
Еліна Світоліна, Getty Images
Черговий чвертьфінал — і знову невдалий. Еліна вчетверте в кар’єрі дійшла до цієї стадії на турнірі Великого шолому і вчетверте не змогла її подолати. Усе відбулося майже як і рік тому — тоді програш з рахунком 4:6, 0:6, а тепер — 4:6, 1:6.
У Світоліної, насправді, було обмаль шансів проти Наомі Осаки. Еліні потрібно було грати дуже агресивно і майже не помилятися (як мінімум, на подачі). 58% влучань першої подачі і 11 віннерів — це те, що показала українка. Очевидно, цього було недостатньо, щоб нав’язати боротьбі Осаці.
Якщо у попередніх раундах Світоліна перекривала слабкі періоди характером і класом, то у грі з Наомі подібний трюк не пройшов — японка за класом не поступається Еліні. Було зрозуміло, що вона діятиме агресивно на другій подачі українки, але Світоліна не була до цього готовою — 73% розіграшів на другій подачі Еліни забрала Наомі.

Світоліна визнала, що було слабшою після матчу, але було б дивно, якби вона сказала щось інше — Еліні надали урок, як потрібно діяти у великих матчах. Тут склалося усе разом — і впевненість, і стиль, і вивчення суперниці.
Одне лише запитання наостанок: чому Світоліна не загострювала на другій подачі суперниці? Осака, як і прогнозувалося, подавала слабкі другі подачі — середня швидкість 121 км/год, що нижче ніж Еліни (129 км/год). Але при цьому українка виграла 48% очок на другій подачі суперниці, тоді як японка — 73%.
Українка | Суперниця | Результат |
Еліна Світоліна | Наомі Осака | 0:2 |
— Мілош Раоніч (№16 посіву) несподівано програв 24-річному французу Лукас Пую в чотирьох сетах. Пуй почав сезон з чотирьох поразок (0:4), а в Мельбурні виграв уже п’ять матчів поспіль. Фантастика.
— Серена Вільямс (№16 посіву) у цьому списку лише через стиль, в якому вона програла. Не закрити матч при 5:1 і не використати чотири матч-боли — це зовсім не те, що мала б показувати Серена.
Хто б міг подумати до початку Australian Open, що останньою американкою, яка залишаться в Мельбурні, буде Даніель Коллінз? «Хто взагалі це така?» — таке запитання було б логічнішим. При живих сестрах Вільямс, Слоан Стівенс та Медісон Кіз, робити прогноз на маловідому Коллінз ніхто б не став. Але ось вона — у півфіналі Australian Open, а усі решту — уже дивляться за турніром з трибун.

У Мельбурні Даніель, очевидно, знаходиться на піку популярності та слави. Вона почергово створила три сенсації, вибивши Юлію Гьоргес, Каролін Гарсію та Анжелік Кербер, а в півфіналі дотиснула Анастасію Павлюченкову. Коллінз грає агресивно, але при цьому вкрай рідко помиляється — захмарний рівень для 25-річної америнки.
Що робить її історію ще унікальнішою? До Мельбурна вона не виграла жодного матчу на мейджорах. Узагалі. П’ять матчів — п’ять поразок. Тепер у її активі півфінал турніру Великого шолому. Досягнення, якого, наприклад, немає в Еліни Світоліної.
Рафаель Надаль досі не програв жодного сету в Мельбурні, але його шлях до фіналу точно буде складнішим, ніж у Новака Джоковича. Серб у чвертьфіналі відіграв менше години, пройшовши далі на відмові Кея Нішікорі. У півфіналі на нього чекає несподіваний Лукас Пуй, який, об’єктивно, не здатен витримати рівень Джока. Якщо Новак проведе на корті три години — це уже буде непогано.

Натомість у Надаля попереду перший фінал — його матч проти Стефаноса Ціціпаса може стати другою окрасою турніру. Першою, нагадаємо, був матч Ціціпаса проти Роджера Федерера. 20-річний грек — не Лукас Пуй, він готовий витримувати шалений темп і грати за правилами Надаля. Хто б не переміг у цьому півфіналі — це буде довга і виснажлива гра, яка в жодне порівняння не йде з матчем Новака Джоковича.
І навіть попри те, що у Джока буде на день відпочинку менше, він все одно може підійти до фіналу свіжішим та легшим. Цілком ймовірно, цей фактор стане вирішальним.
Коли в другому сеті Кароліна Плішкова зробила брейк і повела 3:2, Серена Вільямс зрозуміла, що просто перебити суперницю в неї не вийде — американка уже програла один сет, а зараз програвала з брейком. Чи не вперше за турнір Серена почала не просто ходити по корту, а по-справжньому бігати і чіплятися за м’ячі. Так, нехай епізодично, але це уже прогрес.
Її подальший камбек — дев’ять виграних геймів з одиннадцяти — це якраз заслуга рухливості, а не тільки сили.
Серена грала на максимумі, але дотиснути суперницю не змогла. Усе через неймовірну точність Кароліни Плішкової, яка в ключові моменти відіграли на найвищому рівні. Чешка грала агресивно, але її основна ставка полягала в іншому — вимотати Вільямс. Не без долі фарту, але ця ставка зіграла.

За весь матч Плішкова зробила 15 невимушених помилок — у Серени стільки за останній сет. Загалом Вільямс помилилася 37 разів, причому більшість м’ячів справді були легкими. Але десь Серена не дійшла крок до грамотного удару, десь — занадто швидко вдарила по м’ячу.
Найпоказовіший момент — статистика останнього сету. За перші шість геймів (5:1 на користь Серени) американка зробила 4 невимушені помилки, а чешка — 3. За наступні шість геймів (з 5:1 в 5:7) в американки — 8 невимушених, а в чешки — 0. У ключові моменти матчу Кароліна відіграла блискуче, вона не просіла навіть під час чотирьох матч-болів Вільямс. Таких суперниць на цьому Australian Open у Серени ще не було — більше і не буде.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com