Sportarena

Sport Arena виділяє вісім дисциплін, рекордні результати в яких найймовірніше зміняться під час Олімпіади в Ріо.

Будь-який спортсмен, розпочинаючи свою кар’єру, мріє про дві речі: здобуття медалі Олімпійських ігор та встановлення світового рекорду. Усе решту – це лише приємні додатки до того, що можна назвати найбільшим спортивним досягненням. А що може бути приємніше та епічніше, ніж встановлення світового рекорду на Олімпіаді? Мабуть, у світі спорту таких висот немає.

Втім, жоден рекорд не живе вічно. Одне покоління змінюється наступним, але цілі залишаються незмінними – медаль та світовий рекорд. Відтак, рано чи пізно будь-який рекорд покращується. Наприклад, на Олімпійських іграх в Лондоні було оновлено 55 олімпійських та світових рекордів. Намагається не відставати і Ріо: ще до офіційного відкриття Олімпіади оновлено перший світовий рекорд. І це лише початок. Тож, аби не пропустити нічого найцікавішого, Sport Arena виділяє вісім дисциплін, світові або ж олімпійські рекорди в яких найймовірніше будуть оновлені протягом найближчих двох тижнів.

Легка атлетика. Жінки. Біг на 1500 метрів

Діючий ОР (олімпійський рекорд) – 3:53.96
Встановлений – Паулою Іван (Румунія) у 1988 році
Діючий СР (світовий рекорд) – 3:50.07
Встановлений – Гензебе Дібаба (Ефіопія) у 2015 році

Претендент – Гензебе Дібаба
Ймовірність – 95% (ОР)

Основним претендентом на оновлення, як мінімум, олімпійського рекорду є чинна чемпіонка світу у цій дисципліні, а заодно і володарка світового рекорду, ефіопка Гензебе Дібаба. Молода африканка оновила найкращий результат у світі на одному з минулорічних етапів Діамантової ліги, після чого на чемпіонату світу у приміщенні побила також і світовий рекорд в приміщенні на дистанції у 1500 метрів.

Гензебе Дібала, Getty Images
Гензебе Дібала, Getty Images

Шанси у Гензебе справді колосальні – більшу частину цього сезону вона витратила спеціально на підготовку до Олімпійських ігор, тож до змагань у Ріо ефіопка має підійти у повній бойовій готовності. Що може завадити Дібабі покращити олімпійський рекорд? У першу чергу, відсутність досвіду подібних змагань – для 25-річної спортсменки ця Олімпіада стане першою в кар’єрі, адже чотири роки тому Гензебе пропустила Лондонські ігри через травму. Втім, навряд це зможе зупинити ефіопку – кращої спортсменки у цій дистанції на даний момент банально немає.

Плавання. Жінки. 100 метрі батерфляєм

Діючий ОР – 55.98 с
Встановлений – Дана Волмер (США) у 2012 році
Діючий СР – 55.64 с
Встановлений – Сара Сьострьом (Швеція) у 2014 році

Претендент – Сара Сьострьом
Ймовірність – 93% (ОР), 75% (СР)

Триразова чемпіонка світу на дистанції 100 метрів батерфляєм шведка Сара Сьострьом їде у Ріо з однією метою – виправити свою ж помилку чотирьохрічної давності. Тоді, у віці 18 років, скандинавка зайняла четверте місце у своїй коронній дисципліні. Багато експертів списали ту невдачу Сари на недосвідченість та хвилювання. Очевидно, подібних слів ніхто не зможе сказати тепер: шведська суперзірка їде на турнір у статусі головного претендента на здобуття золотої нагороди у стометрівці батерфляєм.

Сара Сьострьом в дії під час чемпіонату Європи-2016, Getty Images
Сара Сьострьом в дії під час чемпіонату Європи-2016, Getty Images

Не повинна завадити Сарі навіть її насичена програма – окрім участі у своїй коронці, шведка також пливтиме на 50, 100 і 200 метрів вільним стилем в індивідуальних змаганнях, а ще візьме участь у трьох естафетах. Зрозуміло, втім, що основний акцент Сьострьом робитиме на батерфляй – і ніякий інший результат, крім золота і олімпійського рекорду, її не задовольнить.

Тяжка атлетика. Жінки. До 63 кг

Діючий ОР – 245 кг (в сумі)
Встановлений – Маєю Манезою (Казахстан) у 2012 році
Діючий СР – 261 кг (в сумі)
Встановлений – Лінь Цзиці (Китайський Тайбей) у 2014 році

Претендент – Лінь Цзиці
Ймовірність – 72% (ОР)

Лінь Цзиці встановлює світовий рекорд, timeslive.co.za
Лінь Цзиці встановлює світовий рекорд, timeslive.co.za

Лінь Цзиці не надто відома на міжнародній арені: свій світовий рекорд тайбейка встановила на Азійських іграх, та й взагалі, вона мало де виступала поза межами Азії. Однак, безперечно, саме Лінь їде у Ріо в статусі головного фаворита у своїй дисципліні. Окрім того, високими вважаються шанси Цзиці на побиття олімпійського рекорду, або навіть рекордів – 28-річній спортсменці цілком до снаги покращити не тільки загальний результат, але й встановити рекорд у ривку або поштовху.

Плавання. Жінки. 800 метрів вільним стилем

Діючий ОР – 8:14.10
Встановлений – Ребеккою Едлінгтон (Великобританія) у 2008 році
Діючий СР – 8:06.68
Встановлений – Кейті Ледекі (США) у 2016 році

Претендент – Кейті Ледекі
Ймовірність – 100% (ОР), 90% (СР)

19-річна Кейті Ледекі виступатиме в Ріо у статусі Олімпійської чемпіонки Лондона. Так, свою першу золоту нагороду американка здобула у віці 15 років, припливши першою на дистанції 800 метрів. Напередодні тих ігор багато хто говорив про талановиту юну Ледекі, та ніхто не сприймав її як претендента на медаль. Чотири роки потому Ледекі їде у Ріо не тільки у статусі Олімпійської чемпіонки, вона також є дев’ятиразовою чемпіонкою світу. Коротше кажучи, у свої дев’ятнадцять Кейті досягла практично усіх можливих висот.

Кейті Ледекі дає прес-конференцію в Ріо, Getty Images
Кейті Ледекі дає прес-конференцію в Ріо, Getty Images

Чи не єдиним рекордом, який досі не підкорився юній американці, є найкращий олімпійський результат на дистанції 800 метрів – чотири роки тому їй не вистачило зовсім трішки, щоб побити світовий і олімпійський рекорди у фінальному запливі в Лондоні. З того часу Ледекі чотири разу оновлювала світовий рекорд, а тепер у неї є змога покращити й олімпійський. Не сумнівайтеся, вона це зробить, а заодно виграє ще декілька золотих нагород і поб’є ще пару світових рекордів.

Легка атлетика. Чоловіки. Стрибок у висоту

Діючий ОР – 2,39 м
Встановлений – Чарльзом Остіном (США) у 1996 році
Діючий СР – 2,45 м
Встановлений – Хав’єром Сотомайором (Куба) у 1993 році

Претенденти – Мутаз Есса Баршим, Дерек Друен, Богдан Бондаренко
Ймовірність – 60% для кожного (ОР), 25% (СР – Баршим, Бондаренко)

Мутас Есса Баршим - один з претендентів на золото Ріо, Getty Images
Мутас Есса Баршим — один з претендентів на золото Ріо, Getty Images

Світовий рекорд у стрибках у висоту серед чоловіків здається нереальною вершиною – хто б і скільки разів не намагався його штурмувати, він усе тримається й тримається. І дуже сумнівно, що хтось зможе оновити цей рекорд у Ріо: змагання у секторі чоловічих стрибків у висоту, як правило, тривають доти, доки є конкуренція. Чомусь так склалося, що навіть топові спортсмени демонструють свої найкращі спроби лише за наявності суперника. Коли ж хтось уже гарантував собі перемогу – покращувати свій результат ніяк не вдається.

Богдан Бондаренко, Getty Images
Богдан Бондаренко, Getty Images

Олімпіада у Ріо навряд буде виключенням з правила, але це не означає, що для перемоги достатньо буде показати слабкий результат. У Бразилії виступатиме трійка найкращих стрибунів сучасності, тож боротьба за перемогу обіцяє бути дуже гарячою – претендуватимуть на медалі катарець Мутаз Есса Баршим, канадець Дерек Друен та українець Богдан Бондаренко. Якщо усі троє «зловлять свою хвилю» під час фіналу, то олімпійський рекорд впаде точно. Має усі шанси впасти і світовий рекорд. І цілком ймовірно, рекордсменом у стрибках у висоту стане представник України.

Велоспорт. Трек. Жінки. Командний спринт

Діючий ОР – 32.422 с
Встановлений – Гун Цзіньцзє та Гуо Шуанг (Китай) у 2012
Діючий СР – 32.034 с
Встановлений – Гун Цзіньцзє та Жонг Тіанші (Китай) у 2015

Претендент – Гун Цзіньцзє та Жонг Тіанші
Ймовірність – 70% (ОР)

Попри встановлення олімпійського рекорду, у Лондоні китайська команда здобути перемогу не змогла – у фінальному заїзді команда Гун та Гуо фінішувала лише другою, чим неабияк здивувала усіх. У Ріо, за чотири роки після тієї поразки, китайська команда, навіть попри чергове друге місце, тепер уже на чемпіонаті світу-2016, знову їде у статусі фаворита. А все тому, що за рік до того китаянки покращили світовий рекорд і здобули перемогу на світовій першості.

Китайська команда Гун та Жонг, Getty Images
Китайська команда Гун та Жонг, Getty Images

Цілком ймовірно, що дует Гун та Жонг знову поступиться в фіналі. Фаворити також програють, безперечно. Але те, що китайська пара вчинить фурор у кваліфікаційному заїзді, коли на неї не буде тиснути відповідальність за результат, не підлягає сумніву.

Плавання. Чоловіки. 100 метрів брасом

Діючий ОР – 58.46 с
Встановлений – Камероном ван дер Бургом (ПАР) у 2012 році
Діючий СР – 57.92 с
Встановлений – Адамом Піті (Великобританія) у 2015 році

Претендент – Адам Піті
Ймовірність – 100% (ОР), 90% (СР)

Головним претендентом на Олімпійське золото на дистанції 100 метрів брасом є британець Адам Піті. 21-річний плавець протягом останніх двох років є головною зіркою не тільки місцевого, але й європейського плавання – Піті двічі поспіль визнаний найкращим плавцем Європи. Ще в 19-річному віці Адам побив рекорд ван дер Бурга на 50-метрівці, а за рік зняв майже півсекунди з рекорду африканця на стометрівці.

Адам Піті тренується в Ріо, Getty Images
Адам Піті тренується в Ріо, Getty Images

Безсумнівно, на Олімпіада Піті штурмуватиме не тільки рекорд ігор, який з легкістю підкориться йому, але й намагатиметься покращити свій власний результат. А зважаючи на те, що виступати Адам буде тільки у двох дисциплінах, ймовірність оновлення світового рекорду зростає ще більше.

Легка атлетика. Жінки. Метання молоту
Діючий ОР – 78,18 м

Встановлений – Тетяною Лисенко (Росія) у 2012 році
Діючий СР – 81,08 м
Встановлений – Анітою Влодарчик (Польща) у 2015 році

Претендент – Аніта Влодарчик
Ймовірність – 90% (ОР)

Претендент на оновлення олімпійського та світового рекорду тільки один – це чинна чемпіонка світу та Європи Аніта Влодарчик. Після того як Олімпійська чемпіонка Лондона Тетяна Лисенко закінчила кар’єру, у польської спортсменки зовсім не залишилося суперниць у секторі. Однак, як виявилося, змагання з самою собою пішли Аніті на користь – минулого року вона стала першою жінкою в історії, котрій вдалося кинути молот далі, ніж на 80 метрів. Історичний кидок їй вдався на змаганнях у Польщі, після чого Влодарчик змогла повторити своє досягнення ще двічі – на чемпіонаті світу та Європи.

Анітв Влодарчик в дії, Getty Images
Анітв Влодарчик в дії, Getty Images

Польська спортсменка підходить до змагань у Ріо у статусі однозначної фаворитки у секторі метання молоту. Її єдиним суперником буде лише вона сама – на Аніту тиснутиме переживання за результат, що може негативно позначитися на її виступах. Зрештою, це й недивно: для 30-річної польки ці Олімпійськи ігри найймовірніше стануть останніми в кар’єрі, але, попри своє домінування у дисципліні, Аніта й досі не може похвалитися золотою медаллю Олімпіади – у Пекіні вона фінішувала восьмою, у Лондоні – другою. Старт в Ріо, таким чином, перетворюється у найважливіший в її кар’єрі, тож, якщо Влодарчик справиться з хвилюванням, то вперше в історії Олімпійських ігор глядачі побачать кидок молота за 80 метрів у виконанні жінки. А разом з цим кидком прийде не тільки золота медаль, але й новий рекорд.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena