Лента новостей

Андрій Говоров: коли історична медаль – просто невдача
...

Андрій Говоров, Getty Images
Sport Arena продовжує розповідати про найкращих спортсменів 2017 року в рубриці «Гордість українського спорту». На черзі Андрій Говоров, який перервав засуху України на чемпіонатах світу з плавання.

Якщо запитати у самого Андрія Говорова, то він навряд чи назве 2017 рік тим, який повністю виправдав його сподівання. Були медалі на міжнародних стартах, особисті рекорди та дуже непогані виступи загалом. Заради цього всього спортсмени й займаються своєю справою. Медаль, високе місце, один з найкращих – ці всі речі можуть бути синонімами, але для самих спортсменів є інше дуже гарне слово у цьому випадку – нагорода. Воно найбільше відповідає тому, що відбувається – нагорода за усі старання та виконану роботу.

Коли немає цієї нагороди, то завжди виникає велике розчарування. Але, мабуть, найгірше це те, що пережив на чемпіонаті світу 2017 року в Будапешті Андрій Говоров. Згадуючи той турнір, він зрозумів найголовніше: він міг виступити краще.

«Незважаючи на бронзу, я можу сказати, що чемпіонат світу вийшов для мене не надто вдалим – я міг виграти золото», – говорив плавець в інтерв’ю уже через деякий час після чемпіонату світу. Оце відчуття завжди дуже неприємне та може гризти зсередини. Багато хто не зможе цього зрозуміти. «Мужик, це твої проблеми», – скажуть вони та будуть однозначно праві.

Добре, що у Говорова була причина цих невдач в 2017 році, адже з Олімпіадою-2016 це могло викликати шлейф невдач. В Ріо на дистанції 50 метрів вільним стилем в кваліфікації та півфіналі він оновив національні рекорди, показавши найкращий результат у попередньому запливі та другий найкращий у півфіналі. Проте в медальному запливі Говоров трохи затримався на старті, що на 50 метрах рівнозначне поразці. Зрештою, він фінішував тільки п’ятим, хоча якби показав рівень результатів в кваліфікації – отримав олімпійську медаль.

2017 рік був важким для самого спортсмена, тому що змінилось фінансування його підготовки. Раніше він працював в клубі, який платив за усі його тренування, збори та відновлення, але від початку року більшу частину усіх цих речей Говоров оплачував з власної кишені. «Цього не вистачало для підготовки на тому рівні, до якого я звик чи який хотів бачити у цьому сезоні. Тому для найкращого виступу на чемпіонаті світу мені не вистачило банальної підготовки».

Getty Images

На тих ще 50 метрах вільним стилем в Ріо Говоров двічі виплив з 21.5, а найгірший результат був в фіналі 21.74. В Будапешті він зумів пройти кваліфікацію, але вилетів у півфіналі з результатом 21.96 (на попередньому етапі було ще гірше). Усі ці десяті секунди в настільки короткій дистанції просто неймовірна вічність. Вони показують різницю у формі Говорова у порівнянні з 2016-м та 2017-м роками.

Могло бути набагато краще. Було вже набагато краще.

Проте те, що Говоров не виступив добре, настільки він міг, не означає, що він виступив погано. 50 метрів батерфляєм не є олімпійською дистанцією, але залишається найбільш зручною для самого спортсмена. І навіть у не найкращій формі він зумів дістатись до п’єдесталу, чого не було на 50-метрівці вільним стилем.

Більш того, навіть на фоні таких проблем Говоров мав вигравати золото. В кваліфікації він був першим, в півфіналі – другим, але у вирішальному запливі програв і Бен Прауду, і Ніколасу Сантосу.

Варто знову звернутись до слів скептиків про якісь там особисті проблеми Говорова, але важливість цієї нагороди була неймовірно високою. До бронзи Говорова останньою медаллю України на чемпіонатах світу з плавання було третє місце Олега Лісогора в 2007 році на 50 метрів брасом.

Самому Говорову тоді було тільки 15 років, Лісогора та інших героїв плавання тих часів йому ставили за приклад, коли він перейшов до Училища фізичного виховання в Дніпропетровську після подорожей батька-моряка, який служив у Росії. Більшу частину дитинства Говоров, який народився в Севастополі, провів у Мурманську.

Це важливий момент ще й тому, що після 2014 року йому з особливою наполегливістю пропонували змінити громадянство, давали непогані гроші. «Для мене Лісогор, Денис Силантьєв, Яна Клочкова завжди були прикладами з дитинства. Зрозуміло, що я виріс українцем та завжди хотів повторити їх успіхи».

Через кілька днів після Говорова ще одну медаль чемпіонату світу для України приніс Михайло Романчук, що стало показником прогресу, зважаючи на усі розчарування цих десяти років. Але сам Говоров називає ці медалі важливим моментом не тільки через успіх спортсменів, а ще й як приклад для інших. «В підготовку було вкладено багато коштів спонсорів (не держави. – прим. Sport Arena), сил, які створили гарні можливості. І ці результати Романчука та інших молодих хлопців будуть гарним показником того, що при грамотній роботі обов’язково прийдуть результати».

У період між Лісогором та Говоровим нічого такого не було. Держава цим ніколи серйозно не займалась, професійні клуби тільки зароджувались, а без якісної підготовки ніяких успіхів бути не може.

Сам Говоров якраз є найкращим прикладом тієї підготовки та її відсутності, що призвела до падіння особистих результатів у 2017 року. Проте раніше напрацьований запас при цьому дозволив залишатись серед найкращих у світі та виграти таку важливу медаль.

Getty Images

Протягом року у нього було ще багато стартів, де він показував непогані результаті: Універсіада, чемпіонат світу на короткій воді, комерційні змагання. Якщо Романчук став проривом року та найкращим представником плавання у 2017-му, то стабільність та клас Говорова дозволяє йому досягати успіхів у будь-якому випадку.

Як і всі спортсмени, він вже почав готуватись до Олімпіади-2020, який бачить своїм головним стартом. Мабуть, замість самого Андрія варто додавати – в житті. Саме до того турніру він має підготуватись якнайкраще та зламати смугу своїх невдач на змаганнях найвищої категорії. Адже поки йому не завжди щастить показати максимум можливостей.

Хоча. Усім би такі «невдачі» та усім «не щастило», але при цьому були треті місця на чемпіонаті світу.Добавить комментарий
Читайте также

13 января, 10:49
190
13 января, 10:49
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?