Sportarena

Україна змінюється та перемагає. Sport Arena всередині команди

Кореспондент Sport Arena продовжує свою подорож разом зі збірної України з хокею U18, яка на турнірі в Польщі готується до чемпіонату світу, який пройде 14-20 квітня в Києві.

Україна змінюється та перемагає. Sport Arena всередині команди

Фото прес-служба ФХУ

Деякі хлопці дивились на все переляканими очима. Вони щойно зробили купу фотографій, які треба було відразу розмістити в соцмережах, відправити друзям та дівчатам. Зрештою, після повернення до готелю їм хотілось зателефонувати батькам, аби поділитись своїми емоціями.

Вони перемогли та заслужили на якісь пряники, а замість цього їх ніби відшмагали батогом. Відразу після повернення в готель, головний тренер команди Олег Ігнатьєв змусив гравців здати телефони. Матч з Польщею закінчився після 21:00 суботи, а гру з Угорщиною було призначено на 12:00 неділі. «Нам потрібно відпочивати та відновлювати сили, а не до півночі сидіти в телефоні».

Це було ніяке не покарання. Дітей треба вчити професійного підходу до ведення справ. Увесь суботній день і пройшов в такому навчанні.

Один з уроків: професіоналізм — це відмовлятись від чогось заради більш важливих речей.

***

Виконавчий директор Федерації хокею України Сергій Коваль не їхав разом з командою автобусом, на турнір він прилетів літаком, трохи запізнившись на першу гру з Білоруссю. Він не бачив першої пропущеної шайби, але став свідком того, як збірна України безвольно зливала надалі.

Зі свого боку він намагався впровадити деякі зміни в організації. Представники персоналу відреагували на це, немов гравці, у яких відібрали телефони. Що взагалі відбувається? Навіщо робити таку бурю в склянці. Є підозра, що це було зроблено ще й для того, аби потім про це написали у щоденнику.

Проте якщо в перший день турніру все навколо мало вигляд того, ніби якісь випадкові хлопці просто приїхали пограти в хокей на якийсь турнір, або, за словами Ігнатьєва, зробити фотографії в формі та викласти їх в інстаграм, то наступного дня все виглядало інакше.

Вішалка з ігровими футболками стояла в коридорі поміж двома роздягальнями команди, після гри хокеїсти знімали їх та акуратно вішали. На дверях повісили розпорядок дня. Також окремо поставили стіл з їжею та напоями, щоб можно було швидко взяти й піти, а не стовбичити в черзі. Найбільш важливим для Коваля моментом було те, що попід стіною зробили місце, куди всі організовано ставили свої ключки, аби не тягнути їх в роздягалку, де й так мало місця.

Перед виходом на гру (бій) кожен з гравців не ніс свою зброю незрозуміло звідки, а брав її з одного вказаного місця. «Так роблять в професійному спорті».

Невідомо, наскільки це якось допомогло гравцям, чи взагалі на щось вплинуло. Проте для роботи усієї машини, потрібна ефективність кожного елементу. Зрештою, це збірна України, за якою ще й зсередини слідкують. Там повинен бути професіоналізм та організація.

***

Гравці, навіть нехай це 18-річні хлопці, завжди залишаються найважливішим елементом спорту. В повідомленнях на різноманітних джерелах спортивні ЗМІ та прес-служби зазвичай пишуть, що головний тренер взяв на збір таких-то гравців. Ніколи не повідомляється про інший персонал.

У цьому є велика різниця поміж аматорським та професійним спортом, що є люди, які за кадром створюють комфортні умови для гравців. Є менеджер, який домовляється про поїздки, лікар та помічник тренера, але головною людиною, яка організовує повноцінне функціонування цієї команди, варто називати Санича. Мабуть, у нього є якась офіційна посада, у нього точно є прізвище, але для більшого ефекту його варто називати Санич, або для цих молодих хлопців більш офіційно — Іван Санич.

22 лютого йому виповниться 70 років, й він в хокеї понад 40 років. Більшу частину життя Санич працював в Соколі, в хокеї для нього немає секретів, як то кажуть.

Саме від його роботи залежить побут команди вже безпосередньо навколо гри. Він гострить ковзани, готує великий казан чаю, відчиняє хвіртку на борті для змін та говорить, скільки часу залишилось для виходу на лід чи від’їзду в готель після гри. Спектр його функцій величезний, але через призму свого досвіду помітно, наскільки швидко та вміло він справляється з усіма обов’язками, встигаючи при цьому жартувати та розповідати безліч своїх історій.

Фото прес-служба ФХУ

Хоча безпосередньо під час гри це відбувається вкрай рідко. Хто-хто, а він точно знає важливість професійного підходу та чітко знає, коли можна жартувати, а коли варто залишатись зосередженим та спокійним.

Професіоналізм — гарно робити те, що ти вмієш.

***

«Я навіть не знаю, що сказати, — наступного дня після гри з Білоруссю Ігнатьєв не міг підібрати слова для пояснень. — Ми раніше ніколи не грали так погано»

Довгий переїзд, не найсильніший склад, багато новачків, можлива недооцінка суперника — усе це може бути виправданням для невдачі в грі з білорусами. Проте важливо називати речі своїми іменами — це були б просто відмазки, якими далеко не кожному хочеться користуватись. А ще можна було б згадати про загальний рівень хокею в країні, підготовку молоді та все інше. Проте сентенція не міняється: ця збірна України все одно не настільки слабка, аби безвольно програвати молодшому віку Білорусі.

В грі з Польщею Україна показала характер.

«Нарешті ця гра закінчилась, — капітан українців Дмитро Даниленко вже перед тим, як зайти в роздягальню, видихнув та пожартував. — Вона тривала наче години чотири».

Насправді, за часом гра дійсно була довгою, особливо через постійні зупинки гри та затримки у другому періоді. Проте відчуття Даниленка на решти гравців пов’язані з моральною втомою. Вони не подорослішали за ніч, не стали справжніми чоловіками після поразки від Білорусі, як би не хотілось для красного слівця використати цю метафору, але юні хокеїсти зрозуміли декілька головних правил: навіть, якщо не виходить, все одно треба боротись до кінця, битись за перемогу та свій успіх.

У цій грі лише в першому періоді обидві команди показували те, що можна називати непоганим хокеєм. Решту часу зі втомою в діях просто бились. Після двох вилучень захисників поспіль втома наздогнала українців ще в другому періоді, але головна відмінність у грі була в тому, що тепер вони не розклеїлись вже за першої невдачі, а звели зуби та бились до кінця. Показовим моментом цього спортивного характеру була реакція на другу пропущену шайбу: знову дурне вилучення, знову шайба в меншості. Але Україна відреагувала добре — вона встигла вирвати перемогу.

Фото прес-служба ФХУ

Саме такої реакції в ментальності гравців хотілось очікувати після провалу в попередній грі. Не «варто було», «можна було» чи якісь інші речі, а саме «хотілось».

Свої висновки після стартової невдачі зробив і тренер. Він також почав вимагати більше професіоналізму в діях. Все ж таки це не якась тренувальна гра та турнір для отримання вражень — потрібно показувати себе, прогресувати та робити свою справу. Деякі з підказок не мають даватись гравцями певного рівня. Наприклад, те, що не треба допускати дурних вилучень, захисникам не варто йти в обіграш чи пускати форвардів суперника за спину, а захисник з дальнього борту не повинен стрімголов мчати на зміну, коли суперник атакує.

Професіоналізм — виконувати свою роботу, незважаючи ні на що.

В грі з Польщею українці були такими, вони намагалась слухатись тренера та реагувати на його підказки.

Зрештою, сам Ігнатьєв змінив тактику поведінки в роздягальні. В першій перерві він намагався більше за допомогою крику достукатись до гравців. Зрозуміло, що це найлегший спосіб бути почутим та правильно зрозумілим. Особливо це стосується дитячої уваги та концентрації. Щоб окрім крику дієвим був якийсь інший спосіб комунікації, потрібен, мабуть, інший рівень освіти та зосередженості.

Україна вела в рахунку, могла зачепитись за перемогу, тому саме таким чином тренер, може, навіть мимоволі, вирішив контролювати рівень концентрації.

***

Після першого дня та гнітючого враження, на другий день турніру Україна додала. Деякі рішення по організації процесу, можливо, й були дещо надуманими, але збоку виглядали все одно ефектними та, мабуть, потрібними для відчуття рівноваги.

Зрештою, тепер це була збірна України, за яку не соромно.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?