Sportarena

Чому Україна заявила найсильніший склад на Кубок Федерації та за що змагатимуться тенісистки

Пояснюємо, для чого в склад збірної їде Еліна Світоліна та проти кого їй доведеться грати.
Элина Свитолина

Элина Свитолина, sportarena.com

Жіноча збірна України з тенісу заявила найсильніший склад на турнір Євро/Африканської Зони I — до Польщі (у містечку Зельона Гура пройде етап) мають приїхати Еліна Світоліна (№6 світового рейтингу), Леся Цуренко (№24), Даяна Ястремська (№59), Марта Костюк (№116), Надія Кіченок (№36 в парному рейтингу).

Важливе уточнення — оголошення складу ще не означає, що усі дівчата приїдуть. У склад можна вносити заміни, а чиїсь плани можуть змінитися. Однак ще наприкінці минулого року Еліна Світоліна, наприклад, казала, що планує грати в Польщі.

  • Хто суперниці та їх склади

Євро/Африканська Зона I розділена в 2019 році на два турніри — 8 збірних гратиме у Великій Британії, ще 7 — в Польщі.

На турнір в Зельоній Гурі потрапили збірні Польщі, України, Росії, Данії, Болгарії, Естонії та Швеції. Вони будуть розподілені за світовим рейтингом — Україна потрапить в першу корзину разом з Росією, тому на стадії групового етапу вони не перетнуться.

Усі збірні, як і Україна, оголосили склади на турнір в Польщі. Майже всі везуть основу.

Україна: Еліна Світоліна (№6 світового рейтингу), Леся Цуренко (№24), Даяна Ястремська (№59), Марта Костюк (№116), Надія Кіченок (№36 в парному рейтингу)

Росія: Дар’я Касаткіна (№10), Анастасія Павлюченкова (№42), Анастасія Потапова (№90), Маргарита Гаспарян (№91), Наталія Віхлянцева (№156)

Польща: Магда Лінетт (№85), Магдалена Фрех (№154), Іга Святек (№177), Майя Хвалінська (№345), Алісія Росолька (№29 в парному рейтингу)

Естонія: Аннет Контавейт (№20). Єлена Малогіна (—), Майлен Нуді (—), Сара Орав (—), Валерія Горлац (—)

Болгарія: Вікторія Томова (№150), Ізабелла Шинікова (№265), Гергана Топалова (—), Петя Аржінкова (—)

Данія: Каролін Возняцкі (№3), Карен Баріца (№668), Еміл’є Франкаті (№776), Клара Тоусон (—), Марія Єсперсен (—)

Швеція: Ребекка Петерсон (№63), Йоханна Ларссон (№77), Міріам Бйорклунд (№472), Корнелія Лістер (№497), Кайса Хеннеманн (—)

  • Як проходить турнір

Сім команд будуть розподілені жеребкуванням на дві групи: в одній гратиме чотири збірні, в іншій — три. В одну з груп потрапить дві команди з третього кошика.

Корзини:

Перша — Росія (№11), Україна (№20)
Друга — Польща (№27), Естонія (№29)
Третя — Болгарія (№36), Данія (№43), Швеція (№44)

На стадії групового етапу команди зіграють кожна з кожною, протистояння складатиметься з трьох матчів. Для перемоги потрібно виграти два матчі з трьох.

Леся Цуренко не змогла витягнути на собі зустріч проти Канада — Україна вилетіла, twitter.com/TennisCanada

Після завершення групового етапу місця команд в групах визначаються за кількістю перемог в протистояннях. Якщо в двох збірних однакова кількість перемог — пріоритет за особистими зустрічами.

Переможці двох груп виходять в своєрідний фінал — вони боротимуться за єдину путівку в плей-оф Другої світової групи. Другі місця відіграють матч за «умовне» 3-є місце, третя команда групи з чотирьох збірних автоматично фінішує 5-ю, а дві найгірші команди в групах — гратимуть за збереження місця в Євро/Африканській Зоні I.

Загалом турнір триватиме з 6 по 9 лютого. Груповий етап — 6-8 лютого, а фінальні матчі — 9 лютого. Матчі в Зельоній Гурі відбуватимуться на харді, що цілком прийнятно для усіх українських дівчат.

Паралельно відбувається такий ж турнір у Великій Британії, де змагаються між собою ще 8 команд. Вони також грають за єдину путівку в плей-оф Другої світової групи. Найгірша збірна їхнього турніру також буде понижена в класі.

  • Чому цей турнір важливий і чому всі везуть основу

Минулого року Україна розпочинала сезону в Другій світовій групі, але спершу мінімально програла Австралії (2:3), а потім в плей-оф поступилася Канаді (2:3). Як наслідок, виліт з Другої світової групи в Євро/Африканську зону I.

Формат Кубку Федерації в регіональних зонах відрізняється від двох світових груп. Попри невисокий рівень суперників, збірним доводиться грати багато матчів, а шанс повернутися в Світові групи не завжди дуже високий (лише одна путівка на сім команд). Україні потрібно вибратися з регіональних турнірів ще до того, як команда встигне там загрузнути, тому максимально сильний склад на турнір в Польщі повинен допомогти впоратися з цим завданням.

Марта Костюк, Getty Images

Водночас, уперше за останні роки в склад збірної Росії потрапила Дар’я Касаткіна, а за Данію планує грати Каролін Возняцкі. Їх присутність значно підвищить конкуренцію та зробить турнір напрочуд презентабельним як для Євро/Африканської Зони I.

Переможець групи виходить в плей-оф Другої Світової групи, де зіграє проти одного з чотирьох невдах першого раунда Другої Світової групи. Матчі за право зіграти в 2020 році у Світовій групі, а не регіональних зонах, відбудуться в квітні 2019 року. Якщо Україна не зможе виграти групу — Кубок Федерації-2019 завершиться для синьо-жовтої збірної уже в Польщі.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena