Склади, огляди та відео чергового туру Чемпіонату ААФУ 2021/22

• Маяк (Сарни) – Локомотив (Київ) – 4:0 (1:0)

Маяк: Фокін, С.Тимошицький, Луцюк, Якимчук, Прокопчук (Царьов, 24), Багінський (Шуляк, 74), Василечко© (Криницький, 74), Хлібович (Бамболя, 65), О.Жданюк (Козяр, 58), С.Жданюк, Корнійчук (Баранов, 46). Запасний: А.Тимошицький. Головний тренер: Олександр Полончук.

Локомотив: Кіпріянов, Мілованцев, Науменко, Товстенко (Бондаренко, 89), Литвинов (Сопленко, 86), Ломія©, Зубко (Козіков, 46), Дорошенко (Погребняк, 25), Гільченко, Пічугін, Коваленко (Горецький, 86). Головний тренер: Петро Дмитренко.

• 16:00; 05.09.2021. Сарни. Стадіон “Мрія”. 300 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Ткач Станіслав (Хмельницька обл.)
  • Попередження: Дорошенко, 16, Хлібович, 43, Багінський, 45+2, Коваленко, 52, Литвинов, 54, Шуляк, 76, Луцюк, 78, С.Тимошицький, 90+1
  • Вилучення: Кіпріянов, 10 («фол останньої надії»)

Столичний Локомотив дебютував у турнірі матчем на Рівненщині. Втім, Маяк – досить досвідчений суперник, незважаючи на статус новачка змагань. І з перших хвилин сарненці показали цю свою перевагу. Не встиг воротар киян парирувати влучний удар С.Жданюка після кутового, як він же подав кутовий і Анатолій Корнійчук влучно пробив головою ‒ 1:0 на 2-й хвилині. Невдовзі С.Жданюк виконав довгу подачі зі штрафного з власної половини поля, і О.Жданюк опинився прямо перед голкіпером. Кіпріянов, покинувши свої володіння, ногою зачепив за ногу суперника. Штрафний-то Маяк не реалізував, але більшість залишилася з господарями з 10-ї хвилини до самого кінця. Локомотив не мав у запасі воротаря, тож догравав ще й із польовим гравцем у рамці. Відповідальність на себе, разом із светром голкіпера, взяв Ломія.

Після перерви Маяк взявся методично закріплювати свою перевагу. Спершу, правда, втратив 100% шанс для цього – Хлібович, пробиваючи після флангової передачі, влучив у підняті руки Литвинова, от тільки С.Тимошицький, обманувши тимчасового воротаря, не влучив у правий від нього кут – повз ворота. Добре, що вже через три хвилини господарям вдалася контратака з лівого флангу на правий. Леонід Козяр, стартувавши на розрізний пас Баранова, реалізував вихід один на один із Ломією в першій же своїй атаці після виходу на заміну ‒ 2:0.

Саме гравці, яких тренери Маяка випустили на заміну, довершили справу й перетворили цю перемогу в розгромну. Спершу Пасом Шуляка на хід на правому фланзі скористався той же Козяр. Леонід прокинув захисника й пробив повз воротаря після сольного рейду ‒ 3:0. А буквально через дві хвилини сарненський клуб святкував уже хет-трик. Взагалі, простріл Баранова мав замикати Бамболя, але він тільки підправив м’яча під удар Козяра практично з лінії воріт ‒ 4:0.

Герой матчу – Леонід Козяр (Маяк)

Заміни у сарненців дійсно спрацювали, а що вже говорити про Козяра, який максимально використав свій вихід у другому таймі.

• Фенікс (Підмонастир) – Агрон (Великогаївська ОТГ) – 1:3 (0:1)
  • Голи: Деревльов, 52 – Луцик, 17, Червонецький, 65, Мельник, 89
  • Незабитий пенальті: Луцик (Агрон), 23 – стійка

Фенікс: Савич©, Радюк, Бариляк, Заліпа (Ощипко, 62), Цень, Білий (Борик, 46), Репета, Деревльов, Багдай (Салюк, 87), Протасенко (Фещук, 62), Гнатів (Бабатунде, 73). Запасні: Дяків, Теміров. Головний тренер: Андрій Чіх.

Агрон: Мазур©, Соколовський (Коник, 73), Стриєшин, Андрієшин, Ковалик (Щербатюк, 87), Лема, Білик (Лук’янов, 83), Червонецький, Семенець (Сокіл, 70), Луцик (Пришнівський, 61), Процик (Мельник, 83). Запасний: Рогаль. Головний тренер: Олег Лівіцький.

16:00; 05.09.2021. Підмонастир. Стадіон “Фенікс”. 200 глядачів; поле 3; +16С

Суддя: Бас Назарій (Луцьк)

Попередження: Заліпа, 23, Білий, 36, Борик, 49, Ковалик, 64, Білик, 77

Агрон вражаюче вдало стартував у новому сезоні, а після перемоги в стартовому турі над Юністю їхав тепер у гості до іншого гранда зі Львівщини. В заявці Фенікса – низка досвідчених гравців, однак найбільш зіркові з них – Ощипко та Фещук – почали матч із запасу. Фору в 62 хвилини Агрон використав вдало, відкривши рахунок уже на початку гри.

Витримавши кілька потужних атак господарів під керівництвом Деревльова, гості заробили кутовий, першим на підбиранні був Луцик. Якщо перший його удар прийняли на себе суперники, то повторним Руслан запустив під поперечину – такий от вийшов сюрприз ‒ 0:1. Через п’ять хвилин Агрон зобов’язаний був закріпляти свою перевагу. Процик увірвався в карний майданчик, і його зачепив Заліпа. Знову біля м’яча був Луцик, але цього разу переграти Савича не зміг і м’яч зрикошетив у стійку. Ще один шанс був у Червонецького – ледве не з центру поля він перекидав воротаря й влучив у поперечину.

Вже після перерви Фенікс, нарешті, реалізував один зі своєї безлічі моментів. Гнатів після передачі з лівого флангу п’ятою відпасував на Деревльова, і Костянтин відразу ж розстріляв ворота, ледве ввійшовши в карний майданчик ‒ 1:1. Дуже важливий момент, який ставав випробуванням на стійкість для команди з Тернопільщини. Процик із Лемою розігрували комбінацію на чужій половині поля, і Тарас Червонецький сміливо пішов на кількох суперників і з лінії карного майданчика несподівано для воротаря низом пустив м’яча в ліву від нього «шістку» ‒ 1:2.

Хитавиця, яка неминуче настала після другого голу гостей, завершилася їхньою перемогою. В кінцівці Роман Мельник, вдала заміна Лівіцького, завершив ударом з лівої ноги контратаку, яку розганяли Пришнівський із Червонецьким ‒ 1:3. Ще одна сенсація, яку ми вже й не визнаємо за сенсацію, віддаючи належне різкому прогресу Агрону.

Герой матчу – Тарас Червонецький (Агрон)

Гол, гольова передача, удар у поперечину майже з центру поля та ще кілька гострих моментів – чудовий матч Червонецького.

• Нива (Теребовля) – Юність (Верхня-Нижня Білка) – 1:1 (0:1)
  • Голи: Дацюк, 72 – Гладкий, 41

Нива: Рудик, Хорольський, Сороцький (Воронченко, 46), Дугієнко©, Лойко, Кренько, Ілюк (Рогожкін, 90+2), Бондаренко (Івашків, 67), Дацюк, Дячук (Страшкевич, 74), Нерух (Козлов, 78). Запасний: Олексієнко. Головний тренер: Назар Козак.

Юність: Жук, Занько, Шарабура, Білий, Гаврушко, Богданов, Теплий, Гордійчук© (Равлик, 63), Набізада (Іванченко, 76), Войтович (Панасюк, 63), Гладкий. Запасні: Лалак, Лебеденко, Грось, Фляк. Головний тренер: Богдан Костик.

• 17:00; 05.09.2021. Теребовля. Стадіон “Колос”. 250 глядачів; поле 4; +15С
  • Суддя: Маковій Євгеній (Чернівецька обл.)
  • Попередження: Набізада, 18, Гордійчук, 57, Ілюк, 83, Білий, 90+1, Гаврушко, 90+4

Вже в дебюті м’яч побував у воротах господарів, але взяття воріт після стандарту не зарахували через офсайд. Відкрити рахунок  Юності вдалося «голом у роздягальню». Гордійчук підключив на правому фланзі Занька, чию подачу технічно обробив у карному майданчику Володимир Гладкий. Прийняв і відразу ж пробив під поперечину ‒ 0:1 на 41-й хвилині.

Склад Ниви укомплектований досвідченими гравцями – більшість пробувала свої сили на професіональному рівні. Теребовляни змогли відігратися в середині другого тайму. Після кількох поспіль стандартів Нива взяла в облогу ворота гостей, суперники блокували удари Ілюка та Воронченка, зате Роман Дацюк з добивання відправив м’яча в ворота ‒ 1:1. Нічийний рахунок зафіксував арбітр. Гості залишилися невдоволеними низкою суддівських рішень.

Герой матчу – Роман Дацюк (Нива)

Заміни та загальнокомандний досвід теребовлян допомогли їм врятуватися від поразки, хоча Юність дуже не хотіла вдруге в сезоні втрачати очки на Тернопільщині.

• Ураган (Черніїв) – Прикарпаття-Тепловик (Івано-Франківськ) – 3:2 (1:1)
  • Голи: Кушецький, 19 (пен.), Худобяк, 77, Калин, 90+5 – В.Радульський, 25, Ю.Радульський, 72

Ураган: Плетеницький, Гриник, Кримінський, Бойко, Дриган, Мельник (Зварич, 70), Дербах, Легкий, Лящовський© (Калин, 55), Худобяк, Кушецький. Запасні: Кучера, Павлів, Ципердюк, Ткачук. Головний тренер: Михайло Ткачук.

Прикарпаття-Тепловик: Барасюк, Пархуць, Новицький, В.Радульський, Феліпович (Лабич, 53), Василів, Остапчук (Соколенко, 90+4), Дмитрук, Веприк© (Багрій, 66), Ю.Радульський, Титов (Михальчук, 89). Запасні: Бобинець, Крижанівський, Лесів. Головний тренер: Віктор Данищук.

• 17:00; 05.09.2021. Черніїв. Стадіон “Центральний”. 550 глядачів; поле 4; +17С
  • Суддя: Ващишин Олег (Хмельницька обл.)
  • Попередження: Дмитрук, 10, Новицький, 15, Веприк, 21, Дриган, 22, Гриник, 24, Мельник, 53, Багрій, 81

Обласне дербі на новому рівні виявилося видовищним і результативним. П’ять м’ячів побачили вболівальники, і виграли досвідченіші.

1:0 – подача з правого флангу адресувалася Худобяку, але Новицький прийняв її на руку. Ігор Кушецький впевнено реалізував пенальті.

1:1 – Гриник на правому фланзі свого захисту збив Дмитрука, і штрафний від Веприка прямо перед воротарем замкнув Володимир Радульський.

1:2 – господарі штурмували ворота гостей, коли Титов зі своєї половини поля запустив через лівий фланг Ю.Радульського, і Юрій чітко пробив повз воротаря.

2:2 – своє довгоочікуване слово сказав досвідчений бомбардир Ігор Худобяк. «Халк» головою замкнув кутовий від Дригана.

3:2 – Легкий підключив на лівому фланзі Кушецького, чий навіс ударом головою на дальній стійці замінив Денис Калин.

Герой матчу – Ігор Кушецький (Ураган)

Гол з пенальті та вирішальний асист у доробку досвідченого вінгера господарів.

Група 2 • 5-й ТУР

• Атлет (Київ) – ФК Кудрівка – 1:2 (1:1)
  • Голи: Курагін, 7, – Валько, 15, Яценко (а/г), 64

Атлет: Комаренко, Крицький, Тищенко, Яценко, Тригуб (Козачок, 82), Мовчан (Бабич, 76), Теймуров, Курагін, Чистяков (Амонов, 76), Карась (Костюк, 76), Липовий©. Запасні: Горбенко, Зубков, Мартиченко. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

Кудрівка: Крикнін, Щедраков©, Іоша, Сердюк, Поправка (Пискун, 90+1), Сираш (Круковець, 90+5), Зубашівський (Мазепа, 88), Полончак, Валько (Кулик, 58), Вовк (Ветоха, 82), Волошин. Запасні: Следзевський, Руденко. Головний тренер: Олександр Бабор.

• 16:00; 04.09.2021. Київ. Стадіон “Атлет”. 100 глядачів; поле 4 (шт.); +19С
  • Суддя: Чернецький Богдан (Полтава)
  • Попередження: Вовк, 30, Карась, 33, Мовчан, 40, Ветоха, 89, Амонов, 90+5
  • Вилучення: Волошин, 76 (агресивна поведінка)

Молода столична команда вже набралася певного досвіду, втім, в гості приїхала потужна команда з Чернігівщини. Цікаво було глянути на Атлет у протистоянні з одним із фаворитів. І кияни досить швидко відкрили рахунок. Мовчан розібрався з суперниками на правому фланзі й подав, Теймуров поборовся з суперниками, Іван Курагін сповна скористався відскоком на дальній стійці ‒ 1:0 на 7-й хвилині.

Відразу ж після пасу Валька забивав Волошин, але рефері тут зафіксував офсайд. Але для нічийного рахунку гостям вистачило ще п’яти хвилин. Сердюк з лівого флангу прострелив на Полончака, той відпасував під удар Вальку, а Євгеній обвідним ударом з лінії карного майданчика пробив під поперечину ‒ 1:1.

Другий тайм виглядав інтригуючим, хоча суперники й не радували реалізацією, проте долю протистояння вирішив автогол. Після прострілу Вовка з лівого флангу Назар Яценко переправив м’яча в свої ворота ‒ 1:2. Вже після цього ФК Кудрівка залишилася в меншості. Активний Волошин вдарив суперника кулаком у тулуб без боротьби за м’яч у агресивній манері, після чого гості догравали в меншості. Проте на переможному підсумку протистояння це не позначилося.

Герой матчу – Євгеній Валько (ФК Кудрівка)

Красиво виконаний гол – відіграш у важкій ситуації на старті, а також кілька тонких рішень у середині поля – клас і рухливість цього досвідченого гравця зіграв свою роль у столиці.

• ФК Біла Церква – Нафтовик (Охтирка) – 0:3 (0:2)
  • Голи: Якименко, 15, Лапін, 36 (пен.), 81

Біла Церква: Горбатюк, Сидорянський (Поліщук, 78), Скорба©, Вієра, Пилипенко, Еванг, Костенко (Мусієнко, 46), Солью, Случинський, Кюебу, Бамба. Запасні: Гараган, Полонський, Мільгром. Головний тренер: Вадим Мандрієвський.

Нафтовик: Бірюк© (Цема, 84), Ємельянов, Покосенко, Лапін, Іщенко, Кісіль (Табачун, 84), Гончар (Масло, 59), Васильєв (Рудь, 53), Мряченко (Жаріков, 77), Якименко, Васильченко (Макаренко, 40). Запасний: Бала. Головний тренер: Антон Сікун.

• 17:00; 04.09.2021. Біла Церква. Стадіон “Зміна”. 300 глядачів; поле 3; +15С
  • Суддя: Бондарчук Ігор (Київ)
  • Попередження: Горбатюк, 6, Вієра, 14, Пилипенко, 33, Сидорянський, 40, Мряченко, 75, Бірюк, 83

Білоцерківська команда – старожил змагань, але Нафтовик посилився кількома гравцями з досвідом і зберіг у складі колишніх футболістів першолігового охтирського клубу на чолі з ветераном Табачуном, який застав ще Вищу лігу та змагання 90-х. Один із новачків, добре відомих в ААФУ, зіграв свою роль уже в дебюті. Колишній півзахисник ФК Вовчанськ Мряченко прорвався через правий фланг і виконав силовий простріл, а Роман Якименко замкнув цю передачу з меж воротарського майданчика ‒ 0:1.

Ще до перерви Нафтовик закріпив свою перевагу. Гості блискавично розіграли стандарт на лівому фланзі, Гончар у боротьбі з Евангом заробив пенальті, й Олександр Лапін пробив у нижній кут так сильно, що Горбатюк, навіть вгадавши напрямок польоту м’яча, виручити не зміг ‒ 0:2. Гравець, який грав за класичний Нафтовик ще в Першій лізі, закріпив перевагу своєї команди на Київщині. Високий Олександр Лапін головою на дальній стійці замкнув кутовий від Масла ‒ 0:3.

Герой матчу – Олександр Лапін (Нафтовик)

Два голи досвідченого вже 25-річного універсала закріпили перевагу охтирської команди й зняли питання щодо переможця.

Єдність (Київ) – Олімпія (Савинці) – 0:1 (0:0)

Гол: Бурляй, 71

Єдність: Шкурко, Свідерський, Мовляйко, Нювага, Хоменко, Дзвонковський, Іваницький, Хромочкін (Яо Коффі, 72), Гуральський©, Вояновський (Нама, 72), Рибак (Іванов, 81). Запасні: Мик.Ващук, Мак.Ващук, Ковтун. Тренер: Тимофій Дмитренко.

Олімпія: Казаков, Бірюк, Гарбар, Малик (Долгий, 46), Богомаз©, Фабунмі (Ковтун, 63), Ньємб, Радченко (Бурляй, 63), Насібулін (Ситник, 74), Анвулі (Кірпіченко, 46), Тищенко (Рудченко, 74). Запасний: Будюк. Тренер: Олександр Безуглий.

• 17:00; 04.09.2021. Бориспіль. Стадіон “Колос”. 175 глядачів; поле 4; +17С
  • Суддя: Марчук Володимир (Рівне)
  • Попередження: Гарбар, 50, Мовляйко, 51, Вояновський, 51, Долгий, 84, Бірюк, 90+1

Досвідчена савинецька команда їхала на Київщину тільки за перемогою, проте Єдність довго опиралася і навіть могла забивати сама, тож інтрига прожила від першої хвилини до заключної. Прикро тільки, що долю гри вирішив гол після грубої помилки захисту. Подача Ковтуна взагалі-то діставалася захиснику, проте Нювага оступився і Вадим Бурляй з лінії воротарського майданчика лівою ногою запустив у дев’ятку ‒ 0:1.

Герой матчу – Вадим Бурляй (Олімпія)

Заміни Олімпії вирішили долю матчу, а конкретно Бурляй зробив те, що більше години не вдавалося його одноклубникам, ‒ забив.

• Олімпійський коледж ім. І. Піддубного – Звягель (Новоград-Волинський) – 0:1 (0:1)
  • Гол: Бусленко, 37

Олімпійський коледж: Долгий, Студінікін, Михайленко, Врадій (Бабець, 29), Муляр, Уманчик, Цегельний© (Найда, 68), Горін (Тимофієнко, 85), Пірковський (Бутенко, 90+1), Пономаренко, Харабара. Запасні: Коваленко. Головний тренер: Альберт Ковальов.

Звягель: Верниш, Бусленко©, Яликов, Жадан, Ващенко (Галицький, 90+3), Лавренюк, Бондаровський (Соловей, 76), Березін (Шевчук, 89), Корнійчук (Дембіцький, 59), Тімофєєв, Газицький (Гриб, 46). Запасні: Войтович, Киричук. Головний тренер: Руслан Скидан.

• 13:00; 05.09.2021. Київ. Стадіон “Олімпійський коледж”. 100 глядачів; поле 4; +19С
  • Суддя: Бондар Олександр (Чернігів)
  • Попередження: Уманчик, 40, Газицький, 42, Михайленко, 54, Бондаровський, 56
  • Вилучення: Лавренюк, 34 («фол останньої надії»)

Старт сезону не вдався обом командам, тож, є підозра, на цей матч вони налаштовувалися особливо – саме в протистоянні одне з одним розраховували набрати свої перші очки. Здавалося, більше шансів на це буде в гостей із Житомирщини – значно досвідченіших за загальнокомандним досвідом. Але після півгодини матчу Звягель залишився в меншості. Пономаренко з правого флангу в контратаці дав діагональ на протилежний, де Горіна ціною вилучення збив Лавренюк. Штрафний від Пірковського прийшовся в стінку, проте чисельна більшість залишалася на користь ОФКІПу.

Та з гостями сталося те, що інколи буває з командами, які об’єднуються та згуртовуються після червоної картки. На кутовий від Ващенка пішов Андрій Бусленко й забив головою відразу ж після вилучення. Буквально за три хвилини ‒ 0:1. Цей гол так і залишився єдиним у матчі. Перша перемога Звягеля в чемпіонаті.

Герой матчу – Андрій Бусленко (Звягель)

І в захисті відіграв надійно, і попереду відзначився переможним голом. Першим для Звягеля в цьому турнірі.

• ЮКСА (Київ) – Нива (Бузова) – 0:2 (0:1)
  • Голи: Балацький, 38, Головатенко, 55

ЮКСА: Савченко, Школьний, Черненко, Кінсон©, Марсело Лопес, Федорчук, Матеус Гонсалвес, Кобзар, Раджабі (Желай, 87), Олійник (Маріо Фернандес, 56; Орнст, 79), Фальковський (Александро Де Араужо, 46). Головний тренер: Андрій Петренко.

Нива: Байдюк, Кот (Миколаюк, 46), Гаврилов, Чоботар, Пилявський©, Загалевич, Головатенко (Скепський, 62), Балацький, Сергієнко (Зозуля, 67), Сокол, Ярмак (Коба, 76). Запасні: Тумко, Сомов, Гаркуша. Головний тренер: Сергій Карпенко.

• 17:00; 05.09.2021. Бузова. Стадіон “Бузова-Арена”. 200 глядачів; поле 4 (шт.); +12С
  • Суддя: Гончарук Андрій (Хмельницький)
  • Попередження: Марсело Лопес, 39, Матеус Гонсалвес, 53, Коба, 84
  • Вилучення: Матеус Гонсалвес, 79 (повторне попередження)

Команда UCSA приймала Ниву на її клубному стадіоні, тож фаворит чемпіонату не втратив нагоду ще раз порадувати своїх вболівальників у «позаплановому» домашньому матчі з формальним виїзним статусом. Відкрити рахунок гостям-господарям вдалося перед перервою. Хорошу атаку вони розгорнули через лівий фланг: Сергієнко підключив Головатенка, той прострілив від лицьової лінії, а Денис Балацький у дотик розстріляв дальню дев’ятку ‒ 0:1 на 38-й хвилині.

Після перерви Нива не зупинялася. Хороші загальнокомандні швидкості дозволили створити достатню кількість небезпечних моментів, але закріпили перевагу бузівчани не без курйозу. Пішла контратака, яку почав із глибини екс-гравець збірної України Пилявський. О.Ярмак вдало підіграв Головатенку, тож Андрій відважився пробити здалеку. Воротар Савченко цього не чекав і пропустив м’яча поруч із собою ‒ 0:2. Цього вистачило підопічним Карпенка, щоб продовжити свою переможну серію.

Герой матчу – Андрій Головатенко (Нива Бузова)

Забив сам і взяв участь в іншій результативній комбінації.

Група 3 • 5-й ТУР

• Металург-2 (Запоріжжя) – Мотор (Запоріжжя) – 0:2 (0:0)
  • Голи: Мелі, 60, Бандурін, 80

Металург-2: Ніколаєнко, Чалих (Завгородній, 58), Даглас (Владимиров, 73), Єлець, Коваленко, Каторкін (Брусенцев, 71), Хуссін, Бадецький (Проскура, 69), Златьєв (Пєшиков, 86), Товстоног (Козін, 65), Близнюк©. Запасний: Бабич. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Мотор: Полтавцев, Решетов, Порубльов, Місюра©, Бандурін, Калиничев (Плахтир, 82), Курилець (Керножицький, 88), Ломака (Крук, 46), Дедяєв, Довбиш (Варяник, 84), Мелі (Новік, 82). Запасні: Зборщик, Пєсков. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

• 13:00; 04.09.2021. Запоріжжя. Стадіон НТБ “Металург”. 100 глядачів; поле 5; +22С
  • Суддя: Гулін Олексій (Дніпро)
  • Попередження: Бадецький, 27, Калиничев, 66, Близнюк, 73

Цього разу запорізьке дербі в ААФУ особливо статусне. Річ у тім, що Металург-2 стартував у чемпіонаті просто блискуче, до цього туру не знаючи втрат. От тільки більш досвідчений Мотор і є тим «екзаменатором», по якому ми вимірюємо істинні можливість і амбітність усіх його суперників по Групі 3.

Витримавши тиск гостей у першому таймі, металургівська молодь все ж поступилася в другому. Спочатку видав сольний рейд Бандурін, тонким пасом вивівши на воротаря Генрі Мелі. Інерепарамовей хитнув захисника та в падінні встиг пробити повз голкіпера ‒ 0:1. А вже під кінець гри скидка на лівий фланг призвела до фолу Козіна проти Решетова – певний час навіть був сумнів, чи не в межах карного майданчика він відбувся, проте рефері справедливо призначив штрафний. І там Довбиш відкотив м’яча під удар Бандуріну, й Олексій сильним низовим ударом з правої ноги влучив туди, куди не чекав голкіпер ‒ 0:2.

Герой матчу – Олексій Бандурін (Мотор)

Взяв участь в обох результативних атаках, що ще треба в дербі?

• Хлібороб (Нижні Торгаї) – Зірка (Кропивницький) – 2:0 (1:0)
  • Голи: Фальковський, 39 (пен.), Одіноченко, 83

Хлібороб: Гурін, Мізернюк, Горошко, Яковенко, Ротко, Глоданюк (Шелест, 65), Тяпко (Криворотий, 78), Севодняєв (Зайцев, 64), В.Гончаров (Александров, 87), Буряк (Одіноченко, 75), Фальковський© (Муковозов, 83). Запасний: Шилов. Головний тренер: Ігор Бездольний.

Зірка: Травкін, Аркуша, Лобода, Жако (Катеринка, 78), Жданович, Прадунець (Самсоненко, 89), Мачелюк, Філіпов (Махиня, 64), Манастирний©, Лопушенко, Кияниця. Запасні: Якименко, Тилоха, Д.Гончаров, Кваша. Головний тренер: Самір Гасанов.

• 16:30; 04.09.2021. Нижні Торгаї. Стадіон “Хлібороб”. 150 глядачів; поле 4; +24С
  • Суддя: Артеменко Артем (Миколаїв)
  • Попередження: Травкін, 37, Гасанов (гол.тр.ЗК), 38, Лопушенко, 58, Гончаров, 60, Лобода, 80, Мачелюк, 87
  • Вилучення: Кочура (тр.ЗК), 38

Зірка дуже сподобалася на старті нового сезону – команда перервала затяжну програшну серію, набрала перші за рік з лишком очки і взагалі підсилилася, щоб бути конкурентною на цьому рівні. Черговим випробуванням став візит на Херсонщину – тому що Хлібороб зібрав низку досвідчених гравців, прагне триматися в групі лідерів.

Проте перший гол завершився скандалом. Наклалися два моменти: в першому гравець господарів зіткнувся з захисником гостей, в іншому – гравець гостей прийняв на ногу опонента. Наскільки можна зрозуміти, тренерський штаб апелював саме щодо першого моменту, коли суперник врізався в захисника Зірки Мачелюка. Але м’яч відскочив і буквально через кілька секунд Жданович зачепив торгаївського Гончарова. Пенальті, все ж призначений після бурхливих апеляцій гостей, впевнено реалізував досвідчений форвард Євген Фальковський ‒ 1:0.

Хитка гра «закрилася» вже наприкінці. Мізернюк перехопив передачу суперників на чужій половині поля, Зайцев дав розрізну передачу на Одіноченка, який вривався з лівого краю, і Денис спокійно пробив повз воротаря ‒ 2:0. Хлібороб вийшов на третє місце.

Герой матчу – Євген Фальковський (Хлібороб)

Відразу кілька разів здорово ухилявся від опіки суперників, а відкрити рахунок йому випало з пенальті.

• СК Каховка – ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя – 2:1 (0:1)
  • Голи: Ратушний, 57, Назаренко, 67 – Зарудний, 3

Каховка: Муравйов, Кисельов, Ратушний, Негря, Горбачов, Комягін©, Остапенко, Тимофіїв (Вефонж, 81), Акачукву (Цой, 76), Назаренко (Бокий, 84), Гайдаєнко. Запасні: Деркач, Кузнєцов, Щербінін, Приймаченко. Головний тренер: Дмитро Кузнєцов.

ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя: Москович, Самусєв, Слободнюк, Голіздра, Писаревський, Майшмаз©, Козлов (Ходяк, 72), Наумов, Жолудь (Швиденко, 52), Черпаков (Кіктенко, 86), Зарудний (Меценко, 74). Запасних не залишилося. Головний тренер: Дмитро Колодін.

• 17:00; 04.09.2021. Каховка. Стадіон “Олімпійський”. 850 глядачів; поле 4; +19С
  • Суддя: Соловйов Віталій (Одеса)
  • Попередження: Негря, 17; Жолудь, 21; Писаревський, 22; Швиденко, 75; Самусєв, 82; Цой, 90+3

Каховська команда виглядала фаворитом – і загальнокомандний досвід вищий, і ще одного африканського легіонера – камерунця Вефонжа, дозаявила, і в гостей через травму був відсутній один із провідних гравців – Лихобабенко. Тим не менш, запоріжці повели в рахунку в самому дебюті. Багато в чому – через перепасовку, яку затіяли суперники біля власного карного майданчика. Наумов зіграв на перехопленні, Черпаков видав розрізну передачу Зарудному, Марк вискочив на воротаря й пробив у ближній кут ‒ 0:1.

Вже після перерви СК Каховка змогла перевернути гру. Спершу Дмитро Ратушний головою замкнув кутовий від Комягіна (це 1:1), а через десять хвилин Остапенко після ауту перевів м’яча з лівого флангу на правий, звідки здорово пробив Владислав Назаренко. М’яч, зрикошетивши від суперника, по дузі перелетів воротаря – 2:1.

Герой матчу – Владислав Назаренко (СК Каховка)

Схоже, Остапенко, Гайдаєнко та Тимофіїв отримали хорошу підмогу. 20-річний креативний гравець забив переможний м’яч і взагалі старався оживляти гру каховської команди.

1 ↑1 Мотор (Запоріжжя) 4 4 0 0 13:1 12
2 ↓1 Металург-2 (Запоріжжя) 5 3 1 1 13:7 10
3 ↑1 Хлібороб (Нижні Торгаї, Херсонська обл.) 4 2 1 1 6:5 7
4 ↓1 Олімп (Кам’янське, Дніпропетровська обл.) 4 1 2 1 4:4 5
5 ↑3 СК Каховка (Херсонська обл.) 3 1 1 1 6:8 4
6-7 ВАСТ (Миколаїв) 3 0 2 1 4:7 2
6-7 ↓2 ОСДЮШОР-ФК Запоріжжя 4 0 2 2 4:7 2
8 ↓1 Зірка (Кропивницький) 4 0 2 2 3:10 2