ААФУ: Нива і Металург-2 без втрат, Нафтовик і Хлібороб дебютують з перемог

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату ААФУ 2021/22

Довбуш (Чернівці) – Нива (Теребовля) – 1:0 (1:0)
Гол: Рудич, 22 (пен.)

Довбуш: Степаненко, Геник, Шевчук, Стрільчук, Рудич©, Бобик, Тодорович (Найко, 70), Масікевич, Шишигін (Андрієць, 82), Жумига, Львов (Придрик, 90; Бута, 90+3). Запасні: Генцар, Малик, Мельник. Головний тренер: Віталій Куниця.

Нива: Рудик, Залізняк, Пастернак, Дугієнко©, Лойко, Хорольський, Сорокин (Сороцький, 80), Страшкевич (Дячук, 46), Воронченко (Червінський, 65), Дацюк (Івашків, 65), Козлов (Бондаренко, 57). Запасні: Ольховий, Рогожкін. Головний тренер: Назар Козак.

18:00; 14.08.2021. Чернівці. Стадіон “Олімпія”. 150 глядачів; поле 4 (шт.); +29С
Суддя: Вангела Олег (Калуш)
Попередження: Жумига, 27, Рудич, 31, Дугієнко, 44, Геник, 83, Бобик, 90+1

Минулого сезону теребовляни вдома переграли Довбуш із великим рахунком, але на виїзді мінімально поступилися через гол з пенальті. Забігаючи наперед, відзначимо, що цього разу історія повторилася. Кілька стандартів поспіль, пішла атака другими темпом і Жумига через лівий фланг ввірвався в карний майданчик, коли його підштовхнув Хорольський. Пенальті капітан господарів Валентин Рудич пробив дуже впевнено, тож Рудик, хоч і гадав і тягнувся, дістати не зміг ‒ 1:0.

Зіркова команда гостей багато атакувала, як до, так і після пропущеного м’яча Козлов, Дацюк і Воронченко мали моменти, щоб відігратися. Проте треба віддати належне чернівчанам – вони й оборонялися самовіддано (кілька разів виручав воротар Степаненко), та ще й на швидких контратаках могли забивати. Чудовий шанс був у Львова, який вибігав прямо на голкіпера теребовлян Рудика, а в іншому епізоді в метушні м’яч влучив у стійку. В підсумку – мінімальна перемога Довбуша над Нивою, як і минулого сезону.

Герой матчу – Богдан Степаненко (Довбуш)

Кілька разів по-справжньому виручив господарів і завершив переможний матч без пропуску м’ячів..

Маяк (Сарни) – Ураган (Черніїв) – 0:1 (0:0)
Гол: Кушецький, 86 (пен.)

Маяк: Фокін, С.Тимошицький, Носарєв© (Гергелюк, 73), Якимчук, Луцюк, Багінський, Царьов (С.Жданюк, 62), Василечко, Хлібович (Бамболя, 90), О.Жданюк, Корольчук (Баранов, 75). Запасні: Шуляк, Козяр, Прокопчук. Головний тренер: Олександр Полончук.

Ураган: Плетеницький©, Бойко, Гриник, Легкий, Януш, Дербах, Дриган (Калин, 55), Данів (Мельник, 18; Кримінський, 70), Кушецький (Щербаков, 90+2), Худобяк (Лящовський, 46), Денега (Зварич, 85). Запасний: Кучера. Головний тренер: Михайло Ткачук.

18:00; 14.08.2021. Сарни. Стадіон “Мрія”. 300 глядачів; поле 3; +25С
Суддя: Шевчук Андрій (Волинська обл.)
Попередження: Василечко, 79, Дербах, 79, Баранов, 80, Кушецький, 84, Якимчук, 85, О.Жданюк, 87

Команди по-різному дебютували в сезоні. Маяк, який повернувся в чемпіонат України після 7-річної перерви, у Теребовлі відстояв почесну нічию з міцною Нивою. А от Ураган на своєму полі зазнав розгромної поразки від Фенікса (1:4). Цей невдалий старт неабияк мотивував дебютантів змагань, і вони вже в першому таймі створили кілька моментів. Але точність підводила, хоча розіграш штрафного з ударом Даніва та вихід на ударну позицію «Халка» Худобяка були досить перспективними.

У господарів також були можливості забити. Кілька разів вигравав повітря Ковальчук – найвищий гравець чемпіонату України в усіх лігах, а Хлібович вирвався один на один з воротарем і вже прокочував м’яча в сітку, проте Легкий на лінії воріт підстрахував Плетеницького. Одного разу м’яч навіть побував у сітці воріт Урагану, та вже після фолу в атаці. Розв’язка настала в кінцівці гри. На правому фланзі Калин прокидав м’яча повз Якимчука, зачепився за нього й заробив пенальті. Ігор Кушецький на досвіді розвів м’яч і воротаря ‒ 0:1 на 86-й хвилині.

Герой матчу – Ігор Кушецький (Ураган)

І під час самої гри створив кілька гострих моментів, і в вирішальний момент взяв на себе відповідальність за пізній пенальті.

Прикарпаття-Тепловик (Івано-Франківськ) – Юність (Верхня-Нижня Білка) – 0:5 (0:2)
Голи: Панасюк, 22, 54, 80, Гладкий, 32, Равлик, 64
Незабитий пенальті: Панасюк (Юність), 1 – штанга

Прикарпаття-Тепловик: Бобинець, Лесів (Крижанівський, 70), Новицький, Радульський, Феліпович, Василів (Соколенко, 71), Дмитрук, Веприк© (Багрій, 67), Остапчук, Титов (Лабич, 71), Крамар. Запасні: Барасюк, Дубей, Буртник. Головний тренер: Віктор Данищук.

Юність: Бунда, Гаврушко, Шарабура, Білий (Грось, 64), Фляк (Занько, 71), Лебеденко (Богданов, 64), Теплий (Гордійчук, 60), Набізада, Іванченко (Войтович, 67), Гладкий (Равлик, 60), Панасюк©. Запасні: Жук. Головний тренер: Богдан Костик.

17:00; 15.08.2021. Івано-Франківськ. Стадіон “Гірка”. 400 глядачів; поле 3; +32С
Суддя: Садковський Ігор (Теребовля)
Попередження: Василів, 57, Багрій, 90+1

Молодь Прикарпаття-Тепловика під керівництвом Данищука та з граючим першим помічником тренера на полі Веприком дебютувала в чемпіонаті матчем проти одного з головних фаворитів змагань. Це було важке випробування. Вже на 26-й хвилині Теплий в оточенні захисників махнув ногою на м’яча й упав, арбітр призначив пенальті, проте Панасюк, розхитавши воротаря, влучив у стійку воріт. Але Олег виправився хвилин через 20. Отримавши розрізний пас від Набізади, Панасюк обіграв Бобинця й закотив м’яча вже в порожні ворота ‒ 0:1. Ще до перерви Юність подвоїла перевагу, і знову Набізада дуже корисно відіграв на початку комбінації: він знайшов на лівому фланзі Панасюка, після чиєї подачі Володимир Гладкий встигав і прийняти, і розстріляти ворота з близької відстані ‒ 0:2.

Відразу ж після перерви Юність кинулася закривати матч. І ось Теплий пішов у пресинг на Веприка, відвоював м’яча для Панасюка, й Олег, опинившись перед воротарем, пробив повз нього в дальній нижній кут ‒ 0:3. Через десять хвилин Гордійчук підключив Набізаду, чиїм прострілом скористався Віталій Равлик, який щойно вийшов на заміну ‒ 0:4. Крапку в матчі поставив капітан. Взагалі-то, Панасюк ґречно залишав можливість забити Войтовичу, але молодий джокер влучив у стійку. Тож сам Олег з другого темпу розстріляв ворота ‒ 0:5. Гідна реабілітація Юності за стартову поразку в Великих Гаях. Прикарпаття-Тепловик отримало урок дорослого футболу – заради цього команда й дає можливість юнакам перевірити свої сили на фоні таких от сильних суперників.

Герой матчу – Олег Панасюк (Юність)

Два голи й асист в активі Панасюка – на пару з Набізадою вони так чи інакше записали на свій рахунок в акурат усі результативні комбінації.

Агрон (Великогаївська ОТГ) – ОДЕК (Оржів) – 0:2 (0:1)
Голи: Апанчук, 28, Кадепський, 90

Агрон: Рогаль, Соколовський, Андрієшин, Щербатюк, Ковалик© (Коник, 46), Лема (Стриєшин, 80), Пришнівський (Павлусь, 79), Білик, Мельник (Гром’як, 51), Червонецький, Процик. Запасні: Мазур, Скобляк, Лук’янов. Головний тренер: Олег Лівіцький.

ОДЕК: Вертей, Красномовець, Кадепський, Мучак, Фесенко, Кошка© (Ящук, 90+2), Трофімчук (Ніколайчук, 71), Брикса (Шахраюк, 56), Апанчук (Богданов, 64), Антонюк (Семенчук, 61), Коляда (Наумець, 64). Запасний: Омелянюк. Головний тренер: Олег Шандрук.

18:00; 15.08.2021. Великі Гаї. Стадіон “Центральний”. 200 глядачів; поле 4; +29С
Суддя: Кузик Олег (Львів)
Попередження: Лема, 37, Ковалик, 45+1, Гром’як, 75, Червонецький, 89

Після Юності в Великі Гаї приїхав інший фаворит сезону – ОДЕК. Але чи то господарі після яскравої стартової перемоги занадто окрилилися, чи гості, уважно передивившись матч із Юністю, зробили правильні висновки, але оржівці помилки білчан не повторили. Ще в дебюті гри вони створили кілька моментів: поруч із дальньою дев’яткою крутив з лівого краю Антонюк, а Фесенко прямим ударом влучив у хрестовину воріт. Рогаль накрив м’яча після віддаленого, зате влучного штрафного Мучака. Тож, коли прийшов час відкривати рахунок, гра вже була «розігрітою».

Велика заслуга в першому взятті воріт у Коляди: прорвавшись через правий фланг, він не встояв на ногах, але все ж відкинув м’яч на Апанчука, так що Андрій тут же відправив м’яча в ближню дев’ятку ‒ 0:1. Ще до перерви був шанс у Мельника, потім – у Процика. Кілька видовищних сейвів видав Вертей, добре знайомий з Агроном з часів виступів за інші команди. Але й Рогалю доводилося хвилюватися – спершу після прострілу Фесенка, коли гравці ОДЕКа просто махнули повз м’яч, а потім коли Шахраюк оминув захисника й мітив точно в площину воріт. Але все ж гості змогли забити вдруге й зняти всі питання. Ніколайчук підібрав м’яча на лівому фланзі й подав так, що Юрій Кадепський із убивчої позиції замикав головою ‒ 0:2.

Герой матчу – Микола Коляда (ОДЕК)

Найактивніший на полі впродовж двох третин матчу – міг забивати сам, натомість, із останніх сил витиснувши передачу в бік Апанчука під перший гол.

Група 2 • 2-й ТУР

Атлет (Київ) – Олімпія (Савинці) – 0:1 (0:1)
Гол: Тищенко, 4

Атлет: Комаренко, Швець (Гашук, 90), Д.Тищенко, Яценко (Бабич, 83), Тригуб, Амонов (Курагін, 74), Гребенюк©, Мовчан (Кавун, 90), Теймуров (Крицький, 67), Карась (Костюк, 83), Липовий. Запасний: Шкуренко. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

Олімпія: Казаков, Бірюк, Гарбар, Малик, Богомаз©, Фабунмі (Долгий, 77), Ньємб (Рудченко, 82), Радченко (Співак, 68), Насібулін (Дземку, 86), Кірпіченко (Ковтун, 46), М.Тищенко (Анвулі, 61). Запасний: Будюк. Головний тренер: Олександр Кулик.

18:00; 14.08.2021. Київ. Стадіон “Атлет”. 150 глядачів; поле 3 (шт.); +28С
Суддя: Скрипник Максим (Київська обл.)
Попередження: Мовчан, 21, Ньємб, 29, Тищенко, 45+1, Тищенко, 50, Фабунмі, 60, Радченко, 60, Липовий, 65, Яценко, 73, Кулик (гол.тр.ОС), 75, Швець, 80, Богомаз, 88, Дземку, 90+4

Фіналіст Кубка України серед аматорів минулого сезону прибув у столицю з низкою новачків, уже випробуваних у Кубку України від УАФ. Там, нагадаємо, Олімпія завдала нищівної поразки ставищанському Любомиру – 6:0. Коли ж і на стадіоні «Атлет» гості із Полтавщини рано відкрили рахунок, стало тривожно. Тим більше, забивали гості незвично – м’яч кілька разів відскакував від одного гравця до іншого, аж поки Максим Тищенко з-за меж карного майданчика не розстріляв ворота після скидки Насібуліна ‒ 0:1 на 4-й хвилині.

Надалі Олімпія могла закріпити перевагу, що було б дуже доречно. Тому що молоді футболісти Атлета створили також кілька моментів, і перспективні штрафні пробивали Д.Тищенко та Карась, вже після перерви два супер-шанси мав Липовий, з непоганих позицій могли вирішувати Карась і Гребенюк. «Закривати» матч міг Анвулі, проте, вирвавшись на Комаренка, пробив несильно. А сам голкіпер господарів справився з сильним штрафним Фабунмі та дуже небезпечним ударом Бірюка з гри. Мінімальна перемога далася фавориту протистояння немалими зусиллями.

Герой матчу – Максим Комаренко (Атлет)

Багато виручав свою команду, тож, не в останню чергу, відповідальний за те, що інтрига прожила так довго.

Нафтовик (Охтирка) – Олімпійський коледж ім. І. Піддубного – 3:0 (1:0)
Голи: Іщенко, 18 (пен.), 61 (пен.), Ємельянов, 55

Нафтовик: Бірюк©, Ємельянов, Хомич, Покосенко, Кісіль (Рудь, 74), Гончар, Іщенко (Табачун, 87), Масло, Мряченко (Васильєв, 62), Васильченко (Макаренко, 75), Якименко (Жаріков, 83). Запасні: Цема, Бала. Головний тренер: Антон Сікун.

Олімпійський коледж: Долгий (Коваленко, 68), Бабець, Бутенко, Михайленко, Врадій, Костюк (Уманчик, 87), Пірковський (Ващенко, 46), Цегельний©, Рустамов, Харабара (Комар, 87), Галько (Найда, 68). Запасні: Тимофієнко, Горін. Головний тренер: Альберт Ковальов.

18:00; 14.08.2021. Охтирка. Стадіон “Нафтовик”. 500 глядачів; поле 4; +23С
Суддя: Нефедченко Олексій (Харків)
Попередження: Бутенко, 3

Відроджений Нафтовик відкривав для себе новий сезон матчем із юною командою ОК Піддубного (колишнє РВУФК). У команді під керівництвом батька та сина Сікунів ми могли побачити чимало знайомих імен тих, хто колись грав за охтирський клуб у Першій лізі ПФЛ на чолі з 45-річним Табачуном (забігаючи наперед, відзначимо, що Руслан вийшов на заміну і відразу ж став найстаршим гравцем-учасником цьогорічного чемпіонату ААФУ). А сама гра принесла позитивні емоції місцевим вболівальникам.

На 18-й хвилині Ємельянов запустив у прохід Мряченка, і колишнього півзахисника ФК Вовчанськ збив захисник гостей Врадій. Дмитро Іщенко з пенальті переграв воротаря ‒ 1:0. Після перерви активний правий фланг Нафтовика знову зробив свою справу. Довга передача адресувалася Мряченку, назустріч якому вибіг воротар. Але, на його біду, першим на підбиранні за межами карного майданчика був Владислав Ємельянов, який встиг і прийняти, і пробити повз воротаря низом ‒ 2:0. А через п’ять хвилин «чорно-білі» закрили матч. Все той же Дмитро Іщенко сильним ударом з лівої ноги ще більш впевнено переграв з 11-метрової позначки Долгого ‒ 3:0. Прем’єра Нафтовика-Охтирки в чемпіонаті України серед аматорів пройшла успішно.

Герой матчу – Владислав Ємельянов (Нафтовик)

Фланговий захисник пройшов хорошу школу, на професіональному рівні ще не так давно подавав надії в Металісті 1925. Склавши хорошу зв’язку праворуч із земляком Мряченком, виявився причетним ледве не до всіх ключових матчів із ОК імені Піддубного.

ФК Кудрівка – Єдність (Київ) – 6:0 (3:0)
Голи: Зубашівський, 21 (пен.), Волошин, 32, 67, 80, Валько, 43, Вовк, 75 (пен.)

Кудрівка: Крикнін (Татаренко, 75), Сираш, Щедраков©, Іоша (Руденко, 81), Сердюк, Валько, Зубашівський (Романенко, 81), Полончак (Писанка, 75), Кулик (Поправка, 68), Вовк (Ветоха, 75), Волошин (Круковець, 81). Запасних не залишилося. Головний тренер: Олександр Бабор.

Єдність: Мик.Ващук© (Седляр, 78), Дзвонковський, Нювага (Свідерський, 41), Ромарік (Ковтун, 71), Мовляйко, Яо Коффі (Канір, 65), Хоменко (Хромочкін, 46), Прищепа, Гуральський, Вояновський (Іваницький, 46), Рибак (Мак.Ващук, 81). Запасних не залишилося. Головний тренер: Оганез Сафаров.

13:00; 15.08.2021. Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 150 глядачів; поле 4; +31С
Суддя: Кисельов Максим (Суми)
Попередження: Прищепа, 19, Нювага, 21, Хоменко, 29, Яо Коффі, 63, Мовляйко, 74

Злагоджена та досвідчена кудрівська команда дебютувала минулого сезону й справила дуже сильне враження, хоч і поступилася старожилам змагань у боротьбі за вихід у плей-офф. Тепер же підопічні Бабора самі входять у чемпіонат фаворитами сезону, що й підтвердили «ураганною» перемогою над об’єднаною командою Єдності та Борисфена.

1:0 – захисник Нювага спершу пропустив повз себе Волошина, а потім змушений був його збивати, так що Володимир Зубашівський з пенальті пробив сильно й без шансів для воротаря.

2:0 – Назар Волошин по-хокейному, в дотик з меж «п’ятачка», замкнув простріл Зубашівського.

3:0 – після передачі Вовка холоднокровно розправився з воротарем Євгеній Валько.

4:0 – після пасу на хід від Сираша Назар Волошин промчав через правий фланг і сильно пробив повз голкіпера.

5:0 – божевільний момент: поки одноклубник влучав у стійку з відскоком у голову воротаря, Волошина смикав за футболку Мовляйко. Рефері призначив з пенальті, і Роман Вовк пробив сильно, так що Мик.Ващук не діставав.

6:0 – Іоша дав довгий пас на Волошина, і Назар, тепер з лівого флангу, вирвався на воротаря й пробив у дальню «шістку».

Герой матчу – Назар Волошин (ФК Кудрівка)

Три голи та два зароблених пенальті у Волошина. Це був «матч слави» для групи атаки кудрівчан, але, відзначимо, справжні випробування ще попереду.

Звягель (Новоград-Волинський) – Нива (Бузова) – 0:2 (0:0)
Голи: Сергієнко, 83, Коба, 90+2

Звягель: Войтович, Бусленко, Ващенко, Яликов, Березін (Галицький, 66), Жадан, Лавренюк, Тімофєєв©, Дембіцький (Киричук, 77), Корнійчук (Соловей, 37), Газицький. Запасні: Верниш, Філіпов, Шевчук. Головний тренер: Руслан Скидан.

Нива: Байдюк, Чоботар (Сергієнко, 57), Пилявський, Гаврилов, Кот (Коба, 81), Загалевич, Сокол, О.Ярмак (Миколаюк, 65), Балацький (Зуєвич, 68), Зозуля, Коропецький© (Таран, 73). Запасні: Тумко, Є.Ярмак. Головний тренер: Сергій Карпенко.

17:00; 15.08.2021. Новоград-Волинський. Стадіон “Авангард”. 500 глядачів; поле 4; +28С
Суддя: Коновалов Микита (Київ)
Попередження: Гаврилов, 45+1, Дембіцький, 56, Ващенко, 58

Команда із Житомирщини дебютувала в чемпіонаті матчем проти іншого новачка – одного з головних фаворитів сезону. Проти Ниви з Київської області господарі виставили суттєво оновлений склад із кількома новачками, в тому числі – колишнім провідним форвардом ОДЕКа Газицьким. Але не він, а Лавренюк, змусив публіку піднятися на ноги – він вибігав на воротаря гостей, але й переграти Байдюка не зміг, і офсайд у цьому гострому моменті був зафіксований.

Нива грала відповідно до статусу – подовгу володіла м’ячем, розігрувала затяжні комбінації. І ось Войтович потягнув штрафний від Балацького, а ось уже після перерви Денис виривався прямо на воротаря, але з гострого кута не міг пробити. Хорошу нагоду на початку другого тайму втратив Газицький, який під тиском суперників поспішно запустив м’яча вище воріт. У відповідь – удар у поперечину від Зозулі, який головою замикав штрафний біля воріт Звягеля. Чудові шанси забити втратили Коропецький, Миколаюк, Сокол.

Тож, коли розв’язка залишилася відкритою на кінцівку матчу, саме Бузова із її вдалими замінами змогла вирвати перемогу в цьому матчі. Спершу Балацький підключив Миколаюка, чию подачу з правого флангу на дальній штанзі замкнув Сергієнко. Сергій бив головою на протихід голкіперу, тож він не зміг тут виручити, хоч і був на м’ячі ‒ 0:1 на 83-й хвилині. Спроби господарів відігратися, справжній тиск, не дали результату. А от коли Таран із Зуєвичем вели перепасовку в глибині поля, Коба несподівано для воротаря зважився пробити здалеку. Метрів із 25-ти Владислав пробив з правої ноги так, що голкіпер і не ворухнувся ‒ 0:2.

Герой матчу – Сергій Сергієнко (Нива)

Знову дуже вдало ввійшов у гру. Спочатку Сергієнко вдало відіграв біля своїх воріт, обеззброївши Березіна прямо перед ударом, а потім замкнув флангову подачу й відкрив рахунок пізнім голом. Це був вирішальний вклад у перемогу.

Група 3 • 2-й ТУР

Мотор (Запоріжжя) – Зірка (Кропивницький) – 5:0 (3:0)
Голи: Мелі, 13, Мачелюк, 30 (а/г), Рахмуні, 44, Ломака, 75, Курилець, 90+3

Мотор: Полтавцев (Зборщик, 57), Решетов, Порубльов (Плахтир, 33), Місюра, Бандурін, Шитов© (Пєсков, 61), Калиничев (Курилець, 46), Рахмуні (Ломака, 46), Дедяєв (Крук, 61), Довбиш, Мелі (Новік, 46). Запасних не залишилося. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Зірка: Якименко, Аркуша, Лобода, Гончаров, Махиня (Філіпов, 46), Жданович (Катеринка, 60), Кваша (Тилоха, 71), Мачелюк (Самсоненко, 46), Кияниця, Манастирний©, Лопушенко (Холявко, 46). Запасні: Травкін. Головний тренер: Самір Гасанов.

13:00; 14.08.2021. Запоріжжя. Стадіон СК “Мотор-Січ”. 60 глядачів; поле 4; +27С
Суддя: Очкуренко Артем (Нікополь)
Попередження: Курилець, 60

Окрилена нічиєю з Олімпом у минулому турі, Зірка прибула в Запоріжжя зі сподіванням створити проблеми й одному з фаворитів сезону. Втім, Мотор стартував у новому чемпіонаті дуже впевненою перемогою. Ось як це було.

1:0 – Генрі Мелі Інерепарамовей на індивідуальних діях розправився з воротарем після пасу Довбиша.

2:0 – Мелі втрутився в перепасовку суперників на чужій половині поля і з правої ноги влучив у стійку, після чого м’яч зрикошетив у Мачелюка і в ворота – до речі, саме його пас перехопив нігерієць.

3:0 – Мохаммед Рахмуні, обігравшись із Шитовим, з лінії карного майданчика правою ногою пробив у ближній кут.

4:0 – після передачі Крука, яку пропустив Новік, Сергій Ломака з лівого краю розстріляв ворота.

5:0 – Місюра бив по воротах, а вийшов пас на Курильця, і Денис з близької відстані пробив повз голкіпера.

Герой матчу – Генрі Мелі Інерепарамовей (Мотор)

Зробив перші два голи, які й позбавили шансів на сенсацію гостей.

Металург-2 (Запоріжжя) – СК Каховка – 5:2 (4:1)
Голи: Хуссін, 3 (пен.), Златьєв, 15, 33, 57, Близнюк, 23 – Тимофіїв, 38, Остапенко, 64
Незабитий пенальті: Хуссін (Металург-2), 47 – воротар

Металург-2: Ніколаєнко, Новиков (Завгородній, 46), Чалих (Даглас, 66), Єлець, Коваленко (Козін, 87), Кузьмович, Хуссін, Бадецький (Каторкін, 46), Златьєв (Пєшиков, 78), Товстоног (Полтавець, 65), Близнюк©. Запасні: Бабич. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Каховка: Муравйов, Щербінін, Приймаченко (Деркач, 29; Колосов, 69), Горбачов, Кисельов, Комягін©, Тимофіїв (Акачукву, 63), Бокий (Цой, 29), Назаренко, Остапенко, Гайдаєнко. Запасні: Кузнєцов. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

17:00; 14.08.2021. Запоріжжя. Стадіон НТБ “Металург”. 50 глядачів; поле 4; +27С
Суддя: Ганзюк Олександр (Дніпро)
Попередження: Бадецький, 38, Кузьмович, 60, Єлець, 61, Коваленко, 72, Акачукву, 85, Хуссін, 86, Близнюк, 89

Запорізька команда приємно вразила виїзним розгромом непогано укомплектованого ВАСТа, тож і на матч із каховчанами виглядала фаворитом протистояння. Тим більше, гості вимушено оновилися – нема в заявці Онйємаобі, Олавоїна, Чмирьова, Огаї та багатьох інших колишніх улюбленців публіки.

1:0 – пенальті, зароблений Златьєвим, реалізував Тимофій Хуссін.

2:0 – Злат Златьєв скористався відскоком після флангової передачі.

3:0 – після пасу Златьєва з глибини Володимир Близнюк обіграв захисника, воротаря та відправив м’яча в порожні ворота.

4:0 – Близнюк відпрацював у відборі на чужій половині поля, Хуссін закинув на Златьєва, Злат технічно перекинув голкіпера.

4:1 – Іван Тимофіїв забив головою після скидки Кисельова, який з дальньої штанги закидав після подачі зліва.

5:1 – Злат Златьєв, відгукнувшись на закидання на хід від Хуссіна, вискочив на воротаря й прокотив м’яча повз нього лівою.

5:2 – Тимофіїв відпасував на Остапенка, Борис розстріляв ворота.

Герой матчу – Злат Златьєв (Металург-2)

Три голи, асист і зароблений пенальті – чудовий матч 19-річного вінгера. Відзначимо, що тренерський штаб Металурга-2 не втомлюється знаходити все нові та нові таланти.

Олімп (Кам’янське) – Легіонер (Дніпро) – 2:0 (1:0)
Голи: Кучер, 25, Ткаченко, 80
Незабитий пенальті: Ткаченко (Олімп), 80

Олімп: Яровенко, Дем’яновський, Шаповал©, Льога, Гришин (Порхун, 65), Рубцов (Грецайчук, 87), Кісельов (Воронов, 83), Шишка, Жарко (Ткаченко, 62), Кучер (Бабець, 87), Швець (Кісільов, 71). Запасні: Коваль. Головний тренер: Ігор Половенченков.

Легіонер: Логвин, Асабесі, Маті (Ньяку, 46), Дегучі, Оуедраого, Антоніо, Енохмбі (Діоманд, 58), Ібрагім (Діа, 78), Серебур (Браімі, 46), Гве (Мікайла, 58), Б.Тіам© (Фрімпонг, 78). Запасні: Даценко. Головний тренер: Брайт Джон Ньярко.

17:00; 14.08.2021. Кам’янське. Стадіон “Надія”. 200 глядачів; поле 4; +28С
Суддя: Волков В’ячеслав (Запоріжжя)
Попередження: Оуедраого, 15, Льога, 34, Дегучі, 72, Асабесі, 78, Мікайла, 87, Воронов, 90
Вилучення: Дем’яновський, 90+2 ‒ серйозне ігрове порушення

Ось суперники, добре знайомі по потужних обласних змаганнях Дніпропетровщини, доросли й до дербі на всеукраїнському рівні. Олімп, який почав сезон із нічиєї в Кропивницькому, постарався реабілітуватися в матчі проти Легіонера. І в першому таймі кам’янчани повели в рахунку. Жарко з глибини правого флангу запустив м’яч на Кучера, і Богдан технічно перекинув воротаря ‒ 1:0. Але це був один гол, а в матчі з такою емоційною та активною командою, як Легіонер, це нічого не гарантувало.

Тож наприкінці гри дуже важливим став епізод, який призвів до пенальті. Взагалі бив по воротах Кісільов – м’яч влучив у поперечину, далі, здається, Шишка додавав із глибини поля – і м’яч прийшовся на руку супернику. Ярослав Ткаченко, який вийшов на заміну в другому таймі, взявся виконувати пенальті. Першим ударом він не зміг переграти воротаря, проте сам же встиг на добивання ‒ 2:0. Кінцівка виявилася нервовою, господарі догравали в меншості через стрибок ззаду в ноги супернику від Дем’яновського в боротьбі за м’яч. Але перша перемога в новому для себе турнірі дісталася Олімпу.

Герой матчу – Богдан Кучер (Олімп)

Старанно відпрацював попереду, відкрив рахунок і міг забивати ще.

ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя – Хлібороб (Нижні Торгаї) – 0:2 (0:1)
Голи: Мізернюк, 5, Одіноченко, 76

ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя: Москович (Кіктенко, 82), Самусєв (Шульга, 77), Голіздра, Слободнюк©, Писаревський (Майшмаз, 46), Наумов, Меценко (Козлов, 81), Хачатрян (Жолудь, 62), Лихобабенко, Черпаков (Васильченко, 82), Шарай (Зарудний, 51). Запасних не залишилося. Головний тренер: Дмитро Колодін.

Хлібороб: Гурін, Кретов, Мізернюк, Яковенко, Ротко (Шелест, 68), Глоданюк, Тяпко (Гецко, 78), Буряк (Зайцев, 88), Севодняєв (Одіноченко, 62), Гончаров (Криворотий, 89), Фальковський© (Муковозов, 86). Запасний: Шилов. Головний тренер: Ігор Бездольний.

17:00; 14.08.2021. Запоріжжя. Стадіон гімназії №8. 200 глядачів; поле 4; +26С
Суддя: Скрипка Максим (Кропивницький)
Попередження: Глоданюк, 66, Голіздра, 89, Мокієнко (пр.ОЗ), 90+4

Обидві команди дебютували в змаганнях ААФУ. Молоді господарі, у яких із трішки більш досвідчених гравців були вінгер Лихобабенко та форвард Шарай, протистояли досить досвідченим суперникам, у яких більшість футболістів пограла на всеукраїнському рівні, дехто – навіть на вищому.

Вже в дебюті Хлібороб відкрив лік своїм голам у чемпіонаті України. На кутовий від Гончарова пішов захисник Роман Мізернюк і першим дістався до м’яча на ближній стійці ‒ 0:1 на 5-й хвилині. Запоріжці, попри малий загальнокомандний досвід, цей удар витримали й досить довго зберігали в матчі інтригу. Хороші моменти не реалізували, до того ж, Фальковський і компанія. Проте у гостей спрацювала заміна. Денис Одіноченко, перехопивши м’яча на лівому фланзі, ввірвався в карний майданчик і забив у дальню «шістку» ‒ 0:2. Хлібороб стартує з перемоги.

Герой матчу – Роман Мізернюк (Хлібороб)

Відкрив рахунок уже в дебюті й допоміг своїй команді в захисті зіграти без пропущених м’ячів.

1 Металург-2 (Запоріжжя) 2 2 0 0 9:3 6
2 ↑1 Олімп (Кам’янське, Дніпропетровська обл.) 2 1 1 0 2:0 4
3 ↑3 Мотор (Запоріжжя) 1 1 0 0 5:0 3
4 ↑1 Хлібороб (Нижні Торгаї, Херсонська обл.) 1 1 0 0 2:0 3
5 ↓3 Зірка (Кропивницький) 2 0 1 1 0:5 1
6-7 ↓2 Легіонер (Дніпро) 1 0 0 1 0:2 0
6-7 ↑1 ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя 1 0 0 1 0:2 0
8 СК Каховка (Херсонська обл.) 1 0 0 1 2:5 0