ААФУ: Нива (Бузова), Ураган і Юність здобули надважливі перемоги

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату ААФУ 2021/22

ААФУ: Нива (Бузова), Ураган і Юність здобули надважливі перемоги - Аматорський футбол

Фото - facebook.com/nyvabuzova/VladPodol

Група 1 – 7-й тур

• Довбуш (Чернівці) – Агрон (Великогаївська ОТГ) – 2:2 (0:1)
  • Голи: Тодорович, 62, Шевчук, 87 – Білик, 45+1, Процик, 82

Довбуш: Степаненко, Рудич©, Стрільчук, Найко, Геник, Шевчук, Бобик, Масікевич (Давидюк, 86), Шишигін (Тодощук, 90+3), Жумига, Львов (Тодорович, 57). Запасні: Мельничук, Андрієць, Мельник, Бута. Головний тренер: Віталій Куниця.

Агрон: Мазур©, Соколовський (Коник, 77), Щербатюк, Андрієшин, Сокіл (Ковалик, 76), Лема (Стриєшин, 69), Білик, Пришнівський (Процик, 61), Луцик, Червонецький, Семенець (Мельник, 72). Запасні: Рогаль, Гром’як. Головний тренер: Олег Лівіцький.

• 15:00; 25.09.2021. Чернівці. Стадіон “Олімпія”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +19С
  • Суддя: Козак Тарас (Львівська обл.)
  • Попередження: Лема, 26, Семенець, 42

Потужний клуб із Тернопільщини навіть дещо несподівано захопив лідерство в новому сезоні, після затяжної реконструкції складу та штабу в попередніх чемпіонатах. Отже, і в Чернівцях Агрон був фаворитом – щоправда, не так впевнено почувався на штучному покритті, склалося враження, довго звикав до синтетики. Зате коли призвичаїлися – повели в рахунку. Перед перервою Семенець виграв верхову боротьбу, Червонецький пройшов через правий фланг і подав, а Валентин Білик забив ударом головою в падінні ‒ 0:1.

Вже в другому таймі Довбуш повернув інтригу. Дуже простою виявилася атака через центр: Масікевич підключив Шишигіна, той відпасував лівіше на Тодоровича, в оточенні двох суперників Олександр зумів пробити повз воротаря ‒ 1:1. Втрата очок не входила в плани гостей. А тут ще й невдалий винос після флангової подачі – точно на Процика, і Назар негайно пробив з лівої ноги під поперечину ‒ 1:2. Перемога? Ні. Втримати рахунок не вдалося. Коли після удару Жумиги господарі розіграли кутовий від Рудича, м’яч заметався біля воріт великогаївців, аж поки Геник у падінні не відкинув на Шевчука, а Юрій забив із близької відстані ‒ 2:2. Як тут не згадати, що Довбуш минулого сезону відбирав очки в Агрона (нічия на виїзді).

Герой матчу – Олександр Тодорович (Довбуш)

Саме з його виходом на заміну Довбуш повернувся в гру, а сам Тодорович уже через п’ять хвилин вперше зрівняв рахунок, надихнувши господарів.

• Ураган (Черніїв) – ОДЕК (Оржів) – 2:1 (1:0)
  • Голи: Легкий, 25, Кушецький, 54 (пен.) – Мельник, 79 (а/г)

Ураган: Плетеницький, Бойко, Кримінський, Легкий, Януш, Лящовський© (Калин, 46), Дербах, Дриган (Мельник, 68), Коржук (Гриник, 87), Кушецький, Худобяк (Зварич, 72). Запасні: Кучера, Щербаков, Ципердюк. Головний тренер: Михайло Ткачук.

ОДЕК: Вертей, Красномовець, Кадепський, Мучак, Фесенко, Кошка©, Семенчук (Наумець, 65), Трофімчук, Брикса (Шахраюк, 55), Апанчук (Ніколайчук, 63), Коляда (Антонюк, 65). Запасні: Омелянюк, Чикалюк-Козакевич, Дерман. Головний тренер: Олег Шандрук.

• 15:00; 26.09.2021. Черніїв. Стадіон “Центральний”. 500 глядачів; поле 4; +19С
  • Суддя: Трач Вадим (Тернопільська обл.)
  • Попередження: Лящовський, 41, Мучак, 53, Кошка, 54

Досвід команди ОДЕКа значно вищий за суперника – дебютанта чемпіонату, проте в складі Урагану є низка гравців, хто пограв на вищому рівні – аж до УПЛ і зарубіжних чемпіонатів. Очевидно, саме ця обставина стала вирішальною. Ще до перерви господарі взяли штурмом ворота оржівців. На кутовий від Кушецького висувалося кілька суперників, але лише чиркнули м’яча без виносу, так що Іван Легкий прямо перед воротарем акуратно пробив у кут воріт ‒ 1:0.

Після перерви ще один стандарт допоміг Урагану. Це Ігор Кушецький реалізував пенальті ‒ 2:0. Треба визнати, що старожили всеукраїнських змагань зробили все, щоб залишок матчу не позбавився інтриги. Зокрема, на 79-й хвилині скоротили відставання. Спершу той же Кушецький збив на фланзі Наумця, Ніколайчук хитро розіграв з постраждалим, чий удар, намагаючись врятувати, зрикошетив у свої ворота Орест Мельник ‒ 2:1. Більшого ОДЕКу не дозволила самовідданість оборони на чолі з воротарем Плетеницьким.

Таким чином, Ураган зберіг лідера – в випадку перемоги ОДЕК наздогнав би Агрон, який оступився в Чернівцях.

Герой матчу – Ігор Кушецький (Ураган)

Причетний до всіх трьох голів у матчі. Так як два з них – на користь Урагану, Кушецький – герой поєдинку.

• Фенікс (Підмонастир) – Юність (Верхня-Нижня Білка) – 0:1 (0:0)
  • Гол: Панасюк, 66
  • Незабитий пенальті: Панасюк (Юність), 84 – воротар

Фенікс: Савич©, Білий, Бариляк, Заліпа, Цень (Фещук, 52), Полюга (Радюк, 52), Деревльов, Бабатунде (Ощипко, 75), Гриб (Н.Литвин, 90+3), Протасенко (Репета, 52), Гнатів (Борик, 52). Запасний: Янчак. Головний тренер: Андрій Чіх.

Юність: Бунда, Занько, Грось, Білий, Гаврушко (Фляк, 90+5), Богданов, Лебеденко (Адам, 90+5), Теплий (Гордійчук, 75), Іванченко (Войтович, 85), Равлик (Набізада, 38), Панасюк© (Шарабура, 90+4). Запасний: Лалак. Головний тренер: Богдан Костик.

• 16:00; 26.09.2021. Підмонастир. Стадіон “Фенікс”. 300 глядачів; поле 3; +19С
  • Суддя: Вангела Олег (Калуш)
  • Попередження: Гнатів, 10, Полюга, 36, Богданов, 59, Білий, 83, Савич, 85, Лебеденко, 90+2
  • Вилучення: Савич, 90+2 (повторне попередження)

Всі свої принципові стосунки зі змагань Львівщини суперники перенесли на всеукраїнський рівень. Навіть поза турнірним контекстом (а обидві команди борються за вихід у плей-офф) відчувалося напруження та безкомпромісність цього протистояння. І вже в дебюті показали себе гості – пройшло кілька гострих подач, одну з них (кутовий від Іванченка) тільки дивом не замкнув перед порожнім кутом воріт Теплий. Також усі шанси забивати мав Равлик, але після пасу Теплого вклав у удар забагато сили й пробив над воротами.

Фенікс активізувався вже після перерви. Проте на смачний удар Протасенка відразу кількома відповів Панасюк. Один із них не залишив шансів суперникам: стартувавши на тонкий пас Іванченка, Олег акуратно прокинув воротаря, який вибіг назустріч ‒ 0:1. У господарів були шанси відігратися – Бунда врятував після ударів Деревльова та Фещука з близької відстані, а Бабатунде змарнував епізод неточністю.

Натомість, чистий вихід на воротаря мав Набізада, а підкат Гриба проти Іванченка рефері трактував як пенальті, так що супер-нагода закрити матч була в Юності. Савич блискуче потягнув удар Панасюка з 11-метрової позначки. Кінцівочка виявилася нервовою – Савич з м’ячем в руках штовхнув у спину Лебеденка, але якщо в суперника це була перша жовта картка, то в голкіпера – друга. Так що на останні хвилини довелося ще й випускати досвідченого Литвина замість польового гравця. Зважаючи на втрати лідерів, безцінна перемога Юності.

Герой матчу – Богдан Іванченко (Юність)

Панасюк забив переможний м’яч, але багато в чому винен у марнуванні нервів у кінцівці гри – адже не забив зо три м’ячі з гри та стандартів. А от Іванченко і пас гольовий віддав за вищим класом, і пенальті заробив – не його вина, що незабитий.

• Маяк (Сарни) – Прикарпаття-Тепловик (Івано-Франківськ) – 3:1 (0:0)
  • Голи: Корнійчук, 54, Носарєв, 71, С.Жданюк, 88 – Веприк, 72
  • Незабитий пенальті: Царьов (Маяк), 2 – повз ворота

Маяк: А.Тимошицький, Луцюк, С.Тимошицький, Носарєв©, Якимчук, Царьов (Василечко, 51), Шуляк (С.Жданюк, 64), Багінський (Прокопчук, 90+2), О.Жданюк (Корольчук, 70), Хлібович (Бамболя, 70), Корнійчук (Козяр, 61). Запасні: Фокін. Головний тренер: Олександр Полончук.

Прикарпаття-Тепловик: Тепловик: Бобинець, Пархуць, Новицький, В.Радульський (Крижанівський, 22), Тринчук (Дубей, 87), Ю.Радульський, Михальчук (Василів, 76), Дмитрук (Романів, 85), Багрій (Титов, 46), Веприк© (Соколенко, 82), Крамар. Запасні: Барасюк. Головний тренер: Віктор Данищук.

• 16:00; 26.09.2021. Сарни. Стадіон “Мрія”. 200 глядачів; поле 3; +15С
  • Суддя: Дмитрук Богдан (Луцьк)
  • Попередження: Ю.Радульський, 36, В.Радульський, 76
  • Вилучення: Крижанівський, 87 («фол останньої надії»)

Обидві команди – новачки дивізіону. Проте за досвідом значно переважали господарі. В непростій боротьбі вони це довели, хоча голи пішли вже після перерви. Хоча супер-шанс був у Маяка вже в дебюті гри. Пархуць зачепив Хлібовича, рефері призначив пенальті, Царьов розхитав воротаря, проте не влучив уже в вільний правий від себе кут.

Невдовзі після перерви подачу О.Жданюка з правого флангу скинув у центр Хлібович, і Анатолій Корнійчук випередив суперників в межах воротарського майданчика ‒ 1:0. Далі події розвивалися блискавично. Не встигли гості перевести дух після розкішного удару Багінського, як із наступного кутового ледве не забив двометровий Корольчук, який щойно вийшов на заміну й влучив у стійку, зате першим на добиванні був захисник Ігор Носарєв ‒ 2:0. У відповідь після ауту Пархуця на правому фланзі Крамар розважливо відпасував у центр, і досвідчений Олег Веприк уже через хвилину забив під поперечину воріт господарів ‒ 2:1.

Кінцівка з відкритим фіналом отримала розв’язку на 88-й хвилині, коли швидкого Козяра зачепив Крижанівський. Сергій Жданюк із 11-метрової позначки поставив крапку в матчі ‒ 3:1.

Герой матчу – Ігор Хлібович (Маяк)

Зароблений пенальті й асист під перший гол – Хлібович закладав фундамент цієї перемоги сарненців.

• Нива (Теребовля) – Локомотив (Київ) – 5:0 (3:0)
  • Голи: Дугієнко, 6, 61, 86, Дацюк, 44 (пен.), Нерух, 45

Нива: Рудик, Хорольський, Пастернак, Дугієнко©, Лойко, Ілюк (Рогожкін, 46), Бондаренко (Воронченко, 60), Страшкевич, Івашків, Дацюк (Дячук, 53), Нерух (Козлов, 46). Запасні: Олексієнко, Сороцький. Головний тренер: Назар Козак.

Локомотив: Митрушин, Куліненко, Науменко (Хоменко, 65), Шевченко, Лазорик, Чайка (Коваленко, 64), Ломія© (Радченко, 57), Мілованцев (Погребняк, 32; Гільченко, 69), Литвинов, Михайлов (Циганков, 46), Вуанту. Запасних не залишилося. Головний тренер: Едуард Павлов.

• 16:00; 29.09.2021. Теребовля. Стадіон “Колос”. 100 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Шекель Дмитро (Рівне)
  • Попередження: Шевченко, 21
  • Вилучення: Шевченко, 43 (повторне попередження)

Господарі мають потужний підбір гравців, але до звітного туру все ще не вигравали. Не дивно, що новачок-Локомотив відчув на собі всю міць наступу теребовлян.

1:0 – Далеко на фланзі Вуанту збив Бондаренка, і подачу штрафного від Страшкевича головою замкнув Олександр Дугієнко.

2:0 – після ауту Дацюк врізався в Шевченка, заробивши пенальті, і сам Роман реалізував 11-метровий, а порушник ще й отримав від арбітра другу жовту картку.

3:0 – Івашків перехопив м’яч на чужій половині поля в суперника і вивів Неруха на воротаря, так що Віталій обіграв його й закотив м’яча в ворота, реалізувавши більшість вже через хвилину.

4:0 – Олександр Дугієнко в високому стрибку пробив головою після кутового Воронченка, який вийшов на поле хвилиною раніше.

5:0 – після штрафного від Страшкевича м’яч відскочив до Дугієнка, так що Олександр забивав з близької відстані.

Герой матчу – Олександр Дугієнко (Нива)

Хет-трик від центрального захисника допоміг теребовлянам здобути першу перемогу в чемпіонаті – відразу розгромну.

Група 2 • 7-й ТУР

• Звягель (Новоград-Волинський) – ФК Кудрівка – 0:2 (0:1)
  • Голи: Зубашівський, 6 (пен.), Круковець, 90+1

Звягель: Верниш, Бусленко, Жадан, Ващенко (Дембіцький, 82), Яликов, Лавренюк (Гриб, 70), Бондаровський (Соловей, 60), Березін (Галицький, 72), Корнійчук (Киричук, 90), Тімофєєв©, Газицький (В.Шевчук, 85). Запасні: Войтович. Головний тренер: Руслан Скидан.

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Руденко, Сираш, Валько (Мазепа, 61), Зубашівський, Полончак (Романенко, 82), Кулик (Попинака, 46), Волошин (Круковець, 89). Запасні: Следзевський, Даценко, Ветоха. Головний тренер: Олександр Бабор.

• 16:00; 25.09.2021. Новоград-Волинський. Стадіон “Авангард”. 200 глядачів; поле 3; +14С
  • Суддя: Чмих Андрій (Дніпро)
  • Попередження: Сираш, 35, Лавренюк, 44, Валько, 54, Руденко, 58, Жадан, 79

Самобутній новачок із Житомирщини в останніх турах показав, що потихеньку освоюється на всеукраїнському рівні. От тільки в черговому матчі Звягель мав витримати випробування одним із фаворитів сезону. Вже в дебюті ФК Кудрівка зробила заявку на перемогу. Після прострілу Зубашівського м’яч від ноги Бондаровського зрикошетив йому в руку. Сам Володимир Зубашівський реалізував пенальті – 0:1 на 6-й хвилині.

Мінімальний рахунок зберігався до кінцівки, тож гостям із Чернігівщини було важливо його закріпити. І після кількох реальних моментів Кудрівка забила на майстерності молодості та досвіду. Попинака після довгої передачі підробив м’яча та відпасував на Круковця, і Валентин майстерно позбавився від суперника на фінті й розстріляв ворота ‒ 0:2. Важлива перемога після двох нічиїх.

Герой матчу – Володимир Зубашівський (ФК Кудрівка)

Забив із пенальті, який відбувся після його прострілу, кілька разів розганяв перспективні атаки й був одним із найактивніших.

• ФК Біла Церква – Атлет (Київ) – 0:2 (0:2)
  • Голи: Гребенюк, 1, Костюк, 6

Біла Церква: Горбатюк, Пилипенко (Еванг, 46), Скорба©, Минзар (Кюебу, 46), Костенко, Мельник (Сидорянський, 69), Вієра, Солью, Поліщук, Полонський (Адзер-Ігба, 75), Бамба. Запасні: Гараган, Случинський, Лешенок. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

Атлет: Горбенко, Швець, Чистяков, Козачок, Петровський, Мовчан, Гребенюк©, Зубков (Курагін, 63), Костюк (Карась, 87), Теймуров (Бабич, 83), Липовий (Нерсісян, 89). Запасні: Шкуренко, Тригуб, Мартиченко. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

• 15:00; 25.09.2021. Біла Церква. Стадіон “Зміна”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +13С
  • Суддя: Сидорук Максим (Конотоп)
  • Попередження: Костенко, 67

Добре знайомі й давні суперники видали незвичайний матч. Таке буває нечасто: вже до сьомої хвилини було встановлено остаточний рахунок. Вже на першій хвилині подачу кутового з лівого флангу від Теймурова головою замкнув капітан гостей Іван Гребенюк ‒ 0:1. Через п’ять хвилин атлетівці подали вже з правого флангу після ауту, і навіс Швеця в стрибку головою замкнув Дмитро Костюк ‒ 0:2. Варто відзначити, що ФК Біла Церква намагалася відігратися, проте гості зіграли дисципліновано та довели гру до очікуваної перемоги.

Герой матчу – Іван Гребенюк (Атлет)

Чотири голи та один асист в активі досвідченого капітана киян в останніх трьох матчах.

• ЮКСА (Київ) – Нафтовик (Охтирка) – 0:2 (0:1)
  • Голи: Лапін, 39, Покосенко, 66

ЮКСА: Савченко, Александро (Черненко, 63), Яго, Кінсон© (Нама Ромарік, 86), Алессандро, Рейналдо, Кобзар, Габріель, Педро Лейте (Олійник, 86), Матеус (Раджабі, 46), Школьний. Запасні: Федорчук, Нювага, Орнст. Головний тренер: Андрій Петренко.

Нафтовик: Бірюк, Ємельянов (Цокур, 90+5), Покосенко, Лапін©, Іщенко, Кісіль (Табачун, 89), Гончар, Васильєв (Макаренко, 70), Мряченко (Жаріков, 81), Якименко (Масло, 76), Васильченко. Запасні: Цема, Бала. Головний тренер: Антон Сікун.

• 18:30; 25.09.2021. Софіївська Борщагівка. Стадіон СКК “Софіївський”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +12С
  • Суддя: Коняшин Євгеній (Кіровоградська обл.)
  • Попередження: Лапін, 12, Матеус, 41, Рейналдо, 55, Габріель, 67, Мряченко, 72, Нама Ромарік, 90+3, Ємельянов, 90+3, Раджабі, 90+4, Васильченко, 90+4

Охтирський клуб набрав непогану швидкість і в матчі з іншим новачком дивізіону – ЮКСА – був фаворитом. Врешті-решт, відразу кілька гравців Нафтовика пограли на дорослому рівні, більшість з них – ще за класичний Нафтовик. Гості з Сумщини створили чимало моментів і старалися навіть на штучному полі діяти швидко, в темп. Під час однієї зі швидких комбінацій на підступах до карного майданчика господарів Рейналдо зачепив Мряченка, і Олександр Лапін хорошим ударом з правої ноги реалізував цей штрафний ‒ 0:1.

Здобувши мінімальну перевагу до перерви, Нафтовик методично працював над її закріпленням. І після ауту на лівому фланзі Кобзар збив Васильченка, Мряченко подав зі штрафного й досвідчений захисник Олексій Покосенко підсік м’яча головою в сітку в високому стрибку ‒ 0:2. Цю перевагу ЮКСА вже не змогла оспорити.

Герой матчу – Іван Мряченко (Нафтовик)

Хороший ігровий відрізок для активного півзахисника: заробив штрафний під перший гол і виконав інший – під другий. В останніх двох матчах у Івана один гол і два асисти.

• Нива (Бузова) – Олімпія (Савинці) – 4:1 (0:1)
  • Голи: Скепський, 54, Зуєвич, 58, Зозуля, 62, Головатенко, 70 – Радченко, 45+2 (пен.)

Нива: Сітало, Є.Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Загалевич (Зуєвич, 46), Турчанов, Головатенко (Балацький, 86), Миколаюк©, Скепський (Зозуля, 54), Сомов (О.Ярмак, 84). Запасні: Байдюк, Кот, Сокол. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Олімпія: Казаков, Бірюк, Малик, Калугін, Богомаз© (Ковтун, 73), Фабунмі (Долгий, 78), Ньємб (Бурляй, 67), Радченко (Момот, 78), Насібулін, Кірпіченко (Анвулі, 27), Тищенко (Співак, 73). Запасний: Педько. Тренер: Олександр Безуглий.

• 16:00; 26.09.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +18С
  • Суддя: Скрипка Максим (Кропивницький)
  • Попередження: Кірпіченко, 20, Ньємб, 31, Зозуля, 72, Головатенко, 82, Бурляй, 86
  • Вилучення: Насібулін, 83 («фол останньої надії»)

Центральний матч не лише туру – імовірно, півріччя в центральній групі. Олімпія – володар і фіналіст Кубка України серед аматорів останніх років. Потужна Нива з Київщини – явний претендент на вищі місця в цьому сезоні. Жаль тільки, що такий двобій позначився градом карток і пошкоджень, деякі з яких – досить серйозні. Як приклад, на правому фланзі савинчан, майже біля бокової лінії, Кірпіченко уник підкату Ткаченка, проте головою врізався в плече Головатенка. Як наслідок цього жорсткого зіткнення, з травмою шиї Романа довелося замінити ще в середині першого тайму. Побажаємо одному з лідерів Олімпії здоров’я!

Натомість, гості повели в рахунку перед самою перервою. Тищенко завалився на газон в оточенні двох суперників, арбітр трактував це як пенальті, й Ігор Радченко пробив дуже впевнено. Хоча воротар Сітало кидався в той же кут, дістати м’яча зміг уже з сітки ‒ 0:1. Важливо було побачити, як ліговий новачок Нива зреагує на такий перебіг подій. Тренерський штаб освіжив центр поля в перерві та випустив на підвищення швидкості Зозулю. Майстерність виконання дозволила бузівчанам перевернути все з ніг на голову.

Спершу включився Головатенко: розігрався з Сомовим, п’ятою відпасував на Скепського, Денис потужним ударом розстріляв ворота ‒ 1:1. Через чотири хвилини подачу Миколаюка з правого флангу головою в падінні замкнув перший джокер Карпенка, Сергій Зуєвич, це 2:1. Ще через чотири хвилини Головатенко, вкотре розігравшись із Сомовим, пробив здалеку, Казаков парирував м’яч, який летів під поперечину, проте другий джокер Карпенка, Андрій Зозуля, добив м’яча головою в падінні ‒ 3:1.

Крапку в матчі ж поставив найбільш активний гравець Ниви цього вечора ‒ Головатенко. Андрій, набігаючи зліва, завершив влучним ударом у дотик комбінацію, яку починали Сомов із Зозулею – 4:1. До слова, Олімпія ще й догравала в меншості. Після пасу Зозулі Миколаюк вже готувався вриватися в карний майданчик, коли його збив Насібулін. Центральний атакувальний півзахисник (!), який виявився останнім між суперником і воротарем, був вилучений з поля. Хоча штрафний Головатенка парирував Казаков, матч уже було виграно Нивою. В очному протистоянні вона повернула собі лідерство, хоча за існуючої щільності кожен тур зберігатиме інтригу.

Герой матчу – Андрій Головатенко (Нива)

Найвищі оцінки за цей матч заслужили також Сомов, Зозуля, Миколаюк, але найбільше – Головатенко. Гол, асист і удар, після якого на добиванні забитий ще один м’яч – Андрій був у вогні!

Група 3 – 7-й тур

Звіт про матч ВАСТ (Миколаїв) – Зірка (Кропивницький) – 2:2 можна прочитати тут.

• Металург-2 (Запоріжжя) – Легіонер (Дніпро) – 6:0 (3:0)
  • Голи: Златьєв, 40, Товстоног, 45, Кузьмович, 45+1, Близнюк, 52, Каторкін, 77, Пєшиков, 90+5

Металург-2: Ніколаєнко (Бабич, 83), Коваленко, Завгородній (Козін, 76), Даглас (Владимиров, 65), Єлець, Кузьмович (Каторкін, 73), Хуссін (Мурадян, 80), Бадецький (Проскура, 57), Товстоног (Пєшиков, 77), Златьєв, Близнюк©. Запасних не залишилося. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Легіонер: Логвин, Ньяку (Няме, 61), Іхеанічукву (Серебур, 46), Асабесі, Антоніо, Мікайла (Ібрагім, 52), Оуедраого, Енохмбі© (Ель-Халфі, 75), Акеле, Ю.Тіам (Діа, 78), Фрімпонг (Б.Тіам, 46). Запасний: Даценко. Головний тренер: Брайт Джон Ньярко.

• 13:00; 25.09.2021. Запоріжжя. Стадіон НТБ “Металург”. Без глядачів; поле 4; +13С
  • Суддя: Розіграй Владислав (Кропивницький)
  • Попередження: Оуедраого, 23, Хуссін, 59
  • Вилучення: Оуедраого, 33 (повторне попередження)

Запоріжці блискуче почали новий сезон, і в матчі з Легіонером довели, що продовжують прогресувати. Тим більше, після півгодини матчу Муміні Оуедраого зачепив Златьєва, це була його друга жовта картка, і в меншості гості пропустили шість разів.

1:0 – Злат Златьєв, отримавши на правому фланзі пас від Хуссіна, з лівої закрутив у дальню дев’ятку.

2:0 – після швидкого розіграшу штрафного на лівому фланзі захисту Кузьмович дав довгу передачу на Товстонога, Руслан впевнено переграв воротаря.

3:0 – Фрімпонг рукою відштовхнув Коваленка, Валентин Кузьмович головою в падінні замкнув подачу Златьєва зі штрафного.

4:0 – на воротаря зліва виривався Товстоног, але той відбив м’яч. Зате першим на добиванні був Володимир Близнюк.

5:0 – Близнюк поперечним пасом знайшов Каторкіна, Богдан з правої ноги метрів із 20-ти запакував м’яч у ближній кут.

6:0 – Ілля Пєшиков стартував на пас Проскури зі своєї половини поля й ударом з лівої реалізував вихід на воротаря.

Герой матчу – Валентин Кузьмович (Металург-2)

Відразу кілька гравців Металурга-2 записали на свій рахунок по кілька результативних дій. Але якщо Златьєва та Близнюка ми вже відзначали, то цього разу віддаємо належне Кузьмовичу, який віддав тонкий гольовий пас під другий гол і забив третій.

• СК Каховка – Мотор (Запоріжжя) – 0:4 (0:3)
  • Голи: Довбиш, 2, Мелі, 30, 89, Крук, 32

Каховка: Муравйов, Ратушний (Негря, 79), Кондратюк, Горбачов©, Кисельов, Комягін, Остапенко, Тимофіїв, Назаренко (Цой, 85), Акачукву, Гайдаєнко. Запасні: Вефонж, Бокий, Деркач, Кузнєцов. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

Мотор: Полтавцев (Зборщик, 82), Решетов, Порубльов (Пєсков, 46), Місюра© (Керножицький, 75), Бандурін, Павелько (Плахтир, 70), Калиничев (Кардаш, 90), Крук (Ломака, 71), Дедяєв, Довбиш (Курилець, 79), Мелі. Запасних не залишилося. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

• 16:00; 25.09.2021. Каховка. Стадіон “Олімпійський”. 200 глядачів; поле 3; +14С
  • Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)
  • Попередження: Назаренко, 65, Довбиш, 75

Міцна каховська команда витримувала одне з найважчих випробувань у сезоні – фаворит третьої групи все ж досягнув потрібного результату, забезпечивши собі три очки з голом у дебюті та відчутною перевагою ще до перерви.

0:1 – Віктор Довбиш, розігравшись із Мелі, вже на 2-й хвилині смачним ударом з лівої ноги забив у ближню «шістку».

0:2 – тепер уже Генрі Мелі Інерепарамовей, скориставшись відскоком від суперників, з напівкола карного майданчика пробив у ближній нижній кут – цього разу м’яч влетів у лівий від Муравйова.

0:3 – Мелі вже через дві хвилини після свого голу знайшов Крука розрізним пасом, Олександр з правої прокинув голкіпера.

0:4 – Генрі Мелі Інерепарамовей, розігравшись із Ломакою, з-за меж карного майданчика закрутив під поперечину по дузі.

Герой матчу – Генрі Мелі (Мотор)

Гол та два асисти, виконані зі стилем, в виконанні нігерійського форварда запоріжців.

• ОСДЮШОР – ФК Запоріжжя – Олімп (Кам’янське) – 2:2 (2:1)
  • Голи: Самусєв, 10, Лихобабенко, 28 – Кісельов, 42 (пен.), Кучер, 67
  • Незабитий пенальті: Кучер (Олімп), 48

ОСДЮШОР – ФК Запоріжжя: Кіктенко, Ходяк, Голіздра, Самусєв, Наумов, Слободнюк©, Бражко, Кривицький (Зарудний, 65), Лихобабенко, Черпаков (Жолудь, 74) (Швиденко, 80), Петров (Васильченко, 90). Запасні: Москович, Хачатрян, Писаревський. Головний тренер: Дмитро Колодін.

Олімп: Яровенко, Порхун (Таран, 46), Льога, Шаповал©, Рубцов (Гришин, 89), Дем’яновський, Кісельов, Шишка, Жарко, Швець (Р.Бойко, 61), Кучер (Воронов, 84). Запасні: Коваль, Бабець, Буц. Головний тренер: Ігор Половенченков.

• 16:00; 25.09.2021. Запоріжжя. Стадіон гімназії №8. 200 глядачів; поле 4 (шт.); +15С
  • Суддя: Гомілко Едуард (Полтава)
  • Попередження: Шишка, 6, Кісельов, 24, Лихобабенко, 31, Ходяк, 41, Рубцов, 51, Бражко, 80

Ефектною нічиєю завершилося протистояння двох новачків дивізіону. Відзначаємо, що запоріжці були напрочуд близькими до своєї прем’єрної перемоги. Лихобабенко з Наумовим розіграли кутовий на правому фланзі, і Дмитро Самусєв у падінні забив з близької відстані ‒ 1:0 на 10-й хвилині. Далі запоріжці сміливо грали на чужій половині, от і Слободнюк, капітан ОСДЮШОР – ФК Запоріжжя, перехопив передачу капітана господарів і вивів на воротаря Лихобабенка, і Дмитро ударом між голкіпером і ближньою стійкою застав зненацька Яровенка ‒ 2:0. Чи й справді так задумував Лихобабенко, чи просто зрізався простріл – але вийшло доволі ефектно та точно несподівано.

Проте гості з Дніпропетровщини мали намір не здаватися без бою. Вони пішли в атаку, і в одному з моментів відразу двоє гравців Олімпа – Дем’яновський і Кісельов – впали в боротьбі з Ходяком. Останній з постраждалих, Єгор Кісельов, розвів з пенальті м’яч і воротаря по різних кутах ‒ 2:1. Цей важливий «гол у роздягальню» залишав шанси гостям на другий тайм.

І справді, відразу після перерви Олімп міг зрівнювати рахунок, коли Кучер упав у боротьбі зі Слободнюком, арбітр призначив пенальті, проте удар постраждалого парирував голкіпер Кіктенко. На цьому форвард гостей не зупинився, і пізніше подачу з правого флангу від Тарана, одного з тих, кого тренерський штаб кам’янчан випустив на заміну, Богдан Кучер замкнув ударом у стрибку головою ‒ 2:2. Слідом могли забивати той же Кучер і Дем’яновський, але тут здорово зіграв Кіктенко. Ефектна вольова нічия для Олімпа, ОСДЮШОР – ФК Запоріжжя показав, що є боєздатним на цьому рівні, перемоги ще прийдуть.

Герой матчу – Дмитро Лихобабенко (ОСДЮШОР – ФК Запоріжжя)

Несе відповідальність за обидва голи господарів – один забив сам, в іншому розігрував кутовий і записав на свій рахунок т.зв. «передасист». Цей трішки досвідченіший за місцеву молодь півзахисник на класі робить різницю для своєї команди.

1 Мотор (Запоріжжя) 6 6 0 0 21:1 18
2 Металург-2 (Запоріжжя) 7 4 2 1 19:7 14
3 Хлібороб (Нижні Торгаї, Херсонська обл.) 6 3 2 1 8:6 11
4 Олімп (Кам’янське, Дніпропетровська обл.) 7 2 3 2 11:7 9
5 ВАСТ (Миколаїв) 6 1 3 2 7:13 6
6 Легіонер (Дніпро) 6 1 2 3 7:15 5
7 ↑1 СК Каховка (Херсонська обл.) 6 1 1 4 6:18 4
8 ↓1 Зірка (Кропивницький) 6 0 4 2 5:12 4