Публикации
Лента новостей

Цуренко власноруч віддала виграний фінал. Що пішло не так?
...

Леся Цуренко в фіналі, Getty Images
Олексій Мандзій акцентує увагу на перманентній проблемі української тенісистки.

Леся Цуренко уже в другій половині 2018 року могла перетворитися на лідера жіночого українського тенісу. За рівнем гри 29-річна Цуренко, як мінімум, не поступалася Еліні Світоліній, за результатами — навіть перевершувала Еліну. Але були два фактори, які заважали Лесі в повен голос заявити про себе. По-перше, невміння закривати виграшні матчі. По-друге, постійні травми.

У фіналі Брісбена обидва фактори знову зіграли проти Цуренко. По суті, фінальну гру можна поділити на дві частини — до подачі на матч та після неї.

  • Леся Цуренко зробила ставку на подачу — це працювало

Грати з позиції сили у матчі проти Кароліни Плішкової — це ризик. Чешка, як ніхто інша, вміє вибивати суперниць з колії ейсами, легкими набраними очками та впевненим захистом власної подачі. Але Лесю Цуренко це не злякало — вона зробила ставку на власну подачу, і це приносило їй результат.

У Брісбені в українки виходило майже все на подачі. У кожному з матчів відсоток влучань першої подачі перевищував 70%, а в першому сеті проти Плішкової він склав 81% — це неймовірні цифри. Агресивна перша подача змушувала Кароліну захищатися або помилятися — звідси велика кількість помилок та 10 віннерів у виконанні Лесі.

Цуренко подача радость теннис
Леся Цуренко в фіналі, Getty Images

У той же час, чешка не могла знайти свою першу подачу: 60% влучань, 3 подвійні та лише 1 ейс. Такі показники Плішкової в першому сеті стали результатом не лише її помилок, але й чудової гри Лесі — вона чіплялася за кожен м’яч, залишалася агресивною та змушувала чешку нервувати. Чотири підряд виграні челенджі — що це, як не гра на нервах Кароліни?

І поки йшла подача, доти був результат. Леся впевнено трималася на фоні Плішкової, хоча у другому сеті зробила дві подвійні помилки. Але наприкінці партії усе розклеїлося — перша подача зникла (57% влучань в другому сеті, 58% — в третьому), разом з нею пропав і результат. Витискати максимум з другої подачі Цуренко не могла, посипалися невимушені помилки.

  • Леся Цуренко попливла. Укотре

Не потрібно дивитися в статистику та щось аналізувати, адже цей момент можна було побачити неозброєним оком. Леся Цуренко була у двох очках від виграшу турніру (при рахунку 5:3 в другому сеті на подачі Кароліни), натомість дозволила Плішковій зачепитися за матч і програла 10 з останніх 12 геймів.

Ключових моментів в матчі було одразу три:

а) той челендж Кароліни Плішкової при рахунку 1:2 в другому сеті, коли в Цуренко забрали ейс, а потім чешка зробила брейк.

б) програна подача на матч від Лесі.

в) нереалізований брейк-поїнт Лесі на початку третього сету.

Який з цих всіх моментів найбільше вплинув на Цуренко? Ймовірно, останній. Перший дозволив Кароліні повірити в себе та трохи повернутися в гру. Другий надломив Лесю, яка відверто злила сет, але ще була готова боротися. Третій остаточно вбив надію.

Цуренко демонструвала сміливий і агресивний теніс, але в потрібний момент забоялася. Зібратися назад уже не вийшло: тут і Плішкова включилася, і гра перестала клеїтися. Такі поразки не новина для Цуренко — вона вміє програвати поєдинки, в яких виходить подавати на матч.

Цуренко финал
Леся Цуренко в фіналі, Getty Images

Останні дев’ять перемог з рахунком 2:1 Леся здобула, програвши перший сет. А ще були чотири 3-сетові матчі, коли вона виграла перший сет — усі завершилися поразками 1:2. Усе це лише у 2018 році. 2019 рік, як можна зрозуміти, Цуренко починає аналогічно.

Леся досі не навчилася закривати проблемні матчі, їй важко діяти як фавориту, а набагато краще вміє грати як андердог. Власне, невміння «добивати» суперниць заважає 29-річній українці піднятися в топ-20 світового рейтингу.

  • Леся Цуренко попливла (статистично)

Зрештою, підтвердити той факт, що Леся попливла можуть і цифри. Українка зробила 22 невимушені помилки за перші 18 геймів матчу (6:4, 5:3) — і 21 невимушену помилку за останні 12 (0:4, 2:6).

Так, агресивний стиль гри, який показувала Цуренко в фіналі, змушував її ризикувати і моментами помилятися. Очевидно, це не надто типово для Лесі, яка відома міцним захистом та відсутністю великої кількості помилок. Тому навіть 22 помилки — це багато.

З іншого боку, ці 22 невимушені помилки ховаються на фоні 24 віннерів, які Цуренко зробила у першій половині матчу. Що далі? 6 віннерів та 21 невимушена.

Кількість віннерів Період матчу Кількість невимушених помилок
24 18 перших геймів (6:4, 5:3) 22
6 12 наступних геймів (0:4, 2:6) 21
30 Усього за матч 43
  • Плішкова не показала найкращого тенісу — їй пощастило з суперницею

Кароліна Плішкова увімкнулася лише в третьому сеті, але і цей теніс навряд може її задовільнити. Вона подала усього 1 ейс за матч (коли таке востаннє було?), зробила вдвічі більше невимушених помилок, ніж віннерів (33 проти 16) та в цілому була дуже вразливою в цьому матчі.

Внаслідок чого вона тоді перемогла? Терпіння. Леся Цуренко власноруч віддала матч Кароліні Плішковій, яка в потрібний момент просто дотерпіла. Це уже в третьому сеті пішли смеші, проти яких в українки не було шансів. А в кінці другої партії чешка просто терпіла, розраховуючи на помилки суперниці. І вони посипалися, а Плішкова виграла 13 очок поспіль.

«Ти знаєш, як складно їй буде закрити цей матч. Вона буде нервувати. Бий в центр — і потім атакуй». Тренерка Кароліни, Ренне Стабс, попереджала тенісистку про слабке місце Лесі Цуренко. Зрештою, вона не помилилася — Леся перенервувала, а її підопічна просто била в центр.Добавить комментарий
Читайте также

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?