Sportarena

Осака виграла битву за першу ракетку світу, але Квітова здобула щось важливіше за перемогу

Олексій Мандзій розбирає фінальний матч жіночого Australian Open.

Осака виграла битву за першу ракетку світу, але Квітова здобула щось важливіше за перемогу - Australian Open

Осака з трофеєм Australian Open, Getty Images

  • Нерви стали хедлайнером фіналу

Перший розіграш в матчі — подвійна помилка від Наомі Осаки. Одразу після цього японка зібралася і видала дві силові точні подачі, але потім була ще помилка. Такі перепади в грі, коли після декількох крутих моментів йшли випадкові помилки, траплялися в матчі неодноразово.

Кінцівка другого сету від Наомі — суцільні нерви і емоції. Спершу вона не реалізувала потрійний матчбол на подачі суперниці, потім не змогла подати на матч, а потім програла ще два гейми. Подачу Осаки при рахунку 5:6 в другому сеті можна назвати кульмінацією усього: три невимушені помилки і подвійна. Петрі Квітовій не довелося прикладати навіть мінімум зусиль, японка добила себе сама. І сльози Наомі найкраще ілюстрували той її стан — вона розуміла, що має грати по-іншому, але не могла взяти себе в руки.

Осака эмоции теннис
Осака намагалася не слухати нікого, коли у неї нічого не виходило, Getty Images

Перевтілення Осаки в третьому сеті — ще один момент гри. Японка, здавалося б, попливла, але за паузу між сетами і походом у підтрибунне приміщення, вона змогла знову зібратися і довела матч до логічного завершення. Єдиний брейк-поїнт в третьому сеті Наомі здобула після віннера, перед яким була подвійна від Петри — чи це не найкраща ілюстрація цього фіналу?

  • Осака мінімізувала сильні сторони Квітової

Петра Квітова чудово розуміла — їй потрібно виходити на розмін бекхендами. А ще й потрібно агресивно грати на другій подачі Наомі. Це були обов’язкові моменти, без яких у чешки не було б шансів проти Осаки.

І Квітова справді тиснула саме з цих двох позицій. У першому сеті Петра дуже часто грала Наомі під ліву руку, змушуючи її грати бекхендом — через це японка помилялася і час від часу відправляла м’яч в сітку. Але це тривало не надто довго: під кінець сету Осака перехопила ініціативу, усе більше намагаючись просто переправляти м’ячі бекхендами під форхенд Петри, тоді у чешки виникли перші проблеми.

Осака Квитова удар финал
Осака наносить удар в фіналі, GettyImages

Хоча у першому сеті бекхенд Квітової працював не ідеально, у наступних двох партіях Наомі звела до мінімуму гру під праву руку суперниці. Вона била по лінії лише ті м’ячі, які в Петри не було жодних шансів дістати чи перевести в свою атаку. Осака не була такою агресивною як завжди, але цього не потрібно було — їй важливо було мінімізувати сильні сторони опонентки.

Розібратися з атакою на прийомі японка не змогла: Петра одинадцять разів атакувала одразу з прийому після другої подачі. Тут на допомогу Наомі прийшов фарт — лише 5 з цих 11 м’ячів потрапили в корт. Але це був чи не єдиний мінус в грі Осаки: усі інші сильні сторони Петри вона розібрала і повністю нівелювала, Квітова могла сподіватися або на характер, або на помилки опонентки.

  • Квітова програла фінал, але виграла значно більше

«Дякую моїй команді, що кожен день була зі мною, навіть коли я не знала, чи зможу знову тримати ракетку в руках». На церемонії нагородження Петра Квітова не стримувала емоцій, а після згадки про камбек, стадіон стоячи аплодував чешці.

Так, вона програла цей фінал. Так, вона не змогла очолити світовий рейтинг. Але у Мельбурні Петра здобула щось набагато більше і важливіше, ніж третій в кар’єрі турнір Великого шолому. Вона остаточно відкинула жах 2-річної давності, переступила через нього і показує навіть кращий теніс, ніж до того.

Коли в грудні 2016 року грабіжник ножем покалічив ліву руку (робочу) чешки, не всі вірили в те, що Петра зможе повернутися в теніс. А в те, що вона знову гратиме у фіналі Великого шолому і боротиметься за звання першої ракетки світу, було повірити ще важче.

Квитова теннис награждение
Квітова під час церемонії нагородження, GettyImages

За останні два сезони Квітова лише одного разу дійшла до чвертьфіналу на мейджорі — по два вильоти в першому, другому та третьому раундах. Тому цей вихід в фінал і вдалий виступ упродовж двох тижнів для самої Петри може бути важливішим навіть, ніж перемога в турнірі в цілому. Вона повернулася — тепер уже остаточно.

  • Осака тиснула на себе, але змогла переписати історію

У вересні в фіналі US Open на Наомі Осаку тиснули всі: Серена Вільямс, трибуни, журналісти. Їй доводилося грати проти всіх, але при цьому всьому японка сама не тиснула на себе. Той фінал був її перший, проти живої легенди жіночого тенісу, в якому 21-річна тенісистка була абсолютним андердогом.

Цього разу все було по-іншому: саме Осака підходила в статусі фаворитки, на неї звертали чимало увагу і за її грою слідкували. Окрім того, сама Наомі почала тиснути на себе — у фіналі Australian Open на кону стояло занадто багато усього.

Осака камера фото
Наомі Осака з трофєм перед сотнями телекамер, GettyImages

Звідси були нерви, помилки і сльози в другому сеті. Осака, яка зазвичай просто кайфує від того, що відбувається на корті, аж занадто переживала. Вона настільки хотіла виграти, що це могло стати її фатальною помилкою. Але все-таки Наомі перемогла, а разом з цим переписала історію не лише японського, але й світового тенісу.

Наомі Осака стала першою представницею Азії, яка очолить світовий рейтинг. Уперше з 2001 року комусь вдалося виграти два дебютні турніри Великого Шолому підряд. У понеділок 21-річна Осака очолить рейтинг WTA, піднявшись на перше місце у найефектнішому стилі — на шляху до першого місця вона вибили трьох прямих конкуренток підряд.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena