-
Де гратиме Мотор?
Мотор вперше в своїй історії потрапив в «елітні» групи Ліги чемпіонів — це означає приїзд сильніших та рейтинговіших суперників, відносно легший шлях до 1/8 фіналу турніру та банально вищий рівень матчів. Нехай чемпіон України вперше гратиме проти найкращих, та запоріжці не виглядають зеленою командою, яку всі обіграють.
За рахунок чого Мотору вдалося потрапити в «елітну» групу? Є два фактори: стабільна гра команди у попередніх розіграшах Ліги чемпіонів, а також завершення реконструкції арени Юність в Запоріжжі. ЄГФ дуже сильно зважає на комерційну привабливість команд, перш ніж допускати її до «еліти», тому Мотору, незважаючи на хороші результати, було неможливо потрапити в групи А/В до відкриття Юності.
В одній групі з Мотором гратимуть французькі ПСЖ та Нант, словенське Цельє, німецький Фленсбург, данський Ск’єрн, угорський Пік Сегед та хорватський Загреб. Однозначними фаворитами групи є дві французькі команди, а от з усіма іншими можна грати.
Переможець групи В отримає пряму путівку до 1/4 фіналу Ліги чемпіонів, команди, що посядуть місця з 2 по 6 — вийдуть в 1/8 фіналу, а дві найгірші команди — вилітають.
-
Чому участь в «елітних» групах — перевага?
Усе насправді дуже просто: більше матчів, зовсім інший рівень гри, зовсім інший рівень уваги до матчів. Групи C/D, при всій повазі, виконують роль другорядного турніру, за яким стежать хіба фанати цих команд. Та й продертися звідти в стадію плей-оф напрочуд складно, незважаючи на відносну слабкість суперників.
Але головна перевага — не рівень уваги чи легкість проходу в плей-оф. У першу чергу, «елітні» групи грають більше матчів: 14 проти 10, грають більше якісних матчів. Це можливість перевірити себе на фоні справді найсильніших команд, які мають усі шанси перемогти на турнірі, побачити слабкі місця і підтягнути їх. Нічого подібного за попередні роки (після зміни регламенту) в Мотора не було.
-
Як змінився Мотор в міжсезоння?
Прийшли: Матеуш Кусь (лінійний, Віве Кельце), Жарко Пешевські (лінійний, Металург), Дмитро Горіга (лівий півсередній, ЗНТУ-ЗАБ), Олександр Касай (лівий крайній, ЗНТУ-ЗАБ), Владислав Донцов (правий півсередній, СКА-Мінськ)
Пішли: Олександр Шевельов (лінійний), Лєв Целішев (лінійний), Євген Жук (лівий крайній)
Найбільшого оновлення Мотор зазнав в передній лінії: на заміну Шевельову та Целішеву прийшли два досвідчені європейці, які пограли на високому рівні. Поляк Кусь, наприклад, два роки тому став переможцем Ліги чемпіонів у складі Віве Кельце.
Кусь та Пешевські мають додати агресії та варіативності в лінії, куди часто доходять м’ячі у Мотора. Але більше запитань не так до атаки, як до гри в захисті — наприкінці минулого сезону Ліги чемпіонів Мотор чимало пропускав з центральної зони, тому роботи в Матеуша та Жарко, а також в Максіма Бабічева (третій лінійний) є чимало.
Лідерами команди, як і раніше, залишаються Айденас Маласінкас та Баріс Пуховські, які будуть вести команди за собою.
«Я не хочу виділяти когось з суперників, вони всі рівні для нас. Ми будемо шукати шанс набрати якісь очки в кожній домашній гри, а також намагатимемося створити сюрпризи на виїзді», — сказав головний тренер Патрік Ромбель перед стартом в Лізі чемпіонів.
-
Проти кого грати Мотору, на що розраховувати?
Фаворити
Французький ПСЖ чотири сезони поспіль грає в Фіналі Чотирьох Ліги чемпіонів, але ще жодного разу не виграв золото. Такі результати є незадовільними для парижан, тому в міжсезоння вони змінили тренера: команду очолив Рауль Гонзалес, який виграв Лігу чемпіонів разом з Вардаром в 2017 році. Усі інші зірки, включно з Ніколом Карабатічем та Міккелем Хансеном, на місці.
Сенсаційний Нант, який дійшов до Фіналу Чотирьох минулого сезону, знову стане суперником Мотора. Команди уже зустрічалися в Лізі чемпіонів в позаминулому сезоні: Мотор досі залишається єдиною командою, яка перемагала Нант на виїзді. Ця команда є дуже незручною в тактичному плані, а повернення лівого крайного Валеро Рівери робить її вкрай небезпечною при швидких переходах з оборони в атаку. Про Кірілла Лазарова сенсу говорити нема — це ще одна величезна зірка європейського гандболу.
Середняки
Саме данський Ск’єрн у минулому сезоні закінчив єврокубкову кампанію Мотора,вибивши тих в 1/16 фіналу. За літо у Ск’єрна нічого особливого не змінилося: той ж тренер, ті ж лідери та гравці. Найголовніше — той ж стиль гри, а це означає, що проблеми зі Ск’єрном виникнуть не лише в Мотора, але й в інших команд.
Те, що Пік Сегед здолав Вешпрем в боротьбі за золото чемпіонату Угорщини, говорить усе — це та команда, яку не можна недооцінювати. Мотор грав з угорцями наприкінці серпня, і переміг їх на Кубку Дніпра, але в Лізі чемпіонів буде зовсім інший рівень відповідальності: там Пік Сегед гратиме на повну. Одна з головних переваг угорців — потужна лавка запасних, гравці якої часто вирішують долю матчів на користь Сегеда.
Німецький Фленсбург проводить зміну поколінь, чимало лідерів пішли з команди влітку. Цю команду, однозначно, штормитиме на старті розіграшу, та й взагалі німці не будуть претендентами навіть на третє місце в групі. Головною зброєю Фленсбурга має стати норвезький воротар Торбйорн Бергеруд, який прийшов в команду влітку: 24-річний гравець вражав на рівні збірних, але ще ніколи не грав в справді топ-клубі. Тепер у нього є можливість підтвердити усі аванси.
Аутсайдери
ППД Загреб серйозно оновився влітку: декілька гравці закінчили кар’єру, під’їхало молоде підсилення з різних балканських країн, а також у команди з’явився новий головний тренер, Ліно Червар. Але все одно, чемпіон Хорватії виглядає однією з тих команд, які пролетять повз вихід в плей-оф.
Іншою такою командою є словенське Цельє: команда уже чотири роки підряд не потрапляє в 1/8 фіналу. У Цельє молода та цупка команда, але цього недостатньо для боротьби за місце в топ-6. Минулого сезону, наприклад, словенці набрали 7 очок, на схожий результат варто розраховувати й цього року.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com