Sportarena

Михайло Романчук — про Олімпіаду, футбол, дружину Марину Бех-Романчук

Українська надія в Токіо.

Михайло Романчук - про Олімпіаду, дружину Марину Бех-Романчук - Новини спорту

Михайло Романчук. Фото - Getty Images

Інтерв’ю з Михайлом Романчуком — про участь в Олімпіаді 2020 в Токіо, улюблені футбольні клуби, дружину Марину Бех-Романчук та багато іншого.

Михайло Романчук — одна з українських надій на успіх в Олімпіаді 2020 в Токіо. Михайло — срібний призер двох чемпіонатів світу (2017, 2019), призер та переможець двох чемпіонатів Європи (2016, 2018) та чемпіон Європи на короткій воді (2017).

Романчук здобув ці досягнення на трьох дистанціях вільним стилем — 400 м, 800 м та 1500 метрів. Саме в них він може повторити успіх на Іграх в Токіо. Про це та багато іншого ми поговорили з Михайлом Романчуком.

«Вважаю, що олімпійський рекорд цього року не буде побитий»

— Певно, всі думки цього року про Олімпіаду 2020 в Токіо. Який ваш план підготовки до Олімпійських Ігор 2020? Які старти заплановані до Ігор?

— Насправді, до Олімпійських ігор не так багато стартів вже залишилось. Після Нового року ми стартували в Люксембурзі, де я здобув три золоті медалі (на дистанціях 400 м, 800 м та 1500 м вільним стилем на турнірі 22nd Luxembourg Euro Meet 2020 — прим. авт.).

Читайте також: Ольга Харлан — об Олимпиаде, бойфренде Луиджи, детских мечтах

Тому підготовка йде за планом. Робимо з тренером все, що можемо, працюємо якомога зосереджено. Через місяць буде ще чемпіонат України в Харкові, в травні – чемпіонат Європи, і після того – вже Олімпійські ігри.

— У яких дисциплінах будете брати участь на Олімпіаді?

— Точно будемо виступати на 800 м і 1500 метрів вільним стилем. На рахунок 400 метрів вирішимо в Будапешті на чемпіонаті Європи.

— Кого вважаєте головними конкурентами на Олімпіаді? Чи є нові імена у плаванні, які можуть дати ривок у 2020 році до медалей Ігор?

— Це спорт, і все може статись. Дуже багато людей працює (над цим), тому що це Олімпійський рік. В першу чергу, мої основні суперники це німець (Флоріан Велбрук) і італієць (Грегоріо Пальтріньєрі) (призери чемпіонату світу-2019 на дистанції 1500 метрів; Велбрук виграв золото, Романчук — срібло, Пальтріньєрі — бронзу — прим. авт.).

Михайло Романчук, Флоріан Велбрук, Грегоріо Пальтріньєрі. Фото — Getty Images

Звичайно, є й молоді спортсмени, які також бажають отримати олімпійські медалі. Тому ні про кого не забуваємо, не розслабляємось, далі працюємо.

— Олімпійський рекорд на дистанції 1500 метрів 14:31:02 поставлений китайцем Сунь Янем в 2012 році. Він може бути побитий в 2020 році?

— Вважаю, що олімпійський рекорд цього року не буде побитий, тому що фінали (Олімпіади 2020) у нас у зв’язку з телепередачею перемістили на ранковий час. Зранку показати такий (рекордний) час дуже-дуже тяжко. В Лондоні (на Олімпіаді 2012 року), де китайський спортсмен встановив цей Олімпійський та світовий рекорд, він плив ввечері, а ввечері пливеться трішки легше.

Михайло Романчук та олімпійський рекордсмен Сунь Ян. Фото — Getty Images

— Вам по силах проплити швидше? В інших турнірах та тренуваннях ви показували кращий результат?

— Робимо з тренером все, щоб показати найкращий час, але це світовий рекорд і тому він кожного дня на тренуваннях не встановлюється, на жаль (посміхається).

— Які розклади сил на інших дистанціях? На які медалі та олімпійські рекорди ви можете претендувати виходячи з ваших з тренером розрахунків?

— Насправді це дуже тяжке питання, тому робимо все, що можемо, стараємось. Це спорт, всяке може бути, тому не розслабляємось. Просто працюємо.

На моїй дистанції дуже сильний рекорд, не так легко його побити без підготовки. Тому якщо ти готовий, то будеш показувати результат якомога найкращий.

— Хто складає вашу програму тренувань? Розкажіть про вашого головного тренера та, якщо є, інших тренерів та консультантів.

— Протягом 17 років у мене один і той самий тренер, це мій перший тренер — Нагорний Петро Борисович. Займаюсь плаванням з 6 років у цього тренера.

Всі плани, все робить він, мені з ним комфортно, інших тренерів немає. Дякуючи йому, я маю такі досягнення.

Петро Нагорний

«За останні 7 років, я підраховував, це приблизно 16-17, може, 18 тисяч кілометрів»

— Яка ваша щоденна та тижнева програма тренувань (басейн, тренажерний зал і т.д.) підготовки великих турнірів, в тому числі до Олімпіади?

— Тренуємось ми кожного дня, навіть в неділю. Буває таке, що в неділю два рази плаваємо. Виходить в тиждень по 12-13 тренувань. Працюємо не покладаючи рук. Зал — 2-3, може, 4 рази на тиждень.

— Одне тренування триває до трьох годин. Про що думаєш, коли пливеш на тренуванні 3 години поспіль?

— Звичайно, думаю, скоріше б це закінчилось (посміхається). Насправді цей час проходить дуже швидко, тому що ти зосереджуєшся на елементарних деталях, на техніці, на кожному гребку. Тому ці 3 години проходить дуже швидко.

— Ви як ніхто інший знає, які продукти дають енергію та поживні речовини. Що треба їсти, щоб компенсувати великі енерговитрати та відновлюватись якісно?

— Все моє харчування спрямоване на вуглеводи, тому що під час великих тренувань необхідно дуже багато вуглеводів. Це паста, макарони. Тому якщо коротко, то дуже багато вуглеводів.

— Яку роль відіграє фармакологія в підготовці пловця?

— Скажемо так, це не основне. Немає чарівної пігулки, яку б ти випив і відразу поплив на світовий рекорд. Завжди на перше місце виходять тренування, як ти працював до цього.

— Ви розповідали про свою норму тренувань у плаванні: тиждень 105 км, місяць 380 км, рік 3500 км. Вона змінюється в часом чи досі актуальна?

— Ця норма актуальна, тому що ця програма дає результат. Звичайно, можуть бути певні зміни в програмі. Це ні тільки кількість кілометрів, що ми наплавали, це і різноманіття дистанцій, різноманіття тренувань. Тому можна сказати, що програма завжди кардинально міняється, мій тренер завжди шукає щось нове, щось видумує.

— Який рекорд за одне тренування?

— Приблизно 11-12 кілометрів.

— А який ваш кілометраж за всю кар`єру?

— Це дуже важко порахувати. За останні 7 років, я підраховував, це приблизно 16-17, може, 18 тисяч кілометрів.

— Які забобони є у пловців? А чи є вони у вас?

— У кожної людини є свої заборони. Я дуже люблю слухати музику перед стартом, це для мене як один із засобів заспокоєння.

Михайло Романчук. Фото — Getty Images

«Тріатлон? Ненавиджу бігати»

— Ви представляєте клуб плавання Energy Standard. У вас є контракт? Якщо так, то чи є в ньому такі заборони, як в інших видах спорту, наприклад, заборона на травмонебезпечні заняття типу катання на лижах та сноубордах?

— Контракт є, а заборон в ньому немає. Тому що ми всі професіонали і знаємо для чого ми працюємо, тренуємося. Тому всі розуміють, що можна робити, а чого не варто.

— Чи не думаєте про заняття тріатлоном в майбутньому? Цікаво стати Ironman?

— Ненавиджу бігати, тому певно для мене це буде дуже тяжко. Але після завершення кар’єри, можливо, щось і зміниться.

— Якщо батьки захочуть віддати дитину на плавання, то з якого віку це найкраще зробити, щоб виріс чемпіон Європи, світу або Олімпійський чемпіон?

— Неможливо знайти грань, у якому віці потрібно віддати дитину на плавання, щоб виріс чемпіон світу. Це неможливо. Звичайно, для оздоровлення, вважаю, варто віддавати з 6 років.

— Чи є певні ознаки (окрім неймовірної цілеспрямованості), за якими можна сказати, що у дитини може бути велике майбутнє в плаванні? Зріст? Генетика?

— Дуже багато факторів, які можуть впливати, окрім цілеспрямованості. Довгі руки, широкі плечі, вузький таз. Генетика також обов’язково впливає. Тому багато таких факторів.

— У якому віці ви почали показувати перспективу? Коли почались медалі та перемоги?

— Моя перша медаль на чемпіонаті України була років в 11. Я змагався з хлопцями на 2 роки старшими і вже тоді показував досить високі результати. В даний момент це не є таким високим результатом, як було раніше.

View this post on Instagram

Olympic team #Olympic #Team Усик Саша

A post shared by Mykhailo Romanchuk (@misha_romanchuk) on

— Скільки відсотків у досягненні успіхів у дитинстві належить тренеру, а скільки молодому пловцеві?

— Насправді, поки дитина росте, вона може прогресувати сама по собі при регулярних заняттях, тренуваннях. Вже потім, щоб досягати високих результатів, виходять на перший план робота і тренер.

«Вболіваю за Шахтар»

— Деякий час в дитинстві ви жили в Аргентині? Розкажіть про це.

— Жили в Аргентині з батьками, які були на заробітках. Дуже приємні згадки, класно час там провели. Частина рідні залишилась там, дуже хочу побачити їх, тому що сумую.

— На яких футбольних матчах ви були на стадіоні? Що запам`ятали найкраще?

Був лише на двох стадіонах: на Камп Ноу та на Олімпійському. На Камп Ноу це був останній матч голкіпера Барселони Віктора Вальдеса. Барселона тоді впевнено перемогла і, звичайно, цей матч дуже запам’ятався. (Барселона — улюблений клуб Михайла Романчука — прим. авт.)

View this post on Instagram

#KampNou #ViscaElBarca

A post shared by Mykhailo Romanchuk (@misha_romanchuk) on

Скоро піду на матч Ліги чемпіонів Наполі – Барселона в Неаполі, тому що буду там на зборах. І звичайно, розкажу потім про свої враження.

— Чи вболіваєте за українські клуби?

Вболіваю за Шахтар, тому що вважаю, що це найсильніший клуб України. Мені подобається їх стиль гри. Спілкуюсь деколи з гравцями Шахтаря, тому за них і вболіваю.

«Марина радиться зі мною щодо фото в Інстаграм»

— Стільки питань, а ще жодного не було про вашу красуню-дружину Марину. Ви здивовані?

— Звичайно, здивований!

Читайте також: Чотири медалі на двох. Романчук і Бех — головна пара українського спорту

— Все ж пару запитань про вашу дружину. В багатьох інтерв`ю вас запитували, чи ревнуєте ви дружину до інших чоловіків. А чи ревнує вас дружина до інших жінок?

— Не без цього, але ці ревнощі мають свої межі, і за ці межі не переходимо. І розуміємо один одного.

— Марина, окрім своїх спортивних здобутків, відома доволі відвертими фото в Інстаграмі. Вона «затверджує» у вас фото для публікацій? Ви можете не дозволити викладати їй фото, які вважаєте занадто відвертими?

— Кожне фото, яке вона викладає в Інстаграм, звичайно, вона зі мною радиться і просить якоїсь допомоги. Звичайно дуже рідко, коли щось забороняю. Тому що кожна дівчина хоче відчувати себе красивою.

— Ви розповідали, що якось на 8 березня подарували Марині авто. А що подарували на річницю весілля, що була в вересні?

— На річницю весілля на жаль нічого не вдалося подарувати, тому що ми були в різних місцях. Але головне, що ми є один у одного, і я її дуже сильно кохаю.

View this post on Instagram

No words needed ❤️ ?: @gaeva_ksusha

A post shared by Mykhailo Romanchuk (@misha_romanchuk) on

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena