Беленюк: хотілося, щоб спорт був поза політикою, але це нереально

...

«Поки будуть підійматися прапори на змаганнях, доти спорт не зможе бути поза політикою».

Жан Беленюк
Жан Беленюк, Getty Images

Дворазовий чемпіон світу з греко-римської боротьби і народний депутат України Жан Беленюк у інтерв’ю glavcom.ua розповів про своє ставлення до гасла «спорт поза політикою». На його думку, у нинішні часи спорт не може існувати без політики.


— Жане, торік ви не приховували невдоволення, що не можете поїхати на чемпіонат Європи в Росію. Для вас теж «спорт поза політикою»?

— Мені дуже хотілося, щоб так було. Але я розумію, що це нереально. Особливо в моїй ситуації, бо я й є уособлення спорту в політиці. Усі, хто буде казати, що спорт поза політикою, можуть згадати, що у нас є такий політик Жан Беленюк, він одночасно ще й спортсмен. Та й загалом спорт поза політикою уявити складно. Його дуже сильно втягують. Поки будуть підійматися прапори на змаганнях, доти спорт не зможе бути поза політикою.

— Прапор – це держава.

— Так, це іміджеві питання. Держави вкладають величезні гроші для того, щоб саме їх прапор піднявся на тих чи інших змаганнях, іноді не гребуючи жодними можливостями, пов’язаними з допінгом, підкупом суддів, лобіюванням своїх інтересів. Це все свідчить, що спорту поза політикою наразі не існує.

— Ви для себе переглянули це питання з часом?

— Кажу, що дуже хотів би думати по-іншому, але стикаючись з нашими реаліями, розумієш, що це неможливо. Ми це дуже сильно відчули з моменту російської агресії проти України. До цього ми на ці речі якось не звертали уваги.


У вересні Беленюк виграв чемпіонат світу з боротьби, а також кваліфікувався на Олімпіаду-2020, в результаті чого був визнаний кращим спортсменом минулого місяця в Україні.

Нагадаємо, що після парламентських виборів 2019 року Беленюк став народним депутатом України від партії «Слуга народу». На початку жовтня Жан вперше виступив з трибуни Верховної Ради.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 декабря, 13:35
420
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?