Стаховський: «Багато людей загинуло за те, щоб щось змінилося, але наш політикум вирішив цього не робити»

...

Для тенісиста найкращий час – два місяці після Майдану.

Стаховський: «Багато людей загинуло за те, щоб щось змінилося, але наш політикум вирішив цього не робити»

Сергей Стаховский. Фото - Getty Images

Український тенісист Сергій Стаховський розповів про війну з Росією, Майдан та Революцію Гідності. Він вважає, що політичний процес в країні дав збій, адже того результату, за який стояли люди, досі немає.


– Найбільш емоційно критична точка, до якої ви дійшли в 2014-му.

«Іловайськ – найважчий період. Вже йшла визвольна хвиля, до кордону залишалося не так багато, а закінчилося так», — сказав Стаховський.

«Дуже багато питань до в.о. президента й політиків, які не ввели воєнний стан ще під час подій анексії Криму. Після Іловайську – також. Зрозуміло, що Росія має потужний військовий резерв і була незрозумілою підтримка від Європи та Америки. Але просто сидіти та розказувати, що в нас АТО, а не війна – не зовсім правильно».

«Весь цей час мені соромно. Пощастило, що я в олімпійському резерві. Мене могли взяти до армії хіба в одну з останніх черг. Але молоді хлопці, які не бачили життя, гинули і гинуть там. Мені не краще від того. Добре, що зараз в Україні є армія, яка здатна захистити українську землю і народ».

– Радикальні думки були?

– Вони є і зараз. Але озвучувати їх не буду.

Для мене найкращий час – два місяці після Майдану. Коли вся ця наволоч щезла з території України, включаючи більшість «Партії регіонів». Не було нікого. Їх кидали у смітники, били. Це погано, так. Але чи заслужили цього ці люди? Безперечно. Вони мали весь народ за баранів і дебілів, у них було право на все.

«Але політичний процес дав збій, ввімкнув бюрократичну систему. Стало зрозуміло, що їм нічого не загрожує. Вони змогли повернутися. Після Революції Гідності ми гідно не змінили судову систему. Вони не отримали ніяких покарань і в’язниць, а зараз оголошують промови з трибуни парламенту. Це реально смішно».

– Не було безнадії через те, що інша держава в 21 столітті може почати збройний конфлікт на території іншої, незважаючи на будь-які кордони?

– В нас був Будапештський меморандум. Ми побачили, як він насправді працює. Пан Кравчук може дуже багато розказувати, що він віддав всю ядерну зброю, бо не було керування – все керування в Москві. Мені цікаво, для яких ідіотів це розказують? Невже ми не могли переробити керування на наш лад? Це ж на нашій території. Ми могли зробити з цими боєголовками все, що б захотіли. Повна нісенітниця, що ми не могли ними користуватися.

– В 2014-му ви дуже різко та агресивно сприймали все, що пов’язане з Майданом. Ваше сприйняття змінилося?

– Воно не змінилося. Як підтримував цю дію, так і підтримую. Різниця тільки в тому, що того результату, за який стояли люди, немає. Оце є сумною новиною. Багато людей загинуло за те, щоб щось змінилося, але наш політикум вирішив цього не робити.

– Розумію для себе, що підсумково Майдан провалився, бо більшість стояла не за щось, а проти чогось. Згодні?

– Можливо. Більшість стояла проти Януковича, на негативі. Але так було спочатку. Потім були побиття та розстріли, Янукович втік. Але момент, проти чого стояв Майдан, залишився. Хіба ми бачили якісь вироки? Тобто, навіть у цьому плані справу не було доведено до кінця.

Те, що Янукович втік, – мінус. Йому не повинні були дати це зробити. Якщо навіть Майдан робили спецслужби, то це помилка президента. Бо він є гарантом конституційного права та свобод. Якщо іноземна країна впроваджує на території вашої країни якісь свої речі, то ви повинні бути покарані або хоча б піти у відставку. Ви ж маєте таке контролювати.

«Хоча маю сумніви, що якась спецслужба світу має можливість одночасно зібрати більше мільйона людей в одному місці. Це нереально. Друге – ми не маємо реальних вироків жодної справи Майдану та антиконституційних законів 16 січня».

Стаховський посідає 169-те місце в рейтингу ATP. Нагадаємо, що WTA та ATP спільно відмінили всі турніри до 7 червня.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Ua.tribuna.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?