо та обіцяє теплий день не хочеться робити нічого важливого. Природа кличе до себе. Хочеться просто сісти на сонечку (а потім, коли стане спекотно перейти у холодок) та насолоджуватись спокоєм. Люди відпочивають: готують м’ясо на вогні, вживають спиртні напої та просто весело проводять час. Хтось з присутніх починає грати у футбол чи у колі гамселить якомога високо волейбольного м’яча. Усе це супроводжується підколами жартівників компанії друзів, грубим чоловічим гиготінням та стриманим жіночим смішком, який залишає її «справжньою ледьою».

Немає нічого дивного у тому, що подія, яка анонсувалася «пікнік» насправді й була пікніком. Так, буквально у декількох метрах від мангалу та пластиковими склянками з алкоголем грався матч чемпіонату України по бейсболу між командами АТМА (Київська область) та Західний Вогонь (Рівне). В Україні рівень розвитку бейсболу не може називати його чимось іншим, ніж хобі та приємним проведенням часу за межами постійної роботи. Тому й навколишні деталі не надто дивують. Нехай і статус матчу має такий заголовок.

Уся організація здається супер аматорською.

Ще до постійних розмов та змішаного запаху шашлику/коньяку першим враженням є поле для гри. Саме поле, адже назвати це стадіоном буде приниженням для домашніх арен Джаянтс, Ред Сокс чи Пайретс. Діти у епоху до вайфая та варкрафта шукали саме такі пустирі, аби побігати у футбол. Лише дві речі змушували подумати, що цей клаптик землі бейсбольне поле: натягнута за спиною беттера сітка та пітчерська гірка.

Усе інше звичайний пустир. І це — як потім виявилось — найкраще місце для проведення бейсбольних матчів у Києві (як потім розповів гугл це поле реконструювали на початку весни, а до цього був жах). Добре, що в Україні є бейсбол, але сумно, що улюблена гра відбувається у таких умовах. Бейсбол заслуговує на краще.

— Що немає м’ячів? Та ну як. А куди вони поділись? Хлопці, а ну шукайте. Їх же було два.

Господарі матчу грали у білій формі, яка у кого була. Половина складу була схожа на Тайгерс (тільки з буквою P замість D), інша половина — на Метс. Західний вогонь тут відрізнявся одностроєм у формі та бейсболках. Гравці АТМА мав кожен свою з логотипами команди МЛБ.

Враження пікніку та аматорства підсилювали трибуни. Сторонніх глядачів майже не було. Безперечно з усіх більш-менш відомих видів спорту бейсбол найменш популярний, але це було достобіса мало. Людей з 40, більшість з яких були представниками федерації бейсболу, організаторами події чи родичами та друзями гравців. А як виявилось потім, навіть запасними гравцями команди. Не надто перебільшеним враженням було те, що будь який чоловік поряд зі стадіоном того дня міг переодягтись та зіграти за місцеву команду.

***

Критикувати завжди легко, а за визначенням Гомера Сімпсона «та весело!». Порівнювати українських аматорів та професіоналів з Вищої ліги бейсболу було б великою несправедливістю.

Ще до першої подачі навколишні події викликали постійне запитання, гучність якого тільки збільшувалась. «Що це все таке?». Потім розпочалася гра. Уже у першому інінгу Західний вогонь використав усіх дев’ятьох беттерів, а кількість помилок у простих ситуаціях просто спантеличувала. WTF?

 

Оскільки в Україні немає культури бейсболу, то з молоком матері увібрати в себе жагу до гри неможливо. Бейсболом починають захоплюватись пізніше. Але спершу його треба зрозуміти, інакше вважатимеш, що треба просто якнайдалі відбивати м’яча. Насправді ж на беттері гра тільки розпочинається, його дії не найцікавіші та не найважливіші. І поки той, хто хоче зрозуміти вид спорту до цього не дійде — він ніколи не дізнається всього.

Справжній бейсбол — це філдінг та бейсраннінг. Гра АТМА — Західний вогонь й показала, що рівень відрізняється саме у захисті. Майже усі гравці обох команд зробили хоч по одному хіту. Механіка рухів беттерів була красивою та по-справжньому професійною: робота усім тілом, крок першою ногою, перенесення битки, направлені удари в поле. Проте все це могло бути протилежним за іншої роботи захисту.

Помилялись — дуже багато помилялись — пітчери, кетчери та аутфілдери. Досвідчений тренер Західного вогню ще у першому інінгу буквально вимагав від своїх гравців двох речей: «Болли не чіпаємо. М’ячі, які летять вниз не чіпаємо.». Молодий пітчер АТМА подавав не дуже добре, постійно помилявся й кетчер команди. Тому беттери Західного вогню й не повинні були замахуватись на сінкери та інші схожі подачі, адже кетчер мав проблеми з ловлею, а тим часом відбувались перебіжки на базах. Та й подавали ж усі пітчери далеко не 100 миль/год блискавки.

Але у захисті вистачало й проблем у філдінзі. Прості м’ячі здебільшого були проблемою. Аутфілдери більшу частину гри відверто нудьгували, зважаючи на те що навіть банальне вибивання в інфілд дозволяло займати бази та робити перебіжки.

У бейсраннінгу також більш кращими та організованими були гості, але також через постійні підказки тренера. Самі раннери мало рішень приймали, а якщо вони й були, то не завжди правильними. Проте робили підкати та стрибали на базу усі дуже красиво. Поряд з відбиванням це й робить шоу. Проте в бейсбол без гри у захисті й справді виглядає веселою забавою.

Найбільш дикий епізод стався у одному з пізніх інінгів, коли пітчер гостей намагався пропустити на базу сильного беттера за допомогою уока, але примудрився кинути повз рукавицю кетчера.

Гірше не буває.

***

Тим гравцем, якого пітчер Західного вогню пропускав на базу був той самий балакун з початку тексту. З поміж інших він виділявся тим, що тримав биту з лівого боку, а ще тим, що він кубинець. Проте цей досвідчений гравець третьої бази не тільки говорить російською мовою майже без акценту, але й пише у соцмережах. Його колоритні слова були окрасою матчу та помітно, що його знають та поважають інші гравці.

— Хлопці, ми сьогодні виграємо, — сказав він після перших двох відбивань у гостей. — У них всього два нормальних беттера — та й ті з Києва!

Київська АТМА справді здалася якщо не поспішно зібраною командою з усіх місцевих вільних гравців, але щось схоже. Багато з них виступають за команду Джмелі у європейській Інтерлізі, а інші за ЯЯ Бетен (фото саме з їх матчу у суботу, 21 травня). Але організації та командної роботи АТМА явно не вистачало. Це справді нагадувало гру друзів, які зібрались на пікнік.

***

Ця гра у Парку Дружби Народів не була великим видовищем з точки зору самого бейсболу. Західний вогонь переміг з непристойним рахунком 23:5. В суботу він переміг 9:2, а другій грі в неділю — 12:5.

Проте ледь не найважливіший висновок щодо цієї гри та й взагалі бейсболу в Україні ще не зроблено. У розмовах гравців та нечисленних вболівальників постійно з сумішшю заздрощів та поваги якось навіть магічно звучало слово Кіровоград.

— О, зараз ми будемо робити камбек. Вийшов гравець з досвідом виступів у Кіровограді, — безперечно ці слова пролунали з третьої бази, коли у киян відбулася зміна стартового пітчера на релівера.

Дві з чотирьох команд дивізіону А вищої ліги чемпіонату України є представниками однієї структури у Кіровограді. Це також дві найсильніші команди країни, у погоні за якими постійно й перебуває рівненський Західний вогонь. Тобто без Кіровограду робити висновок щодо українського бейсболу не варто.

Але ж дуже хочеться!

Майже так само як хочеться, щоб на цьому розвиток не закінчився.

Хоча усе говорить про те, що краще вже не буде. (Ніколи не хотілось помилятись більше).

ВІДЕО одного з найемоційніших моментів матчуДобавить комментарий
Читайте также
18 февраля, 8:31
3740
14
18 февраля, 8:31
16 февраля, 16:23
729
16 февраля, 16:23
15 февраля, 11:47
946
2
15 февраля, 11:47
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?