ААФУ: чемпіонство розіграють ЛНЗ і Вікторія. Супер-матч чекає на нас у фіналі

Склади, огляди та відео других півфіналів Чемпіонату ААФУ 2020/21

ААФУ: чемпіонство розіграють ЛНЗ і Вікторія. Супер-матч чекає на нас у фіналі - Аматорський футбол

Фото - fc-lnz.com

1/2 фіналу • матчі-відповіді

• Лебедин

Перший матч цієї пари завершився драмою – ЛНЗ вів у Запоріжжі в три голи, проте Мотор відіграв це «ліверпульске» відставання й навіть міг вирвати надвольову перемогу. Тим не менш, перед матчем-відповіддю перевага була саме на стороні ЛНЗ. І мова не лише про сам факт виїзної нічиєї, а про її велику результативність. Отже, в матчі з новачками Другої ліги підопічні Чанцева повинні були грати винятково тільки на перемогу. При цьому це був особливий матч для «ЛНЗ-Арени» – останній. Надалі, серед професіоналів, ЛНЗ планує грати на центральному стадіоні обласного центру – «Черкаси-Арені».

Уже в дебюті м’яч заметушився в карному майданчику господарів, але Мотор не зміг забити – це Бандурін після пасу Рахмуні з гострого кута поцілив у зовнішній бік сітки воріт. У відповідь через п’ять хвилин Сторчоус підключив на лівому фланзі Замуренка, який цілив у дальню «шістку», але м’яч прокотився далі й вийшов за межі поля. Далі Насонов закидав м’яча на хід самому Сторчоусу, проте після м’якого прийому півзахиснику просто не вистачало поля, щоб пробити повз воротаря, який грамотно скорочував кут.

А що ж Мотор? Як і в першому – домашньому – матчі запоріжці були «в тіні». Можна пригадати неточний штрафний від Порубльова, а також заблокований дальній удар Бандуріна та кілька спроб Мелі опуститися в глибину, відтягнути за собою суперників і дати діагоналі на фланги – все це без ударів у площину. ЛНЗ також часто хибив, але той же удар Тарасенка головою після подачі з лівого флангу був досить небезпечним і близьким до цілі. В напрузі суперників тримали як форвард Кос, так і Сторчоус із Долинським і Замуренком, які активно його підтримували. Здавалося, можна грати по рахунку двоматчевого протистояння.

Тим не менш, відчувалося – ЛНЗ не збирається залишати перший тайм без гідного завершення. Чим ближче до перерви, тим частіше почали з’являтися небезпечні моменти. То Долинський подавав із глибини, і м’яч пройшов поруч зі стійкою, так і не зачепивши нікого. То Кос після флангової подачі пробивав головою із вбивчої позиції, проте в ворота не влучив. І ось на останній хвилині першого тайму перший м’яч від воротаря гостей виграв ЛНЗ. Кос через себе закинув передачу з центру поля на Сторчоуса, той між лініями викотив передачу на хід Долинському, і Денис (кадровий центральний півзахисник) опинився на позиції нападника й ударом у дальній кут не залишив шансів голкіперу – 1:0. Тепер Мотору треба було забивати двічі.

Після перерви ЛНЗ старанно діяв по рахунку – не ризикуючи, але й не втрачаючи спроб закріпити перевагу. Пригадується момент, коли в центрі уваги опинився Кос – в боротьбі з суперниками йому не вдалося акцентовано пробити. А Сторчоус сміливо розправився з запоріжцями й бив напевне – в цьому випадку пощастило Мотору, що м’яч розминувся з воротами.

І знову виникло питання – а що ж Мотор? Уроки першого матчу захисники ЛНЗ добре засвоїли, старалися не впускати з-під нагляду найбільш стрімких і гострих гравців гостей. І все ж був момент, коли Ломака пробив зовсім поруч зі стійкою. Якби стався рикошет чи хтось із гостей трішки підкоригував м’яча, було б дуже важко воротарю на нього реагувати. Проте цей момент на 75-й хвилині був, скоріше, виключенням – ЛНЗ, навіть без Бурліна та Кошелюка, грав організовано й надійно.

Залишок гри пройшов дещо нервово, міг знімати всі питання Кос – але з гоструватого кута забити було б важко. Проте й без цього ЛНЗ довів гру до переможного результату. Юрій Бакалов заключний сезон ЛНЗ серед аматорів завершує просто-таки епічно – після здобутого другого в історії Кубка України серед аматорів клуб вперше в історії пробивається в фінал чемпіонату.

Герой матчу – Денис Долинський (ЛНЗ)

Забив переможний м’яч у грі – це говорить саме за себе. Продуктивно відпрацював у трикутнику зі Сторчоусом і Євдокимовим. Міг забивати ще раніше, а одну з його подач ледве не завершив голом Кос.

ЛНЗ (Лебедин) – Мотор (Запоріжжя) – 1:0 (перший тайм 1:0, перший матч 3:3)
Гол: Долинський, 45+2

ЛНЗ: Панченко, Насонов, Тарасенко, Сафонов©, Норенков, Євдокимов, Долинський (Пиріг, 90+4), Сторчоус, Пучковський (Клюс, 57), Замуренко (Процишин, 81), Кос (Бука, 88). Запасні: Ярошевич, Калугін, Коваленко. Головний тренер: Юрій Бакалов.

Мотор: Олійник, Бандурін (Пєсков, 68), Порубльов, Місюра©, Решетов, Плахтир (Калиничев, 46), Керножицький (Шитов, 62), Рахмуні, Ломака, Довбиш (Павелько, 62), Мелі. Запасні: Полтавцев, Новік, Крук. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

17:00; 26.06.2021. Лебедин. Стадіон “ЛНЗ-Арена”. 600 глядачів; поле 5; +33С
Суддя: Резніков Денис (Кам’янське)
Попередження: Бандурін, 60, Місюра, 79

• Миколаївка

«Вовки» прибули на Сумщину в бойовому настрої – напередодні вони, як і Вікторія, отримали атестат на участь у Другій лізі. Домашній матч із грандами аматорського футболу та чинними чемпіонами підопічні Березовчука звели внічию, проявивши вольові якості. До слова, перед важким виїздом у ФК Вовчанськ була певна перевага – кадрова. Єдина дискваліфікація цього раунду припала якраз на долю Вікторії (тур пропускав через перебір карток вінгер Єременко, чемпіон Європи 2009 року серед юнаків, вихованець футболу якраз Харківщини). Травмувалися досвідчені захисники Михайлюк і Яценко, а також воротар Зарубін. Тож не буде перебільшенням сказати, що господарі зіграли в максимально незвичному складі з точки зору організації захисної ланки.

Матч у Миколаївці складався не менш напружено, ніж у Харкові – проте в боротьбі та тактичних шахах суперники створили до перерви не так і багато пам’ятних, небезпечних моментів. Відзначимо, що перший був у ФК Вовчанськ – Анвулі, реагуючи на подачу зліва від Білого, «перевисів» захисника, та головою пробив повз воріт. Пізніше вже Єрмошенко – один із найкращих асистентів чемпіонату – подавав з правого флангу на Мішеля, проте й цього разу Анвулі головою направив м’яча дещо неточно.

У Вікторії в центрі уваги лишався Акімов – значне посилення своєї команди в атаці (перший матч він пропустив через перебір карток). Спочатку пробив вище воріт з правої ноги (тут за ним дещо не встиг якраз Анвулі), потім намагався забити головою – тут на м’яч зреагував голкіпер гостей. Загалом тричі пробивав по воротах Акімов. У відповідь метрів із 20-ти пробивав Єрмошенко – розігравшись із Коваленком, він крутив м’яча шведкою, проте направив його поруч зі стійкою. Нулі на табло стали логічним підсумком першого тайму.

А от відразу після перерви міг відбутися один із найбільш курйозних, але й найбільш красивих голів турніру – Акімов подав з лівого флангу так, що м’яч вздовж лицьової зрізався точно під поперечину – тут воротар Белименко точно виручив ФК Вовчанськ. Через кілька хвилин уже захисник Чепіга відпрацював біля своїх воріт, завадивши Лозовому забивати після флангової передачі Аржанова. У відповідь Анвулі навіть забив після передачі Єрмошенка – проте вже після зупинки гри, так що на табло це не позначилося. На кілька хвилин «вовки» навіть тримали в облозі редути господарів – але все завершилося тільки низовим ударом, який не створив проблем для воротаря Зінченка. На 83-й хвилині здорово загострив на лівому фланзі Батусов – але ж у дальній кут закрутити не зміг. А найбільш реальний шанс забити ФК Вовчанськ мав на 85-й хвилині, але голкіпер Вікторії зреагував на удар Мряченка, ускладнений невеличким рикошетом. У кінцівці гри все той же Батусов після підіграшу Радченка запустив над поперечиною.

Ризикована нульова нічия після результативної на виїзді виводить у супер-фінал чинного чемпіона. Цікавий факт: Вікторія четвертий рік поспіль виходить у чемпіонський матч – два з трьох фіналів команда під керівництвом Радіонова завершила із золотими медалями…

Герой матчу – Микола Зінченко (Вікторія)

В напруженому матчі все міг вирішити один удар. Зінченко, який після травми Зарубіна залишився на посту №1 на матч-відповідь, зіграв надійно – парирував удари Єрмошенка та Мряченка.

Вікторія (Миколаївка) – ФК Вовчанськ – 0:0 (перший тайм 0:0, перший матч 1:1)

Вікторія: Зінченко, Передистий (Шевченко, 46), Нелін©, Чередниченко, Цапій, Касьянов, Гранкін (Романенко, 90+5), Лозовий (Борисенко, 69), Акімов (Кузьмін, 63), Аржанов (Черніков, 79), Корольчук. Запасні: Ковальов, Без’язичний. Головний тренер: Артем Радіонов.

Вовчанськ: Белименко, Радченко, Борзенко, Костюк (Мряченко, 69), Чепіга, Білий, Іванченко© (Ньємб, 72), Єрмошенко (Воловик, 81), Коваленко (Галушка, 74), Стрельников (Батусов, 61), Анвулі. Запасні: Шаповал, Чапланов. Головний тренер: Андрій Березовчук.

17:00; 26.06.2021. Миколаївка. Стадіон “Вікторія”. 247 глядачів; поле 5; +32С
Суддя: Титов Олександр (Донецьк)
Попередження: Стрельников, 15, Нелін, 45+2, Анвулі, 80, Гранкін, 90+1, Мряченко, 90+2, Зінченко, 90+5

Офіційні цифри протоколів будуть додані після надходження рапортів арбітрів.

Показники по ААФУ загалом

Найкращі бомбардири:

Гравець Команда Голи Пен.
Шаврін Вадим ФК Суми 22 (5)
Анвулі Мішель Ікем ФК Вовчанськ 16
Мелі Інерепарамовей Генрі Мотор (Запоріжжя) 15
Моланго Роберт Обен Скорук (Томаківка) 13 (4)
Онйємаобі Кінгслі Чігозьє СК Каховка 12
Гладкий Володимир Юність (Верхня Білка) 11 (3)
Співак Євген Олімпія (Савинці) 10
Кірпіченко Роман СК Полтава 9
Акімов В’ячеслав Вікторія (Миколаївка) 9 (1)