Sportarena

Світоліна розчарувала, але не здивувала. Її ранній виліт — не сенсація

Олексій Мандзій виділяє циклічні помилки в черговому провалі Еліни Світоліної.

Світоліна розчарувала, але не здивувала. Її ранній виліт - не сенсація - Уимблдон: новости

Еліна Світоліна програла в першому раунді Вімблдону, twitter.com/JJlovesTennis

Еліна недооцінила чергову суперницю

Останнім часом матчі проти маловідомих тенісисток з-за меж топ-30 перетворюються в найскладнішні для Еліни Світоліної. У той час коли суперниці готуються, вивчають гру українки та шукають ключі до перемоги, Еліна намагається взяти класом. Але виходить не завжди. Дві поспіль поразки від Міхаели Бузарнеску — найкраще підтвердження.

Олдскульний стиль Тат’яни Марі — подала, побігла до сітки, повторила — застав зненацька українку. У перших геймах Світоліна буквально не знала, як протидіяти агресивній манері суперниці. Як наслідок, програш двох власних подач з трьох і рахунок 1:5.

Класичний старт від Марі

Еліні треба було щось робити, і вона вирішила збили темп медичним таймаутом. Рішення грамотне і правильне: невелика хитрість, під час якої можна перелаштуватися і прорахувати свої помилки. Після таймауту Світоліна змінила стиль гри, почала активно виходити до сітки і виграла п’ять геймів поспіль (з 1:5 в 6:5).

Але глобально нічого не змінилося — Марі продовжувала грати в свій теніс, а Світоліна просто на певний час показувала кращу його версію. Коли ж Еліна почала втрачати сили від постійного бігу, німкеня методично добивала українку. Парадоксально, але саме тенісистка з шостого десятку світового рейтингу, а не п’ята ракетка світу, контролювала хід гри.

Світоліна вкотре провалилася на мейджорі

Це уже стало нормою: Еліна Світоліна вміє грати на будь-який турнірах Туру, але коли мова заходить про турніри Великого шолому, українка кудись зникає. Жодного в кар’єрі виходу в півфінал мейджорів — це жахлива статистика для тенісистки з топ-10 світового рейтингу.

На цьогорічному Вімблдоні в Еліни було обмаль шансів змінити невтішну для себе статистику. По-перше, українка слабо грає на траві. По-друге, їй відверто не пощастило з сіткою, вона потрапила в одну з найважчих частин. По-третє, форма Світоліної зараз не є оптимальною. По-четверте, по-п’яте, по-шосте — цей список можна продовжувати ще довго.

Свитолина теннис Уимблдон
Світоліна не була готова перемагати в Лондоні, Getty Images

Але яким би довгим не був цей список, слабко вірилося у виліт в першому раунді. Востаннє Світоліна вилітала так рано ще в 2014 році, майже чотири роки тому.

І хоча за цей час Еліна пройшла довгий шлях до тенісної еліти планети, вона не змогла кардинально змінити ставлення до себе. Що мається на увазі? Усе просто: якби українка раптом вийшла в півфінал Вімблдону, це було б куди більшою сенсацією, ніж її виліт в першому колі.

Гра біля сітки. Знову і знову

Виходи до сітки є одним з найслабших місць в грі Еліни Світоліної. Проблеми з конвертацією цих виходів в виграні розіграші були серйозними ще на ґрунті, про що ми писали спершу перед Ролан Гаррос, а потім і після нього. Але на траві помилки Еліни стали ще більш помітними.

У матчі проти Марі Світоліна 72 рази вийшла до сітки і виграла 44 очки, що становить 61%. На перший погляд, непоганий результат, зважаючи на те, що в суперниці реалізація виходів становить всього 53% (33/62). Однак цифри у цьому випадку не відтворюють дійсність. Еліна досі не дружить зі смешами, вона невпевнено намагається виконати вкорочені м’ячі, а інколи помиляється при банальних переводах м’яча на ту сторону корту.

Вирішальна помилка на тай-брейку в першому саті

Очевидно, 72 виходи до сітки за одну гру — це випадковість, а не якась закономірність. Світоліна шукала протидію на суперницю, і це був її єдиний шанс. У будь-якій іншій ситуації Еліна не виходила б стільки до сітки навіть за весь турнір, що вже й говорити про один матч. Але поки Світоліна буде почувати себе невпенено у цьому компоненті гри, доти суперниці будуть її змушувати виходити і ризикувати. Тому ключем до уникнення виходу до сітки є покращення гри біля неї.

Одна з вирішальних помилок в третьому сеті

Для перемог потрібно менше помилятися

Агресивний теніс, у який Марі змусила грати Світоліну, не міг не позначитися на ігрових показниках українки. З одного боку, Еліна видала 48 вінерів, що є її найкращим показником за довгий час. З іншого боку, Еліна зробила 44 невимушені помилки. Додайте до цього ще сім подвійних помилок і виходить, що всього українка подарувала суперниці 51 очко.

Аби правильно співставити цифри: усього Марі виграла в матчі 108 очок, а без врахування помилок Світоліної цей показник впаде до 57 очок. Тобто 47% виграних очок німкені «принесла» українка. Для порівняння: Еліна заробила лише 31% очок завдяки невимушеним помилкам суперниці.

Навіть якщо відкинути відсоткове співвідношення, у жодному матчі не можна робити 44 невимушені помилки. Така кількість помилок — це фактично власноруч викопана могила для поразки в матчі.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena