ААФУ: дебют японця, гольовий пас воротаря – як Легіонер переміг Зірку

16-й тур Чемпіонату ААФУ 2020/21 завершився в Кропивницькому

Зірка (Кропивницький) – Легіонер (Дніпро) – 1:2 (0:2)

Голи: Шаповал, 90+2 – Ель-Халфі, 15, Кловіс, 19

Зірка: Якименко, Катеринка (Шаповал, 78), СамсоненкоШмагайлоТилохаГончаровМанастирний©Кияниця, Жданович, Тонконоженко, Махиня (Соловей, 90). Запасні: Козаков, Кваша, Кравченко, Холявко, Денисов. Головний тренер: Самір Гасанов.

Легіонер: Даценко (Мікайла, 65), ДегучіКуартей©АсідюЗангоАсабесіЕль-Халфі (Оуедраого, 56), Закарія, Кловіс, Тіам (Серебур, 52), Антоніо. Запасні: Овусу, Іхеанічукву, Ботчвай. Головний тренер: Брайт Джон Ньярко.

15:00; 20.04.2021. Кропивницький. Стадіон “Зірка”. 102 глядачівполе 4; +10С

Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)

ПопередженняАсабесі, 30, Кловіс, 59, Резниченко (адм.ЗК), 61Асідю, 73, Закарія, 90+6

Дуель аутсайдерів могла повернути інтригу в підвалини турнірної таблиці – якби вперше в сезоні виграла Зірка, то впритул наближалася б до «легіонерів», а в випадку тріумфу гостей вони б всерйоз підтискали земляків із Борисфена, а там і декого із резервних команд професіональних клубів. До виїзду в Кропивницький Легіонер підготувався належним чином: команду поповнив перший японець – Шома Дегучі, а також повернувся в заявку ганець Самуель Овусу.

Кропивничани, в яких усе ще в доробку немає жодного набраного очка, почали матч активно. Із різних позицій пробивали Катеринка, СамсоненкоГончаров – одного разу голкіпер гостей навіть не зумів зафіксувати м’яча в руках після дальнього удару, втім, Легіонер вистояв і відкрив рахунок у дебюті матчу. Після ауту на правому фланзі Асабесі навісив, а Зайд Ель-Халфі замкнув подачу головою – 0:1. Не пройшло й п’яти хвилин, як другий м’яч влетів у ворота Якименка. Голкіпер гостей Даценко вибив м’яча від своїх воріт далеко в поле, Кловіс Нджанко Мбонго випередив двох суперників і з правої ноги смачно пробив повз воротаря – 0:2 на 19-й хвилині. Пізніше, щоправда, Даценко травмувався, тримаючись за спину, тож його довелося заміняти.

Зірка відчайдушно намагалася врятувати матч і в компенсований час відіграла один гол. Після розіграшу кутового Жданович прострілив на Шаповалаі Богдан з лінії воротарського майданчика в дотик пробив під поперечину – 1:2. Божевільні останні хвилини могли змінити все: були небезпечні удари в господарів, але й гості розіграли стрімку контратаку, в якій Кловіс дивом не забив третій м’яч своєї команди. В підсумку – перша після 11 турів без виграшів перемога Легіонера (в попередній раз ця команда теж обіграла Зірку). Молодь Кропивницького залишається без очок, хоча навесні програє вже не настільки катастрофічно, як восени – певний прогрес все-таки не можна не відзначити.

Герой матчу – Кловіс Нджанко Мбонго (Легіонер)

19-річний камерунський форвард забив по факту переможний м’яч і ще кілька разів виривався на ударні позиції. Проявив похвальне гольове чуття та вміння відірватися від опікунів, та й взагалі навесні виглядає справжнім посиленням атаки Легіонера.

Результати всіх матчів 16-го туру та відео матчів можна переглянути тут.