-
Нерви стали хедлайнером фіналу
Перший розіграш в матчі — подвійна помилка від Наомі Осаки. Одразу після цього японка зібралася і видала дві силові точні подачі, але потім була ще помилка. Такі перепади в грі, коли після декількох крутих моментів йшли випадкові помилки, траплялися в матчі неодноразово.
Кінцівка другого сету від Наомі — суцільні нерви і емоції. Спершу вона не реалізувала потрійний матчбол на подачі суперниці, потім не змогла подати на матч, а потім програла ще два гейми. Подачу Осаки при рахунку 5:6 в другому сеті можна назвати кульмінацією усього: три невимушені помилки і подвійна. Петрі Квітовій не довелося прикладати навіть мінімум зусиль, японка добила себе сама. І сльози Наомі найкраще ілюстрували той її стан — вона розуміла, що має грати по-іншому, але не могла взяти себе в руки.
Перевтілення Осаки в третьому сеті — ще один момент гри. Японка, здавалося б, попливла, але за паузу між сетами і походом у підтрибунне приміщення, вона змогла знову зібратися і довела матч до логічного завершення. Єдиний брейк-поїнт в третьому сеті Наомі здобула після віннера, перед яким була подвійна від Петри — чи це не найкраща ілюстрація цього фіналу?
-
Осака мінімізувала сильні сторони Квітової
Петра Квітова чудово розуміла — їй потрібно виходити на розмін бекхендами. А ще й потрібно агресивно грати на другій подачі Наомі. Це були обов’язкові моменти, без яких у чешки не було б шансів проти Осаки.
І Квітова справді тиснула саме з цих двох позицій. У першому сеті Петра дуже часто грала Наомі під ліву руку, змушуючи її грати бекхендом — через це японка помилялася і час від часу відправляла м’яч в сітку. Але це тривало не надто довго: під кінець сету Осака перехопила ініціативу, усе більше намагаючись просто переправляти м’ячі бекхендами під форхенд Петри, тоді у чешки виникли перші проблеми.
Хоча у першому сеті бекхенд Квітової працював не ідеально, у наступних двох партіях Наомі звела до мінімуму гру під праву руку суперниці. Вона била по лінії лише ті м’ячі, які в Петри не було жодних шансів дістати чи перевести в свою атаку. Осака не була такою агресивною як завжди, але цього не потрібно було — їй важливо було мінімізувати сильні сторони опонентки.
Розібратися з атакою на прийомі японка не змогла: Петра одинадцять разів атакувала одразу з прийому після другої подачі. Тут на допомогу Наомі прийшов фарт — лише 5 з цих 11 м’ячів потрапили в корт. Але це був чи не єдиний мінус в грі Осаки: усі інші сильні сторони Петри вона розібрала і повністю нівелювала, Квітова могла сподіватися або на характер, або на помилки опонентки.
-
Квітова програла фінал, але виграла значно більше
«Дякую моїй команді, що кожен день була зі мною, навіть коли я не знала, чи зможу знову тримати ракетку в руках». На церемонії нагородження Петра Квітова не стримувала емоцій, а після згадки про камбек, стадіон стоячи аплодував чешці.
Так, вона програла цей фінал. Так, вона не змогла очолити світовий рейтинг. Але у Мельбурні Петра здобула щось набагато більше і важливіше, ніж третій в кар’єрі турнір Великого шолому. Вона остаточно відкинула жах 2-річної давності, переступила через нього і показує навіть кращий теніс, ніж до того.
Коли в грудні 2016 року грабіжник ножем покалічив ліву руку (робочу) чешки, не всі вірили в те, що Петра зможе повернутися в теніс. А в те, що вона знову гратиме у фіналі Великого шолому і боротиметься за звання першої ракетки світу, було повірити ще важче.
За останні два сезони Квітова лише одного разу дійшла до чвертьфіналу на мейджорі — по два вильоти в першому, другому та третьому раундах. Тому цей вихід в фінал і вдалий виступ упродовж двох тижнів для самої Петри може бути важливішим навіть, ніж перемога в турнірі в цілому. Вона повернулася — тепер уже остаточно.
-
Осака тиснула на себе, але змогла переписати історію
У вересні в фіналі US Open на Наомі Осаку тиснули всі: Серена Вільямс, трибуни, журналісти. Їй доводилося грати проти всіх, але при цьому всьому японка сама не тиснула на себе. Той фінал був її перший, проти живої легенди жіночого тенісу, в якому 21-річна тенісистка була абсолютним андердогом.
Цього разу все було по-іншому: саме Осака підходила в статусі фаворитки, на неї звертали чимало увагу і за її грою слідкували. Окрім того, сама Наомі почала тиснути на себе — у фіналі Australian Open на кону стояло занадто багато усього.
Звідси були нерви, помилки і сльози в другому сеті. Осака, яка зазвичай просто кайфує від того, що відбувається на корті, аж занадто переживала. Вона настільки хотіла виграти, що це могло стати її фатальною помилкою. Але все-таки Наомі перемогла, а разом з цим переписала історію не лише японського, але й світового тенісу.
Наомі Осака стала першою представницею Азії, яка очолить світовий рейтинг. Уперше з 2001 року комусь вдалося виграти два дебютні турніри Великого Шолому підряд. У понеділок 21-річна Осака очолить рейтинг WTA, піднявшись на перше місце у найефектнішому стилі — на шляху до першого місця вона вибили трьох прямих конкуренток підряд.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com