Sportarena

За рахунок чого Світоліна знову підкорила Рим

Еліна знову у чудовій формі. Попереду - Ролан Гаррос.

За рахунок чого Світоліна знову підкорила Рим
  • Еліна підтягнула реалізацію брейк-поїнтів

Перед початком турніру в Римі однією з найбільших проблем Світоліної під час ґрунтового сезону була неймовірна слабка реалізація брейк-поїнтів — всього 34%. Про це детальніше писали тут.

У Римі Еліна суттєво видозмінилася: жахливі 34% перетворилися на дуже пристойні 67%. Світоліна реалізувала 23 брейк-поїнти з 39-ти, що навіть більше, ніж за два попередні турніри на ґрунті.

Суперниця Брейк-поїнти % реалізації
Петра Мартіч 4/8 50%
Дар’я Касаткіна 6/9 67%
Анжелік Кербер 5/8 63%
Анетт Контавейт 4/5 80%
Сімона Халеп 4/9 44%
Всього 23/39 67%

У кожному з матчів, крім дуелі з Сімоною Халеп (44%), реалізація брейк-поїнтів склала 50% і більше. Такий суттєвий прогрес напередодні Ролан Гаррос не може не тішити.


  • Переломний момент — матч з Касаткіною

Здавалося, усе закінчиться так само як в Мадриді та Штутгарті: впевнена перемога в першому матчі, невдала гра в наступному. Гра проти Дар’ї Касаткіної не просто стала найскладнішою для Еліни на турнірі, вона стала по-справжньому переломною.

Програний під нуль перший сет та втрачений брейк на старті другого сету могли надламати Світоліну. Власне, вони добряче підкосили українку — вона багато помилялася, мало атакувала. Але у цей момент (після розмови з тренером при рахунку 2:3 в другій партії) Еліна згадала про свою коронну гру — українка перестала намагатися переграти росіянку, вона почала змушувати її помилятися.

Касаткіна почала нервувати після своїх помилок

І це принесло свої плоди. Касаткіна припустилася декількох простих помилок, після чого помітно занервувала. Еліна ж просто гнула свою лінію: грала максимально без ризику, але інколи йшла в гострі атаки. Цей стиль приніс результат в дуелі з 21-річною Дар’єю, а потім Світоліна зіграла так само в півфіналі проти Контавейт — українка діяла прагматично від захисту, естонка помилялася сама.


  • Еліна виграє матчі на другій подачі

Проблеми з точністю першої подачі, з якими українка стикнулася ще на початку сезону, є актуальними для Світоліної й досі. Середня точність на турнірі склала 65%. Усе завдяки матчам проти Анжелік Кербер (72%) і Анетти Контавейт (69%).

У інших поєдинках відсоток точності наближався до 60%, а особливо показовими були перший сет проти Дар’ї Касаткіної (50%) та перший сет проти Халеп (47%). Водночас, відсутність стабільної першої подачі не перетворюється в серйозну проблему для Еліни.

Розташування Еліни під час другої подачі Касаткіної

Усе дуже просто: за останній рік Світоліна неймовірно додала при грі на другій подачі. Вона заходить в корт і майже одразу атакує суперницю, не намагаючись грати в довгі розіграші. Такий агресивний та атакувальний стиль приносить результати — в кожному з матчів в Римі (крім гри з Касаткіною, але то усе через перший сет) Еліна краще за суперниць грала на другій подачі.

Гра Еліна Світоліної на другій подачі в Римі

Суперниця Друга подача (виграні/всього) Прийом на другій подачі(виграні/всього) % виграних (усього на другій подачі)
Петра Мартіч 9/15 10/19 56% (19/34)
Дар’я Касаткіна 12/20 8/24 45% (20/44)
Анжелік Кербер 19/31 9/20 70% (28/40)
Анетта Контавейт 13/22 11/17 63% (24/38)
Сімона Халеп 9/18 11/17 57% (20/35)

Українка виграє кожне друге очко на прийомі другої подачі, але не дозволяє суперницям показати аналогічний результат під час своїх геймів. Як приклад, перший сет проти Халеп: попри низьку точність першої подачі (47%), Еліна програла лише два очки при розіграшах другої подачі.

Чудова атака Світоліної при другій подачі Халеп


  • Трофей у вирішальний момент сезону

Зв’язка Рим-Париж має визначальне значення у подальшому розвитку сезону для Еліни Світоліної. Якби українка вилетіла в Римі до фіналу, вона в автоматично втратила три позиції в світовому рейтингу (з 4-го на 7-е місце). Поразка в фіналі змушувала її опускатися на дві сходинки. Фактично, в Еліни не було права на помилку.

Світоліна не програє в фіналах понад півтора роки

Світоліна і захист очок на ґрунті в 2018 році

Турнір Скільки треба захистити Скільки захищено Сальдо очок
Штутгарт (Premier) 280 (перемога в Стамбулі-2017) 100 -180
Мадрид (Premier Mandatory) 10 65 +55
Рим (Premier 5) 900 900 0
Ролан Гаррос (Grand Slam) 430 ??? ???

І вона її не припустилася. Так, був провальний старт проти Касаткіної, але завдяки тій вольовій перемозі Світоліна повірила в те, що вона може виграти турнір. У наступних раундах Еліні трохи пощастило з суперницями — улюблена Кербер, а потім Контавейт (мала б бути Каролін Возняцкі). Але у фіналі проти Халеп українка довела, що її перемогу не назвати випадковою.

Світоліна залишиться четвертою ракеткою світу

Світоліна додає, особливо в фізичному плані, а до старту Ролан Гарросу залишається тиждень. За цей час у тренерського штабу Еліни є час виправити недоліки (наприклад, виконання смешів), але найбільша робота уже зроблена — «фізика» підтягнута, брейк-поїнти реалізовуються. Та ще й четверте місце в рейтингу знову під контролем: більшого від Рима не можна було й очікувати.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena