Публикации
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

В окремих областях України ввели воєнний стан. Як це позначиться на спорті
...

Армія України, фото - Міністерство оборони України
Усе серйозно, але жодних заборон чи обмежень.

Верховна Рада України підтримала Указ президента Петра Порошенка про «Про введення воєнного стану в Україні». За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Планувалося, що воєнний стан буде введено на 60 діб, але в останній заяві Петро Порошенко заявив, що термін введення воєнного стану скорочується до 30 днів. Він розпочався о 14:00 26 листопада та завершиться 26 грудня.

Указ президента «Про введення воєнного стану в Україні» складається з 8 пунктів.

  • На якій території буде поширений воєнний стан?

Не на всій території України.

«Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, а також Чернігівська, Херсонська і внутрішні води Азово-Керченської акваторії», — зазначив Петро Порошенко під час виступу в Верховній Раді.

  • Чи вплине це якось на спорт?

Така ймовірність існує, але вона мінімальна.

У пункті №3 Указу президента зазначається:

«У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права та свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводиться тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів праваового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Серед інших передбачається ймовірне (!) обмеження прав, передбаченим статтею 33.

«Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом».

Якщо буде введене обмеження на свободу пересування, то існуватиме ймовірність, згідно якої команди з регіонів, де введений воєнний стан, не зможуть переїхати в інше місто на матч чемпіонату України, або представники України в єврокубках не зможуть вилетіти закордон для іноземних матчів.

  • Чому введений воєнний стан?

Пояснення введення воєнного стану відображене в Указі президента:

«У зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та частини Донецької і Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, з метою створення умов із здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії і забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки та оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України «Про правовий режим воєнного часу».

У неділю, 25 листопада, російські силовики напали на Військо-Морські сили України при виході з Керченської протоки. Поранено шістьох українських моряків, загалом 23 — в полоні. Також російська сторона захопила три українські кораблі.

РНБО України прийняла рішення про введення воєнного стану на засіданні вночі, 26 листопада. Указ Петра Порошенка вийшов вдень, 26 листопада. Верховна Рада підтримала його ввечері.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?