Публикации
Лента новостей

Найкращі та найперспективніші. 8 героїв рубрики «Надії спортивного року»
...

Марта Костюк, Getty Images
Марта Костюк, Віктор Циганков та інші.

Наприкінці року Sport Arena організувала спеціальний редакційний спецпроект — «Надії спортивного року». У ньому журналісти Олексій Мандзій та Ігор Бойко розповідали про найперспективніших українських спортсменів, які заявили про себе на повен голос у 2018 році.

У шорт-листі проекту було 10 спортсменів, але врешті-решт було вирішено не включати двох спортсменів у підсумковий варіант. Одна з них — дзюдоїстка Дар’я Білодід, яка уже давно не є надією українського спорту, а входить в перелік найкращих спортсменів.

Минулого року Sport Arena проводила схожий редакційний спецпроект: «Гордість українського спорту-2017»

Вісімка головних надій року — Марта Костюк (теніс), Віктор Циганков (футбол), Святослав Михайлюк (баскетбол), Даяна Ястремська (теніс), Аліна Шух (легка атлетика), Олег Плотницький (волейбол), Ярослава Магучіх (легка атлетика), Владислав Гераскевич (скелетон).

Розповіді про головні надії року:

16-річний тенісний феномен. Рік американських гірок Марти Костюк

«16-річна тенісистка характеризує перший сезон на дорослому рівні дуже просто: «У багатьох сенсах, це були американські гірки». І тут ніяк не посперечатися. Марта піднялася на шалену висоту на старті сезону, але потім не тільки не втримала планку, а впала вниз з шаленою швидкістю

Вона впала нижче, ніж планувала: не змогла пробитися в основну сітку на жоден турнір Великого шолому (крім Австралії), не завершила рік в топ-100. Але, схоже, це той випадок, коли краще трохи не дотягнути, аби потім вистрибнути ще вище і втриматися там ще довше».


Дорослий футболіст та зріла людина. Віктор Циганков — теперішнє українського футболу

«2018-й став роком, коли Циганков по-справжньому розкрився у якості сильного гравця та лідера. Найцікавішими були моменти протягом матчу, коли Сидорчук виходив на заміну, а Циганков передавав йому капітанську пов’язку. Це виглядало якоюсь даниною поваги більш досвідченому футболісту, адже й без цього всі добре розуміють, що від цієї формальності нічого не залежить. Зрозуміло, хто залишався найголовнішим гравцем на полі у складі команди».


Ще й досі молодий. Святослав Михайлюк як приклад постійного прогресу

«Потрапляння до зіркової команди НБА, повернення до збірної України роблять цей рік успішним для Михайлюка. Він й досі залишається молодим хлопчиною, перед яким все баскетбольне життя попереду. А все що було до цього року — просто навчання, закладення фундаменту».


Агресивно та ефектно. Рік перетворення Ястремської з нестабільної надії в суперзірку

«Агресивність — мій природній стан», — відповідала в одному з інтерв’ю тенісистка, пояснюючи свої дії на корті. Така відповідь, мабуть, нікого не здивувала: достатньо подивитися декілька матчів Даяни, аби зрозуміти, як вона грає і що вона прагне показати. Шалений темп в атаці, постійні діагоналі і загострення — це той теніс, в який так рідко грають українські спортсмени».


Універсальна атлетка. 19-річна Аліна Шух, яка готова штурмувати світову еліту

«Неймовірний універсалізм Шух дозволяє їй змагатись на високому рівні вже зараз. Вона не надто швидка, але досить витривала та сильна фізично. А ще сильна духом, що й дозволяє їй змагатись як в п’ятиборстві, так і в семиборстві.

Уже з наступного року Аліна буде офіційно дорослою спортсменкою. Хоча за своєю поведінкою, оцінкою ситуації та підходом до роботи вона вже давно доросла. Та й за результатами теж».


Олег Плотницький: перейти в Серію А, пережити найскладніший момент кар’єри та стати сильнішим

«Стабільність — це те, чого прагне Олег Плотницький. Його можна зрозуміти: початок року асоціювався з акліматизацією в нових умовах та новому чемпіонаті, коли усе вийшло на нормальний рівень, трапилася травма, виліт на чотири місяці та пропуск передсезонної підготовки. У новому сезоні йому довелося починати усе майже з чистого аркуша — наново звикати до волейболу, до своєї атаки.

Складно сказати, чи зміг би якийсь інший український волейболіст зіграти в цьому чемпіонаті, але Плотницькому вдалося: його рівень дозволяє закріпитися навіть в найсильнішій першості світу».


Її варто остерігатися. Ярослава Магучіх — нове ім’я, яке запалає в 2019 році

«Її історія нагадує якісь старі часи, коли про спортсменів на знали все, вони змагались в своїх селах та містечках, а порівняти їх було неможливо. І ось виходить, що ця 17-річна дівчинка — одна з найкращих спортсменок світу, яка при цьому фактично жодного разу серйозно не змагалась з дорослими».


Владислав Гераскевич: той, хто пише історію українського спорту

«Гераскевич відзначає, що це дуже цікаво — бути першим скелетоністом в історії України, показувати у світі, що в Україні є такий вид спорту. З іншого боку, це виклик і труднощі — немає традицій, немає партнерів, які б розказали щось чи дали якусь пораду. Усе доведеться робити самому

«Чи часто доводилося пояснювати, що таке скелетон? Так, часто, все-таки новий вид спорту. Спершу дратувався, бо я ж ним займаюся. Це нормально, що люди не знають, але добре, що цікавляться». Владислав Гераскевич, єдиний скелетоніст в Україні, з розумінням ставиться до незначної уваги до свого виду спорту та власних виступів зі сторони фанів. Він пояснює, що це природно — в Україні нема традицій, раніше не було скелетоністів.».Добавить комментарий
Читайте также

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?