Публикации
Лента новостей

Плотницький — про операцію і відновлення: за 5 місяців без волейболу зійшов би з розуму
...

Олег Плотницький на подачі в складі Монци, verovolley.com
Капітан збірної України з волейболу розповів Sport Arena про травму, операцію та відновлення після неї, а також про можливість рецидиву.

Олег Плотницький минулого року поїхав грати в італійську Серію А. Улітку, після завершення клубного сезону та матчів за збірну, капітана української національної команди було прооперовано. Через пошкодження та операцію він не зміг грати упродовж майже чотирьох місяців: стільки часу пішло на відновлення.

Плотницький розповів про характер травми, процес відновлення та повернення на майданчик в інтерв’ю Sport Arena у рамках рубрики «Надії спортивного року».

Повний текст про Олега Плотницького

— Операція влітку. Ви свідомо йшли на операцію, чи це не було заплановано?

— Не знав, що йтиму на операцію. Після збірної приїхав додому, інколи було складно навіть футболку одягнути. Рука не піднімалася. Я спершу подумав, що втомився, багато грав, що воно пройде за декілька днів. Але не проходило. Пройшло два тижні, я запитав у клубі, чи можна приїхати на обстеження, мені сказали: «Приїжджай». Після першого обстеження, яке було з лікарем, він сказав без всякого ренгтена, що на 80% буде операція. Не вірив до останнього, думав , що скажуть, що все нормально, що просто якась помилка.

Але не все так було, як мені хотілося. Сказали, що буде операція — наступного дня її зробили, це був мабуть найважчий час в мої професійній кар’єрі, яка поки триває лише чотири роки, але це було дуже складно. Відновлення, це все так нудно. Усе так повільно, ти повинен виконувати, насправді не передати словами. Багато людей казали, що час пролетить швидко, якихось 5 місяців, потім ще жартуватимемо над цим. Я зразу відповідав: «Хто жартуватиме, я не те, що з вами розмовляти не буду, не буду вітатися навіть».

— Процес відновлення був настільки складним?

— Насправді, ні, але всі ці моменти, коли ти постійно в тонусі, завжди граєш, а тут в тебе щось забрали. Забрали улюблену іграшку, як в дитини. Поки йому не повернуть іграшку, він не заспокоїться. Так було і зі мною. Перші дні потрібно було спати на спині, не можна було рухати рукою. Завжди спав в бандажі для руки, нікуди не перевернутися, не повернутися. Я ж ще та людина, яка ніколи не спить на спині. Це був жахливенький час.

— Відновлення тривало за планов, скільки часу ви мали бути поза грою?

— Мені казали, що відновлення триватиме 5 місяців, але я відновився раніше, за 3,5 місяці — лікар дозволив грати. Він здивувався сам, що все так швидко пройшло, але я теж ставив перед собою ціль. Тут всі говорили про мене, казали, що тільки в листопаді зможу трохи нападати, але я собі казав, що мушу повернутися швидше. За 5 місяців я б зійшов з розуму.

— А що саме за травма була?

— На одному з тренувань плече вилетіло з суглобу, виходить, що прокладка, яка триває суглоб — трохи надірвалася. Виходить, що суглоб опустив трохи вниз. Іде суглоб, над ним має бути зв’язка біцепса одразу, а суглоб опустився і між ними була відстань. Мені підтягнули все це, зашили ниточками. Я дивився потім свою операцію, досить цікаво було. От чітко було видно, де була травма, бо потім гематома в цьому місці була, таке синє плече.

— Олег Плотницький «до» і «після» операції. Які зміни в грі помічаєте?

— Скажу так — десь я почав себе більше цінувати, своє здоров’я, це по-перше. По-друге, мені трохи змінили техніку нападу, це через що я отримав травму. Неправильним був рух рукою, усі ці нюанси. Добре попрацювали наді мною, давали вправи на ті місця, які повинні автоматично включатися, спрацьовувати. Зробили майже ідеальну техніку — не ідеальну, бо такої не буває, але наближену до цього, тому десь легше, але треба знову набирати форму.

— Чи є ризик рецидиву після операції?

— Усе може бути, але як мені сказали перед операцією: ти можеш грати хоч 20 років з цією проблемою, але можеш завтра піти на тренування, воно все порветься і тоді все буде набагато складніше, це займе більше часу в тебе. Краще зроби це — поки проблема маленька.

Як мені пояснив лікар, без операції була вірогідність в 94%, що ситуація стане критичнішою. Після операції — всього 20%. Думаю, 80% [без ризику рецидиву] — це набагато краще, ніж 6%.

Окрім того, Олег Плотницький розповів, що поки не може гарантувати своєї участі в складі збірної України на Євро-2019 і про відсутність комунікації з президентом Федерації волейболу України.Добавить комментарий
Читайте также
17 января, 17:54
1720
4
17 января, 17:54

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?