Дарія Білодід — сенсаційна чемпіонка Європи з дзюдо

Дарія Білодід в фінальній сутичці, eju.net
Sport Arena розповідає про 16-річну українку Дарію Білодід, яка сенсаційно виграла золото чемпіонату Європи з дзюдо.

Допоки спортсмен виступає на юніорському рівні, його здобутки та досягнення часто прийнято перебільшувати. Цим займаються не так навіть журналісти, як батьки, тренери чи просто сторонні вболівальники. Будь-який тріумф (особливо на великому міжнародному турнірі) сприймається як величезне досягнення, а сам спортсмен стає ледь не майбутною суперзіркою.

Згодом за цим «юним талантом» починаються слідкувати, на нього звертають увагу, а рівень відповідальності з кожним наступним стартом зростає все більше. Далеко не кожен (насправді одиниці) здатен витримати цю напругу великого спорту, тож на дорослому рівні виблискує менша половина з усіх тих «дитячих суперзірок». Інші — просто перегорають, так і не зумівши зробити декілька кроків уперед.

Дарії Білодід така проблема, схоже, не знайома. 16-річна українка, яка впродовж останнього року стала основною зіркою молодіжного дзюдо, впевнено крокує в дорослий спорт. Їй набридло боротися з трохи старшими суперницями, тож Дарія вирішила змагатися проти набагато старших дзюдоїсток. Зрештою, їй байдуже — Білодід готова боротися просто всіх і кожного.

Українка Білодід (друга зліва) — чемпіонка Європи серед дорослих, eju.net

Сенсаційна перемога на чемпіонаті Європи серед дорослих, яка шокувала любителів дзюдо, стала лише черговим підтвердженням об’єктивності раніше виданих українці авансів. Перехід Дарії в дорослі змагання відбувся занадто швидко, але разом з тим надзвичайно природньо: наприкінці березня українка дебютувала на дорослому рівні перемогою на турнірі в Празі, а три тижні потому здобула золото континентальної першості. І це усе в 16 років.

На шляху до тріумфу на варшавському татамі Білодід провела чотири сутички, три з яких завершилися в додатковий час. Двічі українка здобувала перемогу завдяки вилученню суперниці (три попередження — дискваліфікація), а ще двічі перемагала єдиним ваза-арі. Дарія, незважаючи на свій вік та відсутній досвіду подібних змагань, неймовірно грамотно відборолася в тактичному плані, практично не припускаючись помилок.

Вона розуміла, що навряд зараз зможе перемогти завдяки силі, тож будувала сутички від захисту, змушуючи суперниць помилятися. І лише у фіналі, коли хвилювання трохи вплинуло на дії Білодід (вона доволі швидко заробила два попередження), українка продемонструвала свій потенціал в атаці, змусивши росіянку Ірину Долгову лише захищатися.

Незвичні, як для найлегшої вагової категорії (до 48 кг), фізичні дані усе більше перетворюються в перевагу Дарії: вона напрочуд висока — 171 см, — що дозволяє українці впевненіше почуватися в обороні. На золотому чемпіонаті Європи Білодід пропустила лише один прийом оцінений ваза-арі, а в інших випадках її захист ставав непрохідним бар’єром для суперниць.

Золото європейської першості змінить ставлення суперниць до юної українки: якщо до цього тріумфу вона була загадкою, то тепер її манеру боротися розбиратимуть. Безперечно, поки ніхто окремо не готуватиметься до зустрічі з Білодід — єдиний тріумф не зробить з неї суперзірку на дорослому рівні. Але до Дарії придивлятимуться, і за нею слідкуватимуть.

Понад два роки тому після тріумфу на юніорському чемпіонаті світу в 14-річному віці Білодід заявила, що її метою є виступ на Олімпіаді в Токіо. Зважаючи на провал українського дзюдо в Ріо, а також неймовірний прогрес самої Дарії, ця мета уже зараз виглядає реальністю. Достатньо просто продовжити розвиватися та працювати над собою. Бо з психологічною напругою Білодід уже точно вміє справлятися.

В избранное
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?