Каратист Горуна: «Війна, яку ми зараз маємо — це не протистояння між націями, народами, а конфлікт політиків»

...

Переможець Європейських ігр-2019 стверджує, що у деяких регіонах Росії навіть не знають про війну на Донбасі.

Горуна, Европейские игры, Украина, золота

Станислав Горуна, Google

Каратист Станіслав Горуна поділився своїми думками щодо політичної ситуації в Україні. Спортсмен вважає, що війна з Росією — це суто політична справа.

— Збірна з карате їздила в Москву. Було незручно?

– Щоб розірвати шаблони, скажу, що російська аудиторія більш ніж прихильна до української команди. Російські трибуни вболівали за всіх українських спортсменів. Це хороший показник. З багатьма людьми там спілкувався.

Ніхто жодного слова не сказав про політичну ситуацію, не намагався створити провокацію чи якісь закидони.

Люди займаються своїми справами, і всі інформприводи, які переважно створюються штучно, людей мало хвилюють. Тому це був приємний сюрприз. Все було дуже привітно.

— Ти чекав іншого?

– Я не чекав – кілька років перед тим їздив у Росію на змагання. І там була аналогічна ситуація. Але більшість моєї команди чекала іншого. Про це в Україні нам постійно казали: «Будьте обережні. Ні з ким не вступайте в політичні дискусії». Нас більше тут накрутили й напружили, ніж це насправді було там. Тому всі були в тонусі.

Війна, яку ми зараз маємо, є суто політичною. На жаль, вона є. Це не війна між націями, народами, а війна політиків. Лідери держав мають ресурси і вплив, щоб цю війну підтримувати. Тому якби не воля Путіна, тільки Путіна, то війни між Україною та Росією не було б. Тому «Путін – х***о», якщо що.

— Я очікував, що людина з оселедцем на голові буде більш радикальною до росіян і ситуації.

– Наш народ дуже бойовий, він ніколи не здається. На цьому психотипі нашої ментальності оті всі маніпуляції й створюються. Нам дають те, чим можна маніпулювати. Нам дали ворога, тим більше – такого історичного. Й постійно підсилюють це в інформаційному плані. Не думаю, що так важко зараз в чомусь розібратися, хоча медіаефір зараз перенасичений різними штуками. Справді можна загубитися і зрозуміти, що ти шукаєш не там, де треба.

Простіше сприйняти за правду те, що почув першим. Тим більше, коли це резонує з якимось внутрішніми переконаннями. Простіше сприймати ситуацію, коли є конкретний ворог, є чорне та біле. Чим більше отримуєш інформації, яка співпадає з твоїми сприйняттями та переконаннями, тим глибше починаєш в це вірити і керуватися стереотипами.

— Назви один приклад, чому ситуація в Україні прямо зараз не лише чорна та біла.

– Все дуже залежить від конкретних обставин. Мотивація людей, які живуть на місцях, є різною. Особистою, меркантильною, патріотичною. Нема добрих і хороших людей. Просто всі діють в своїх інтересах. Для себе зрозумів це після Революції, коли почалося загострення зовнішньополітичних стосунків з Росією. Контактував тоді на змаганнях з російськими спортсменами, тренерами і вони самі не розуміли, що відбувається. Це дало розуміння того, що люди там і тут не мають упередженого ставлення один до одного. Ці упередження сформовані лише ззовні. Люди, які потрапили під вплив цієї інформації, сформували упередження стосовно народу, а не держави.

За діяльність держави відповідають конкретні люди, а звичайні – не мають до цього ніякого відношення. В Росії лише наближені до нас території в курсі, що відбувається на Донбасі, а решта – навіть не знає. Недавно був на семінарі в Томську. Там не всі були в курсі, що в нас йде збройний конфлікт, уявляєш? В тому регіоні не треба інформувати про це людей. Вони чули, але не знали, що це триває досі.

В Європі так само. Коли починалося, було багато новин про це. А зараз питають, чи вже все нормально, бо їм нічого про це не говорять. Кажу, що іде війна, кожен десь когось вбивають. Вони в шоці. От що робить інформаційний простір, він нам каже, що добре, а що – погано. Я знаю лише те, що насправді ми нічого не знаємо. До нас інформація доходить лише у вигляді, готовому для нашого споживання. А як все відбувається насправді, ніхто не знає. Тому не люблю вникати в такі дискусії. Впевнений, що ні я, ні мій співрозмовник ні фіга в цьому не орієнтується.

— Нема відчуття, що боїшся думати так, як і більшість?

– Є таке. Інколи навіть думаєш – невже я не такий, як усі? Не хочеться в загальному розумінні цього слова бути «сєпаром». Краще вже промовчиш, щоб не почувати себе некомфортно. Тим більше, якщо можеш спровокувати якийсь мініконфлікт.

У червні цього року Горуна виграв золоту медаль на Європейських іграх. 30-річний українець тріумфував в категорії куміте до 75 кілограм. У фіналі Станіслав Горуна переміг представника Азербайджану Рафаеля Агаєва — 4:0.

Источник: Ua.tribuna.com


Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?