Публикации
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

Олег Плотницький: перейти в Серію А, пережити найскладніший момент кар’єри та стати сильнішим
...

Олег Плотницький в Монці, verovolley.com
Капітан збірної України з волейболу — герой рубрики «Надії спортивного року».

«Я завжди мріяв грати в Італії, і не міг сказати собі «ні», коли прийшла пропозиція. Було неважливо, який клуб, хотів всього лише грати». Згадуючи про свій минулорічний трансфер з харківського Локомотива в італійську Серію А, Олег Плотницький фокусується на словах: страх, бажання та виклик. Усе це йому довелося пережити буквально за декілька тижнів — трансфер, який розірвав український волейбол, відбувся дуже швидко.

Невпевненість змінилася на задоволення процесом, а постійна гра проти найсильніших стимулює до прогресу. Олег зізнається, що коли переїжджав, то не знав, як впорається і чи впорається взагалі, адже рівень волейболу в двох країнах значно відрізняється. «Але через два-три тижні зрозумів, що тут можна грати, просто треба додавати, треба більше сил витрачати на це», — додає Плотницький, який за 2018 рік перетворився в одного з лідерів Веро Воллей Монца.

Італійці захоплюються його емоційністю і кайфують від ейсів, а Олег залишає усього себе на майданчику. Він називає теперішню Серію А найсильнішим чемпіонатом світу, але паралельно каже, що цей рік не був найскладнішим в його кар’єрі. «Ні, це не був найскладніший рік. Мабуть, це був найцікавший рік, найцікавіший сезон. Минулий сезон [2017/18] був трохи простішим, у цьому набагато складніше, але так само цікаво».

На запитання, що взагалі представляє собою чемпіонат Італії, Олег Плотницький дає дуже просту відповідь: «Усі імениті суперники, у кожній команді є якась зірка, якийсь топ-гравець світового рівня». Складно сказати, чи зміг би якийсь інший український волейболіст зіграти в цьому чемпіонаті, але Плотницькому вдалося: його рівень дозволяє закріпитися навіть в найсильнішій першості світу.

Плотницкий волейбол
Олег Плотницький (справа) в складі Монци, verovolley.com

Разом з клубом Плотницькому вдалося вирвати путівку в єврокубки за підсумками сезону 2017/18, а матч за путівку в Європу українець називає найскладнішим в сезоні: «У нас була ціль — вихід в єврокубки. Але було дуже складно, бо на фініші всі були втомлені, і той останній матч давався туго. Не те, щоб суперник був складним, ми наче граємо, наче стараємося, але нічого не виходить. У нас, зрештою, вийшло переломити гру, і в п’ятій партії виграти».

Втома — ще одне важливе слово у 2018 році для Олега Плотницького. Минулий сезон був для нього продовженням 4-річного марафону, під час якого у гравця, по суті, не було відпусток. Але навіть незважаючи на це, Плотницький продовжував додавати з кожним матчем в Монці. Перші матчі в Італії Олег проводив з ефективністю близько 40% в атаці, потім підтягнув показники до 50%, а в плей-оф вийшов на показники 53-55%.

Показники ефективності Олега Плотницького в атаці в перший сезон в Італії (матчі, де було більше 10 атак)

Період Кількість атак — кількість набраних очок Ефективність (%)
Перші 7 матчів (регулярний чемпіонат) 137 — 59 43%
Наступні 7 матчів (регулярний чемпіонат) 173 — 84 48%
Плей-оф 102 — 54 53%

Попри втому і певне бажання відпочити, Олег поїхав в стан збірної України, з якою виступив у дебютній Золотій Євролізі. А паралельно — успішно номінувався на капітана національної команди. «Чи не було страшно ставати капітаном збірної, в 21 рік? Після Італії — нічого не страшно. Хлопці майже 80% голосів за мене дали, за це їм дуже вдячний, за те, що довірилися». У Золотій Євролізі Плотницький відіграв так, як і належить капітану — в кожному з шести матчів він був найрезультативнішим гравцем збірної, а ефективність в атаці жодного разу не була нижчою за 50%.

Плотницкий волейбол
Плотницький в складі України під час Золотої Євроліги, cev.eu

Те, що сталося далі, Олег називає найскладнішим періодом не тільки року, але й кар’єри. «Після збірної приїхав додому, інколи було складно навіть футболку одягнути. Рука не піднімалася. Я спершу подумав, що втомився, багато грав, що воно пройде за декілька дні. Але не проходило. За два тижні запитав у клубі, чи можна приїхати на обстеження, вони сказали приїжджати». Після двох обстежень було прийнято рішення — оперувати.

У Плотницького була травма плеча, не щось дуже серйозне, але те, що заважало йому грати. «Ти можеш грати хоч 20 років з цією травмою, казали мені лікарі, але також ти можеш завтра піти на тренування, а воно все порветься і тоді все буде набагато важче і довше», — згадує Плотницький, і розповідає, що проблема була з плечем: воно вилетіло з суглобу, між зв’язкою біцепсу та суглобом виникла відстань.

«Після операції було дуже складно — це було дуже довго, дуже нудно. Ти завжди був в тонусі, завжди граєш, а тут в тебе забрали щось. Забрали улюблену іграшку, як в дитини. І поки йому не повернуть іграшку, він не заспокоїться. Так було і зі мною. Це був жахливенький час».

Попри прогнози лікарів, які давали 5 місяців на відновлення, Олег відновився за 3,5 місяці. За його словами, він ставив перед собою ціль повернутися швидше. «За п’ять місяців я б зійшов з розуму», — резюмує волейболіст.

Звісно, Плотницький задоволений, що вперше за чотири роки отримав відпочинок, але додає, що краще б він відпочивав просто так, без травми. А коли перший раз Олегові дали дозвіл атакувати, він відчув такі емоції, наче виграв чемпіонат Італії. «Я не бігав по залу, не кричав, але всередині мене розривало просто».

«Коли вперше вийшов у грі, коли дали шанс зіграти — нікого не хотів залишати в живих, мені було принципово довести тим, хто не вірив, що я повернуся. Довести самому собі, що все нормально і я в строю. Хотів відчути цю впевненість». І початок сезону справді видався ударним для Плотницького: в третьому матчі після повернення від показав ефективність в атаці 89% (16 очок при 18 атаках) — як каже сам волейболіст, це його рекорд.

Ще більше фурору він навів в матчі з Чівінатово, фіналістом минулорічного клубного чемпіонату світу. Олег видав вісім ейсів і максимально куражився на майданчику. «У тому матчі пішла подача, я відчув її, вийшов і одразу дав ейс. Це був кайф, коли через мої ейси двох гравців суперника посадили на лавку».

Покращення в атаці Плотницький пов’язує з довгим відпочинком, але водночас розповідає, що у процесі відновлення тренерський штаб серйозно змінив його техніку нападу. «У мене неправильний бух рух рукою, ці всі нюанси. Добре попрацювали наді мною, давали вправи на ті місця, які повинні самі автоматично включатися, спрацьовувати. Зробили майже ідеальну техніку».

Єдине, чого Плотницькому не вистачає зараз, — фізичної форми. Поки що волейболіст далекий від тих кондицій, які були до травми. І це перша річ, над покращенням якої він продовжує активно працювати. 

Є й інший аспект, який проявився після травми: Олег почав більше думати про своє здоров’я, про плече. Мова не йде про рецидив, хоча усяке може бути: «Як мені пояснив лікар, без операції була вірогідність в 94%, що ситуація стане критичнішою. Після операції — всього 20%. Думаю, 80% [без ризику рецидиву] — це набагато краще, ніж 6%».

Плотницкий волейбол подача
Олег Плотницький на подачі в складі Монци, verovolley.com

Розповідаючи про більшу увагу за своїм здоров’ям та піклування про плече, Плотницький, в першу чергу, акцентує увагу на кращому відновленні та зменшенню навантаження. Власне, плече частково є причиною, чому капітан не поїде на матчі збірної України в найближче вікно. Але ця причина не єдина.

Та попри усе це, Олег Плотницький залишається максималістом та продовжує ставити перед собою лише найвищі цілі. Він довів скептикам, що зможе швидко відновитися після травми і повернутися на свій рівень. Він довів, що зможе закріпитися в Італії та демонструвати якісний волейбол в найсильнішому чемпіонаті. Упродовж останніх декількох тижнів він демонструє волейбол елітного зразка, ледь не після кожної гри фігуруючи в якості MVP у складі Монци. Найближча ціль — повернути фізичні кондиції та провести увесь сезон на одному рівні.

Стабільність — це те, чого прагне Олег Плотницький. Його можна зрозуміти: початок року асоціювався з акліматизацією в нових умовах та новому чемпіонаті, коли усе вийшло на нормальний рівень, трапилася травма, виліт на чотири місяці та пропуск передсезонної підготовки. У новому сезоні йому довелося починати усе майже з чистого аркуша — наново звикати до волейболу, до своєї атаки.

Він, схоже, з усім впорався. І це усе, можна не сумніватися, зробило Олега Плотницького, капітана збірної України та єдиного українського волейболіста в італійській Серії А, лише сильнішим.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2778
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?