ААФУ: перша втрата Дружби, яскрава нічия Колоса та Агрона, Мотор виграв ключовий матч

Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату України з футболу серед аматорських команд під егідою ААФУ сезону 2022/23

ААФУ перша втрата Дружби, яскрава нічия Колоса та Агрона, Мотор виграв ключовий матч

Група 1 – 3-й тур

24 вересня

Факел (Липовець) – ФК Куликів – 4:2 (2:1)
Голи: Балинський, 16, Фурман, 38 (пен.), 90+1, Кобенда, 57 – Мацієвський, 6, Цимбалістий, 63

Факел: Турчик, Керпань, С.Чигур©, Бондаренко, Когут (Хлівний, 46), Балинський (Кобенда, 46), Островський, Фурман, Гемега (Пирогівський, 77), Барчук (Новаківський, 72), Загробський (Король, 60). Запасні: Ткаченко, Хом’ячук. Головний тренер: Василь Чигур.

Куликів: Мігов, Поповський, Фриз, Ткачик, Трух (Падух, 60), Мальський (Охоцький, 77), Мацієвський©, Цимбалістий, Жуміга, Сташків (Шомко, 54), І.Дячинський (Винничук, 62). Запасний: Жезло. Головний тренер: Андрій Хоптовий.

• 13:00; 24.09.2022. Липовець. Стадіон “Колос”. Поле 3; +14С
  • Суддя: Дубиківський Сергій (Київська область).
  • Попередження: Поповський, 9, Мігов, 37, Ткачик, 44, Мацієвський, 82

Обидві команди – новачки Чемпіонату України серед аматорів, але Факел не дебютант, до того ж, за складом і значно досвідченіший за гостей зі Львівщини. Тож, навіть пропустивши першими, липівчани зуміли здобути вольову перемогу.

0:1 – Мальський відпасував на лівий фланг на Мацієвського, а Максим змістився в центр і з правої ноги влучно пробив по діагоналі в дальню «шістку».

1:1 – після ауту на правому фланзі Гемега прострелив, а Дмитро Балинський в один дотик пробив на протихід воротарю зблизька.

2:1 – після подачі штрафного від Фурмана Чигур побіг за м’ячем на дальній край карного майданчика, де його й зачепив руками в падінні воротар. Максим Фурман з пенальті бездоганно розвів м’яч і воротаря по різних кутах.

3:1 – Фурман у підкаті відвоював м’яча на чужій половині поля та підключив на лівому фланзі Загробського, той розважливо відпасував на ближнього, і Назар Кобенда пробив під поперечину.

3:2 – пішла стрімка контратака через лівий фланг, і простріл Мацієвського замкнув ударом правою в дотик Іван Цимбалістий.

4:2 – перший удар Фурмана заблокували, але на підбиранні був Хлівний. Коли ж і його удар влучив у суперника, Максим з другої спроби розстріляв ворота низовим ударом у кут метрів із десяти.

Герой матчу – Максим Фурман (Факел)

Забив два голи та відпрацював на початкових стадіях ще однієї результативної комбінації. Атакувальний півзахисник Факела – один із тих, хто був у клубі ще під час першого заходу в ААФУ. Зараз це лідер команди.

Колос (Полонне) – Агрон (Великогаївська ОТГ) – 1:1 (0:0)
Голи: Семенюк, 88 – Гром’як, 75

Колос: Коцюбинський, Назарчук, Сиргі (Жданов, 46), Носарєв, Луцюк, Кошка, Богданов (Скромінський, 90+2), Дехтярук© (Попадюк, 58), Брицький (Семенюк, 86), Коляда, Скоцький (Наконечний, 80). Запасні: Следзевський, Олексюк. Головний тренер: Сергій Бадрак.

Агрон: Мазур©, Соколовський, Андрієшин, Щербатюк, Ковалик (Скакун, 68), Кохман, Стриєшин, Червонецький (Луцик, 72), Білик (Пришнівський, 58), Гром’як (Капелян, 85), Мельник (Процик, 58). Запасні: Рогаль, Лук’янов. Головний тренер: Олег Тимець.

• 14:00; 24.09.2022. Полонне. Стадіон “Полонь”. Поле 3; +13С
  • Суддя: Фірсов Максим (Рівне)
  • Попередження: Носарєв, 7, Стриєшин, 55, Скромінський, 90+3

Фаворити західної групи зустрічалися в Полонному. До слова, це перший домашній матч Колоса в новому сезоні та дебют міста в змаганнях під егідою ААФУ. Відзначимо, що гості не задіяли кількох гравців, включаючи Павлуся та Семенця, а господарі все ще не задіювали двох екс-професіоналів – півзахисників Клака (донецький Металург, кам’янська Сталь і Оболонь) і Сича (вінницька Нива, Поділля та Епіцентр).

Попри це, стартові склади команд можна було назвати бойовими. І пішла гра, в якій кожна з команд створила свої гострі моменти. У гостей навіс Соколовського головою в падінні неточно замикав Гром’як, потім він же неточно пробив здалеку з лівого флангу. А в одному з моментів, коли Луцюк повертав м’яча з флангу своєму воротареві, не порозумілися Коцюбинський і Назарчук, так що захисник змушений був виносити м’яча з лінії воріт з-перед носа в Гром’яка.

Колос міг відкривати рахунок перед самою перервою, коли Брицький ледве не вирвався на воротаря й заробив штрафний прямо перед входом у карний майданчик, але Коляда цього разу пробив на силу й м’яч зрізався в сторону від дальньої дев’ятки. Завершувався ж перший тайм ударом Стриєшина в порожні ворота – та голу Агрона не сталося, миттєвістю раніше Гром’як врізався в голкіпера.

Після перерви за голову хапалися вже футболісти Колоса. Після низки флангових подач Коляди, Богданова та Брицького м’яч пролітав поруч із рамкою воріт, заключним ударам не вистачало дещиці, щоб дістатися цілі. А тут ще й злива ускладнила гру та зробила особливо небезпечним для воротарів кожен удар і навіс. Це вже після зливи Богданов відважився пробити здалеку – й струсонув поперечину воріт Мазура. Віталій взагалі пробивав більше за всіх – і ще в кількох моментах його прицільні удари таїли серйозну небезпеку.

Апогеєм матчу став його ендшпіль – заключний період. Спершу Колос не використав свій черговий момент (після розумного пасу Скоцького Брицький опинився перед Мазуром на правому куті воротарського, але не влучив у ворота). А в відповідь уже за кілька хвилин Агрон відкрив рахунок. Взагалі черговий кутовий від Скакуна замикав у високому стрибку Стриєшин, але на дальній стійці м’яч підправив у порожні ворота Тарас Гром’як – 0:1 на 75-й хвилині. Як і два тижні тому в Луцькому районі, спрацювала ця зв’язка.

Колос вперше в новому сезоні опинився в ролі наздоганяючого й кинув великі сили на відіграш. Після штрафного від Богданова виникла неабияка метушня, Попадюк, влучшивши в захисника, тут же лівою перенаправив м’яча ближче до воріт, де Федір Семенюк кивком голови зрівняв рахунок ‒ 1:1 на 88-й хвилині. Вдало спрацювали заміни від Бадрака.

Треба сказати, що полончани вперше зіткнулися з суперником такого рівня в ААФУ, й Агрон міг навіть виривати перемогу. Кохман, Стриєшин і Капелян мали нагоди все ж виривати перемогу для гостей. Бойова нічия в центральному матчі туру.

Герой матчу – Віталій Богданов (Колос)

Після його штрафного змогли відігратися господарі, а до того Богданов зв’язував гру в середині поля, неодноразово пробивав по воротах Агрона й навіть струсонув поперечиною. Кращу частину своєї кар’єри Віталій провів у ФК Тернопіль – його екс-одноклубники та добрі знайомі в складі гостей переконалися, що обдарований футболіст зберіг свою майстерність.

Луцьксантехмонтаж №536 (Луцьк) – Варатик (Коломия) – 8:1 (5:1)
Голи: Сущ, 9, 36, Кабанов, 11, Пушкарчук, 14, Герасимук, 25, Мих.Жук, 47, Бабенко, 68, Котюн, 90 – Дмитерко, 30

ЛСТМ: Горнік, Максимчук, Байбула, Котюн, Мосіюк, Герасимук (Мик.Жук, 46), Олійник© (Бабенко, 50), Сущ (Трохимчук, 46), Пушкарчук (Гладун, 67), Зайчук (Мих.Жук, 46), Кабанов (Гаврилюк, 46). Запасний: Перлов. Головний тренер: Тарас Кабанов.

Варатик: Гавадзюк (Зейкан, 90+1), Базюк, Назарійчук, Бабійчук, В.Іваничук, Ачкасов (Сахрук, 87), Гергелюк (Ткачук, 68), Кузенко (Козоріз, 80), Ключко, Дмитерко (Головатюк, 76), П.Іваничук©. Запасних не залишилося. Головний тренер: Ігор Гавадзюк.

• 14:00; 24.09.2022. Княгининок. Стадіон “Альянс-Арена”. Поле 4; +13С
  • Суддя: Садковський Ігор (Теребовля)
  • Попередження:

1:0 – Пушкарчук розрізним пасом запустив через правий край Суща, і Віктор легким дотиком прокинув м’яча повз воротаря, який вибіг навперейми.

2:0 – після другого поспіль кутового Герасимук скинув на Кабанова, і Тарас з розвороту лівою ногою розстріляв ворота.

3:0 – голкіпер не дістав на виході навіс Суща, так що Андрій Пушкарчук правою щічкою забивав у дотик у порожні ворота.

4:0 – взагалі після подачі зліва пробивав Кабанов, але влучив у захисника, так що Максим Герасимук правою ногою тут же добив у дальню «шістку».

4:1 – після прострілу з правого флангу дебютант гостей Орест Дмитерко спершу влучив у воротаря, проте сам же зіграв на добиванні.

5:1 – Кабанов прямо перед воротами відпасував на Суща, Віктор переклав з правої на ліву і метрів із дев’яти по діагоналі пробив у дальню «шістку».

6:1 – Михайло Жук, вийшовши на заміну за хвилину до того, стартував на діагональ Котюна з глибини поля й ударом з правої ноги в дотик розстріляв ворота під кутом.

7:1 – Пушкарчук черговою діагоналлю підключив Мих.Жука, після подачі якого Дмитро Бабенко прийняв і розстріляв ворота ударом з правої, який обпік голкіперу кінчики перчаток.

8:1 – після розіграшу кутового м’яч проскакав над карним майданчиком Варатика, аж поки Євген Котюн у стрибку акуратним кивком голови прокинув воротаря.

Герой матчу – Віктор Сущ (Луцьксантехмонтаж №536)

П’ять голів провели господарі до перерви, чим повністю зламали супротив суперників. А три з них відбулися за безпосередньої участі правого півзахисника, який двічі забив сам і ще раз виступив асистентом для Пушкарчука.

25 вересня

Мотор (Запоріжжя) – Олімпія (Савинці) – 2:0 (2:0)
Голи: Ломака, 11, Новік, 45+1

Мотор: Бабійчук, Швиденко, Павелько, Порубльов©, Дедяєв, Калиничев (Мальований, 88), Бандурін, Загоруйко (Чеботаєв, 90+4), Ломака (Гапончук, 80), Новік (Курилець, 68), Довбиш (Окатий, 78). Запасні: Полтавцев, Керножицький. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

Олімпія: Васецький, Бірюк, Малик, Гарбар, Богомаз© (Момот, 80), Фабунмі (Рудченко, 80), Пономаренко, Бурляй (Черніков, 46), Брага, Ковтун, Співак (Кірпіченко, 46). Запасні: Мирний, Тарганчук, Ситник. Тренер: Олександр Безуглий.

• 12:00; 25.09.2022. Миргород. Стадіон “Старт”. Поле 3; +14С
  • Суддя: Воєвода Андрій (Дніпро)
  • Попередження: Брага, 43, Ломака, 49, Калиничев, 82, Кірпіченко, 86, Малик, 90

За домовленістю сторін матч проходив на Полтавщині – на домашньому стадіоні Олімпії. Номінальні господарі приїхали без ветерана захисту Пєскова та нападника Варяника, який був основним на старті сезону. Свої втрати (і також відчутні) були і в Олімпії: провідний атакувальний півзахисник Насібулін, а також півзахисник Шмиголь і нападник Кунєв, які поки що не грали, хоча й є в заявці на сезон.

Олімпія починала матч непогано, заробила й виконала кілька стандартів (найкращий з них – штрафний під ліву ногу – неточним ударом виконав Ковтун), але саме Мотор відкрив рахунок, причому, витиснув максимум у ситуації, коли не мав кількісної переваги перед воротами суперника. Починав атаку Бандурін, далі Новік метрів із 20-ти пробив по діагоналі – Васецький парирував м’яч. Але саме туди з лівого флангу поспішав Сергій Ломака, який сильним ударом з правої ноги розстріляв ворота ‒ 1:0 на 11-й хвилині.

Ми відзначали спроби савинчан відігратися, проте перед самою перервою запоріжці вдруге досягли успіху. Мотор зразково спіймав суперників на контратаці: Бандурін протягнув м’яч через правий край, прихованим пасом підключивши Довбиша, а той відразу ж відпасував у центр на Новіка. Олексій, спритно прокинувши воротаря, закотив м’яча в порожні ворота ‒ 2:0. Другий тайм не змінив рахунок, отже, один із найбільш важливих і статусних матчів туру завершився на користь підопічних Чанцева.

Герой матчу – Олексій Новік (Мотор)

Забив другий м’яч своєї команди, а в моменті, коли забивався перший, добивання відбулося саме після удару Олексія. Мотор страждає без такого вправного форварда, як Мелі, проте наявність молодих Новіка та Варяника полегшує втрати атаки.

Зірка (Кропивницький) – Локомотив (Київ) – 0:2 (0:1)
Голи: Манастирний (а/г), 34,Бобко, 46
Незабитий пенальті: Загальський (Зірка), 45 ‒ воротар

Зірка: Травкін, Кваша, Лисенко (Мошенський, 86), Мачелюк, Кияниця, Загальський, Манастирний© (Марценюк, 78), Лопушенко (Катеринка, 72), Чичиков (Скляревський, 86), Лобода (Жадан, 67), Сурженко (Пурцакін, 63). Запасний: Корєнєв. Головний тренер: Самір Гасанов.

Локомотив: Міхєєв, Шулипа (Зеленько, 88), Сутченко, Микитенко, Сергієнко, Парубець©, Олабин (Костенко, 83), Баранов (Сахно, 66), Овчаренко (Савійсько, 46), Бобко (Жуков, 68), Коваленко (Ярмак, 46). Запасний: Митрушин. Головний тренер: Валерій Гаврилов.

• 13:30; 25.09.2022. Кропивницький. Стадіон “Зірка” імені С.Березкіна. Поле 4; +17С
  • Суддя: Зайцев Андрій (Слов’янськ)
  • Попередження: Загальський, 19, Кияниця, 37, Олабин, 59

До візиту столичних залізничників Зірка готувалася серйозно – найдосвідченіші гравці в заявці клубу, Травкін і Загальський, вийшли в стартовому складі. Додався зірковий вінгер Чичиков, який колись виступав на найвищому рівні за Ворсклу, Зірку та Дніпро-1. Екс-гравець молодіжної збірної України після початку війни підтримував форму в тишківському Агротеху.

Тим не менш, Локомотив ще до перерви зміг вийти вперед. У ході стрімкої атаки через правий фланг Коваленко прострілив вздовж воріт і капітан господарів Олег Манастирний з близької відстані зрикошетив у свої ворота ‒  0:1. Швидкісні гравці господарів ще до перерви провели кілька атак, і в ході однієї з них Сергієнко зупинив суперника недозволеним способом. Фол і пенальті. Досвідчений Загальський, тим не менш, не зміг переграти воротаря Міхєєва – це був насправді ключовий момент всього протистояння.

А вже після перерви натхненний яскравим першим таймом Локомотив зумів закріпити свою перевагу. Відразу ж після відпочинку Ярмак, який тільки-но вийшов на заміну, своєчасним пасом врозріз вивів на воротаря Бобка, і Владислав переграв Травкіна й закотив м’яча в ворота ‒ 0:2. Підопічні Гаврилова та Деркача відповідально відіграли другий тайм, нівелювавши атакувальні козирі Зірки. В підсумку – перемога киян.

Герой матчу – Дмитро Міхєєв (Локомотив)

Вся київська команда заслужила на похвалу за вдалий виїзд у Кропивницький, а ми відзначимо воротаря. Міхєєв парирував пенальті в найважливіший момент, коли все в цьому матчі могло перевернутися не на користь його команди, а також виручив Локомотив у кількох моментах з гри.

Дружба (Мирівка) – Нафтовик (Охтирка) – 1:1 (1:1)
Голи: Порохня, 12 – Васильченко, 26

Дружба: Татаренко, Куба©, Миколайчук, Юзефович, Вдовика (К.Козлов, 46), Листопад, Доронін (Правук, 46), Головко, Порохня (Єсаулов, 83), Кучинський (Сотник, 46), Грищенко. Запасні: Романов, Козьбан, Кабанюк. Головний тренер: Дмитро Чирикал.

Нафтовик: Старченко, О.Лапін©, Сосєдко, Покосенко, Іщенко, Хомич, Кісіль, Васильєв (Жаріков, 90+2), Мряченко, Васильченко (Макаренко, 77), Шаврін. Запасні: Бірюк, Масло, Табачун. Головний тренер: Олександр Сікун.

• 14:00; 25.09.2022. Кагарлик. Стадіон ФОК “Кагарличчина”. Поле 4; +16С
  • Суддя: Труба Сергій (Черкаська обл.)
  • Попередження: Доронін, 19, Васильченко, 19, О.Лапін, 21, Татаренко, 32, Сотник, 58, Миколайчук, 69, Кісіль, 72, Листопад, 90+1

Господарі до цього не втрачали очок і встигали на кілька фронтів – паралельно з Чемпіонатом України серед аматорів, Дружба виступає і в Вищій лізі відкритого чемпіонату Київщини, де також є лідером (на три очка випереджає іванківський Штурм). Після розгромної перемоги над одним із конкурентів – СК Білгород – мирівчани провели ротацію, не внесли в заявку на матч захисника А.Козлова, вінгерів Шевчука та Мачуленка, центрхава Недолю та ще кількох гравців.

Тим не менш, саме Дружба повела в рахунку. Вдовика підібрав м’яча на лівому краю та повторно запустив на дальню стійку, куди набігало відразу двоє одноклубників. Найспритнішим виявився Андрій Порохня, який і забив із близької відстані ‒ 1:0 на 12-й хвилині. Втім, розвинути успіх господарі не встигли, і ще задовго до перерви Нафтовик відігрався. Хомич вдало зіграв у центрі поля, Іщенко навісив з лівого флангу, а Васильченко замкнув головою ‒ 1:1 на 26-й хвилині.

Вперше пропустивши, Дружба намагалася повернути свою перевагу, проте охтирська команда вдало зіграла по рахунку. Тож відтепер із команд, які вже зіграли в Чемпіонаті ААФУ, не лишилося тих, хто не втрачав очок. Тепер подивимося, як стартує Скала 1911 (Стрий) у західній групі.

Герой матчу – Олександр Васильченко (Нафтовик)

«Сімка» охтирської команди забив той м’яч, який врятував гостей від поразки в гостях у лідера. Відзначаємо, що Олександр забив третій м’яч за останніх два матчі. Він забив усі м’ячі Нафтовика в поточному чемпіонаті.