Sportarena

Україна на Юнацькій Олімпіаді-2018. Що, де, коли і хто головні зірки

Український гід по третій юнацькій літній Олімпіаді.

Україна на Юнацькій Олімпіаді-2018. Що, де, коли і хто головні зірки - Прочие виды спорта

Михайло Кохан, Getty Images

Що взагалі відбувається?

Юнацькі Олімпійські ігри — це спортивний турнір, який поєднується з навчанням та культурним обміном для юнаків до 18-ти років. Літні Ігри відбуваються уже втретє: вперше вони були проведені в 2010 році в Сингапурі, потім — в 2014 році в Нанкіні, а тепер — у Буенос-Айресі.

Це вперше літні юнацькі Ігри проходять поза територією Азії, та й взагалі змагання в Аргентині перша юнацька Олімпіада, що проходить поза межами Євразії (зимові Ігри відбувалися в Європі).

Олимпиада 2018
Церемонія відкриття юнацької Олімпіади, Getty Images

Юнацька Олімпіада — престижний турнір, на якому збираються майже всі найсильніші. Чому майже? Бо все одно є юнаки, які переросили рівень однолітків, і уже вражають на дорослих стартах: для них цей старт не був би настільки цікавим і важливим.

Ігри триватимуть з 7 по 18 жовтня. Церемонія відкриття відбулася в суботу, 6 жовтня. Український прапор на чолі делегації ніс легкоатлет Михайло Кохан.

Як виступає Україна на таких Іграх?

На попередніх двох Юнацьких Олімпіадах Україна стабільно належала до числа найкращих. 33 медалі в 2010 році, 23 — в 2014. Синьо-жовта збірна стабільно потрапляє в топ-6 медального заліку, і в принципі жодних передумов для суттєвого погіршення результатів немає.

Рік Кількість спортсменів ? ? ? Усього медалей Місце в медальному заліку
2010 55 10 9 14 33 4
2014 58 7 8 8 23 6
2018 55

Очевидно, не всі медалісти Юнацьких Олімпіад згодом досягають аналогічних результатів на дорослому рівні. З іншого боку, є чемпіони юнацьких стартів, які згодом підтверджували усі аванси. Наприклад, в 2010 році юнацьким Олімпійським чемпіоном став плавець Андрій Говоров (тепер володар світового рекорду на дистанції 50 м батерфляєм), у 2014 золото здобували Михайло Романчук (плавання), Юлія Левченко (стрибки у висоту), Павло Коростильов (стрільба).

Українська збірна Олімпіади-2018

У заявці української збірної 55 спортсменів, які виступатимуть в 20 видах спорту. Детальніше можна ознайомитися на сайті НОК України.

Україна Олімпіада 2018
Збірна України в Буенос-Айресі, фото — НОК
  • Головні зірки

Михайло Кохан (метання молота)

Чотири роки тому золото у цій дисципліні здобув українець Гліб Піскунов, якого називали однією з головних майбутніх зірок. Цього разу від України на юніорську Олімпіаду їде Михайло Кохан — зірка (на юніорському рівні) ще більшого масштабу.

У липні цього року Михайло побив світовий рекорд серед юніорів. Він кидає на дві голови сильніше своїх однолітків і прагнутиме підтвердити колосальний рівень в Буенос-Айресі.

Ярослава Магучіх (стрибки у висоту)

17-річна українка уже зараз могла б претендувати на медалі дорослого Євро та боротися за місце в топ-5 світового чемпіонату. Але у цьому сезоні Ярослава вирішила максимально сконцентруватися на Юніорській Олімпіаді. Її найкращий результат — 1.94 м, це суттєво краще, ніж у суперниць.

Ярослава Магучих, Getty Images

Минулого року Ярослава спокійно перемагала на юніорському чемпіонаті світу, цього року — на юніорському Євро. Попереду лише одна ціль в юніорах, і це навіть не золото Олімпіади: Магучіх налаштована побити світовий рекорд, який становить 1.96 м.

Максим Галінічев (бокс)

Дворазовий чемпіон Європи серед юніорів — здобув золото в 2017 та 2018 роках. Не виступав на юніорському чемпіонаті світу в серпні, тому до Олімпіади не підходить в статусі головногоф фаворита. Головними суперниками будуть представники Узбекистану, Росії та Таїланду.

  • На кого звернути увагу

Зрозуміло, на юніорському рівні вистрелити на одному старті може будь-хто, тому списувати з рахунків не можна жодного з 55 спортсменів.

У плаванні найбільше уваги варто звернути на Дениса Кесіля (200 м батерфляєм), у стрибках в воду виступатиме Софія Лискун, яка здобувала медалі дорослого Євро. Багаторазова призерка молодіжних чемпіонатів світу та Європи зі стрільби з лука Жанна Наумова теж в Буенос-Айресі.

София Лыскун, Getty Images
Софія Лискун, Twitter

У вільній боротьбі на Олімпіаді виступлять два українські спортсмени — Оксана Чудик і Владислав Остапенко, — в обох є хороші шанси на медаль. Дарина Плохотнюк (художня гімнастика) та Анастасія Бачинська (спортивна гімнастика) вражатимуть в гімнастиці, їх виступи аж ніяк не можна пропустити.

Дзюдоїстка Анастасія Балабан виступатиме в ролі лідера української збірної, оскільки на змаганнях відсутня Дар’я Білодід. У командних видах спорт Україна присутня лише в баскетболі 3х3.

Загалом ж, слідкувати потрібно за кожним спортсменом — Sport Arena оглядатиме турнір в повному обсязі, розповідаючи про виступ кожного українця.

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena