УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Не лише патріотизм. З яких ще причин тенісисткам треба грати за збірну України
...

Элина Свитолина, Getty Images
Пояснюємо, чому Даяна Ястремська все-таки їде грати в Польщу.

Ярослав Ракицький та український жіночий теніс — основні хедлайнери останніх декількох днів. У понеділок ввечері Федерація тенісу України оголосила, що, незважаючи на попередні домовленості, Еліна Світоліна та Даяна Ястремська не гратимуть за Україну в матчевих зустрічах Кубка Федерації в Польщі.

За наступні 24 години свою позицію висловлювала ФТУ, тенісистки, їхні родичі і агент. Коротше кажучи, Еліна Світоліна залишилася поза заявкою на турнір, а от Даяна Ястремська знову включена в неї і гратиме в Польщі.

Уся інформація про конфлікт в жіночому тенісі. Для тих, хто все пропустив

В інтерв’ю сайту Btu.org.ua батько Даяни Ястремської пояснював, що тенісистка до останнього прагнула грати за збірну, оскільки це напряму впливає на її можливість відібратися на Олімпіаду. «Ми жертвуємо Олімпійськими іграми», — так описав батько Даяни можливий неприїзд дочки на матч Кубка Федерації.

До чого тут Олімпійські ігри? Щоб відібратися на тенісний турнір на Олімпіаді недостатньо знаходитися високо в світовому рейтингу. Sport Arena пояснює, чому Даяна Ястремська могла пожертвувати Токіо-2020, якби не приїхала в Польщу.

Як влаштований відбір на тенісний турнір на Олімпіаді

На тенісний турнір відбираються 64 учасники, змагання розпочинаються з матчів 1/32 фіналу.

Правила відбору в особисту сітку наступні:

 • знаходитися в топ-56 світового рейтингу (станом на 5 липня 2020 року)
 • відіграти 3 матчеві зустрічі за національну збірну в рамках Кубка Девіса/ Кубка Федерації упродовж Олімпійського циклу (2017-2020), причому одного разу тенісист повинен обов’язково приїхати упродовж 2019-2020 років.
 • перебувати в хороших стосунках з місцевим НОК.

Максимальна квота від кожної країни — 4 учасники. 

Якщо хтось з перших топ-56 не відповідає критеріям (не входить в топ-4 країни, не відіграв за збірну, не допустив НОК) або просто відмовився, то право змагатися переходить до наступного в світовому рейтингу. І так до тих пір, поки не набереться 56 тенісистів.

Як визначаються 8 інших путівок?

6 місць йдуть по континентальній квоті — Північній та Південній Америці — 2, Азії, Африці, Європі та Океанії — 1. Путівку від Америки, Азії та Африки потрібно вибороти на континентальних змаганнях, а від Європи та Океанії відбирають тенісиста з найвищим рейтингом з тієї країни, яка ще не представлена на Олімпіаді.

1 місце дістається представнику країни-господаря Олімпіади (у 2020 році — Японія), ще 1 місце — переможцю минулої Олімпіади або переможцю турніру Великого шолома.

Можна детальніше про критерії відбору за матчами збірної?

Аби претендувати на поїздку на Олімпіаду, кожен тенісист має відіграти за свою збірну три матчеві зустрічі в рамках Кубка Девісу/ Кубка Федерації упродовж Олімпійського циклу. Якщо збірна грає в Зональних групах (там, де зараз опинилася жіноча збірна) — достатньо двічі приїхати на груповий турнір.

Обов’язковий момент — тенісист повинен приїхати хоча б одного разу в 2019 або 2020 роках в склад збірної.

Скільки ще матчів Україна гратиме до кінця Олімпійського циклу?

Мінімум — 2, максимум — 4.

 • План-календар України на 2019 рік

лютий — участь в Першій зональній групі, турнір в Польщі

квітень — плей-оф за право грати в Другій Світовій групі (у випадку перемоги на турнірі в Польщі)

 • План-календар України на 2020 рік

лютий — участь в Другій Світовій групі або в Зональній групі (Перша або Друга)

квітень — плей-оф за вихід в Світову групу (у випадку перемоги в Другій Світовій групі), плей-оф за місце в Другій Світовій групі (у випадку поразки в Другій Світовій групі або перемоги в Зональній групі)

За умови перемоги в Польщі — Україна точно проведе ще один матч в 2019 році. Якщо турнір в Польщі синьо-жовті не виграють, то Кубок Федерації-2019 для них завершено, а наступного року вони знову розпочинатимуть з цього Зонального турніру. 

Яка ситуація в українському жіночому тенісі?

Претенденток на місце на Олімпіаді, в принципі, вдосталь. Оскільки до кінцевого формування світового рейтингу залишився понад рік, розглядаємо як потенційних учасниць всіх тенісисток, які знаходяться в топ-200 рейтингу.

 • Еліна Світоліна

Місце в світовому рейтингу: 7
Матчі за збірну України: 2 (востаннє в 2017 році)
Місце в українському рейтингу: 1

Свитолина Киз Australian Open
Світоліна святкує перемогу над Кіз, Getty Images

Еліна Світоліна не приїжджала в склад національної команди жодного разу в 2018 році, попри обіцяння — не приїхала й цього разу. Офіційна причина — травма, отримана під час Australian Open.

Але навіть якби не було травми, перша ракетка України цілком могла б дозволити собі пропустити турнір в Польщі. Щоб виконати кваліфікаційну вимогу на Олімпіаду, Світоліній достатньо зіграти за Україну ще одного разу упродовж наступних двох років, причому неважливо: виграють синьо-жовті в Польщі, чи ні.


 • Леся Цуренко

Місце в світовому рейтингу: 24
Матчі за збірну України: 3 (востаннє в 2018 році)
Місце в українському рейтингу: 2

цуренко OA 2019
Леся Цуренко, Getty Images

Леся Цуренко гратиме в Польщі і вона уже зараз виконає кваліфікаційну вимогу для участі в Олімпіаді. Але зважаючи на те, що Цуренко майже кожного разу приїжджає в табір збірної, можна не сумніватися, що вона продовжить грати за Україну й надалі.

Відтак, щоб відібратися на Олімпіаду, Лесі необхідно буде втриматися в топ-56 світового рейтингу та в топ-4 українського рейтингу — усі інші критерії вона виконає уже за два тижні.


 • Даяна Ястремська

Місце в світовому рейтингу: 47
Матчі за збірну України: 0
Місце в українському рейтингу: 3

ястремская гонконг wta
Даяна Ястремська, @HKTennisOpen

Стрімкий ривок Даяни Ястремської в рейтингу впродовж минулого року дозволяє їй всерйоз претендувати на поїздку на Олімпіаду. Але усе це неможливо без необхідної кількості матчів за національну команду.

Рік перетворення Ястремської з нестабільної надії в суперзірку

Поки що Ястремська ще жодного разу не грала за Україну в рамках Кубка Федерації, саме тому її можливий неприїзд в Польщу означав би «проліт» повз Токіо-2020. Нескладно зрозуміти, чому тато Даяни казав, що вона «жертвує Олімпіадою», відмовляючись від поїздки на турнір. Але Ястремська все-таки їде, а зважаючи на її бажання грати на Олімпіаді, вона гратиме за збірну й в наступних матчах Кубка Федерації — по-іншому не поїде в Токіо.


 • Катерина Козлова

Місце в світовому рейтингу: 95
Матчі за збірну України: 0
Місце в українському рейтингу: 4

Катерина Козлова, womenstennisblog.com

Катерина Козлова теоретично застрибує в вагон за квотою федерації, але це не означає, що вона близька до виконання інших кваліфікаційних вимог. У світовому рейтингу Козлова перебуває досить далеко від топ-56, а за збірну України вона досі не відіграла жодного матчу.

Щоб потрапити на Токіо-2020, Катерині потрібно не лише їздити на кожен турнір Кубка Федерації за наступні два роки, але й повертатися в топ-60 (принаймні) світового рейтингу. По-іншому, навіть ігри за збірну не допоможуть.


 • Ангеліна Калініна

Місце в світовому рейтингу: 127
Матчі за збірну України: 0
Місце в українському рейтингу: 5

Калинина
Ангелина Калинина, Getty Images

Ангеліна Калініна не грала за збірну України в Кубку Федерації, не заявлена на турнір в Польщі, відтак не має шансів потрапити на Олімпіаду. Зрештою, навіть якби вона приїхала — зараз Калініна знаходиться поза топ-100 світового рейтингу, не говорячи вже про топ-56.


 • Марта Костюк

Місце в світовому рейтингу: 155
Матчі за збірну України: 1 (востаннє в 2018 році)
Місце в українському рейтингу: 6

Марта Костюк, Getty Images

На початку сезону Марта Костюк входила в топ-120 світового рейтингу, але невдалий виступ в січні опустив її в другу половину другої сотні. Цілком ймовірно, Марта випаде навіть з топ-200, але це, поки що, не впливає на її шанси поїхати на Олімпіаду.

Рік американських гірок Марти Костюк

Костюк не потрібно захищати очок в другій половині сезону, відтак у неї є всі шанси суттєво додати і знову повернутися в топ-120 або навіть топ-100. Прогрес в світовому рейтингу позначиться на позиціях в українському: зараз 16-річна тенісистки знаходиться на 6-му місці, але цілком може заскочити на потрібну четверту позицію.

Водночас Марта уже одного разу грала за збірну — в лютому 2018 року. Турнір в Польщі буде другим матчем для неї в складі національної команди і їй залишиться приїхати в табір синьо-жовтої збірної лише одного разу для виконання кваліфікаційної вимоги.


 • Катарина Завацька

Місце в світовому рейтингу: 182
Матчі за збірну України: 0
Місце в українському рейтингу: 7

Завацкая
Катарина Завацкая, Getty Images

Ситуація аналогічна до Ангеліни Калініної з однією лише поправкою — Завацька знаходиться ще нижче в світовому рейтингу і мала б ще менше теоретичних шансів відібратися на Ігри, навіть якби грала за Україну. На Олімпіаду не потрапляє.


 • Катерина Бондаренко

Місце в світовому рейтингу: 206
Матчі за збірну України: 1 (востаннє в 2018 році)
Місце в українському рейтингу: 8

Катерина Бондаренко, Getty Images

Катерина Бондаренко готується вдруге стати мамою та поки що не грає в теніс. Так, у неї буде захищений рейтинг після повернення, який дозволить виступати на турнірах, а також вона вже відіграла один матч за Україну в цьому циклі, але шанси Катерини Бондаренко зіграти на Олімпіаді в Токіо мінімальні.

По-перше, їй треба досить швидко повернутися на корт після народження, по-друге, відіграти ще два матчі за Україну. Тобто Катерині треба сподіватися, що в 2020 році Україна гратиме ці два матчі, а не обмежиться лише одним. І лише після цього можна буде рахувати якісь позиції Бондаренко в рейтингу.Добавить комментарий
Читайте также
18 февраля, 8:31
3745
14
18 февраля, 8:31
15 февраля, 11:47
946
2
15 февраля, 11:47
Сейчас обсуждают
 • Grzegorz21 февраля 2019, 18:42
  1) О том и речь, что тот кто берет на себя смелость решать за спортсмена ее судьбу, должен нести материальные расходы за эту ответственность. Я лично не беру на себя такую ответственность, так что это скорее вам подобные должны ей компенсировать. 2) Вы сейчас ерунду про флаги агрессора сказали. На многих международных соревнованиях висят флаги стран-участниц, российский в том числе. Так что, бойкотировать все соревнования, где участвуют
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  0 Ответить
 • Charmed21 февраля 2019, 18:36
  1) Можете й особисто ви. 2) Можна, звичайно. Це ж так природньо - гордо виступати на трасі, над якою майорять прапори агресора (а вони там будуть, ви це знаєте).
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  0 Ответить
 • Grzegorz21 февраля 2019, 18:25
  А почему нельзя выступить на турнире в России? Давайте я сразу с контраргументов зайду. 1) карьера профессионального спортсмена очень коротка. И как правило, это люди, которые с трудом самореализуются в чем-либо еще кроме спорта. Говоря проще, для многих из них что заработал пока соревновался, с тем и жизнь проживешь. Кто Юлии компенсирует упущенную материальную возможность, возможность продвинуться по карьерной лестнице? 2) Организо
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  0 Ответить
 • Charmed21 февраля 2019, 18:18
  Можна і навчитися. Наприклад навчитися розділяти дружбу з людиною та розуміння, чому спортсменам не варто виступати на росії.
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  +1 Ответить
 • Grzegorz21 февраля 2019, 17:09
  Мне кажется вы как-то не так слово "комплекс" понимаете. россия - государство агрессор. Без обсуждений. Но это не значит, что мы обязаны ненавидеть все российское. У меня есть друзья россияне. И я умею разделять а) российский народ, страдающий от рук тех же уродцев, которые несут боль и горе на украинскую землю б) страну Россия, которая состоит из флоры, фауны, вод, полей и тд в) государство россия (не случайно с маленькой буквы написано) - к
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  +1 Ответить
 • Pavel21 февраля 2019, 16:50
  Комплекс - малороса. Старший брат, мы братья, ни какой войны, все это алигархи придумали,хочу что б у нас был такой президент и т.д.
  К записи: Журавок: «Я бы с радостью ездила и выступала в России»
  +1 Ответить
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?