Світоліна програла виграшну гру та вилетіла в першому раунді China Open

...
Элина Свитолина, Getty Images
Так не можна грати.

У першому раунді турніру в Пекіні Еліна Світоліна грала проти 63-ї ракетки світу, сербки Александра Круніч. Великих проблем в українки з Круніч виникнути не повинно було: клас тенісисток, здавалося б, зовсім різний.

Та якщо старт матчу був за Еліною, то далі все пішло не так.

• Що було добре: перший сет

Еліна виграла два досить непрості стартові гейми в першому сеті (відігравши три брейк-поїнти на своїй подачі), після чого заволоділа як психологічною, так і ігровою перевагою. У Світоліної йшла перша подача в першому сеті — 83% попадань та 4 ейси. Вона досить непогано грала на прийомі, але найважливішим було інше — українка практично не помилялася.

У той ж час у Круніч гра зовсім не йшла: 50% попадань першої подачі, 4 подвійні помилки. Александра віддала сет самотужки, навіть не змушуючи Еліну включати максимальну швидкість — 6:0.

• Що було добре: початок другого сету

Старт другого сету знову залишився за Світоліною: вона зробила швидкий брейк і взяла дві свої подачі, 3:0. Українка виграла дев’ять геймів поспіль і впевнено йшла до перемоги. Принаймні, так здавалося.

І навіть гейм, що його виграла Круніч на своїй подачі, не особливо лякав: одразу після цього Еліна взяла ще одну свою подачу і повела 4:1, від перемоги її відділяло два гейми.

• Що пішло не так: психологічний провал Еліни

Еліна несподівано для всіх програла свою подачу при рахунку 4:2, дозволивши повернутися Круніч в гру. Усього того, що сталося далі, могло б не бути, якби при рахунку 4:3 Світоліна реалізувала брейк-поїнт і забрала подачу суперниці, але сербка вигризла гейм.

При рахунку 4:4 Еліна попливла. Світоліна викидала ракетку об корт, навіть не бігла за деякими м’ячами і якось приречено спостерігали за тим, як суперниця забирає очко за очком. Вирішальний момент сету — рівно при 4:4 на подачі українки. Щойно Світоліна відіграла два брейк-поїнти і майже вибила суперницю з корту, але при виході до сітки м’яч зірвався і полетів в аут. Після цього Круніч забрала п’ятий гейм і легко подала на сет: 4:6.

А потім забрала ще два гейми на старті третього сету, тим самим вигравши сім геймів підряд. І це та тенісистка, що програла дев’ять поспіль на старті матчу.

При рахунку 0:2 в третьому сеті Еліна пішла з брейк-поїнту, забрала подачу, а потім під нуль взяла подачу суперниці — 2:2. Потім тенісистки ще раз обмінялися брейками, після чого досить впевнено брали свої подачі. При рахунку 5:5 Світоліна подарувала гейм Круніч, дозволивши тій подавати на матч. Сербка не змогла цього зробити, хоча Еліна забрала подачу лише з четвертого брейк-поїнту — дуже багато помилок.

На тай-брейк Еліна вийшла без особливого ентузіазму: вона бігла за м’ячами Александри, намагалася грати до останнього, але впевненості в своїх силах в Світоліної не було. Як наслідок, поразка 4:7 і програний матч.

China Open. 1/32 фіналу

Еліна Світоліна (Україна, 6) — Александра Круніч (Сербія) 1:2 (6:0, 4:6, 6:7 (4))

Еліна Світоліна вилітає з China Open уже в першому раунді та, скоріш за все, втратить декілька позицій в оновленому рейтингу WTA.