Марта Костюк втратила понад 200 місць в рейтингу WTA

...

Велике-велике падіння 16-річної українки.

Марта Костюк, Getty Images

Марта Костюк, Getty Images

Марта Костюк була головним відкриттям початку минулорічного тенісного сезону. У січні-березні 15-річна українка показувала захмарний рівень, виходила в третій раунд Australian Open та злітала в світовому рейтингу. Її порівнювали з Мартіною Хінгіс (і це було невипадково) і пророкували велике майбутнє уже тут і зараз.

У другій половині сезону, через втому і травми, Костюк серйозно здала, але це не заважало їй тримати позиції в світовому рейтингу. Тінейджерці банально не треба було захищати жодних очок, тому усі її вильоти в перших раундах не позначалися на загальній ситуації.

У підсумку, +400 місць за сезон 2018 року, з 518-ї на 118-у позицію. Неймовірний результат. Але як і трапляється після будь-якої вечірки, потім наступає похмілля. Для Марти Костюк це похмілля наступило одразу на початку 2019-го року.

Читайте також: Український жіночий теніс на підйомі. Шалений прогрес українок за останній рік

Українці не вдалося подолати кваліфікацію Australian Open, потім було декілька невдалих турнірів ITF — ще в січні Марта втратила понад 70 позицій, опинилася на 195-му місці.

І це ще був далеко не кінець. Минулого року в березні Костюк дійшла до фіналу та півфіналу двох турнірів ITF, а в квітні тріумфально виступала на WTA Premier в Штутгарті (пройшла кваліфікацію, дійшла до 1/8 фіналу). Усе це в сумі принесло Марті 157 очок. Цього року українка не виступала в березні, не потрапила в сітку Штутгарта — 157 очок згоріло, наче їх і не було.

Очевидно, усе це моментально позначилося на її рейтингу. У березні упродовж одного тижня вона втратила 56 місць, а в оновленому рейтингу WTA Марта встановила власний антирекорд — -71 позиція. За один тиждень українка впала з 249-го на 320-е місце.

ДатаМісце
Кінець сезону 2017518
Кінець сезону 2018118
14 січня 2019116
4 лютого 2019195
18 березня 2019247
29 квітня 2019320

Ще раз. Марта Костюк перебуває на 320-му місці в світовому рейтинзі. При тому, що рік вона розпочинала на 118-му місці, а перед Australian Open піднімалася навіть на 116-е. Падіння на понад 200 місць за неповних чотири місяці. Ефект похмілля вийшов занадто болючим.

Читайте такожОновлений рейтинг WTA від 29 квітня

У активі Костюк зараз усього 144 очки. На початку року було 493 очки. Вона розпочинала сезон у статусі шостої ракетки України, зараз — десята.

костюк
Марта Костюк, Getty Images

Є, зрештою, в цьому всьому навіть певний позитив. Втративши усі очки за «чотири золоті місяці», з Марти спав тягар відповідальності за результат. На неї не тиснутимуть ці очки, їх обов’язковий захист і потреба вигравати. Тепер, в принципі, мало б бути трохи легше.

До кінця року Костюк треба захистити лише 85 очок — це значно менше, ніж за перші чотири місяці. Якщо згадати, то в 2018 вона за цей проміжок (з травня до жовтня) виграла лише чотири матчі — усі в кваліфікаціях турнірів Великого шолому (70 очок).

З іншого боку, з нинішнім рейтингом українка не потрапить в кваліфікації Великого шолому. Щоб виправити ситуацію, Костюк потрібно починати грати. І вона саме цим займається: минулого тижня вперше з лютого заявилася на турнір ITF, дійшла до півфіналу, набрала 18 очок в рейтинг (посилання на новину, не відкриває сайт).

Ще декілька таких турнірів і Марта повернеться в топ-250. Про топ-200 мова поки не йде, але після настільки різкого падіння навіть такий невеликий прогрес виглядатиме позитивом.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?