Світоліна розчарувала, але не здивувала. Її ранній виліт — не сенсація

...

Олексій Мандзій виділяє циклічні помилки в черговому провалі Еліни Світоліної.

Свитолина теннис Уимблдон

Еліна Світоліна програла в першому раунді Вімблдону, twitter.com/JJlovesTennis

Еліна недооцінила чергову суперницю

Останнім часом матчі проти маловідомих тенісисток з-за меж топ-30 перетворюються в найскладнішні для Еліни Світоліної. У той час коли суперниці готуються, вивчають гру українки та шукають ключі до перемоги, Еліна намагається взяти класом. Але виходить не завжди. Дві поспіль поразки від Міхаели Бузарнеску — найкраще підтвердження.

Олдскульний стиль Тат’яни Марі — подала, побігла до сітки, повторила — застав зненацька українку. У перших геймах Світоліна буквально не знала, як протидіяти агресивній манері суперниці. Як наслідок, програш двох власних подач з трьох і рахунок 1:5.

Класичний старт від Марі

Еліні треба було щось робити, і вона вирішила збили темп медичним таймаутом. Рішення грамотне і правильне: невелика хитрість, під час якої можна перелаштуватися і прорахувати свої помилки. Після таймауту Світоліна змінила стиль гри, почала активно виходити до сітки і виграла п’ять геймів поспіль (з 1:5 в 6:5).

Але глобально нічого не змінилося — Марі продовжувала грати в свій теніс, а Світоліна просто на певний час показувала кращу його версію. Коли ж Еліна почала втрачати сили від постійного бігу, німкеня методично добивала українку. Парадоксально, але саме тенісистка з шостого десятку світового рейтингу, а не п’ята ракетка світу, контролювала хід гри.

Світоліна вкотре провалилася на мейджорі

Це уже стало нормою: Еліна Світоліна вміє грати на будь-який турнірах Туру, але коли мова заходить про турніри Великого шолому, українка кудись зникає. Жодного в кар’єрі виходу в півфінал мейджорів — це жахлива статистика для тенісистки з топ-10 світового рейтингу.

На цьогорічному Вімблдоні в Еліни було обмаль шансів змінити невтішну для себе статистику. По-перше, українка слабо грає на траві. По-друге, їй відверто не пощастило з сіткою, вона потрапила в одну з найважчих частин. По-третє, форма Світоліної зараз не є оптимальною. По-четверте, по-п’яте, по-шосте — цей список можна продовжувати ще довго.

Свитолина теннис Уимблдон
Світоліна не була готова перемагати в Лондоні, Getty Images

Але яким би довгим не був цей список, слабко вірилося у виліт в першому раунді. Востаннє Світоліна вилітала так рано ще в 2014 році, майже чотири роки тому.

І хоча за цей час Еліна пройшла довгий шлях до тенісної еліти планети, вона не змогла кардинально змінити ставлення до себе. Що мається на увазі? Усе просто: якби українка раптом вийшла в півфінал Вімблдону, це було б куди більшою сенсацією, ніж її виліт в першому колі.

Гра біля сітки. Знову і знову

Виходи до сітки є одним з найслабших місць в грі Еліни Світоліної. Проблеми з конвертацією цих виходів в виграні розіграші були серйозними ще на ґрунті, про що ми писали спершу перед Ролан Гаррос, а потім і після нього. Але на траві помилки Еліни стали ще більш помітними.

У матчі проти Марі Світоліна 72 рази вийшла до сітки і виграла 44 очки, що становить 61%. На перший погляд, непоганий результат, зважаючи на те, що в суперниці реалізація виходів становить всього 53% (33/62). Однак цифри у цьому випадку не відтворюють дійсність. Еліна досі не дружить зі смешами, вона невпевнено намагається виконати вкорочені м’ячі, а інколи помиляється при банальних переводах м’яча на ту сторону корту.

Вирішальна помилка на тай-брейку в першому саті

Очевидно, 72 виходи до сітки за одну гру — це випадковість, а не якась закономірність. Світоліна шукала протидію на суперницю, і це був її єдиний шанс. У будь-якій іншій ситуації Еліна не виходила б стільки до сітки навіть за весь турнір, що вже й говорити про один матч. Але поки Світоліна буде почувати себе невпенено у цьому компоненті гри, доти суперниці будуть її змушувати виходити і ризикувати. Тому ключем до уникнення виходу до сітки є покращення гри біля неї.

Одна з вирішальних помилок в третьому сеті

Для перемог потрібно менше помилятися

Агресивний теніс, у який Марі змусила грати Світоліну, не міг не позначитися на ігрових показниках українки. З одного боку, Еліна видала 48 вінерів, що є її найкращим показником за довгий час. З іншого боку, Еліна зробила 44 невимушені помилки. Додайте до цього ще сім подвійних помилок і виходить, що всього українка подарувала суперниці 51 очко.

Аби правильно співставити цифри: усього Марі виграла в матчі 108 очок, а без врахування помилок Світоліної цей показник впаде до 57 очок. Тобто 47% виграних очок німкені «принесла» українка. Для порівняння: Еліна заробила лише 31% очок завдяки невимушеним помилкам суперниці.

Навіть якщо відкинути відсоткове співвідношення, у жодному матчі не можна робити 44 невимушені помилки. Така кількість помилок — це фактично власноруч викопана могила для поразки в матчі.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?