Як Івано-Франківськ приймав волейбольну збірну України

Кореспондент Sport Arena ділиться враженнями від поїздки в Івано-Франківськ, де на вихідних вперше в історії грала волейбольна збірна України.

«Чому Івано-Франківськ? Не тільки тому, що я звідти родом», – віджартовуючись, пояснював рішення провести тренувальний збір збірної та два міжнародні турніри у цьому місті президент федерації волейболу Михайло Мельник. Дане рішення насправді було доволі дивним: незважаючи на наявність хорошого залу, у Франківську немає жодної серйозної волейбольної команди. А національна збірна ніколи раніше тут не грала.

З іншого боку, подібний вибір приймаючого міста став черговим кроком Мельника щодо «оновлення головної команди». Прийшовши до влади трохи менше року тому, новий президент федерації одразу взявся за відродження національних збірних. Величезна кількість легіонерів (як в чоловічій, так і у жіночій командах), чудові умови для зборів – Мельник без жодної тіні сумнівів акцентує увагу на цих компонентах, називаючи їх власною перемогою.

Михайло Мельник (справа) поруч з оновленою збірною України, фото О. Мандзія

Не погодитися з цим неможливо – величезна кількість легіонерів в заявці, серед яких відомі гравці, що доволі довгий час не грали за збірну, стала можливою лише завдяки організації належних умов для тренувань та ігор. Федерація волейболу беззастережно виконувала вимоги нового головного тренера Угіса Крастіньша щодо ігрового та тренувального залів, медичного центру та готелю. По-іншому жодні зміни та «оновлення» банально б не відбулися: українські волейболісти давно втратили бажання грати у збірній за власний інтерес.

Зараз, в один голос стверджують і гравці, і чиновники, ставлення до збірної змінилося. Тепер у ній грати знову престижно, а перед командою ставлять високі завдання – нічого подібного довгий час не було. І це, безсумнівно, крок вперед.

***

Та все ж, Івано-Франківськ. Якихось сумнівів щодо проведення хорошого тренувального збору в місті не було – взимку головний тренер Угіс Крастіньш декілька разів їздив, аби пересвідчитися у наявності умов, і залишився задоволеним. Та одна справа – тренувальні збори, але зовсім інша – міжнародні турніри, які повинні були стати дебютними в історії волейбольного Франківська.

Певні побоювання щодо кількості людей на трибунах були. Ці побоювання можна навіть класифікувати не як «певні», а як «серйозні». Усе-таки сучасний український волейбол не особливо приваблює публіку навіть в містах, де є свої потужні (або не дуже) команди. Звісно, національна збірна – це аж ніяк не клуб, а зовсім інша вивіска, яка притягує неймовірну кількість уваги.

Українські волейболісти святкують вдалі дії у матчі проти Латвії, фото О. Мандзія

Цей фактор, втім, не надто заспокоював. Коли принести людині, що ніколи не читала Гаррі Поттера, сьому частину книги, то вона її відкриє і навіть щось там прочитає, але потім закриє і відкине – для неї твір буде чужим та дивним. Чимсь схожим могло завершитися волейбольне підкорення Франківська: вивіска б спрацювала, але ефект виявився би занадто короткотривалим.

Усе, однак, склалося набагато краще. Місцеві вболівальники з кожним днем усе більше заповнювали спорткомплекс Коледжу фізичного виховання, а на останній грі турніру в залі яблуку не було де впасти. Охочих подивитися за грою національної збірної було вдосталь, а левову частку глядачів складали люди, які в той чи інший період свого життя займалися волейболом. Для кожного з них приїзд України до Івано-Франківська супроводжувався власною історією, особистим пережитим досвідом, тож це було щось більше, ніж просто можливість поспостерігати за діями професіоналів.

Місць вистачило не всім, доводилося стояти, фото О. Мандзія

Не можна відкидати також переможний фактор, який привертав увагу далеких від волейболу людей – збірна України тричі виграла, здобувши перше місце турніру. І якщо цього разу хтось не прийшов, то він обов’язково зробить це в червні, коли синьо-жовті прийматимуть у Франківську етап Євроліги. Бо ж є позитивний досвід – три матчі, три перемоги.

Тож можна констатувати, що Івано-Франківськ зі своїм завданням впорався. Люди на трибунах були, підтримували моментами дуже навіть потужно, а скепсис стосовно неволейбольного міста розвіявся. Михайло Мельник міг би видихнути з полегшенням…

Перед церемонією нагородження глядачі безперестанку фотографувалися з гравцями, фото О. Мандзія

Міг би, якби він власноруч не вирішив організувати проводи національної та молодіжної збірної України у центрі міста. У цьому моменті пригадалися побоювання усіх скептиків: людей багато на проводи не прийшло, а основну масу глядачів складали ті, хто зібрався на Площі Ринок поспостерігати за іншими подіями (у неділю святкувався День міста, тож на сцені виступали різноманітні дитячо-юнацькі гурти).

Є також питання до самої організації проводів. Два виступи невідомих артистів, які співали пісні про щось далеке від волейболу, тоді як гравці просто стояли на сцені. Для чого це було? Ефектне вручення сітки Михайлом Мельником школі-переможцю турніру на його честь. І знову питання: а до чого тут була збірна?

Місцевий молодіжний гурт «5 зірок» співав на проводах збірної, фото О. Мандзія

Можна не сумніватися, хлопці були під враженнями, й самі проводи їм, скоріш за все, сподобалися – все-таки раніше на збірну України з волейболу ніхто особливої уваги не звертав. Але організатори цих проводів явно змістили акценти, відсунувши самих збірників на другий план. Власне, пояснити подібне зміщення можна доволі просто: рівень популярності та впізнаваності волейболістів напрочуд низький, а привабити до них увагу намагалися чимось іншим, далеким від збірної. А чи потрібні тоді взагалі такі проводи?

***

І хоча Михайло Мельник намагається віджартуватися, кажучи про вибір Франківська основним волейбольним містом травня-червня, та факт зв’язків президента з містяними є одним з ключових. Це, зрештою, не вартує окремої теми для розмови, адже місто першу перевірку пройшло гідно. Великий волейбол потрібен Івано-Франківську, так само як Україні потрібна оновлена збірна.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?