Sportarena

Ястремська вражає. Вона не була ідеальною в Хуагіні, але здобула другий трофей в 18 років

Олексій Мандзій вважає, що у Даяни є все, аби стати найкращою в світі.

Ястремська вражає. Вона не була ідеальною в Хуагіні, але здобула другий трофей в 18 років - Теннис

Даяна Ястремська в Хуагіні, twitter.com/wtatennis

Даяна Ястремська видала один з найбільших камбеків в кар’єрі, повернувшись в фіналі Хуагіну з 2:5 в третьому сеті та вигравши його на тай-брейку. Це другий трофей WTA для 18-річної українки.

Фінальна гра для неї не вийшла ідеальною, Даяна чимало помилялася і віддала багато легких очок суперниці. Робити висновки лише за однією цією грою буде не надто правильно, тому Sport Arena дивиться за виступами українки впродовж тижня в Хуагіні.

  • У Даяни не працювала подача. Майже повністю

Однією з головних причин вдалого виступу Даяни Ястремської на Australian Open була перша подача. 65% влучань в матчі першого раунду, 71% — в другому раунді. Матч проти Серени та 43% влучань в ньому можна винести за дужки — там Даяна просто попливла.

Вдала перша подача дозволяє 18-річній українці грати з позиції сили та більше ризикувати: суперниці, як правило, поза кортом, тому вони не встигають відповідати на силові удари в лінію. У Хуагіні для такої гри Даяні доводилося куди більше працювати: вона дуже погано грала на першій подачі. Можна навіть піти далі й сказати, що подача в українки не працювала взагалі.

33 подвійні помилки в п’яти матчах — це дуже-дуже багато. У середньому Ястремська «давала» 6,6 подвійних за матч, причому чотири з п’яти ігор вона завершила в двох сетах. Особняком за кількістю подвійних, звісно, стоїть фінал — 13 очок Ястремська віддала суперниці банально тому, що не змогла подати.

Інший показник, який також насторожує — близько 55% влучань першої подачі. У перших двох матчах Даяна влучала 40% і 47%, у наступних трьох — трохи більше 50% (в півфіналі видала 59%). Це зовсім не ті цифри, які були в Мельбурні, і зовсім не те, що приноситиме легкі очки Ястремській.

Чим пояснити таке погіршення за якихось два тижні? 18-річна українка в Хуагіні багато ризикувала. Досить часто вона подавала другу подачу настільки ж сильно, як і першу — цим можна пояснити досить як низьке влучання першої подачі (не йшло), так і високу кількість подвійних помилок (ризикувала, а не залишала м’яч в грі).

Мабуть, це було свідоме рішення тренера та тенісистки — намагатися якомога більше ризикувати і грати постійно на загострення з будь-якої подачі. Рівень суперниць дозволяв робити помилки, а відточувати якісь нові навички завжди краще в змагальному режимі. Зрештою, за тиждень в Хуагіні Даяна набила 17 ейсів (у середньому 3,4 за гру) — це хороший показник, який трохи губиться за кількістю браку при подачу.

  • Ястремська не давала грати суперницям, але сама не була ідеальною

Даяна Ястремська наколотила за чотири матчі в Хуагіні (без врахування першого раунду, нема даних) 117 віннерів. «Фантастика» — це перша думка, яка приходить в голову. Особливо, якщо врахувати, що суперниці українки за ці чотири гри зробили 25 віннерів. На хвилиночку — Даяна в жодному з чотирьох матчів не заробила менше 27 віннерів. У кожному матчі вона набирала більше очок своїми активними діями, ніж її суперниці разом взяті.

Але крім успішних активних дій були ще невимушені помилки. І їх також було чимало — 134 невимушені помилки за чотири матчі в Хуагіні. Особняком, звісно, стоїть фінал з 53 помилками, половина з яких сталася в третьому сеті (одразу 25). Але тенденція все одно не надто приємна для Даяни — у жодному матчі не було менше 24 невимушених помилок.

Ястремська багато ризикувала, було багато близьких м’ячів, але водночас вона припускалася занадто простих помилок. Намагаючись, наприклад, вдарити форхендом по лінії, м’яч вперто летів навіть не по прямій, а кудись трохи вбік корту і вилітав далеко в аут. Такі випадки не були поодинокими, у Ястремської справді доволі часто зривався удар.

Активність Даяни, звісно ж, дозволяє їй чимало помилятися — вона заробляє очки не лише віннерами, але й на помилках суперниць після своїх атак. Найпоказовіший в цьому плані матч проти Гарбіньє Мугуруси: тенісистки досить схожі за манерою гри, за проблемами при подачі, але іспанка нічого не змогла показати. Ястремська виключила її з гри, дозволивши сподіватися лише на власні помилки. Їх майже не було.

Співвідношення віннерів і невимушених Ястремської до суперниць

Кількість віннерів Суперниця Кількість невимушених
28:8 Пен Шуай (1/8) 26:14
27:5 Гарбіньє Мугуруса (1/4) 31:29
29:5 Магда Ліннетт (півфінал) 24:16
33:7 Айла Томляновіч (фінал) 53:32
117:25 Всього 134:91

А от у фіналі Айла Томляновіч дочекалася подарунку від Даяни. Не сказати, що австралійка якось особливо додала в другому сеті чи на початку третього — усю перевагу їй власноруч подарувала українка. Якби на місці Томляновіч була тенісистка іншого рівня (та ж Мугуруса), ефектного камбеку могло б не вийти. І розуміння того, що помилятися можна не частіше, ніж виконувати успішну (то й дві) активну дію, має бути головним уроком для Даяни Ястремської.

  • Травма? Пошкодження? Чи тактика?

Після легкого і успішного першого сету в фіналі, в якому Даяна розібралася з Айлою Томляновіч, настав кризовий період, з якого українку не міг дістати ні тренер, ні вона сама. Віннери майже зникли, було багато помилок, а Томляновіч, яка демонструвала не надто сильний теніс, повністю захопила ініціативу на корті.

За рахунку 2:5 в третьому сеті (Айла виходила подавати на матч) Ястремська взяла тайм-аут, жалілася на болі в коліні. Українка, яка за мить до того програла свою подачу з четвертого брейкпоїнту, отримала необхідний час на перезарядку. Що було далі, усім відомо — Томляновіч перенервувала, віддала гейм, а потім Даяна знесла її. Жодного натяку на травму не було.

Даяна Ястремская теннис
Даяна Ястремська в Хуагіні, twitter.com/wtatennis

«Я дуже рада, не можу знайти слів, щоб описати свій стан. Дякую за підтримку, з нетерпінням чекаю на матчі в рамках Кубка Федерації», — сказала Ястремська в післяматчевому коментарі. Схоже, з нею усе о’кей, а медичний тайм-аут був способом перевести дихання та знайти в собі сили зачепитися за гру.

Чи це етично? Мабуть, ні. Айла Томляновіч, безперечно, має всі підстави звинувачувати Даяну Ястремську в нечесній грі через такий крок, але рішення все-таки прийняла суддя на вишці — вона дозволила українці взяти тайм-аут, більшість питань має йти до неї.

  • З поза топ-100 в топ-35 — за 4 місяці

У світовому рейтингу від 1 жовтня (4 місяці тому) Даяна Ястремська перебувала на 110-му місці. У оновленому рейтингу від 4 лютого вона буде 34-ю ракеткою світу. Це фантастично.

За чотири місяці українка зіграла на шести турнірах — перемога в Гонконзі, півфінал Люксембурга, виліт в другому раунді кваліфікації в Брісбені, чвертьфінал в Хобарті, 3-й раунд на Australian Open і перемога в Хаугіні.

Рік перетворення Ястремської з нестабільної надії в суперзірку

На початку жовтня в Даяни були 591 очко, зараз — 1386. За чотири місяці вона набрала 795 очок. З таким темпом не потрібно дивуватися, якщо в травні Ястремська поїде на Ролан Гаррос в статусі сіяної, вона уже зараз близька до цього.

Ястремская Кубок победа
Даяна Ястремська з кубком, twitter.com/wtatennis

Ба навіть більше, за кількістю очок в цьому сезоні Даяна Ястремська — найкраща з українок, має 483 очки і знаходиться на 11-му місці в світовому рейтингу. Еліна Світоліна — 431 очко і 13-е місце.

Якщо ж говорити мовами трофеїв, то тут Даяна Ястремська продовжує писати історію. Їй 18 років 8 місяців та 19 днів — і у неї вже два трофеї. Свій перший титул Еліна Світоліна здобула в 18 років 10 місяців та 12 днів.

вариант материала

Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena