Ферстаппен виграв Гран-прі Японії та став дворазовим чемпіоном Формули-1

Нідерландець збільшив відрив від Леклера у загальному заліку

Ферстаппен виграв Гран-прі Японії та став дворазовим чемпіоном Формули-1 - Формула 1

Макс Ферстаппен, фото - Getty Images

Пілот Ред Булл Макс Ферстаппен виграв Гран-прі Японії та став чемпіоном сезону-2022 у Формулі-1.

На автодромі Сузука нідерландець зумів зберегти першу позицію у гонці після кваліфікації і не дав шансу головному переслідувачу – Шарлю Леклеру (Феррарі).

Монегаск фінішував другим, але був покараний 5-секундним штрафом та змістився у підсумку на третє місце. А другим став Серхіо Перес (Ред Булл).

У загальному заліку Леклер не зможе випередити Ферстаппена так, як Формула-1 нарахувала повні очки за Гран-прі Японії, незважаючи на те, що пілоти не проїхали 75 відсотків дистанції.

Цей титул став для Макса другим у кар’єрі. Він зрівнявся за кількістю титулів із Фернандо Алонсо, Мікою Хаккіненом, Емерсоном Фіттіпальді, Гремом Хіллом, Джимом Кларком та Альберто Аскарі. Ферстаппен став 11-м пілотом, який завоював два титули поспіль.

Зазначимо, що через дощ та аварії гонка в Сузуці затрималася більш ніж на дві години.

19-й етап сезону-2022 у Формулі-1 – Гран-прі США відбудеться 23 жовтня в Остіні.