УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Royal Rumble

...

Royal Rumble
Фото espn.go.com

Спорт настільки вліз в сутність звичайного американця, що він навіть не помітить цього. Що вже говорити про таку важливу культурну особливість США як бейсбол. «Три страйки та аут», коли говориш про чиюсь перевагу та подібне. Щодо сексу взагалі можна спілкуватись лише за допомогою звичних фраз з бейсболу. У одному з найбільш класно знятих сіткомів «Як я зустрів вашу маму» є ціла серія метафор між походеньками Барні Стінсона та бейсболом.

Доки в тебе є хоча б один шанс — ти не програв. Цю життєстверджуючу фразу часто використовують стосовно будь-якого спорту, але найкраще вона підходить бейсболу. У футболі при рахунку 0:3 на останніх секундах зустрічі пенальті допоможе лише скоротити перевагу. Те ж саме стосується практично всіх ігрових видів. У бейсболі навіть останній шанс останнього бетера при рахунку хоч 0:7 може призвести до майбутнього камбеку.

Є теорія, що гарні історії не народжуються самі. Їх такими роблять оповідачі, у сучасному світі цю роль на себе взяло звичайне телебачення. Його існування залежить від історій, які розбурхували глядачів та тримали їх біля екранів. Звичайно, якщо історію не розкрутити, то вона просто загине в тисячі звичайних подій. Або навіть в сотні таких самих гарних історій.

Перемога Канзас Сіті Ройялс увійде в золотий фонд історій американського спорту. З подій останніх двох років можна зробити величезну нескінченну таблицю.

Епічний похід Ройялс почався восени 2014 року. Після перемоги у Світовій серії 1985 року Канзас впав на дно МЛБ. Що й говорити, якщо жодного разу Ройялс не потрапляли до плей-офу. Минулої осені з’явився шанс зіграти Вайлд Кард матч з Окленд Атлетікс. 12 напружених інінгів та неймовірна розв’язка на користь Ройялс.

Цей матч був зародженням казки. Плей-оф Американської ліги Ройялс виграли якось вже занадто легко, не дозволивши Ейнджелс та Оріолс на двох виграти бодай один матч. Світова серія з Джайянтс завершилась не на користь Ройялс. Сан-Франциско вирвав перемогу. Неймовірний Медісон Бумгарнер у самому кінці сьомого матчу перехитрив кетчера Канзас Сіті Сальвадора Переса. Для краси історії це ім’я обов’язково варто запам’ятати.

giants

«Ті Ройялс по ходу регулярного сезону виглядали не завжди добре, а зараз їх перспективи оцінюються ще менше. Команду покинули кращий пітчер Джеймс Шилдс і кращий хіттер Біллі Батлер. У складі є непогані виконавці, однак цього явно недостатньо, щоб розраховувати для початку просто на плей-офф», — подібні слова напередодні сезону звучали звідусіль.

І в листопаді 2014 року, і в березні 2015-го не залишало враження, що виступ Ройялс був справді казкою, яка лише тоді могла завершитись перемогою. Іншого такого шансу могло й не бути. Зазвичай іншого такого шансу й не буває, якщо говорити про бейсбол та його постійні зміни у фаворитизмі.

Бейсбол цікавіший за інші види спорту навіть в США тим, що фаворитизм напередодні сезону в МЛБ надзвичайно умовне поняття. Недавні гойдалки Джайятс с двома титулами та останнім місцем в Лізі між цими успіхами – таке важко повторити ще десь.

Ройялс не розвалились. Навпаки, вони сталі ще більш зібраними та впевненими у свої сили. Інколи треба йти за Форестом Гампом та бігти, тому що просто біжиш, а інколи дуже допомагає побачити мету. Минулого року Ройялс побачили цю мету: трофей, радість переможців та інші прекрасні речі. Останній з шести фастболів Бумгарнера Перес тоді відбив по високій траєкторії на Пабло Сандоваля. Він запам’ятав той момент. Перес сподівався, що у нього буде ще один удар.

Через рік саме Перес став MVP. У цьому випадку до місця буде сказати заїжджену фразу: перейняв естафету у Бумгарнера.

cup

Проте якби не жага до індивідуалізації навіть командних досягнень, то нікому в голову не прийшло виділяти когось у складі Ройялс. Ще одна дурна банальність: це справді команда однодумців. Але у бейсболі інакше й не буває, кожного сезону після вирішальних матчів можна тільки здогадуватись, кого виберуть MVP. Один гравець не доведе команду до Світової серії та не виграє її.

Втрату Шилдса вдалося компенсувати за рахунок прогресу Йордано Вентури, а також підписань відразу трьох досвідчених пітчерів Едінсона Волкеса, Кріса Янга та все ще зіркового Джонні Куето. Кожен з них хоча б у одному матчі плей-оф відіграв майже бездоганно. А це мінімум для команди, яка прямує до найвищої вершини.

Сильна робота пітчерів, надійна гра в захисті та цілеспрямованість хіттерів.

Якщо у тебе є ще один удар — ти не програв.

Ройялс мали вилетіти ще від Г’юстон Астрос. У четвертій грі серії (2:1) Астрос на домашній арені вигравали 5:2. Цього року вдома їх було не зупинити, вболівальники у восьмому інінгу не сумнівались у перемозі своєї команди. «У наших правилах немає пункту, щоб зупинятись. Ми завжди шукаємо можливості», — сказав Ерік Хосмер уже після вирішального матчу з Метс. Але найкраще ці слова підходять для Лоренсо Кейна у тій грі з Астрос. Як він тоді двічі забігав — залітав! — у дім… Більшої жаги до перемоги не знайти.

Ці слова міг сказати сам Хосмер набагато раніше, коли у грі з Астрос він заробив вирішальне очко, відбивши подачу, що летіла дуже далеко від страйкової зони.

Перес, Хосмер, Кейн. Як можна забути Бена Зобріста чи Кендріса Моралеса, який у вирішальній п’ятій грі з Астрос вибив трьохочковий хоумран.

Якщо минулого року Канзас Сіті просто пролітав до Світової серії, то тепер шлях був набагато важчим. Проте Ройялс добре вміли перебудуватись під суперника, пітчера. Й не тільки чужого, але й власного. Кому треба була допомога, польові гравці завжди готові були зайвий раз стрибнути чи влучніше кинути м’яча на базу.

У восьмому інінгу другої гри серії з Торонто Ройялс зробили п’ять ранів за рахунку 0:3. 24 з 38-ми своїх ранів у битві з Блю Джейс Ройялс зробили у останні три інінги. У Світовій серії на рахунку Канзас Сіті 27 ранів: 6 у екстра-інінгах та 9 у двох останніх.

Матч №2: Канзас-Сіті програє по ходу, але перемагає 7:1. Матч №4: до восьмого інінгу рахунок 3:2 на користь Метс, а все завершується 5:3 на користь Ройялс. Тому матч №5 вже не здивував. Команді Неда Йоста вдалося вийти на такий рівень, що два рани у дев’ятому інінгу, а потім ще п’ять у 12-му не стали несподіванкою.

hosmer

Є клас. Є стиль. Є фізичні можливості. Але хіба можна боротись з таким бажанням?

Хосмер зробив цей ривок у дім, коли інший би просто утримував третю базу зі сподіваннями на наступного хіттера. А він побіг. Хто шукає — той завжди знайде. Хто не ризикує — той не п’є шампанського. У цьому випадку банальним бути нормально. Самі Ройялс зробили таке, для опису чого не треба нічого видумувати. ТБ та пресу залишили без роботи, історія народилась без нічиєї допомоги.

Навіщо розкручувати момент з рішенням Йоста випустити на биту у 12-му інінгу Крістіана Колона, 26-річного гравця, який жодного разу не виходив у цьому постсізон. Чи був він сам готовий? «У мене не було іншого вибору, як бути готовим». Колон відбив подачу, що повело Ройялс до перемоги у Світовій серії.

Усі інші слова зайві.

Ігор Бойко, Sport Arena
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
18 ноября, 14:49
353
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?