ААФУ: Агрон і Колос зберігають двовладдя, Штурм відстає від Дружби

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2022/23

И снова столичный Атлет поднимает громкую сенсацию, фото fcatlet.kiev.ua

Група 1 – 5-й тур

8 жовтня

Агрон (Великогаївська ОТГ) – ФК Куликів – 2:1 (1:1)
Голи: Червонецький, 38 (пен.), Білик, 67 – Фриз, 45

Агрон: Мазур©, Ковалик (Скобляк, 60), Андрієшин, Щербатюк (Лук’янов, 46), Скакун, Кохман, Білик (Онищук, 78), Пришнівський (Семенець, 85), Червонецький, Мельник (Павлусь, 64), Капелян (Процик, 46). Запасний: Рогаль. Головний тренер: Олег Тимець.

Куликів: Мігов, Фриз, Поповський, Трух, Ткачик, Мальський, Мацієвський©, Цимбалістий, Шомко, Сташків, І.Дячинський. Запасні: Жезло, А.Дячинський, Падух, Охоцький, Винничук. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

• 14:00; 08.10.2022. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. Поле 3; +18С
  • Суддя: Райда Михайло (Закарпатська обл.)
  • Попередження: Андрієшин, 7, Цимбалістий, 30, Білик, 60, Поповський, 65, Тимець (гол.тр.АВГ), 70

Зважаючи на успіхи Колоса, Агрон повинен був вдома грати тільки на перемогу. Тим більше, що в новому сезоні великогаївський клуб лише раз втрачав очки. Традицію домашніх перемог він продовжив у матчі з суперником, якого очолює відомий на Тернопільщині тренер.

Відкрити рахунок Агрону вдалося вже в розпал першого тайму – з пенальті. Червонецький із Біликом розкрили лівий фланг оборони ФК Куликів, подачу на протилежному краю карного майданчика замикав Скакун – м’яч відскочив у руку супернику. Тарас Червонецький реалізував 11-метровий сильним ударом з лівої ноги в лівий від воротаря кут ‒ 1:0 на 38-й хвилині. Проте перевага господарів не дотрималася й до перерви. Не встиг воротар Мазур парирувати сильний удар у ближню «шістку», як Мацієвський подав кутовий, а захисник Володимир Фриз ударом головою з незручним відскоком м’яча влучив у притирку із стійкою ‒ 1:1.

На другий тайм, безперечно, кожна з команд зберігала свої плани. Перевага була в господарів, у яких в запасі сиділи досить майстерні, досвідчені гравці, тоді як ФК Куликів, за великим рахунком, був позбавлений можливості змінити хід гри й у підсумку не провів жодної заміни через кадрові проблеми. І в середині другого тайму Агрон забив другий м’яч. Господарі заробили два поспіль штрафних, другий – перед самим карним майданчиком – виконував не постраждалий Процик, а Кохман. Воротар парирував м’яч, але Валентин Білик зіграв на добиванні ‒ 2:1.

Для того, щоб відповісти на цей гол, гостям не вистачило резервів – так званої «довжини лавки запасних». Агрон довів справу до перемоги й продовжує лідирувати з Колосом.

Герой матчу – Валентин Білик (Агрон)

Забив переможний м’яч на швидкості реакції, а також був активним учасником комбінації, яка призвела до пенальті під перший гол господарів.

Колос (Полонне) – Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – 2:0 (2:0)
Голи: Скоцький, 6, 14

Колос: Следзевський, Сиргі, Назарчук, Жданов© (Носарєв, 46), Луцюк, Кошка (Дехтярук, 59), Богданов, Попадюк (Олексюк, 67), Наконечний (Скромінський, 88), Коляда (Семенюк, 76), Скоцький (Брицький, 59). Запасний: Коцюбинський. Головний тренер: Сергій Бадрак.

ЛСТМ: Горнік, Максимчук, Байбула, Котюн (Бабенко, 83), Мосіюк, Герасимук, Олійник©, Сущ (Мих.Жук, 77), Мик.Жук (Горщарук, 42), Зайчук, Кабанов. Запасні: Перлов, Литвин, Трохимчук, Гладун. Головний тренер: Тарас Кабанов.

• 14:00; 08.10.2022. Полонне. Стадіон “Полонь”. Поле 3; +19С
  • Суддя: Файда Василь (Львів)
  • Попередження: Горнік, 24, Кабанов, 29, Котюн, 45+1, Зайчук, 53, Богданов, 79

Лучани не програвали рівно місяць, виграли два останніх матчі з загальним рахунком 13:1, отже, в Хмельницьку область прибули з наміром дати бій ситуативному лідеру. Втім, Колос – один із найуспішніших дебютантів нового сезону. Щоб не ризикувати підйомом Агрону, лідер повинен був вигравати в матчі з волинянами.

Вже в дебюті полонська команда повела в рахунку, і допоміг їй у цьому Скоцький. Спочатку далеко на лівому фланзі Богдан заробив штрафний у боротьбі з Максимчуком, подачу штрафного від Богданова замикав головою в падінні Кошка – влучив у праву від воротаря стійку. Тут же на добиванні був Скоцький, який ударом з правої ноги з рикошетом від протилежної штанги відкрив рахунок ‒ 1:0 на 6-й хвилині.

Важливо було оперативно закріпити перевагу, і Колосу це вдалося. Першим на кутовому від Коляди був воротар гостей, але вибив м’яча недалеко – якраз туди, де чергував все той же Скоцький. Богдан, «склавшись», пробив правою ногою через себе ‒ 2:0. Не сказати, що гру на цьому було закінчено, проте свою перевагу лідер не втратив. 13 очок із 15 можливих – а зважаючи на успіх Агрону в паралельному матчі, це була гра вагою в перше місце.

Герой матчу – Богдан Скоцький (Колос)

Добре мати такий підбір досвідчених гравців – важко спрогнозувати, хто саме вистрелить у Колоса, зважаючи на широкий вибір виконавців високого рівня. У грі з ЛСТМ був бенефіс Скоцького – справа не лише в двох голах (обох голах матчу), а й в постійній активності та похвальній всюдисущості Богдана.

Факел (Липовець) – Варатик (Коломия) – 4:1 (2:0)
Голи: Кобенда, 18, Гемега, 42, Новаківський, 67, 90+1 – П.Іваничук, 84

Факел: Турчик, Когут, Хлівний (Пирогівський, 46), С.Чигур©, Бондаренко (Хом’ячук, 71), Балинський (Барчук, 46), Фурман, Керпань (Новаківський, 60), Король, Гемега (Волкотруб, 90), Кобенда (Загробський, 60). Запасний: Ткаченко. Головний тренер: Василь Чигур.

Варатик: Гавадзюк (Зейкан, 79), Козоріз, Назарійчук, Бедзінський, П.Іваничук©, Стасюк, Головатюк, Базюк, Ткачук, В.Іваничук, Гаврилюк. Запасні: Маковійчук, Сахрук. Головний тренер: Ігор Гавадзюк.

• 14:00; 08.10.2022. Липовець. Стадіон “Колос”. Поле 3; +16С
  • Суддя: Макаренко Євгеній (Черкаси)
  • Попередження: не було

У минулому турі обидві команди зазнали поразок. І якщо для Варатика поступитися Агрону не з розгромним рахунком – уже було певним досягненням, то Факел за 0:5 від ЛСТМ потребував сатисфакції – і отримав її в звітному матчі. Вдруге в чемпіонаті липовецький клуб забив чотири м’ячі, завдавши розгромної поразки коломиянам.

1:0 – Гемега розвернув атаку з лівого флангу, подавши правою ногою на Кобенду, а Назар першим дотиком перекинув захисника, а другим розстріляв ворота. Гол у стилі Бергкампа.

2:0 – Фурман і Балинський перепасувалися в центрі поля, й останній довгим пасом запустив через правий фланг Гемегу. Віталій прокинув воротаря й забив у незахищені ворота, незважаючи на спроби польових гравців запобігти.

3:0 – тепер Фурман на лівому фланзі підключив Когута, який віддав пас на Новаківського. Віктор, оминаючи захисників, правою ногою в падінні пробив у дальній кут.

3:1 – Гаврилюк стартував на пас із глибини, виманив на себе воротаря й відпасував правіше – на Іваничука, і Петро забивав уже з близької відстані.

4:1 – Хом’ячук, Барчук і Загробський комбінували на лівому фланзі. Останній навісив майже від кутового прапорця на лінію карного майданчика, звідки Віктор Новаківський правою ногою пробив точно в дев’ятку.

Герой матчу – Віктор Новаківський (Факел)

Він виходив на поле, коли вже багато чого в цьому матчі було вирішено. Проте гості відіграли один м’яч і загрожували втратою очок на кінцівку матчу. Тут важливо, що Новаківський оформив дубль після виходу на заміну. Причому, його другий гол гідний Кобенди – один із найкращих у турі.

8 жовтня

Мотор (Запоріжжя) – Нафтовик (Охтирка) – 0:1 (0:0)
Гол: Сосєдко, 82

Мотор: Бабійчук, Гапончук, Пєсков©, Порубльов, Чеботаєв, Павелько, Загоруйко (Курилець, 88), Бандурін, Варяник, Новік (Мальований, 88), Довбиш. Запасні: Полтавцев, Окатий, Кардаш. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Нафтовик: Старченко, Іщенко, Покосенко, Сосєдко, Мигаль, Кісіль©, Хомич (Гончар, 44), Васильєв (Тишинінов, 69), Мряченко (Макаренко, 81), Биков (Жаріков, 90+1), Шаврін. Запасні: Бірюк, Масло, Міцай. Головний тренер: Олександр Сікун.

• 14:00; 08.10.2022. Кропивницький. Стадіон “Зірка” імені С.Березкіна. Поле 5; +20С
  • Суддя: Зайцев Андрій (Слов’янськ)
  • Попередження: Довбиш, 42, Чистяков (нач.МЗ), 42, Сікун (гол.трНА), 42, Павелько, 68, Гончар, 76, Новік, 80, Загоруйко, 84

Після трагічних обстрілів Запоріжжя Мотор приймав охтирський Нафтовик у Кропивницькому. Команда господарів вийшла в дещо перебудованому складі, зокрема, не зіграли флангові захисники Швиденко та Дедяєв, а також півзахисник Калиничев.

Але й у Нафтовика були свої втрати – вилучений у минулому турі найрезультативніший гравець команди Васильченко, не зміг зіграти досвідчений уже універсал О.Лапін (обидва за класичний охтирський клуб встигли пограти ще в Першій лізі ПФЛ). Зате Нафтовик виставив на цей складний виїзд одразу двох новачків. Вінгер Биков, який пройшов школу Ворскли, почав матч з перших хвилин, а колишній півзахисник друголігового ФК Тростянець Тишинінов вийшов на заміну.

У запоріжців були хороші нагоди, щоб забити. Бували атаки, коли почергово пробивали Варяник, Новік і Довбиш, але гравці Нафтовика, метаючись вздовж воріт, встигали з блокуваннями. Багато було атак від Мотору й після перерви: але то влучність, то самовідданість гостей зривали потенційно гольові ситуації.

Нафтовик, у свою чергу, спрямовував довгі передачі в бік Шавріна – колишнього нападника Зірки, для якого цей стадіон – місце колишніх успішних ігор. Одного разу навіть воротар Бабійчук змушений був полишати свої володіння й вибігати в поле навперейми черговому лонгболлу Хомича. Вже після перерви один із штрафних від Мряченка завершився контраверсійним епізодом – вибиваючи м’яча, Загоруйко міг зачепити його рукою. Проте пенальті не було призначено, а добивання від охтирчан виявилося трішки неточним.

І це був не єдиний «дзвіночок» для запоріжців. Блискучу контратаку розігнав своїм довгим пасом Тишинінов, але в Бикова, Шавріна та, здається, Макаренка зірвалися можливості завершити її голом. Зате пізній кутовий приніс успіх Нафтовику. Подачу Тишинінова від правого прапорця на ближній стійці замкнув головою Владислав Сосєдко – 0:1 на 82-й хвилині. Попри те, що часу на порятунок залишалося вкрай мало, Мотор провів відразу кілька атак – найкращу після пасу Гапончука завершував ударом з розвороту в кут Варяник, але й тут забити не пощастило – м’яч чиркнув пальцями воротар і він прокотився за дальню стійку, за межі поля.

Друга поспіль поразка могутнього запорізького клубу, хоча гра в команди є, а небезпечних моментів Мотор створив цього разу на кілька матчів наперед.

Герой матчу – Владислав Сосєдко (Нафтовик)

По-перше, самовіддано відіграв у захисті. По-друге, результативним підключенням у кінцівці поєдинку вирвав для Нафтовика цю перемогу.

Олімпія (Савинці) – Атлет (Київ) – 2:3 (2:1)
Голи: Кунєв, 3, Брага, 39 – Костюк, 33, Теймуров, 54, Пресич, 83

Олімпія: Васецький, Бірюк, Тарганчук (Момот, 74), Малик, Богомаз©, Фабунмі (Бурляй, 46), Пономаренко, Почернін (Рудченко, 78), Брага, Ковтун (Кірпіченко, 67), Кунєв (Співак, 46). Запасні: Мирний, Черніков. Тренер: Олександр Безуглий.

Атлет: Комаренко, Дяченко (Дмитрів, 46), Тищенко, Чистяков©, Гашук, Пресич, Бабич (Теймуров, 33), Карась (Димчак, 84), Курагін (Черненко, 90), Мовчан (Семененко, 87), А.Костюк (Кавун, 69). Запасний: Кашуба. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

• 14:00; 08.10.2022. Миргород. Стадіон “Старт”. Поле 3; +19С
  • Суддя: Поліщук Максим (Кривий Ріг)
  • Попередження: Ковтун, 13, Гашук, 16, Дяченко, 39, Брага, 51, Карась, 77, Пономаренко, 90+5

Столична команда – головне враження минулого туру, тому що Атлет в минулому турі здолав досвідчену запорізьку команду – це була головна сенсація тижня. Як виявилося, молоді кияни спроможні ще здивувати, хоча початок матчу був не на їхню користь. Уже в дебюті повела в рахунку Олімпія: воротар Атлета вибив у поле на суперника, багатоходівку розвинув закиданням з лівої ноги Пономаренко, і Роман Кунєв першим дотиком прийняв м’яча, другим низом пробив повз Комаренка ‒ 1:0 на 3-й хвилині.

Тим не менш, Атлет виявився гідним суперником і старався відповідати атака на атаку. І через півгодини команда гостей відігралася, коли після довгої передачі Мовчан підключив Костюка, Андрій пробіг метрів 20, розвернув захисника та з лівої ноги з розвороту поцілив у дальню «шістку» ‒ 1:1. Майже відразу гостям довелося замінити Бабича – а ще через п’ять хвилин Олімпія повернула собі перевагу в рахунку. Олександр Брага заробив штрафний на лівому фланзі й прямим ударом з правої ноги низом з легким відскоком прошив стінку й воротаря ‒ 2:1.

На другий тайм, здавалося, в Олімпії відкривалися хороші перспективи. Проте Атлет вдало зіграв на зустрічних курсах і неабияк здивував значно досвідченіших господарів. Невдовзі після перерви гості розіграли швидку багатохвильову атаку. Спочатку з правого краю пробивав Пресич, але м’яч від оборонця відскочив до Теймурова. Фарман, недовго думаючи, тут же завдав влучного удару з правої ноги в кут ‒ 2:2. Хитавиця тривала аж до кінцівки гри, коли кияни забили втретє. Теймуров, розігравшись із Мовчаном вийшов один на один із воротарем, але переграти Васецького не зумів. Зате на відскок м’яча на правий фланг миттєво зреагував Назар Пресич, в один дотик з правої ноги зігравши на добиванні ‒ 2:3.

Незважаючи на дуже великий тиск від Олімпії, Атлет вдруге поспіль підніс гучну сенсацію.

Герой матчу – Назар Пресич (Атлет)

19-річний півзахисник конструктивного плану – справжній герой зустрічі. Він взяв участь у багатьох гострих атаках Атлета – зокрема, в другій результативній, а переможний м’яч забив завдяки гольовому чуттю та швидкості реакції.

9 жовтня

Штурм (Іванків) – Локомотив (Київ) – 0:1 (0:0)
Гол: Овчаренко, 80

Штурм: Румянцев, Ремезовський© (Нестеренко, 74), Счастливцев, Лящук (Васильєв, 79), Помазан, Осадчий (Чепурний, 81), Любко, Димнич, Бовтрук (Волков, 65), Березка (Пащенко, 65), Рубльов. Запасні: Погорілий, Шевчук. Головний тренер: Володимир Бондаренко.

Локомотив: Міхєєв, Шулипа, Сутченко, Микитенко (Овчаренко, 79), Сергієнко, Олабин (Петров, 79), Парубець©, Савійсько, Бобко (Д.Сахно, 80), О.Сахно, Жуков. Запасні: Митрушин, Сторожик, Мілованцев, Зеленько. Головний тренер: Валерій Гаврилов.

• 12:00; 09.10.2022. Київ. Стадіон “Лівий Берег”. Поле 5 (шт.); +17С
  • Суддя: Сташук Ігор (Чернігів)
  • Попередження: Шулипа, 38, Савійсько, 41, Любко, 60, Лящук, 77, Димнич, 90+4

Ще одна гучна сенсація цього багатого на події туру. Штурм створив немало нагод забити, проте Локомотив гідно оборонявся і в кінці зустрічі вирвав перемогу. Щойно вийшовши на поле, забив Овчаренко. Аут на правому фланзі, Шулипа від лицьової вивернув передачу в центр – на лінію карного майданчика, і там Данило встиг прийняти й пробити правою ногою в дальній нижній кут ‒ 0:1 на 80-й хвилині. Часу залишалося небагато, господарі не встигли забити в відповідь. Неймовірно своєчасна заміна допомогла «залізничникам» виграти цей матч.

Герой матчу – Дмитро Міхєєв (Локомотив)

Не раз виручав «залізничників» і посприяв цій важливій перемозі своєї команди, яка позначилася на конфігурації всієї групи лідерів.

Дружба (Мирівка) – Зірка (Кропивницький) – 3:2 (1:1)
Голи: Недоля, 30 (пен.), Мачелюк, 88 (а/г), Листопад, 90+5 – Лобода, 35, Жадан, 77

Дружба: Татаренко, Куба©, Миколайчук, Юзефович, Вдовика (Сотник, 80), Листопад, Головко, Недоля, Порохня (Шевчук, 60), Мачуленко, Грищенко (Козьбан, 69). Запасні: Романов, Біневський, Смітюх, Кучинський. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

Зірка: Косівський, Мачелюк, Кияниця, Кваша©, Катеринка, Сурженко, Ткач, Марценюк, Бондар, Жадан, Лобода (Пурцакін, 81). Запасний: Нікітчук. Головний тренер: Самір Гасанов.

• 13:00; 09.10.2022. Кагарлик. Стадіон ФОК “Кагарличчина”. Поле 4; +17С
  • Суддя: Горбань Ігор (Одеса)
  • Попередження: Кваша, 2, Юзефович, 38, Головко, 54, Жадан, 58, Катеринка, 65, Миколайчук, 90+2, Мачелюк, 90+5
  • Вилучення: Жадан, 86 (повторне попередження), Різниченко (нач.ЗК), 87, Мачелюк, після фактичного завершення матчу (повторне попередження), Головко, після фактичного завершення матчу (повторне попередження)

Зірка прибула на Київщину, маючи всього двох запасних – більшість найдосвідченіших гравців (воротар Травкін, півзахисник Загальський, вінгер Чичиков) у складі кропивничан не приїхали. При цьому Дружба також провела ротацію – вона, як і Штурм, змагається на кілька фронтів і розподіляє сили між чемпіонатами Київщини та України.

У першому таймі господарі повели в рахунку з пенальті. Недоля відгукувався на простріл з правого флангу, але його збив Ткач. Сам Артем сильним ударом з правої ноги в лівий для себе кут не залишив шансів голкіперу ‒ 1:0. Втім, уже через п’ять хвилин Зірка зрівняла цифри на табло. Правий фланг господарів втратив м’яча, Жадан оперативно відпасував правіше – на Лободу, і Вадим з набігу несильно, проте влучно пробив у дальній кут ‒ 1:1.

Нічийний рахунок тримався до самої кінцівки, аж поки господарі не втратили м’яча на чужій половині поля, Кияниця запустив довгу передачу, а Олександр Жадан вискочив на воротаря та пробив правою ногою над ним ‒ 1:2 на 77-й хвилині. Штурмові атаки Дружби допомогли їй відігратися на 88-й хвилині – вже в більшості (арбітр вилучив Жадана через другу жовту картку, коли він у боротьбі за м’яч ліктем зачепив лице Миколайчука). Розіграш штрафного на своїй половині поля, довгий пас, Листопад головою скинув на Шевчука, який вривався з лівого краю. Вінгер акуратно пробив повз воротаря, захисник Артем Мачелюк рятував, але натомість лише зачепив м’яч, який і так котився в ворота ‒ 2:2.

Попереду був компенсований час. Суперники не здавалися – обмінялися гострими атаками, Зірка пробивала перспективний стандарт. Аж у самій кінцівці настала розв’язка. Пішла атака через лівий фланг, Шевчук підробив м’яча під праву ногу й подав на лінію воротарського майданчика, а Тимофій Листопад забив ударом головою в падінні – 3:2. Зірка встигла двічі вкинути аут, але відігратися за хвилину часу просто не мала фізичної змоги. Фінальний свисток був зустрінутий бурею емоцій, арбітр вилучив ще по одному гравцеві в кожної з команд.

Герой матчу – Сергій Шевчук (Дружба)

Чемпіон Європи 2009 року серед юнаків дуже здорово ввійшов у гру: взяв участь відразу в двох результативних комбінаціях, але авторство голу в нього забрав суперник, а в іншому епізоді Шевчук виступив як асистент.

1 ↑1 Дружба (Мирівка, Київська область) 5 3 2 0 7:3 11
2 ↑1 Локомотив (Київ) 5 3 1 1 6:2 10
3 ↓2 Штурм (Іванків, Київська область) 5 3 1 1 10:2 10
4 ↑2 Нафтовик (Охтирка, Сумська обл.) 4 2 1 1 4:5 7
5 ↑2 Атлет (Київ) 5 2 0 3 4:11 6
6 ↓2 Мотор (Запоріжжя) 5 2 0 3 4:4 6
7 ↓2 Олімпія (Савинці, Полтавська обл.) 5 1 1 3 9:8 4
8 Зірка (Кропивницький) 4 0 0 4 4:13 0