Sport Arena продовжує розповідати про найкращих спортсменів 2017 року в рубриці «Гордість українського спорту». Цього разу мова йде про Ольгу Харлан, 5-разову чемпіонку світу з фехтування на шаблі.

Від Ольги Харлан в 2017 році не очікували якихось захмарних результатів. Одразу після завершення олімпійського циклу лідерка українського фехтування лягла на операційний стіл, заліковуючи травму плеча. Як казала тоді сама Харлан, та операція була необхідною, аби продовжити виступи на найвищому рівні. З болем в правому плечі Ольга фехтувала фактично рік, та оскільки попередній рік був Олімпійським роком — відступати було нікуди. Попри біль українка виступила на Іграх в Ріо, де взяла дві медалі (особисту бронзу та командне срібло), і лише після цього зробила операцію.

На відновлення потрібно було витратити декілька місяців, після чого на спортсменку очікував довготривалий період повернення до оптимальної форми. Зважаючи на те, що тренуватися Ольга почала тільки взимку, перший рік нового олімпійського циклу мав для неї стати прохідним. Принаймні, перша його половина.

Після Олімпіади в Ріо Харлан перенесла операцію, але швидко відновилася і феєрично повернулася в 2017 році, facebook.com/fie.org

Однак уже в першому особистому старті в сезоні Харлан показала, що її у жодному разі не варто недооцінювати. Тріумфальне повернення припало на етап Кубка світу в Тунісі — українка несподівано розібралась з суперницями, здобувши золоту нагороду.

«На мене нічого не давило, і я що хотіла, те й робила. Я спокійно відфехтувала», — згадувала пізніше ті змагання Ольга в інтерв’ю Xsport.ua. І водночас додавала: «Мені не вистачало фізичних сил. Я взагалі не знаю, як перемогла тоді».

Нестача сил та практики проявилася буквально за декілька тижнів після тріумфального повернення — на чемпіонаті Європи Харлан вилетіла в 1/8 фіналу від француженки Сесілії Бердер. Зважаючи на невдалий виступ українських шаблісток в командних змаганнях, Ольга Харлан вперше з 2004 року повернулася з Євро без нагород.

Ольга Харлан вперше з 2004 року не виграла медалі на Євро, але стала чемпіонкою світу, facebook.com/fie.org

Але розуміючи, що континентальна першість — тільки (або уже) передостанній старт сезону, українка чудово усвідомлювала, що у неї буде можливість взяти реванш. І вона таки взяла його, у неймовірному стилі вигравши чемпіонат світу.

Мабуть, на світовій першості в Лейпцигу Ольга Харлан показала найкраще фехтування за весь час. Вона була нестримною і неймовірно потужною, просто змітаючи опоненток на шляху до золота. Лише в одній сутичці українка пропустила більше 10 уколів, а в фіналі розгромила суперницю з рахунком 15:5. Однак набагато важливішою була півфінальна перемога над Бердер, тією француженкою, що зупинила Харлан на Євро.

«Коли я зняла маску, то перше, про що я подумала — «Ну невже?» — ділилася спогадами Ольга Харлан у тому ж інтерв’ю після виграшу чемпіонату світу. — Я була здивована, що у мене дійсно вийшло, адже для мене це був найкоротший сезон в кар’єрі. Для мене це було несподівано та приємно, мені вдалося показати те фехтування, яке давно уже ніхто не бачив. Навіть на Олімпіаді я не показала себе на повну потужність, але на чемпіонаті світу вдалося».

Ольга Харлан під час фінального поєдинку на чемпіонаті світу в Лейпцигу, facebook.com/fie.org

Золото Лейпцига-2017 стала для українки третьою найвищою медаллю чемпіонатів світу — подібний результат нікому з шаблісток раніше не підкорявся. А якщо порахувати перемоги в команді, то це золото для Ольги п’ятим в кар’єрі — 5-разова чемпіонка світу та 14-разова призерка світових першостей. Якісь неймовірні показники.

Перемога, звісно, стала приємним завершенням сезону для самої Харлан, але ця медаль є лише черговим кроком до її давньої мети. «Я дуже щаслива. Я зробила усе можливе, і це круто, але я не планую зупинятися. Це все робиться для здійснення моєї мрії — олімпійського золота», — заявила українка одразу після перемоги на чемпіонаті світу.

Золото Лейпцига-2017 стала для українки третьою найвищою медаллю чемпіонатів світу — подібний результат нікому з шаблісток раніше не підкорявся.

Ще раніше Ольга казала, що може фехтувати навіть до 35-ти років, але після тріумфу на світовій першості стало остаточно зрозуміло, що вона буде змагатися, як мінімум, до Ігор в Токіо. «Навіщо вигравати чемпіонат світу, якщо я зупинюся? — ставила сама собі запитання Харлан у міжсезоння, а потім на нього й відповідаючи. — Треба добити і йти до кінця».

Перша фаза нового сезону перетворилася на черговий тріумф української шаблістки — вона виграла два з трьох етапів Кубка світу. Причому двічі підряд Ольга вибивала в півфіналі росіянку Яну Єгорян — ту Єгорян, що зупинила Харлан в півфіналі Олімпіади в Ріо. А взагалі у цьому сезоні Ольга тричі здолала Яну: ще одну перемогу українка відсвяткувала на дебютному етапі в Тунісі.

Харлан (справа) тричі перемогла Єгорян (зліва) в 2017 році, беручи реванш за поразку в півфіналі Ріо, Getty Images

Зі слів Харлан стає зрозуміло, що вона усвідомлює свої помилки у тому вирішальному двобої в Ріо. На Олімпіаді, як каже Ольга, їй потрібно було обманювати, потрібно було фехтувати по-іншому, але тоді вона чомусь про це забула. Тепер ж — її стиль ведення бою видозмінився, вона стала більш стійкою в психологічному плані, про що й свідчать результати.

«Навіщо вигравати чемпіонат світу, якщо я зупинюся? — ставила сама собі запитання Харлан у міжсезоння, а потім на нього й відповідаючи. — Треба добити і йти до кінця».

З іншого боку, до наступних Олімпійських ігор залишається понад два роки. Це більш ніж половина циклу, за який встигне змінитися купа речей. Та ж Єгорян, наприклад, знайде слабкі місця в манері фехтування Харлан, або, наприклад, повернеться на доріжку інша росіянка – Соф’я Вєлікая, яка вибивала українку в півфіналі Лондона-2012.

Ольга Харлан виграла два останні етапи Кубка світу в 2017 році, facebook.com/fie.org

Водночас, можна не сумніватися, що продовжить прогресувати і Харлан. Вона явно не планує зупинятися на досягнутому і спочивати на лаврах. А значить, для цього потрібно підтягувати психологічну стійкість та ще більше вдосконалюватися. Та як показав перший рік нового олімпійського циклу: в Ольги Харлан є бажання, а отже буде й результат. Зрештою, 2017 рік українка завершує в статусі чемпіонки світу та найкращої шаблістки прямо зараз — і це усе, на секундочку, після операції та пропуску першої частини року.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?