Sportarena

«Купуючи житло, думав, куди помістити свою колекцію» — він витратив більше 20 тисяч фунтів, щоб придбати футболки всіх збірних!

Вогняна історія – як шотландський фан Джо Джонстон зібрав унікальну колекцію футболок усіх 200+ збірних, що виступають під егідою ФІФА.

Як зібрати футболки всіх збірних - новини футболу

Його блог називається the Global Obsession – «Глобальна одержимість», і це той рідкісний випадок, коли назва цілком відображає зміст. Тому що це щоденничок однієї дуже незвичайної колекції – яка починалася як жарт, як виклик, а закінчилася після величезної кількості подорожей, витрат і нових вражень.

Бібліотекар із шотландського міста Абердін на ім’я Джо Джонстон любить футбол і подорожі. А поєдналися його два захоплення в унікальне хобі. Цей хлопець зібрав футболки усіх національних команд, які виступають під егідою ФІФА, а також ще два з лишком десятки – від різноманітних невизнаних збірних.

Про своє божевільне захоплення, «глобальну одержимість» і вартість своєї величезної колекції Джо розповів у бесіді зі SportArena.com.

«Колекція з 500 футболок починалася з не улюбленого клубу та збірної, яка того року нічого не виграла»

– Джо, розкажіть про своє захоплення. Це ж як треба любити футбол, щоб відважитися зібрати футболки всіх збірних світу?

– До речі, в дитинстві я мав лише кілька футболок – пам’ятаю, як на десятий день народження отримав ігрову форму Абердіна, але це було ще до того, коли я належним чином зацікавився футболом. Я не фанат Абердіна – більше підтримую англійський клуб Ноттінгем Форест.

Моя друга футболка – досить пам’ятна. Збірної Аргентини, її я отримав у віці приблизно 12 чи 13 років, десь після чемпіонату світу з футболу 1994 року. Це був саме той момент, коли я закохався у футбол — і особливо в Аргентину, хоча на тому чемпіонаті світу вони виступили не найкраще. Але спогади про хет-трик «рок-н-рольного» Батістути в матчі з греками, про божевільне святкування голу від Марадони були безцінними.

У всякому разі, я не мав інших ігрових футболок протягом 15 років після цього. Тільки під час чемпіонату світу 2010 року я вирішив прикупити футболку Аргентини на ebay, тому що мені завжди подобався дизайн їхніх форм. Через кілька тижнів після турніру я зайшов у благодійний магазин, і там були б/у футболки збірних Словенії та Шотландії, яка коштували близько 2 фунтів, кожна, тому я їх придбав.

Повернувшись додому, я поклав їх поруч із футболкою Аргентини і подумав: «Ух, це вже три футболки національних збірних! Цікаво, чи можна зібрати ВСІ національні збірні?»

І саме так все і почалося. Я думаю, що зараз у мене є десь біля 500 футболок національних збірних. У мене теж є кілька клубних форм, але я не дуже зацікавлений у тому, щоб збирати більше. Занадто багато міжнародних футболок, щоб почати турбуватися ще й про клубні команди окрім цього!

– Але чому саме збірні? Багато хто вважає, що клубний футбол дає фору міжнаціональному…

– Розумієте, я завжди любив міжнародний футбол, починаючи з Чемпіонату світу 1994 року. Мене завжди цікавила географія — в дитинстві я читав багато книг про Астерікса і Тінтіна, куди вони їздять і які мають пригоди у всьому світі. Тож, думаю, мене завжди цікавили інші нації та місця. Кубок світу – це завжди час, коли ти можеш побачити людей з усього світу, всіх вболівальників, одягнених у свої національні форми та костюми. Все так барвисто, яскраво і захоплююче!

Я люблю і клубний футбол, але міжнародний футбол – найкращий. Тож, коли я знайшов футболку збірної Словенії в цьому благодійному магазині, я був захоплений нею. Словенія – далеко, такий довгий шлях до Шотландії, це зовсім інша країна. Як ця майка потрапила до Шотландії? Чи зустрічав я когось із Словенії тут? Я не думаю, що зустрічав.

Читайте також: Собрать 50 тысяч футболок. Покупать не дороже $100, а лучше – получать прямо от хозяина!

Тож мені здалося це досить цікавим. Потім, коли я подивився в Інтернеті і знайшов інших, хто збирає міжнародні футболки, і побачив усі барвисті «сорочки» з країн Карибського басейну… Я захотів взяти участь у цьому неймовірному пошуку раритетів у свою колекцію!

– 500 екземплярів у колекції! Це ж скільки місця займають усі ваші футболки? Де ви їх зберігаєте? Як доглядаєте за своїми футболками?

– Так, вони займають досить багато місця. Коли ми розглядали будинки, щоб придбати, то я врахував, щоб було місце, куди ми їх збираємося поставити. На щастя, у тій будівлі, що ми купили, є велика альтанка під сходовою кліткою – достатня, щоб помістити масивну шафу з Ikea, щоб вмістити усі футболки!

«Найдорожче заплатив за «майку» футбольних біженців»

– Скільки ви витратили на всі свої футболки? Яка футболка була найдорожчою?

– Мені не подобається думати, скільки я витратив, тому я перестав рахувати після початку колекції. Але це, безумовно, багато. Напевно, більше 20000 фунтів стерлінгів за дуже грубим підрахунком. До того ж, зараз я купую досить багато футболок, які з часом можуть стати дуже дорогими, набагато дорожчими, ніж я витратив на них зараз.

Найбільша сума, що я витрачав на одну «сорочку» — це 300 фунтів стерлінгів. Купував за таку ціну пару разів. І щоразу це була незвичайна історія! Ось, для прикладу, за таку суму я придбав футболку збірної Еритреї, яку носив один із її гравців. Пам’ятаєте історію, як у 2012 році після гри в гостях в Уганді зникла вся команда гостей? Як виявилося, гравці вимагали політичного притулку, і це трапляється часто зі збірною Еритреї, тому що з правами людини в країні так погано, що звідти важко втекти і люди намагаються це зробити, коли отримують таку можливість. В підсумку всі гравці збірної Еритреї тоді опинилися біженцями в Нідерландах, і мені вдалося перехопити цю історичну футболку у хлопця, який був особисто знайомим із членами команди.

Я витратив стільки ж – 300 фунтів – нещодавно на футболку збірної Румунії 1991 року. У неї такий приємний і вишуканий дизайн, але їх дуже мало, і жодної копії не було зроблено. Це з часів Хаджі, коли вони мали справді чудову команду.

– У скільки б ви оцінили вашу колекцію, якби хтось захотів її придбати? А якби у вас було 1 000 000 доларів, ви б купили готову колекцію чи хотіли зібрати її самостійно?

– Навіть і не знаю, у яку суму б це оцінив. Я б не хотів продавати свої футболки. Я підозрюю, що якби хтось запропонував мені дуже серйозну суму грошей, я мав би подумати про це.

Що стосується мільйона фунтів і можливості купити все й відразу, я думаю, це було б занадто легко. Вся справа полягала в меті отримати їх усіх. Де задоволення від придбання їх усіх відразу? У цьому немає жодної історії. За допомогою квесту ця історія зайняла вісім років. Ніякі гроші не замінять відчуття мисливця, який дістає бажаний трофей.

– Здається, вам не сподобалися футболки національної збірної України?

– Навпаки, в України протягом багатьох років були чудові сорочки, і я маю одну, зокрема, яку, на мою думку, справді геніальну, належну марочну звірину 1990-х років з 1997/98! Це, безумовно, одна з красунь колекції!

– Ви коли-небудь бували на матчах нашої збірної? Що знаєте про український футбол?

– Я ніколи не бачив вживу матчів збірної України. Я не знавець українського футболу. Але, безперечно, дещо чув і бачив. Андрія Шевченка всі, звичайно, знають. Зараз бачу таких гравців, як Зінченко та Ярмоленко в англійській Прем’єр-лізі. Я сам із Шотландії, тому пам’ятаю Олексія Михайличенка, який довго грав за «Рейнджерс». Також я в курсі, що «Шахтар» вже довго вимушений грати свої матчі далеко від рідного Донецька – бажаю вашій країні, щоб усе було добре!

«Деякі футболки діставав через капітана збірної і навіть посла Великобританії»

– Чи бували випадки, коли читачі вашого блогу дарували вам футболки?

– Це сталося в важливий для мене момент. Один хлопець із Бразилії зв’язався після того, як я написав у блозі про те, як сильно люблю чемпіонат світу з футболу США ’94 та як це було важливо для мене. І цей бразилець надіслав мені репліку футболки воротарів команди Бразилії з турніру – ту, яку носив Таффарел у серії пенальті у фіналі проти італійців на чолі з Роберто Баджо. Це була справді добра справа, дуже приємно, що в мене є така «джерсі», дякую йому – моєму далекому бразильському другу!

– Яку збірну «вполювати» було найважче?

– Ох, тут список буде великий. Не скрізь торгівля та футбольна комерція розвинуті однаково добре. У багатьох збірних нема інтернет-магазинів, не існує практики виготовлення реплік форми, тому що або футбол не такий популярний, або люди в крайній бідності, тому для них немає ринку.

Тож було дуже складно, оскільки для збірних цих країн єдиний спосіб поповнити колекцію – отримати футболку самого гравця. Останньою країною, яка мені була потрібна, був Мадагаскар. Я шукав різні варіанти дуже довго, але приблизно рік тому я дізнався, що це все-таки станеться в якийсь момент, оскільки я отримав знайомства з кимось у Футбольній асоціації Мадагаскару, хто був готовий допомогти мені, і я отримав шанс придбати сорочки. Також складно було дістати декілька інших екземплярів. Я б назвав найскладнішими, мабуть, Республіку Конго та Судан.

Моя футболка збірної Республіки Конго пройшла унікальний шлях. Щоб її нарешті дістати, я познайомився з капітаном цієї збірної Прінсом Оніанґе. Я вів переговори з ним у Facebook пару років, і він справді прислав мені власну футболку з Кубка Африканських Націй 2015 року, що було справді чудовою справою. Дуже добрий, мушу сказати, просто чудовий хлопець, дійсно приємний щедрий чоловік!

Читайте також: Реал представил четвертую форму, разработанную Adidas и EA Sports

Із Суданом було ще важче: я не зміг зв’язатися ні з одним із їхніх гравців, оскільки Google Translate не дуже добре підходить для арабських мов, і я не зміг знайти жодного з гравців у соціальних мережах. Нарешті, я послав листа на електронну пошту посла Великобританії в Судані Майкла Арона, щоб дізнатись, чи не міг би він мені допомогти? Тим більше, як я помітив у Twitter, він є фанатом футболу і навіть поширив пару статей про силу спорту – об’єднувати різні культури, що є частиною моїх пошуків. Він відповів на мій електронний лист дуже швидко, сказавши, що спробує допомогти, але незабаром виявив, що офіційних реплік не суданці не виробляють, про що я вже знав.

Я не чув від нього вісток ще рік, але потім він зв’язався, щоб повідомити мені, що йому вдалося отримати офіційну футболку від власника однієї з найбільших клубних команд Судану! Знову ж таки, це було йому дуже приємно робити, і без нього я не знаю, як би я коли-небудь отримав футболку Судану.

– Чи знайомі ви з колегами по хобі? Чи є ще хтось, хто також збирав би всі команди світу?

– Є багато інших колекціонерів футбольних сорочок, і коли я почав збирати, я швидко знайшов декількох інших хлопців по всьому світу, які мали ту саму мету, що і я. тому ми допомагали один одному рідкісними футболками, коли це було можливо. Я знайшов контакт у Малаві, де мені вдалося взяти на руки 10 «сорочок» Малаві, які я потім обміняв з іншими колекціонерами, що потребували цього експонату в свої колекції.

Мені безліч разів допомагали інші колекціонери. Я хотів би особливо подякувати Ніку в Англії, Еріку в Канаді, Саші в Німеччині та Енріке в Мексиці. Ми весь час спілкуємося в Інтернеті про футболки. Я думаю, що зараз усі вони закінчили повний набір країн, або вони дуже близькі до цієї мети. Я думаю, що Нік фінішував першим. Але вони все ще збирають. І це дуже захоплюючі миттєвості нашого життя!

«Одного разу зодяг на себе 50 футболок. Виглядав за розмірами, як будинок!»

– Кажуть, вболівальники поділяються на справжніх і «диванних». Ви до яких належите? В яких країнах вдалося побувати на «живому» футболі?

– Не так багато країн я відвідав, на жаль. Шотландія, очевидно, ще кілька ігор в Англії. Моя подруга – з Греції, і ми їздимо в гості до її сім’ї кілька разів на рік. Останні кілька поїздок я використав з користю – з походом на кілька ліг матчів різних команд в Афінах, що мені дуже сподобалось. Вболівальники в Греції дуже гарячі!

– Хто ви в позафутбольний час? Яка ваша професія? Чи пов’язана ваша робота з футболом?

– Я б хотів, щоб моя робота була пов’язана з футболом, але, на жаль, ні! Я працюю в університеті Абердіна на адміністративній посаді і живу поруч.

Читайте також: Милан и Puma выпустили футболку, приуроченную к 120-летию клуба

– І при цьому не вболіваєте за ФК Абердін?

– Так уже вийшло… Зате моя улюблена національна команда – якраз рідна Шотландія. У мене зараз близько 30 футболок рідної збірної. Мого улюбленого гравця Шотландії важко вибрати, але я можу сказати, що це Колін Хендрі – наш капітан у 90-х, коли ми були ще досить крутими на міжнародному рівні. Він був чудовим захисником і справжнім лідером! Нещодавно я отримав пару його футболок, і дуже радий!

Моя клубна команда, яку я підтримую, — Ноттінгем Форест, але, як і Шотландія, вона були могутнішою в 1990-х, але з тих пір стала не дуже успішною. Знову ж, улюбленого гравця важко вибрати, але в дитинстві я любив нашого капітана Стюарта Пірса. Із зовсім недавніх, можливо, Радослав Маєвський – польський півзахисник, який провів «за нас» пару чудових сезонів. Я познайомився з ним у варшавському аеропорту фактично після того, як я побував у місті на концерті Metallica та Slayer. Він, здається, не знав, хто ці групи, але був справді приємний хлопець!

– Ваша колекція нагадує про знаменитий кліп гурту Travis. А скільки футболок ви намагалися надіти одночасно?

– Ха-ха! Я б не хотів пошкодити мої футболочки, розтягуючи їх, тому на таке божевілля, як у кліпі, я б не пішов! Але я пережив інший челлендж – одягнув кілька сотень футболок в один день! Мене та всі мої футболки можна побачити на спеціальному відео.

А ще вам розкажу історію не про футбольні футболки. Коли я працював у кінотеатрі, і ми показували фільм-концерт Rolling Stones, кінокомпанія надіслала клієнтам вантаж футболок Rolling Stones. У нас залишилися ці коробки, і в одну неділю, коли день ішов повільно, а навколо нас було не так багато людей, ми намагалися побачити, скільки майок ми можемо носити одночасно. Всі вони були середнього розміру, і мені вдалося натягти на себе 50 з них одночасно! Я виглядав розміром з будинок!

– Не можу не задати банальне запитання. Яка все-таки ваша улюблена футболка в колекції?

– О, так! Це питання мені часто задають. Як вибрати одну із 500 в колекції?! У мене їх так багато, але я всі люблю. Ось десять моїх улюблених: Таджикистан,  Туніс, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Уганда, ДР Конго, Ямайка, Бутан, Непал, Тібет.

Футболка збірної Сьєрра-Леоне

І це лише кілька з моїх улюблених. Я впевнений, що я деякі забув. Мені подобаються оригінальні футболки, з цікавим дизайном, яскравими кольорами… Футболка повинна мати щось індивідуальне і неповторне. Зобразіть на передній частині велику тварину чи щось таке. Придумайте якийсь цікавий принт. Поєднайте національні кольори й візерунки. Але не робіть, будь ласка, банальних шаблонних штамповок! Ви – збірна, і повинні виділятися! Говорити про свою країну!

– Ваша думка: дизайн футболок зараз кращий чи більш банальний?

– Безумовно, дизайн більш нудний у наші дні, хоча я думаю, що за останні кілька років компанії почали повертатися до того, що робилося в золоті роки. 1990-ті були найкращими для справді божевільних дизайнів! І час показує, що людям подобаються цікаві зразки. Я фанат сорочки Нігерії, за яку вболівали всі фанати футбольного дизайну на останньому чемпіонаті світу. Я думаю, що 90-ті повертаються – і це чудово! Зокрема, спасибі Nike, вони недавно зробили ряд футболок для деяких своїх найбільших клубів, де вони використовують логотип із 90-х, і це блискуче вплетення в тканинах, яке не бачили роками. Їх остання третя футболка «Барселони» — прекрасний приклад. Мені вона дуже подобається!

– Ну от, ви досягли своєї цілі – у вас є футболки всіх збірних. На цьому – крапка?

– Я думав, що, коли отримаю футболки всіх країн, то перестану збирати. Я був неправий! Тягне ще – знову та знову, переживати пошук і радість від знахідок!


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena