УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Чому Україна заявила найсильніший склад на Кубок Федерації та за що змагатимуться тенісистки
...

Чому Україна заявила найсильніший склад на Кубок Федерації та за що змагатимуться тенісистки
Элина Свитолина, sportarena.com
Пояснюємо, для чого в склад збірної їде Еліна Світоліна та проти кого їй доведеться грати.

Жіноча збірна України з тенісу заявила найсильніший склад на турнір Євро/Африканської Зони I — до Польщі (у містечку Зельона Гура пройде етап) мають приїхати Еліна Світоліна (№6 світового рейтингу), Леся Цуренко (№24), Даяна Ястремська (№59), Марта Костюк (№116), Надія Кіченок (№36 в парному рейтингу).

Важливе уточнення — оголошення складу ще не означає, що усі дівчата приїдуть. У склад можна вносити заміни, а чиїсь плани можуть змінитися. Однак ще наприкінці минулого року Еліна Світоліна, наприклад, казала, що планує грати в Польщі.

  • Хто суперниці та їх склади

Євро/Африканська Зона I розділена в 2019 році на два турніри — 8 збірних гратиме у Великій Британії, ще 7 — в Польщі.

На турнір в Зельоній Гурі потрапили збірні Польщі, України, Росії, Данії, Болгарії, Естонії та Швеції. Вони будуть розподілені за світовим рейтингом — Україна потрапить в першу корзину разом з Росією, тому на стадії групового етапу вони не перетнуться.

Усі збірні, як і Україна, оголосили склади на турнір в Польщі. Майже всі везуть основу.

Україна: Еліна Світоліна (№6 світового рейтингу), Леся Цуренко (№24), Даяна Ястремська (№59), Марта Костюк (№116), Надія Кіченок (№36 в парному рейтингу)

Росія: Дар’я Касаткіна (№10), Анастасія Павлюченкова (№42), Анастасія Потапова (№90), Маргарита Гаспарян (№91), Наталія Віхлянцева (№156)

Польща: Магда Лінетт (№85), Магдалена Фрех (№154), Іга Святек (№177), Майя Хвалінська (№345), Алісія Росолька (№29 в парному рейтингу)

Естонія: Аннет Контавейт (№20). Єлена Малогіна (—), Майлен Нуді (—), Сара Орав (—), Валерія Горлац (—)

Болгарія: Вікторія Томова (№150), Ізабелла Шинікова (№265), Гергана Топалова (—), Петя Аржінкова (—)

Данія: Каролін Возняцкі (№3), Карен Баріца (№668), Еміл’є Франкаті (№776), Клара Тоусон (—), Марія Єсперсен (—)

Швеція: Ребекка Петерсон (№63), Йоханна Ларссон (№77), Міріам Бйорклунд (№472), Корнелія Лістер (№497), Кайса Хеннеманн (—)

  • Як проходить турнір

Сім команд будуть розподілені жеребкуванням на дві групи: в одній гратиме чотири збірні, в іншій — три. В одну з груп потрапить дві команди з третього кошика.

Корзини:

Перша — Росія (№11), Україна (№20)
Друга — Польща (№27), Естонія (№29)
Третя — Болгарія (№36), Данія (№43), Швеція (№44)

На стадії групового етапу команди зіграють кожна з кожною, протистояння складатиметься з трьох матчів. Для перемоги потрібно виграти два матчі з трьох.

Леся Цуренко не змогла витягнути на собі зустріч проти Канада — Україна вилетіла, twitter.com/TennisCanada

Після завершення групового етапу місця команд в групах визначаються за кількістю перемог в протистояннях. Якщо в двох збірних однакова кількість перемог — пріоритет за особистими зустрічами.

Переможці двох груп виходять в своєрідний фінал — вони боротимуться за єдину путівку в плей-оф Другої світової групи. Другі місця відіграють матч за «умовне» 3-є місце, третя команда групи з чотирьох збірних автоматично фінішує 5-ю, а дві найгірші команди в групах — гратимуть за збереження місця в Євро/Африканській Зоні I.

Загалом турнір триватиме з 6 по 9 лютого. Груповий етап — 6-8 лютого, а фінальні матчі — 9 лютого. Матчі в Зельоній Гурі відбуватимуться на харді, що цілком прийнятно для усіх українських дівчат.

Паралельно відбувається такий ж турнір у Великій Британії, де змагаються між собою ще 8 команд. Вони також грають за єдину путівку в плей-оф Другої світової групи. Найгірша збірна їхнього турніру також буде понижена в класі.

  • Чому цей турнір важливий і чому всі везуть основу

Минулого року Україна розпочинала сезону в Другій світовій групі, але спершу мінімально програла Австралії (2:3), а потім в плей-оф поступилася Канаді (2:3). Як наслідок, виліт з Другої світової групи в Євро/Африканську зону I.

Формат Кубку Федерації в регіональних зонах відрізняється від двох світових груп. Попри невисокий рівень суперників, збірним доводиться грати багато матчів, а шанс повернутися в Світові групи не завжди дуже високий (лише одна путівка на сім команд). Україні потрібно вибратися з регіональних турнірів ще до того, як команда встигне там загрузнути, тому максимально сильний склад на турнір в Польщі повинен допомогти впоратися з цим завданням.

Марта Костюк, Getty Images

Водночас, уперше за останні роки в склад збірної Росії потрапила Дар’я Касаткіна, а за Данію планує грати Каролін Возняцкі. Їх присутність значно підвищить конкуренцію та зробить турнір напрочуд презентабельним як для Євро/Африканської Зони I.

Переможець групи виходить в плей-оф Другої Світової групи, де зіграє проти одного з чотирьох невдах першого раунда Другої Світової групи. Матчі за право зіграти в 2020 році у Світовій групі, а не регіональних зонах, відбудуться в квітні 2019 року. Якщо Україна не зможе виграти групу — Кубок Федерації-2019 завершиться для синьо-жовтої збірної уже в Польщі.Футбол 1: телепрограмма

Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 14:06
399
сегодня, 14:06
10 апреля, 17:55
218
10 апреля, 17:55
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?