Публикации
Лента новостей

Від кого залежить кваліфікація Світоліної на WTA Finals
...

Еліна Світоліна, Getty Images
Усе дуже просто: один турнір і дві суперниці. Еліні залишається спостерігати.

Еліна Світоліна провалює другу половину сезону 2018 року. У цьому немає жодних сумнівів, і її серія з трьох поразок поспіль у вересні слугує черговим підтвердженням кризи, в яку потрапила Еліна.

Утім, українка неодноразово повторювала, що її головним завданням на кінцівку сезону є кваліфікація на Підсумковий турнір. І ще навіть після US Open шанси Еліна складали понад 90%. Аби не потрапити в топ-8, Світоліній треба було дуже сильно постаратися. Але вересень без перемог позначився на ситуації для українки: вона досі має перевагу, але не все залежить безпосередньо від Еліни.

Що таке WTA Finals і як туди потрапити

WTA Finals (Підсумковий турнір) — це змагання восьми найкращих тенісисток сезону. Спершу їх ділять на дві групи, тенісистки грають по матчу між собою, а згодом по дві найкращі з групи виходять у півфінал. Цей турнір важливий з декількох точок зору:

  • розігрується велика кількість очок;
  • хороші призові.

Щоб потрапити на Підсумковий турнір, потрібно знаходитися в топ-8 найкращих тенісисток сезону за набраними очками. Рахується цей показник просто — береться 16 турнірів, де грала тенісистка, і сумується кількість очок. Обов’язково в список потрапляють турніри Великого шолому, турніри Premier Mandatory та два найкращі турніри Premier 5. Ще шість турнірів добирається за найкращими результатами спортсменок.

Яка ситуація зараз

За тиждень до кінця сезону визначені п’ять учасниць WTA Finals — Сімона Халеп, Анжеліка Кербер, Наомі Осака, Каролін Возняцкі та Петра Квітова.

На останні три місця претендують чотири тенісистки, серед яких і Еліна Світоліна. Поки що українка знаходиться на 7-му місці в рейтингу, тобто на прохідній позиції. У її активі 3850 очок.

Які турніри попереду:
14-21.10 — Москва (Premier)

Максимальна кількість очок:
Premier — 430


Еліна досі фаворит, але розслаблятися рано

Еліна програла в чвертьфіналі турніру в Гонконзі, що не дозволило їй набрати якісь додаткові очки. У неї залишилося 3850 очок. На турнірах наступного тижня Світоліна не гратиме: воне не подавала заявку заздалегідь, а потім відправила заявки на вайлд-кард, але в Москві їй відмовили.

Що там у суперниць

  • №6. Слоан Стівенс (3943 очки)

Американка екстренно заявилася на турнір в Москві, але уже ясно, що дарма. Еліна ніяк її не обійде, тобто Слоан залишиться в топ-8. Вона уже де-факто кваліфікувалася на турнір.

  • №7. Еліна Світоліна (3850 очок)

Світоліна ніде не грає.

  • №8. Кароліна Плішкова (3840 очок)

Кароліна Плішкова, Getty Images

Кароліна Плішкова вийшла в фінал турніру в Тяньцзині і мала усі шанси обійти Еліну уже на цьому тижні, але програла у вирішальному матчі. Тепер Плішкова відстає від Світоліної на 10 очок. Щоб ліквідувати це відставання, чешці необхідно виходити в півфінал Москви.

  • №9. Кікі Бертенс (3710 очок)

кики бертенс
Кікі Бертенс, Getty Images

Бертенс несподівано швидко вилетіла на турнірі в Лінці, подарувавши шанс Еліні. За тиждень до кінця нідерландка відстає на 140 очок. Щоправда, у неї «згорає» лише 30 очок. Тобто Бертенс також достатньо виходу в півфінал в Москві, щоб наздогнати і покращити результат Еліни.

  • №10. Аріна Сабалєнка (3145 очок)

Білоруска набрала феноменальну форму наприкінці сезону, але це не допомогла їй у боротьбі за місце на Підсумковому турнірі. Відставання від Еліни складає 705 очок, які вона не зможе покрити.

  • №11. Еліз Мертенс (3060 очок)

Ситуація аналогічна до попередньої. Відставання в 790 очок не ліквідувати. Еліз не наздожене Еліну.

  • №11. Анастасія Севастова (3060 очок)

Анастасія Севастова втратила будь-які шанси на вихід на Підсумковий турнір, програвши у фіналі China Open. Попереду на Севастову очікує лише турнір в Москві, і навіть перемога в ньому не дозволить їй боротися за місце в топ-8.

Що далі

Усе дуже просто: якщо Кароліна Плішкова та Кікі Бертенс виходять в півфінал у Москві, Еліна поза топ-8. Якщо виходить лише хтось один — Еліна кваліфікується з 8 результатом. Якщо обоє вилітають раніше — Еліна зберігає сьоме місце.

ПРИМІТКА: цей текст під заголовком «Що потрібно зробити Світоліній, аби кваліфікуватися на WTA Finals» було опубліковано 6 жовтня, за два тижні до кінця тенісного сезону. Тоді претенденток на три місця в топ-8 було 7. Тепер ситуація змінилася, відповідно знадобився апдейт.Добавить комментарий
Читайте также

13 января, 10:49
197
13 января, 10:49
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?