...

...
Еліна Світоліна на Australian Open, Getty Images
Солідна гра від Еліни.

Для перемоги в першому раунді турніру в Мельбурні Еліні вистачило мінімальних швидкостей: всього три програні гейми і перемога за годину. Уже в другому раунді Світоліній довелося додавати, адже суперниця, словачка Вікторія Кузьмова, змушувала навіть нервувати українську тенісистку.

Особливо це було помітно в першому сеті, коли Кузьмова грала на рівних з 6-ю ракеткою світу. Еліна спокійно брала свої подачі, але майже нічого не могла зробити на чужих: словачка вдало загострювала і дуже активно атакувала форхендами, за якими Світоліна не бігала. За рахунку 3:2 Еліна не реалізували потрійний брейк-поїнт, але потім довелося рятуватися уже самій: за рахунку 4:4 на своїй подачі вона відіграла три приховані сетболи.

Далі зіграв досвід і клас: Кузьмова не змогла подати за рахунку 4:5, програвши партію невимушеною помилкою за першого ж сетболу Світоліної. Для перемоги в сеті Еліні вистачило одного брейку.

У другій партії Кузьмову наче підмінили: у ній заходило все менше форхендів, натомість було більше аутів та подвійних помилок. Вікторія взяла першу свою подачу, але потім програла дві наступні, а разом з ними і увесь матч. Еліна закрила гру, вигравши п’ять геймів поспіль, 6:1.

Загальна статистика матчу за Еліною — у неї 24 віннери при 21 в суперниці, 8 ейсів проти 1, 1 подвійна помилка проти 5. Але, в цілому, гру можна поділити на два періоди: перший сет, коли Кузьмова тиснула і змушувала Світоліну додавати, та другий, коли українка взяла своє на класі.

У третьому колі Світоліна зіграє проти Чжан Хуай з Китаю, яка в двох сетах обіграла Крістіну Плішкову.