Лента новостей

ФВУ ціною нехтування регламентом закінчила чемпіонат України

Сєвєродончанка зберегла прописку в Суперлізі за специфічними правилами, фото facebook.com/vyacheslav.nepran
Перемогу у перехідних матчах за право грати у Суперлізі здобула Сєвєродончанка, двічі перегравши Харків’янку, однак для перемоги потрібно було виграти три поєдинки. Чи все ж два?

За підсумками сезону жіночої Суперліги Сєвєродончанка, бронзовий призер минулої першості та багаторазовий призер чемпіонатів України, достатньо несподівано посіла сьоме місце, яке відправило команду в зону перехідних матчей. Для збереження прописки в елітному дивізіоні Сєвєродончанці потрібно було перемогти в очній серії Харків’янку, срібного призеру Вищої ліги чемпіонату України.

В принципі, жодних проблем у представника Суперліги не виникло — Сєвєродончанка, котру тренує Гарій Єгіазаров, здобула дві впевнені перемоги над Харків’янкою на своїй площадці (3:1 та 3:0). Незважаючи на серйозні фінансові проблеми, команда Єгіазарова підтвердила свій рівень та зберегла прописку у Суперлізі.

Принаймні, з успішним завершенням серії перехідних матчів Сєвєродочанки встиг привітати офіційний сайт Федерації волейболу України, ця ж інформація з’явилася на сторінці клубу у Вконтакте.

На цьому моменті виникає запитання: чому серія складалася тільки з двох ігор, причому обидві були проведені на полі клубу Суперліги?

Відповідно до пункту 9 статті 5 Регламенту про проведення Чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд сезону 2016-2017 років, затвердженого 5 серпня 2016 року: «Команда, яка посіла 7 місце в суперлізі грає перехідні ігри за право грати в суперлізі з командою, яка посіла друге місце у вищій лізі. Ігри проводяться за принципом «плей-офф» з п’яти матчів до трьох перемог. Перші матчі приймає команда, яка посіла сьоме місце у суперлізі. Другі ігри приймає команда, яка посіла друге місце у вищій лізі. У випадку рівності перемог грається додаткова гра на майданчику команди, яка посіла сьоме місце в суперлізі».

Аналогічне положення закріплене пунктом 15 цієї ж статті цього ж документу: «Команда, яка посіла 2 місце в вищій лізі грає перехідні ігри за право грати в суперлізі з командою, яка посіла сьоме місце у суперлізі. Ігри проводяться за принципом «плей-офф» з п’яти матчів до трьох перемог. Перші матчі приймає команда, яка посіла сьоме місце у суперлізі. Другі ігри приймає команда, яка посіла друге місце у вищій лізі. У випадку рівності перемог грається додаткова гра на майданчику команди, яка посіла сьоме місце в суперлізі».

У регламенті проведення змагань чітко вказано: «Ігри проводяться за принципом «плей-офф» з п’яти матчів до трьох перемог».

Виходить, що ФВУ, котра є керівним органам змагань (разом з Міністерством молоді та спорту України) свідомо закрила очі на нехтування регламентом. Про жодну серію до трьох перемог і мова не йшла, до того ж Харків’янка навіть не отримала змогу провести хоча б одну гру на власному паркеті.

Чому так?

Відповідь на запитання фактично надав президент ФВУ Михайло Мельник в інтерв’ю Sport Arena: «Є ще певні проблем у жінок по календарю. Ніхто ж не думав, з тих, хто складав календар, що Сєвєродончанка, яка була бронзовим призером, гратиме переігровку (стикові матчі. – прим. О. М.). З п’ятого травня починається збір жіночої збірної, а у ті ж числа мають проходити стикові матчі. Головний тренер Сєвєродончанки – головний тренер збірної. Це дуже серйозний збір, під відбір на чемпіонат світу, і ми не можемо жартувати таким збором, тим більше туди приїжджають легіонерки, тому тренер просить перенести швидше матчі» (27 квітня 2017 року).

Згідно з календарем перехідних матчів, затвердженим 28 липня 2016 року, перші дві гри повинні були відбутися 4—6 травня, а наступні дві — 11-13 травня. У випадку необхідності п’ятий поєдинок було заплановано провести 18 або 19 травня.

Очевидно, що ці дати не задовільняли Гарія Єгіазарова, котрий є головним тренером Сєвєродочанки та збірної України, а також членом Виконкому ФВУ, адже у найкращому випадку він не міг би бути присутнім впродовж першого тижня зборів національної команди. Це, власне, і підтверджує Михайло Мельник своїми словами.

Сам президент федерації відомий своїм бачення розвитку волейболу в країні, роблячи основний акцент на сильні збірні. «Коли мені говорять, що у нас той клуб сильний чи той сильний, то я кажу, що роботу федерації оцінюють не по клубах, а по збірних і по дітях», — Михайло Мельник, інтерв’ю Sport Arena (27 квітня 2017 року).

Зрозуміло, що без згоди керівництва федерації подібні зміни у регламент ніхто не зробить. Втім, жодної інформації про зміни у регламенті проведення чемпіонатів України, або про зміни у календарі перехідних матчів (нагадаємо, перші два поєдинки повинні були відбутися у період з 4 по 6 травня, а не 2 і 3 травня) у вільному доступі немає.

Зрештою, якщо вже змінювали календар проведення перехідних матчів, то чому б не провести їх раніше, аби можна було зіграти три матчі? Власне, Сєвєродончанка завершила сезон ще 21 квітня, тоді як Харків’янка останній матч зіграла взагалі 19 березня.

Виходить, що у Сєвєродончанки було 11 днів перерви між останнім поєдинком чемпіонату та першою грою плей-офф. До прикладу, Дніпро, який посів сьоме місце в чоловічому чемпіонату, грав перший поєдинок перехідних матчів на шостий день після завершення Суперліги.

Якби перші матчі плей-офф були проведені, наприклад, 28-29 квітня, то цілком б спокійно можна було змістити третю і четверту гру на 3-4 травня. Тим більше, що в «оновленому розкладі» перехідних матчів третя гра (вирішальна) була запланована на 4 травня у Харкові, тобто на наступний ж день після другої гри у Сєвєродонецьку.

Натомість федерації вирішила повністю знехтувати спортивним принципом, змінивши правила гри під одну людину. Потужна та сильна збірна України — це правильно. Разом з тим, подібні рішення перетворюють проведення чемпіонату України в фарс. Постає ще одне запитання: для кого тоді цей чемпіонат?Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?