Публикации
17 января, 17:54
1606
4
17 января, 17:54
Лента новостей

Світоліна грає слабко. Але її не варто скидати з рахунків на US Open
...

Еліна Світоліна, Getty Images
Відсутність тиску повинна зіграти на користь Еліни.

Еліна Світоліна жахливо провалюється у другій половині сезону 2018 року. Мінус чотири позиції в світовому рейтингу, посередній рівень гри та відсутність хоча б мінімальної стабільності. Лідерка українського тенісу поки що дуже далека від своїх оптимальних результатів.

Після Ролан Гарросу (тепер уже виліт в третьому раунді можна назвати успішним результатом), Еліна провела 11 матчів: 7 перемог і 4 поразки. Чотири рази за цей проміжок часу українка зустрічалася з тенісистками з топ-20: 2 перемоги і 2 поразки. За першу половину сезону (до Парижа) результати Світоліної в матчах проти топ-20 були наступними: 7 — 2.

Про якісь переможні серії і мови не може бути: на початку року Еліна видавала серії з 9 поспіль виграних матчів, тепер ж за неповні три місяці виграла всього 7 ігор.

Свитолина эмоции поражение
Еліна Світоліна виграла всього 7 матчів за літо, Getty Images

Зрозуміло, що рівень скепсису щодо Світоліної досяг свого максимуму, тому на US Open від сьомої ракетки світу не очікують якогось великого прориву. Не вірять в Еліну букмекери, які оцінюють ймовірність її перемоги коефіцієнтом «20» — це восьмий результат серед усіх.

З іншого боку, ось цей восьмий результат прямо говорить про реальність виходу українки в 1/4 фіналу. Якщо дивитися лише на коефіцієнти, то зупинити українку має Слоан Стівенс, якраз в чвертьфіналі.

Зважаючи на теперішній рівень гри Еліни, вихід до 1/4 фіналу буде справжнім успіхом. Такий результат не лише стане найкращим для українки на US Open, він також дозволить закріпитися в топ-6 світового рейтингу, покращить шанси на вихід на Підсумковий турнір і просто додасть Світоліній необхідної впевненості.

Найпарадоксальніше, що українка має всі шанси на вихід в чвертьфінал. Так, навіть попри слабку гру і відсутність стабільності. Еліні пощастило з сіткою: аж до четвертого раунду їй не доведеться зустрічатися з жодною серйозною суперницею. Відзначити можна хіба Агнєшку Радванську в другому колі — тенісистки зіграли чотири матчі, усі виграла полька. Але зараз Радванська перебуває ще далі, ніж Еліна, від своєї оптимальної форми.

Порівняльна таблиця результатів Світоліної у 2018 році

Період Перемоги — поразки % перемог Кількість трофеїв Матчі з топ-20
Січень — лютий 14 — 2 87,5% 2 3 — 0
Березень — травень 13 — 4 76,4% 1 4 — 2
Червень — серпень (до US Open) 7 — 4 63,6% 0 2 — 2

Зрештою, навіть Юлію Гьоргес в четвертому раунді не назвати надскладною суперницею. На користь німкені говорить її хороша форма і вміння грати проти Еліни. Потрібно, втім, також розуміти, що на харді 29-річна Гьоргес не демонструє найкращого тенісу, тому однозначним фаворитом вона не буде.

У частині сітки Слоан Стівенс узагалі відсутні інші топ-тенісистки, тому у випадку невдачі американки (є усі шанси очікувати на її черговий швидкий провал), в чвертьфіналі знову не буде нікого серйозного.

Шлях в Нью-Йорку до півфіналу по сітці Еліни Світоліної і близько не можна порівняти до того, що його проходитиме суперниця українки (чи когось іншого). У верхній частині сітки повний набір іменитих тенісисток — Сімона Халеп, сестри Вільямс, Кароліна Плішкова і Гарбіньє Мугуруса.

Свитолина тренировка США
Тренування Світоліної перед US Open, twitter.com/JJlovesTennis

Легкість сітки, безперечно, не гарантує Світоліній виходу навіть в другий раунд (привіт, Вімблдон), але вона суттєво спрощує життя для не надто стабільної тенісистки. На шляху українки не буде топових суперниць, які здатні використати її головні слабкі сторони прямо зараз: слабку першу подачу і регулярні втрати брейк-поїнтів.

Упродовж останніх двох років— після тієї перемоги над Сереною на Олімпіаді — на Еліну завжди тиснули (як медіа і вболівальники, так і вона сама на себе) в плані необхідності показувати результат на турнірах Великого шолому. За цей час хоча б одного разу дійти до півфіналу в українки не вийшло. Тепер ситуація протилежна: жодного тиску, від Світоліної не чекають чогось особливого, а її провал не здивує.

Еліна Світоліна на US Open отримає досить рідкісну можливість: можна просто зіграти у свій теніс, без зайвої необхідності перейматися за результат чи чиїсь (навіть власні) очікування. Добавить комментарий
Читайте также
17 января, 17:54
1606
4
17 января, 17:54

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?