Що означає виліт України з еліти Кубка Федерації та чому за неї не грала Світоліна

...

Sport Arena пояснює, чому поразка від Канади завдала серйозний удар по жіночій збірній України з тенісу, а також чому за збірну не грає Еліна Світоліна.

Що означає виліт України з еліти Кубка Федерації та чому за неї не грала Світоліна

Леся Цуренко не змогла витягнути на собі зустріч проти Канада - Україна вилетіла, twitter.com/TennisCanada

  • Що означає поразка України від Канади?

Україна розпочинала сезон в Другій Світовій групі, тобто в другому за силою дивізіоні Кубка Федерації. Аби вийти в Першу Світову групу, українкам треба було перемагати суперниць по дивізіону, а потім здобувати перемогу в матчі плей-оф проти невдах з сильнішої групи. Але Україна програла перший матч сезон, мінімально поступившись Австралії (2:3). Тобто завдання для синьо-жовтих кардинально змінилися уже тоді — для збереження місця в Другій Світовій групі треба було кров з носа вигравати в матчі плей-оф за виживання.

Канада святкує перемогу над Україною, tenniscanada.com

Україна не виконала завдання, драматично поступившись Канаді (2:3). Тепер, за два роки після повернення в Другу Світову групу, українки знову опустилися в Євро-Африканську зону. Минулого разу синьо-жовта збірна витратила три роки, аби «викарабкатися» з зонального дивізіону.

  • Чому так багато часу витратила на повернення? Невже так складно?

Система матчів в двох Світових групах та в зональних дивізіонах суттєво відрізняється. Якщо в Світових групах змагання відбуваються за кубковою системою, а матчева зустріч триває до трьох перемог, то в зональних усе складніше.

Спершу треба виграти групу з чотирьох команд (матчева зустріч триває один день, до двох перемог), потім перемогти в зональному плей-оф за право виходу в плей-оф Світової групи (теж один день і дві перемоги). А вже аж потім — змагатися за вихід в Другу світову групу в плей-оф (два дні, до трьох перемог).

Світові групиЗональні дивізіони
Перший раундМатч до трьох перемогГруповий етап (три зустрічі до двох перемог)
Матч за вихід в плей-оф (до двох перемог)
Другий раунд (плей-оф)Матч до трьох перемогМатч до трьох перемог
Загальна кількість матчів6-1013-20

Фактично кількість вікон для збірної не збільшується — усі матчі зонального дивізіону відбуваються впродовж чотирьох днів в одному місті, де спершу відбувається груповий етап, а потім — матчі плей-оф. Паралельно в Світових групах триває перший раунд змагань.

Очевидно, у зональних дивізіонах падає рівень суперниць, але при цьому зростає навантаження на тенісисток. Їм треба грати і лише перемагати, а будь-яка поразка фактично ставить хрест на шансах потрапити в плей-оф Світової групи. Тенісні кола пекла.

  • Невже Україна не могла виграти одну з двох зустрічей цього року?

Звісно, могла. Але на обидві матчеві зустрічі Україна поїхала далеко не найсильніших складом. Проти Австралії грали резервісти — Марта Костюк та сестри Кіченок. А на гру з Канадою синьо-жовті полетіли лише втрьох, без замін: Катерина Бондаренко, Леся Цуренко та Ольга Савчук.

Канадка Жені Бушар (зліва) стала справжнім злим генієм для України, вигравши обидва свої матчі, twitter.com/TennisCanada

У дуелі з австралійками українки несподівано навіть виграли два матчі, хоча шансів перемогти в тому складі було обмаль. Проти канадської збірної саме синьо-жовті вважалися фаворитами, але травма Лесі Цуренко та втома Катерини Бондаренко у вирішальному матчі зіграла проти України.

Якби українки грали основним складом — обидва матчі виграли б, у цьому можна не сумніватися. Минулого року, наприклад, розібралися в Харкові з Австралією в чотирьох матчах (3:1). Тоді за збірну грали Цуренко та Світоліна.

  • Чому не грала Еліна Світоліна?

Кубок Федерації не входив в плани лідера української збірної на цей сезон. Вірніше, жеребкування, згідно з яким Україна двічі грала на виїзді, викреслило турнір з планів Світоліної.

Матч з Австралією відбувався тоді, коли Еліна уже полетіла готуватися до змагань в ОАЕ, а участь в грі проти Канади була неможливою з двох причин. По-перше, зустріч проходила на харді, тоді як Світоліна якраз закінчувала підготовку до ґрунтового сезону. По-друге, їй довелося б навмисне летіти в Канаду на вихідні, а уже в вівторок/середу стартувати на турнірі в Штутгарті. Еліна, яка об’єктивно була не готова грати на харді, відмовилася.

Незадовго після поразки України в Австралії, Світоліна виграла турнір в ОАЕ, Getty Images

Востаннє Світоліна грала за збірну в грі проти Німеччини минулого сезону. Тоді це був плей-оф за вихід в Першу світову групу, і матчі проходили якраз в Штутгарті.

  • А це взагалі престижно, грати в Кубку Федерації?

Так, усі головні світові зірки грають за свої збірні. Тим більше, участь в матчах Кубка Федерації впливає на можливу кваліфікацію на Олімпійські ігри. Тенісист, окрім місця в світовому рейтингу, повинен зіграти в трьох матчевих зустрічах за свою збірну впродовж циклу. Якщо ні — на Олімпіаду не потрапляє.

Головне завдання — аби матчі збірних не накладалися на особистий графік, як трапилося у випадку зі Світоліної. Наприклад, чешки на цих вихідних грали в півфіналі Першої Світової ліги проти німкень у Штутгарті: за обидві збірні грали усі перші номери, для яких ця зустріч була своєрідною підготовкою до особистого турніру.

Але бувають випадки, коли особистий календар не збігається з матчами збірних. Так, наприклад, перша ракетка світу, румунка Сімона Халеп щорічно пропускає перший раунд Кубка Федерації, оскільки тоді займається підготовкою до інших турнірів. Тому пропуск Еліною матчу в Канаді — це нормальна практика.

  • З ким гратиме Україна наступного сезону, в зональному дивізіоні?

Скоріш за все, наступного сезону Кубок Федерації переформатують, щоправда це ніяким чином не вплине на Україну. Переформатування стосуватиметься Світових груп — замість двох дивізіонів по вісім команд буде утворений єдиний з 16-ма командами.

Латвія святкує перемогу над Росією і вихід в Другу Світову групу

А Україна буде «варитися» в першій Євро-Африканській зоні. Можливі суперники синьо-жовтих — Росія, Великобританія, Сербія, Угорщина, Польща, Естонія, Болгарія, Хорватія, Туреччина, Словенія, Грузія, Швеція, Греція, Данія.

І так, найвірогідніше, на матчі зонального раунду наступного сезону Еліна Світоліна не приїде. А це означає, що вийти в плей-оф буде складніше.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 марта, 15:22
2
28 марта, 15:22
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?