Sportarena

Мотор рекламує «Північний потік-2», який суперечить інтересам України

Чемпіон України носить логотип газопроводу, навіть коли цього не вимагають умови.

Мотор рекламує «Північний потік-2», який суперечить інтересам України - Гандбол

Гравець Мотора з логотипом «Північного потоку-2» на рукаві, facebook.com/handball.club.motor

В останній день літа газопровід «Північний потік-2» став преміум-партнером гандбольної Ліги чемпіонів. Згідно з підписаним контрактом, усі клуби-учасники турніру повинні розмістити логотип газопроводу на футболках, а також розмістити рекламу на покритті ігрового паркету. Серед інших, учасником Ліги чемпіонів ЄГФ є український Мотор.

Логотип «Північного потоку-2»

Публічно представники клубу не висловлювали своєї позиції щодо «Північного потоку-2». Команда одягає форму з логотипом газопроводу, також розміщує його на паркеті палацу спорту «Юність».

Здавалося б, а чи могли бути інші варіанти?

  • Поляки показали, що інші варіанти існують

Публічно висловили незгоду з новим партнером Ліги чемпіонів лише польські клуб — Вісла Плоцьк та Віве Кельце.

У матчі першого туру групового етапу Ліги чемпіонів гравці обох команд вийшли на паркет, заблюривши логотип «Північного потоку-2». Справа в тому, що спонсорами клубів є польські нафтові концерни — Віслу спонсорує PKN Orlen, а Віве — Polska Grupa Energetyczna (PGE).

Северный поток 2 гандбол
Логотип «Північного потоку-2» мав розташовуватися на лівому рукаві усіх клубів. Але Вісла просто заклеїла його, facebook.com/pg/sprwisla

Формально, клуби не мають права рекламувати конкурентів своїх спонсорів. До числа конкурентів належить проект «Північний потік-2».

«Як головний спонсор Вісли, ми розуміємо складну ситуацію, в яку потрапив клуб через те, що спонсором Ліги чемпіонів став «Північний потік-2». Ми застосуємо всі можливі юридичні кроки для захисту нашого бренду в контексті спонсорства гандболу», — написав у власному Twitter-аккаунті CEO PKN Orlen Даніель Обайтек ще до старту Ліги чемпіонів.

Схожий меседж опублікували представники PGE, а фанати обох клубів провели акції протесту проти «Північного потоку-2» перед матчами Ліги чемпіонів.

Європейська гандбольна федерація моментально відреагувала на рішення польських клубів ігнорувати логотип нового спонсора, виписавши клубам грошовий штраф за порушення маркетингових прав ЄГФ. За інформацією польського RMF 24, штраф склав 12 500 євро. Нафтові концерни виплатили штраф замість клубів.

Перед другим туром Ліги чемпіонів Sport Arena зв’язувалася з представниками обох клубів, але після рішення ЄГФ про оштрафнування польських команд, Віве та Вісла відмовилися надавати розширені коментарі. Як українським ЗМІ, так і польським.

«Ми шукаємо компромісне рішення. Допоки воно не буде знайдене, жодних офіційних заяв клуб Вісла Плоцьк не робитиме», — відповіла на запит Sport Arena директор маркетингу Вісли Катажина Пшиклота.

Раніше, ще перед початком групового етапу Ліги чемпіонів, Катажина в коментарі польським ЗМІ зазначала, що проект «Північний потік-2», який спонсорується Газпромом є не лише конкурентом для Orlen, але й не є корисним для Польщі.

На другий тур групового етапу Ліги чемпіонів Віве Кельце та Вісла Плоцьк також вийшли без логотипу «Північного потоку-2». Також прихованими були логотипи основних спонсорів клубів, PKN Orlen та PGE. Натомість клуби поставили логотип благодійної організації, іншого партнера ЄГФ на місце, де повинен був розміщуватися логотип «Північного потоку-2».

бойкот Северный поток 2 гандбол
Воротар Віве Кельце під час другого туру. Замість логотипу PGE — Lumi, замість «Північного потоку-2» — Plan, фото — Patryk Ptak

Поки що, невідомо, чи це остаточний компроміс між поляками та ЄГФ, чи це лише компроміс на один тур з пошуком подальшого вирішення проблеми.

  • Що робить Мотор

Запорізький Мотор ніяким чином не відреагував на зобов’язаність носити на рукаві логотип «Північного потоку-2». Зрозуміло, що формальних причин в українців немає: у них відсутній нафтовий спонсор, який міг би теоретично заборонити клубу рекламувати своїх конкурентів.

Мотор Северный поток гандбол Украина
Гравець Мотора у футболці з логотипом «Північного потоку-2» у матчі Ліги чемпіонів, facebook.com/handball.club.motor

Спонсор Мотора — компанія «Мотор Січ».

Утім, Мотор носить форму з логотипом «Північного потоку-2» не лише під час матчів Ліги чемпіонів: у аналогічній формі команда грає в матчах українського чемпіонату. По суті, клуб рекламує газопровід не тільки у зв’язку з вимогами контракту, але також в зовсім іншого турнірі, де ніяких зобов’язань немає.

Мотор гандбол Северный поток
У тій ж формі з логотипом «Північного потоку-2» Мотор грає в чемпіонаті України, facebook.com/handball.club.motor

Позиція Федерації гандболу України щодо логотип «Північного потоку-2» на формі Мотора, під егідою якої проводиться гандбольна Суперліга, невідома.

Польські клуби, наприклад, змінюють форму на матчі домашнього чемпіонату, прибираючи звідти повністю логотип Ліги чемпіонів (однією з частин якого і є «Північний потік-2»). Аналогічні кроки провадять також інші клуби, що грають в Лізі чемпіонів, навіть російські Чєховскіє Мєдвєді.

  • Що таке «Північний потік-2»

Проект «Північний потік-2» передбачає побудову двох гілок газопроводу від узбережжя Росії до Німеччини через Балтійське море. Газопровід повинен іти в обхід України та Польщі.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2». Постанову з закликом не допустити спорудження газопроводу Верховна Рада прийняла ще в квітні 2018 року. Президент України Петро Порошенко в одному з останніх інтерв’ю для німецького Rheinische Post назвав проект «Північного потоку-2» геополітичним інструментом тиску на Західну Європу.

Польща також виступає проти спорудження газопроводу. У вересні Президент Анджей Дуда спілкувався з Президентом США Дональдом Трампом стосовно введення санкцій на компанії, які будуватимуть газопровід. Як повідомляють німецькі ЗМІ, Президент Росії Владімір Путін заявив про готовність РФ самотужки профінансувати спорудження «Північного потоку-2», якщо США накладе санкції на учасників консорціуму.

Представники Мотора не коментували ситуацію з логотипом «Північного потоку-2». Sport Arena готова опублікувати позицію гандбольного клубу Мотор чи Федерації гандболу України.

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena